Прескочи до съдържание

Виза за Боливия


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Планирам пътуване до Боливия след 2 седмици (малко случайно :). Никъде в интернет не мога да намеря сигурна информация за това дали ми трябва виза или там режима е виза при пристигане. Звънях във външно - както винаги нищо не знаят. Звънях в консулството на Боливия във Виена, там пък не говорят английски. Ако някой има потвърдена информация, ще съм много благодарен да сподели. 

 

Благодаря предварително!

 

Нейчо

Връзка към мнение

Според TIMATIC, виза се получава на пристигане, срещу снимка (без очила, имат кабинка) и 52 долара:

 

http://www.timaticweb.com/cgi-bin/tim_client.cgi?SpecData=1&VISA=1&HEALTH=1&NA=BG&AR=00&PASSTYPES=PASS&DE=BO&EM=BG&TR=00&VT=00&user=STAR&subuser=STARB2C

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Stanislav Dimitrov

Бях в Боливия преди месец-визата е 52$,дава се на всяка граница.Аз я взех на сухопътн с Перу.Снимки не ти трябват,само плащаш и бягаш

Редактирано от malkia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Ние взехме виза от консулството в гр. Пуно (Перу) срещу снимка и хотелска резервация напълно безплатно!

Колко време отнема?

 

Някой друг минавал ли е с виза без пари?

 

Чудя се ако си пратя паспортите до някое посолство дали ще се спестят пари така?

Връзка към мнение

Ако си подготвил документите, същия ден визата е готова. Искат и копие от самолетния билет/резервация.

Редактирано от vlady
Връзка към мнение

Ако си подготвил документите, същия ден визата е готова. Искат и копие от самолетния билет/резервация.

T.e носиш документите сутринта и си взимаш визата например след обяд, горе-долу трябва да имаш 2 нощувки в Пуно, така ли?

Връзка към мнение

Здравейте, пътувахме от Пуно за Ла Пас с междуградски автобус. На границата в една барачка слиза целия автобус и всеки си плаща, мисля че около 30 долара, но трябва да имаш и местна валута, защото се чудиха как да им платим, т.е. правят си каквото искат. Искат само паспорт. Трябва да сте много бързи, защото има около 10-15 мин. за всички хора. Ние с нашата приятелка бяхме последни, закъсняхме и шофьора искаше да ни сваля багажа и да ни зареже. Малко след границата ни прехвърлят на друг автобус - боливийски.

Така, че щом има възможност в Пуно се възползвайте.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Aко нямате време да си вадите виза в Перу има и друга опция, поне така се надявам.

Свързах се с боливийското посолство във Виена, казаха, че може да приемат документите по куриер, цената ориентировъчно е 50лв в посока за куриера и естествено за една виза не си струва, но на мен ми трябват 4.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Да докладвам, току-що си получих визите за Боливия от посолството във Виена, безплатни са. Също за документите не съм се напрягал много - 2 имейла принтирани от хотели и един screenshot от електронното банкиране, както и програма свободен текст.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
Евгени Димитров

Childish, а като пускахте документите онлайн за визата, прикачихте резервация на един хотел само или за целия престой в Боливия?

 

И още едно питане, колко по-рано пуснахте за визите за да са готови навреме. Има ли някакъв рамково време, което трябва са спазя от подаването до получаване? 

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение
преди 2 часа, Евгени Димитров каза:

Childish, а като пускахте документите онлайн за визата, прикачихте резервация на един хотел само или за целия престой в Боливия?

 

И още едно питане, колко по-рано пуснахте за визите за да са готови навреме. Има ли някакъв рамково време, което трябва са спазя от подаването до получаване? 

Резервацията ни беше само за първата нощувка в Ла Пас.

 

Доколкото си спомням, а не се славя със силна памет, формулярът важи 2 седмици. Датата я имаш на разпечатката.

Визата я изготвяха пред нас.  Формулярите ги попълнихме 8 дни по-рано докато бяхме в Лима и посочихме, че ще се явим в посолството в Пуно, за да подадем документите на място и получим визите.

 

В нашия случай не бяхме приключили формулярите - не знам какво бях пропуснала, сигурно последната стъпка, но ни липсваха регистрационните номера на формулярите в/у разпечатката - системата ни ги беше показала на екрана, но липсваха в/у самата разпечатка. Това ни забави с още ден, защото на място не успяхме да си намерим номерата в пощата, където уж предвливо ги бях запазила, а после като се върнахме в посолството с тези номера, консулът беше излязъл по работа. Та се увери, че си приключил с формуляра и имаш регистрационнен номер или там, каквото е, в/у самата разпечатка.

 

Сега виждам, че вече има онлайн изискванията за виза и  инструкции за попълване . Може да си запазиш формуляра като PDF. Явно е ново, защото аз нямам нашите формуляри запазени, само ги бях разпечатала. Като изключим това, онлайн системата им изглежда същата като преди година.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 32 минути , Childish каза:

За визата за Боливия - според мен е напълно възможно, ако сте в работен ден в Сантяго.

Пристигаме в петък сутринта. Ако сме пуснали преди това документи он лайн, дали според теб ще ни дадат веднага виза, че иначе трябва да загубим 3 дена, което ще е тъпо.

Връзка към мнение

Това пише в сайта на консулството. Сутрин подаваш документи, следобед получаваш.

 

Horario de atención al público y recepción de documentos
(pasaportes, poderes, legalizaciones, etc.):

Lunes a viernes de 8:30 a 12:30 horas

 

Devolución de documentos/Delivery of documents

 

Lunes a viernes de 16:00 a 16:30 horas

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може в Пуно да е ставало веднага, защото е малък град. Човекът сравни документите и ни удари визата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Да разбирам ли, че може да си вземем визите и от Пуно, а не само от столицата? Като подавам онлайн, има ли вариант да го отбележа това?

Връзка към мнение
преди 6 минути , Евгени Димитров каза:

Да разбирам ли, че може да си вземем визите и от Пуно, а не само от столицата? Като подавам онлайн, има ли вариант да го отбележа това?

Да, имаше поле, в което да посочиш откъде ще си вземеш визите. Ние точно така направихме - посочихме Пуно. Но отиди сутринта с отварянето. Консулът обикновено не си седи там през деня.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Виза може да се вземе и директно на място при пристигане на международното летище, но не е безплатна. Аз нямах време да се занимавам предварително и взех виза от летището за няма и 5 минути. Този вариант може да е удобен за всички, които ще влизат в страната по въздух.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , Георги Матеев каза:

Виза може да се вземе и директно на място при пристигане на международното летище, но не е безплатна. Аз нямах време да се занимавам предварително и взех виза от летището за няма и 5 минути. Този вариант може да е удобен за всички, които ще влизат в страната по въздух.

Да, но е тъпо да плащаме 100$ при положение, че визата е безплатна. Ще се пробваме в консулството в Сантяго.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
В момента, Tedy каза:

Да, но е тъпо да плащаме 100$ при положение, че визата е безплатна. Ще се пробваме в консулството в Сантяго.

Разбира се, но все пак е хубаво да знаеш, че има и друг вариант за краен случай :) Стискам палци да не ви мотаят в Сантяго.

 

Иначе преди 2 години цената на визата беше 360 боливианота, което са $52 по днешен курс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изисквания към файловете:

снимка 3х3 см jpg 150kb макс, като за американска виза

документи jpg, pdf 500kb макс

http://www.rree.gob.bo/formvisas/DesktopModules/SolicitudesVR/InstruccionesVisasFoto.aspx

Максималният срок за подаване е 15 дена преди интервюто.

Редактирано от vlady
Връзка към мнение
преди 19 минути , Георги Матеев каза:

което са $52 по днешен курс.

E то ако не дай Боже се стигне до плащане, Теди да няма да плаща само за себе си...? :lol: Нали и Влади ще е "в кюпа"... 2х52 = $104 :P 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 минута , chandni каза:

E то ако не дай Боже се стигне до плащане, Теди да няма да плаща само за себе си...? :lol: Нали и Влади ще е "в кюпа"... 2х52 = $104 :P 

Напротив! Мисля, че Теди ще плати само за себе си и ще зареже Влади в Чили :lol:

 

Просто споделях колко е струвала визата през 2015 г, като в техния случай очевидно ще е по 2. Всъщност Теди какво имаше предвид - че за VOA ви искат по $100 на човек или 2 х $50? Защото ако е първото това би било едно много неприлично поскъпване за 2 години...

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.