Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Доживяхме и на Терминал 2  да видим нови монитори.

Старите CRT най после ги пенсионираха.

Сменили са всичко, над check in гишетата, полетна информация и лентите за багаж.

 

Стават по атрактивни за концесионера или някой все пак погледна календара и видя коя година сме  :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Доживяхме и на Терминал 2  да видим нови монитори.

Старите CRT най после ги пенсионираха.

Сменили са всичко, над check in гишетата, полетна информация и лентите за багаж.

 

Стават по атрактивни за концесионера или някой все пак погледна календара и видя коя година сме  :)

 

Или е направил елементарна сметка, колко ток харчи CRT включено 24/7 и колко LED :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Oт няколко дни вечерните полети трупат закъснения, които  зачестяват. Да не  е от слабата лира :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Автобусчето между терминалите без разписание ли е вече? Миналата година имаше фиксиран час на тръгване от терминалите, но сега са го махнали от сайта.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Това чудо може ли да кацне в София? А да излети?

 

Lufthansa показва A380 в София през октомври

 

 

Германската авиокомпания Lufthansa ще демонстрира най-големия пътнически самолет в света Airbus A380 на летище София през октомври. Това съобщи компанията в един от своите акаунти в Twitter.

Dobar den Bulgaria! In October, our
makes a flying visit to Sofia for the first time.
— Lufthansa News (@lufthansaNews)

Като вероятна дата за посещението се посочва 16 октомври, но за сега от Lufthansa заявяват, че ще дадат повече подробности за събитието, когато то наближи.

Известно е, че един от 14-те A380 на германския авиопревозвач ще кацне на летище София, ще остане няколко часа там, като в тези рамки ще има някаква форма на официална програма и след това машината ще отлети за Германия.

Най-вероятно въпросният A380 ще бъде пилотиран от Марио Бакалов, който е единственият българин квалифициран да лети на типа в Lufthansa.

Събитието ще е част от общата маркетингова кампания на Lufthansa по света, но вероятно е и свързано с увеличаване на мощностите на Lufthansa Technik Sofia, чийто нов хангар ще може да поема A380.

Най-големият пътнически самолет в момента има максимална излетна маса от 575 тона и прави дебютния си полет на 27 април 2005 г. Машината влиза в търговска експлоатация със Singapore Airlines през октомври 2007 г. Lufthansa използва своите A380 от 2010 г.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Утре ще е "горещо" на Терминал 1 на  летище София.  :)  Има заложените цели 34 полета, а на Терминал 2 само 40 полета, от които 2 са отменени. Разбира се, най-отменяните  до Истанбул и Букурещ. :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

На летище София има ли място за съхранение на багаж,че не виждам такова в сайта?Поради смяна на часовете,ще се наложи вместо 3 да прекарам там 10ч.,та се чудя дали да не се поразходя малко.

Връзка към мнение

На летище София има ли място за съхранение на багаж,че не виждам такова в сайта?Поради смяна на часовете,ще се наложи вместо 3 да прекарам там 10ч.,та се чудя дали да не се поразходя малко.

 

Нямам спомени да има такава възможност на летището, но на централна гара със сигурност имаше! Ако искаш да се разходиш до центъра, отиди с метрото до Централна гара и си остави там багажа.

 

Летището в София не е подготвено за трансферни пътници и вероятно поради това няма подобна услуга. Да се надяваме, че след концесиониране на летището и това ще се промени.

Връзка към мнение

Е а преди 16--17 години по подготвено ли беше,имаше стая за съхранение в салона на вътрешни линии.Просто поредното недомислие

Редактирано от Branko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не разбрах... Летиш от Цюрих през София за Варна примерно? Полетите с Bulgaria air ли са? Аз просто си мислех дали не е възможно, ако летиш с Bulgaria air да си чекираш багажа и да си се разходиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не разбрах... Летиш от Цюрих през София за Варна примерно? Полетите с Bulgaria air ли са? Аз просто си мислех дали не е възможно, ако летиш с Bulgaria air да си чекираш багажа и да си се разходиш.

Точно така.Цюрих-София-Варна.Но Цюрих-София на един билет,София-Варна на втори.От кол центъра на Bulgaria air ми казаха,че не е възможно багажа да се чекира направо до Варна.Хич не ми се мъкне куфара до централна гара,ама май така ще е.

Връзка към мнение

Chek - in - а на Bulgaria air мисля(не съм сигурен) седи отворен постоянно и май може да чекираш за който и да е полет, и може да чекираш багажа си за Варна. Освен това няма ли как да им извиеш ръцете да те преместят на по - ранен полет за Варна, все пак това изместване с 10 часа е потресаващо? А полета след повече от месец ли ти е?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Chek - in - а на Bulgaria air мисля(не съм сигурен) седи отворен постоянно и май може да чекираш за който и да е полет, и може да чекираш багажа си за Варна. Освен това няма ли как да им извиеш ръцете да те преместят на по - ранен полет за Варна, все пак това изместване с 10 часа е потресаващо? А полета след повече от месец ли ти е?

Ами,ноември е полетът.Като наближи ще пробвам пак.Малко мисия невъзможна ми се вижда.За полета Цюрих-София за втори път сменят часа,като днес случайно видях,че отново е станал обеден,дано до ноември пак си стане късния следобед.Билета за втория полет от София да Варна си го купих всъщност вчера от румбо на цена 18,15Е/това май е за темата за похвали/,доскоро такъв полет изобщо нямаше.С оглед на цената не вярвам да ме качат на по-ранен. :) Явно ще разхождам куфара до гарата.Досега не ми се е налагало да оставям багаж за съхранение и не съм си представяла какъв проблем може да е това.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Тази година летище София ще има вероятно 5 милиона пътници, което е повече от капацитета на Терминал 1 и 2. Според Уикипедия терминал 1 има 1,8, а терминал 2 2,8 милиона пътници капацитет или общо 4,6 милиона пътници.

 

Мен ме изненада тази информация и се чудя колко може да е реалния капацитет на двата терминала и кога физически няма да има възможност да се откриват нови линии?

Връзка към мнение

Не знам какъв им е капацитетът, но Т2 винаги ми изглежда прекалено празен  :)

 

като тупик, особено ако  пристигаш от големите летища - Франкфурт, Истанбул, Москва, Токио или др. 

Редактирано от rdd
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • imnlv
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.