Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Ако ви интересуват конкретни данни относно броя пътници по дестинации, затовареността на машините, и каквито и да е други аспекти на операциите - имам достъп до една система, в която всичко това го пише в детайли за всички авиокомпании.

 

Питайте, ако искате конкретика за дестинация или цяла компания.

 

Малко е нерагламентиран достъпа, ама да са си направили сайта по-читав :lol:

Дай някакви данни за общия брой на пътниците на Wizz, защото аз си мисля, че превозените пътници се увеличават и няма как да намляват като се има предвид, че пуснаха и нови дестинации ми се струва абсурдно и смешно да им намаляват пътниците.

Връзка към мнение

Ако ви интересуват конкретни данни относно броя пътници по дестинации, затовареността на машините, и каквито и да е други аспекти на операциите - имам достъп до една система, в която всичко това го пише в детайли за всички авиокомпании.

 

Питайте, ако искате конкретика за дестинация или цяла компания.

 

Малко е нерагламентиран достъпа, ама да са си направили сайта по-читав :lol:

Интересувам се как им върви на Wizz затоварването до Малмьо?

С идея да си извадя извод дали ще просъществува дълго линията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето линк с разбивка по дестинации на Уиз:

http://dashboard.flightglobal.com/downloadxlsx/v1/Airlines/Routes?apiToken=44fa4017-b37e-43e2-b539-8f6745d79ad8&id=-21238&year=2014&month=October

 

Няма к'во да го крия: сайтът е http://flightglobal.com. Правите си нормална, безплатна регистрация. Логвате се с данните и отваряте http://dashboard.flightglobal.com . Ще ви мигне за миг един лилав интерфейс и след това ще почне да иска регистрации и т.н. - платени. Предлагат и пробна версия на тоя интерфейс ама мен не ми пратиха мейл на нито една от трите заяви. Явно нямат доверие на Mr. Hui Long от Лаоската Гражданска Авиация :lol:

 

Цаката е да натиснете Esc (спира зареждането на промпта за плащането) възможно най-късно преди да обнови страницата. След това задължително отивате на News, за да дозареди съдържанието на останалите менюта. Новините не винаги се отварят в пълната си форма (особено ако не сте изчакали последния момент), но ако си натиснете иконката на книжка ви ги добавя в "журнал", който може да си четете спокойно. Отваря се с бутона най-горе над колоната.

 

Показателно за успеха е дали ако цъцкате по менютата ви презарежда страницата (ще ви покаже промпта пак) или директно зарежда съдържанието.

 

Статистика за авиокомпаниите се вади като отидете на Fleets и цъкнете на името на превозвача, който ви интересува или с търсачката горе. Пише всичко, от номерата на двигателитe на всеки самолет, до колко са поръчали и колко имат в хангарите .. + финанси, маршрути и т.н. Абе играйте си на воля - безплатно e :lol:

 

Ето ги трафичните данни към Декември 2013:

http://dashboard.flightglobal.com/downloadxlsx/v1/Airlines/Traffic?apiToken=44fa4017-b37e-43e2-b539-8f6745d79ad8&id=-21238&trafficYears=2014,2013,2012,2011,2010,2009,2008,2007,2006,2005,2004,2003,2002,2001,2000&periodTypes=A&inMetric=true

 

Същите линкове могат да се преизползват за останалите компании, като само смените id=- полето. 20804 e за Bulgaria Air.

 

Този сайт има интеграция с графичната система за анализ, описана тук: http://magelanci.com/topic/2563-

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Георги Матеев

Явно нямат доверие на Mr. Hui Long от Лаоската Гражданска Авиация :lol:

 

Може би Mr. Hui Short щеше да звучи по-достоверно и да мине регистрацията... Азия е все пак :rolleyes:

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Интересувам се как им върви на Wizz затоварването до Малмьо?

С идея да си извадя извод дали ще просъществува дълго линията.

Летях по тази линия на 20.10 и връщане на 24.10. Зативарването беше почти 100%

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ъъъъъъъ... да питам :) Стоя тук и дремя като кон на празна ясла за по-ниска цена на билетите София - Франкфурт Хан. Бяха дълго време119 лева (еднопосочен говорим), и защото не пътувам аз, няма отстъпка за членство (иначе имам). Сега набарах случайно по 79 лева. С големия кабинен багаж става реално 100 лева, но аз него ще го платя при произволен билет. И се питам - дали да клепя още или да буквам?  :blush:

P.S. Дата - 30 януари.

P.P.S. Купувам два билета, всяка отстъпка ми е от полза...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ъъъъъъъ... да питам :) Стоя тук и дремя като кон на празна ясла за по-ниска цена на билетите София - Франкфурт Хан. Бяха дълго време119 лева (еднопосочен говорим), и защото не пътувам аз, няма отстъпка за членство (иначе имам). Сега набарах случайно по 79 лева. С големия кабинен багаж става реално 100 лева, но аз него ще го платя при произволен билет. И се питам - дали да клепя още или да буквам?  :blush:

P.S. Дата - 30 януари.

P.P.S. Купувам два билета, всяка отстъпка ми е от полза...

Rainy, и аз бях в същата чуденка - за началото на март. Хем съм сигурна, че ще паднат, хем днес ги букнах, да ми е мирна главата...

 

Oshko, самолетът до Малмьо в средата на септември си беше съвсем пълен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Rainy, и аз бях в същата чуденка - за началото на март. Хем съм сигурна, че ще паднат, хем днес ги букнах, да ми е мирна главата...

 

Oshko, самолетът до Малмьо в средата на септември си беше съвсем пълен.

 

Ъфффф... И аз така ще направя. Обикновено винаги буквам рано. Знам, че губя, но загуба на нерви или пари - изберете сами. Аз съм избрала :) Просто реших този път да изчакам, за да се намали поне малко цената, защото е много извън сезон, но повече от това - не знам... Уиз Клуб е 59 лева. Надолу не знам дали ще падне, защото разликата е винаги 20 лева и това ми е ориентир. Благодаря за споделянето :) 

Връзка към мнение

При мен е все тая - ще паднат билетите на Уиз, но пък ще се качат билетите на Трениталия.

А при закупени билети се мечтае по-пълноценно  :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз ще купувам за март, но мисля, че е рано още, след Нова година, или поне да изчакам някое 20% намаление. А за Рейни мисля, че е добре, аз бих купила, то от това по-евтино...

Връзка към мнение

Ъъъъъъъ... да питам :) Стоя тук и дремя като кон на празна ясла за по-ниска цена на билетите София - Франкфурт Хан. Бяха дълго време119 лева (еднопосочен говорим), и защото не пътувам аз, няма отстъпка за членство (иначе имам). Сега набарах случайно по 79 лева. С големия кабинен багаж става реално 100 лева, но аз него ще го платя при произволен билет. И се питам - дали да клепя още или да буквам?  :blush:

P.S. Дата - 30 януари.

P.P.S. Купувам два билета, всяка отстъпка ми е от полза...

 

Само за какви цени става дума при лилавите. :lol: Дано да прекачвате на ханско или сте някъде в околколността, иначе не биха дал 100+ лева за унгарско изпълнение до Франкфурт, като сложиш и автобусен трансфер, направo излиза около 200 лв, колкото е цената на България ер, а и не губиш 2 часа полет + 2 часа  автобус. :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Само за какви цени става дума при лилавите. :lol: Дано да прекачвате на ханско или сте някъде в околколността, иначе не биха дал 100+ лева за унгарско изпълнение до Франкфурт, като сложиш и автобусен трансфер, направo излиза около 200 лв, колкото е цената на България ер, а и не губиш 2 часа полет + 2 часа  автобус. :)

 

Хах, не... Няма прекачване. Чакаме се от различни дестинации. Букнала съм кола под наем - тая работа я свърших вече, цената й е два пъти и половина над българските самолетни билети, ама там не се пазарих... хаха...  :) и отпрашваме на Юг към Colmar, където съм резервирала къща. И щото аз го организирам и съм поканила хората - тоест, аз го плащам, исках поне билетите да са максимално евтини. Иначе признавам, не съм толкова по тънките сметки ;) Вече ги купих снощи. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Летях по тази линия на 20.10 и връщане на 24.10. Зативарването беше почти 100%

 

Малмо е най-евтината двупосочна дестинация за средата на ноември.  Явно имат бол места, за да държат такива цени, a и няма директен конкурент до Копенхаген.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Мен явно не ме броят за член , щото в мейла  ни вест , ни кост .

 

И мен също...

Не си включил отметката да получаваш новини и промоции (поне при мен това е причината да не получавам мейли от тях освен за резервации) :rolleyes:B)

Връзка към мнение

И мен също...

Не си включил отметката да получаваш новини и промоции (поне при мен това е причината да не получавам мейли от тях освен за резервации) :rolleyes:B)

 

 

А, досега си ги получавам редовно  :)

Връзка към мнение

Стенк, ще ти дам да ползваш моя емейл! Сега ще ти го препратя, а ти можеш да си поискаш от тях още 10% отстъпка дето са те прескочили :) На Mu_ry e дошъл първи мейла. Моят дойде чак в 20,05 :angry:

ПС. Стенк, препратих ти го!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.