Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

http://www.lufthansa.com/de/en/Travel-information

 

Заради стачката е може да си избереш алтернативни варианти...от flight status. :)

 

Офф, пак ли стачки, бе. 

 

П.С. Игнорирай съвета за компенсация от по-горе, няма компенсации при стачка. 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Да, и мен ме изненадаха неприятно за същия полет до Франкфурт на 27.05. Уж успях online да rebook-на с друга конекция не през Франкфурт, а през Мюнхен. Дано всичко е наред. Ето съобщението на LH:

 

"The German Union Verdi has announced a strike on Tuesday 26 Aprilfor the airport Bremen and on Wednesday 27 Aprilfor the airports Frankfurt/Main, Munich, Dusseldorf, Cologne/Bonn, Dortmund and partly also Hannover-Langenhagen for ground handling, check-in and security services, as well as a section of the fire brigades.


On Tuesday 26 April and Wednesday 27 April, flight delays and cancellations may be expected. "

 

Update:Греда :(

Редактирано от carrie
Връзка към мнение

Е тоя път не е на Луфтханза стачката а на наземните работници.

Иначе билета върви заедно, така че няма да те оставят във Франкфурт с изпуснат полет до Дъблин. В най-лошия случай ще ти върнат парите, ако не могат да те закарат навреме в Дъблин.

Връзка към мнение

Благодаря ви за коментарите по темата, просто явно е трябвало да минем и през тази дивотия :)

Ще рапортувам за развитието на ситуацията, стискайте палци да е положително :)

Връзка към мнение

След нулеви шансове да се свържа с нашия кол център, то благодарение на приятели в Германия и тяхната настоятелност там полетът ми е презаверен за следващия ден с абсолютно същите часове.

С две думи настоятелност му е майката и използване на всяка възможност :)

Губим един ден, но се надявам да е за добро.

Стискам палци на всички, който имат проблем като моя да стигнат до положителна развръзка:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли представа дали стачката ще бъде ограничена само до тези два дни, че на 30.04.2016 г. синът ми лети с тях от Амстердам през Франкфурт за София?

Връзка към мнение

Някой има ли представа дали стачката ще бъде ограничена само до тези два дни, че на 30.04.2016 г. синът ми лети с тях от Амстердам през Франкфурт за София?

 

На всички възможни места, които четох стачката е обявена на 26 и 27 април. Надявам се, че няма да е проблем за 30 април. (аз и за мойта дата така се надявах до вчера към 20:00 ч, когато ме уведомиха :))) )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На всички възможни места, които четох стачката е обявена на 26 и 27 април. Надявам се, че няма да е проблем за 30 април. (аз и за мойта дата така се надявах до вчера към 20:00 ч, когато ме уведомиха :))) )

 

Именно затова попитах, защото когато стачкуват служители на "Луфти" обявяват стачките само за два или три дни напред, като последователно канселират полети на кратки, средни и дълги разстояния след което профсъюзите вземат решение дали отново да не приложат ротацията...

Връзка към мнение

Ако стачката на наземния персонал на Луфтханза продължи, детенце няма да може да се прибере (май). Я ми припомнете какво става в такива случаи? Защото нали "предупредените са въоръжени". ;)

Връзка към мнение

Ако стачката на наземния персонал на Луфтханза продължи, детенце няма да може да се прибере (май). Я ми припомнете какво става в такива случаи? Защото нали "предупредените са въоръжени". ;)

Понеже тази тема е предимно за стачките на Луфтханза, преместих питането тук.

Ако не е обявена стачка за деня на полета няма какво да направиш сега, защото се предполага че всичко ще е наред. Има ли някакви официални изявления, че стачката ще продължи? Ако има, може да питате Луфтханза какво ще предложат, или напр. да преместите полета в период извън стачката, но ако няма нищо може да ви откажат.

При всички случаи ако вече има билет с една компания недей да купуваш с Уиз (ако правилно съм разбрал защо въпроса беше в темата за Уиз)

Връзка към мнение

Ок, благодаря. Споменавам Wizz, защото билетите са за тях, но при стачка на наземния персонал и РВД отмениха доста полети на различни авиокомпании и не знам от какво зависи. Иначе следим новините :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Може ли някой да ми помогне относно следното: За резервиране на билет за полет с Луфтханза, (само запазен в сайта им), изисква ли се такса? Наложи се да запазя билет, защото нямаше достатъчна сума в картата. Но сега като погледнах извлечението от банката виждам, че са блокирани 59 лева. Знаете ли нещо повече по този въпрос. Билета ще бъде купен днес, и ако това са пари, които са вид глоба в случай, че не се купи билета до 48 часа (такъв е срока), те ще бъдат ли възстановени?

Връзка към мнение

Може ли някой да ми помогне относно следното: За резервиране на билет за полет с Луфтханза, (само запазен в сайта им), изисква ли се такса? Наложи се да запазя билет, защото нямаше достатъчна сума в картата. Но сега като погледнах извлечението от банката виждам, че са блокирани 59 лева. Знаете ли нещо повече по този въпрос. Билета ще бъде купен днес, и ако това са пари, които са вид глоба в случай, че не се купи билета до 48 часа (такъв е срока), те ще бъдат ли възстановени?

Не мисля, че има санкция за това, че билетът не е закупен или не е закупен в срока от 48 часа. Би следвало след изтичането на този срок резервацията да бъде само анулирана, без да се удържа такса. Погледнах в общите условия в частта за резервациите и не намерих предпоставки за дължимост на обезщетение в случай, че пътникът не си плати запазения за определено време билет.

 

Terms & Conditions

Table of contents

Article 5: Reservations

Reservation Requirements

5.1.

5.1.1. Each Flight Coupon will be accepted for carriage only in the class of travel stated upon it for the day and flight for which there is a seat reservation. For Tickets where a seat reservation has not been booked, space may be later reserved if a seat is still available on the flight requested.

5.1.2. We or our Authorised Agent will record your reservation(s). Upon request we will provide you with written confirmation of your reservation(s).

5.1.3. Certain fares have conditions which limit or exclude your right to change or cancel reservations. For the individual terms please refer to the respective tarif conditions.

Ticketing Time Limits

5.2. If you have not paid for the Ticket prior to specified ticketing time limit, as advised by us or the travel agency which issued the Ticket we may cancel your reservation.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Наистина, за запазване на билет за полет на Луфтханза, София-Единбург-София, глобата, в случай че не се купи билета до 48 часа е 59 лева и я блокират в картата в момента на натискане на бутона за запазване. Ако до 48 часа билетът не бъде купен, Луфтханза си взема парите. Реших да напиша това от опит, може да е полезна информация за някой. При купуване на билета в срок, се изплаща сумата по билета, и вероятно парите ще  отблокират по-късно.

Редактирано от rdd
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не, не е за поддръжка, макар че може да е свързано с базата за ремонти. Рекламен полет, от много време чувах слухове за нещо подобно.

Връзка към мнение

Че нашето летище може ли да посрещне А380...?  :wacko:  :blink:

 

Да кацне може, то няма кой знае какви допълнителни изисквания за дължина на писта. Даже мисля, че София е запасно летище при спешни случаи за много А380-тки, които прелитат над България. Вече ефективно обслужване на пътници е друг филм, например едва ли имаме стълба и ръкав, които да се качат до втория етаж, ще тряба всички да излизат от долните врати :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За А380 в София, за презокеанските полети от София, за FR и за концесията на летището - интервю с директора на Луфти за България, Албания и още няколко държави: http://offnews.bg/news/Ikonomika_59/Shef-v-Lufthanza-Shte-izlazha-ako-kazha-che-Ryanair-ne-ni-pritesn_636452.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Белгийските авиолинии се сливат с Луфтханза   http://trip.dir.bg/news.php?id=24085735

Националният авиопревозвач на Белгия Брасълс еърлайнс (Brussels Airlines) обяви готовност за сливане с германската Луфтханза (Lufthansa), предаде ТАСС, цитирана он БТА
Планираме да постигнем окончателно споразумение до края на годината, за да може към началото на 2017 г. Луфтханза да придобие оставащите 55 процента от акциите, каза ръководителят на белгийската компания Етиен Давиньон. Германската компания вече притежава 45 процента от акциите на белгийския авиопревозвач. Името "Брасълс еърлайнс" ще бъде запазено, тъй като е известна търговска марка...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.