Прескочи до съдържание

Как ли изглежда Мароко в края на януари?


Янко Велков

Препоръчани мнения

Здравейте, здравейте:)

Току-що публикувах това: http://magelanci.com/topic/5923-%D1%8E%D1%85%D1%83/така че ще си спестя представянето О:)

Защо публикувам тази тема не мога да обясня по-добре от самият Основател на сайта:

 

"Макар и да предпочитаме и да сме осъзнали красотата и силата на самоорганизираните пътувания, често се случва че трудно се намират съмишленици между приятели и познати, които ни се връзват на акъла  :) И макар и да се забиеш на непознато място абсолютно сам да си има своя чар, то много хора предпочитат да имат някаква компания.", 

 

 

...ммм-дааам. Спомням си как преди време попаднах на евтини самолетни билети до Рим, и о-чудо!, успях да убедя 3 (трима!) свои приятели да пътуваме заедно! Това като се замисля е и единственият подобен случай - във всички останали срещам стена от оправдания, безразличие и като че ли любов към сивото ежедневие :(

 

 

Така стана и в края на ноември, когато късно вечерта случайно попаднах на промоция на Уизеър за минус 20% от цените на всички полети. Бях зверски изморен, но запретнах ръкави, и 2 часа по-късно, след сравнение на дати, полети, цени и температури, вече бях горд собственик на 3 самолетни билета: София-Болоня (17.01) и Болоня-Будапеща-Малага (20.01)! От последният град ми се откриваха 3 главни пътя за прибиране - през южна Испания до Мадрид; през южна Испания до Лисабон; или Мароко. Е, ясно е на кое се спрях:)

 

Предложих на доста хора да ме придружат поне до Италия - безопасно, евтино и кратко - но не:/ Така че явно ще си пътувам сам, какво пък... освен ако някой не иска да се присъедини - от самото начало или в някоя точка от пътя!

 

Ето го и планът:

Пътуване с малък салонен багаж (да видим какво ще излезе!:)

Два цели дни за разглеждане на Болоня (единият може да се използва за мини-екскурзия до Сан Марино!)

Пристигане и разглеждане на Малага (оказа се че един мой познат живее там, и сам си предложи услугите на гид за града;)

Продължаване за Гибралтар, и пресичане на протока. Стъпване в Африка през Танжер.

Посещение и разглеждане на възможно най-много от градовете Тетуан, Фес, Мекнес, Рабат, Казабланка и Маракеш, както и всичко по-интересно по пътя.

Това е!

Без графици, и с единствено ограничение - датата на обратния полет (който още не съм избрал;). Иска ми се да опитам пътуване на автостоп и каучсърфинг, но специално за автостопа надали ще се опитам сам, предвид че транспортът в Мароко е много евтин (според rome2rio).

Ако си намеря компания ще обсъдим всичко заедно, а и обещавам един обяд от мен ;)

 

Имайте предвид че е твърде вероятно да съм най-непретенциозният човек, който сте срещали - ям всичко, мога да спя навсякъде или въобще да не спя, не ми е проблем да прекарам няколко дни без душ, издържам мнооого на вървене, и няма да ме чуете да мрънкам или да се оплаквам. И в същото време се разбирам добре с вечно оплакващи се, свикнали на много удобства хора:) 

 

Също ще се радвам на ВСЯКАКВИ съвети и предложения! Това е;)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ъъъъъъ... ако имаш път към Маракеш на 30/31 януари или 1 февруари, можеш да изпиеш по едно кафе/питие/каквото там с няколко магеланки - които също мислят да видят как е Мароко, но само за един дълъг уикенд в Маракеш :) Поздравиии и добре дошъл!

Връзка към коментар

Ъъъъъъ... ако имаш път към Маракеш на 30/31 януари или 1 февруари, можеш да изпиеш по едно кафе/питие/каквото там с няколко магеланки - които също мислят да видят как е Мароко, но само за един дълъг уикенд в Маракеш :) Поздравиии и добре дошъл!

Ние кацаме в Маракеш на 26,01 и се връщаме на 02,02.Само че в града почити няма да стоим и имаме доста аюмбициозна обиколка за която не знам дали ще ни стигне времето и съответно може да претърпи промени в движение.Идеята е на 01,02 вечерта да се приберем в Маракеш.Ако не сте излетяли можем да се видим на по кафе да споделим впечатления. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние кацаме в Маракеш на 26,01 и се връщаме на 02,02.Само че в града почити няма да стоим и имаме доста аюмбициозна обиколка за която не знам дали ще ни стигне времето и съответно може да претърпи промени в движение.Идеята е на 01,02 вечерта да се приберем в Маракеш.Ако не сте излетяли можем да се видим на по кафе да споделим впечатления. :)

 

Ооооо... Чудно! :) Ние - две магеланки - кацаме на 30-ти януари сутринта и излитаме на 2-ри февруари сутринта :) Там ще се засечем за малко с други две девойки. Ние нашата програма не сме я спретнали още, но знаем че два дни ще се мотаем лежерно в Маракеш, а на 1 февруари сме на голяма еднодневна обиколка в Атлас. Вечерта - ако се разберем, ще стане интересно. Ще бъде най-нестандартния Рожден Ден, който съм празнувала :)

Връзка към коментар

Ооооо... Чудно! :) Ние - две магеланки - кацаме на 30-ти януари сутринта и излитаме на 2-ри февруари сутринта :) Там ще се засечем за малко с други две девойки. Ние нашата програма не сме я спретнали още, но знаем че два дни ще се мотаем лежерно в Маракеш, а на 1 февруари сме на голяма еднодневна обиколка в Атлас. Вечерта - ако се разберем, ще стане интересно. Ще бъде най-нестандартния Рожден Ден, който съм празнувала :)

Супер,ако успеем да се върнем на първи според плана ще ти донесем подарък от пустинята(обещавам да не е жива камила :) ).

На лични да разменим някакви координати за връзка?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Супер,ако успеем да се върнем на първи според плана ще ти донесем подарък от пустинята(обещавам да не е жива камила :) ).

На лични да разменим някакви координати за връзка?

 

Еххаааааа :) Смея се на глас... Веднага!

Връзка към коментар

Тогава направо да се уговорим за 19:00, пред главната порта на Медината, на 1-ви февруари? ...Имах планове за прибиране от Маракеш сутринта на този ден, но изглежда ще го отложа със седмица;) 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тогава направо да се уговорим за 19:00, пред главната порта на Медината, на 1-ви февруари? ...Имах планове за прибиране от Маракеш сутринта на този ден, но изглежда ще го отложа със седмица ;)

 

Хах... Звучи чудесно! За всеки случай ще си дадем рандеман + половин час, ако ни замотаят в Атлас. Ще мисля къде да спретнем вечерта тази чуднотия от хора :)

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Хах... Звучи чудесно! За всеки случай ще си дадем рандеман + половин час, ако ни замотаят в Атлас. Ще мисля къде да спретнем вечерта тази чуднотия от хора :)

Чудно! :)

Ще гледам предния ден да пиша накъде сме и дали ще успеем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Rainy, да нямаш туристическа агенция? :-) . Щом поемеш на някъде куп народ се завърта около теб и от индивидуално, самостоятелно пътуваща ти се налага да планираш нещата за цяла група магеланци.

Хубаво да си изкарате!

 

Дианчо, ти що си траеш? Я виж дали няма някой добър билет за Маракеш.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Rainy, да нямаш туристическа агенция? :-) . Щом поемеш на някъде куп народ се завърта около теб и от индивидуално, самостоятелно пътуваща ти се налага да планираш нещата за цяла група магеланци.

Хубаво да си изкарате!

 

Разхили ме... Съвършено невинна съм! Просто аз се завъртам все около хубави хора - като се сетя за Бари... мммм... И ми знае много устата  :lol:

 

P.S. Благодаря!

Дианчо, ти що си траеш? Я виж дали няма някой добър билет за Маракеш.

 

Задавих се...  :lol:

 

P.P.S. Закъсня, вече го питахме, ама зает младежа. Поне така каза... хаха... С този опит от Бари! :) Весели празници, приятели!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

P.P.S. Закъсня, вече го питахме, ама зает младежа. Поне така каза... хаха...

Ами, знае ли човек? Той тайно някакви билети купува след магеланската сбирка. Може и да ви изненада.:-)

 

Спирам да спамя темата, но ще ви следя!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако не,че тогава летим за Шри ланка,с удоволствие бихме споделили едно Мароко.Много ми легна на душата и бих се върнал отново.

Към Янко-не си губете времето в Казабланка,заменето го с пустинята или Атлас.

Редактирано от Emil Chakalov
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз се връщам пак в Мароко , само че месец след вас. Още един глас давам да пропуснете Казабланка, дори и Рабат. Сега се връщам за пустинята, вофопсдите Узуд, Сиди Ифни и Шефшауен - всичко това си заслужава много повече от столицата и от Казабланка. Пътуването на стоп в Мароко не мога много да си го представя, ама знае ли човек...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте и за много години! Тъй като от Лондон има доста изкушаващи оферти се замислих и аз за едно Мароко. Планът е от 12/13 Януари до края на месеца, най- вероятно ще мога да посетя и магеланската среща. Някой който познава страната би ли ме посъветвал как най- ефективно да действам с настаняването. Couchsurfing варианти не намирам по сайтовете. Може би резервация на хостели/ не скъпи хотели на място? Или да имам готови book-инги още с тръгването?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте и за много години! Тъй като от Лондон има доста изкушаващи оферти се замислих и аз за едно Мароко. Планът е от 12/13 Януари до края на месеца, най- вероятно ще мога да посетя и магеланската среща. Някой който познава страната би ли ме посъветвал как най- ефективно да действам с настаняването. Couchsurfing варианти не намирам по сайтовете. Може би резервация на хостели/ не скъпи хотели на място? Или да имам готови book-инги още с тръгването?

 

магеланската среща  :rofl:  :rofl:  :rofl: Здравееей! хахахаххаа

Връзка към коментар

Здравейте и за много години! Тъй като от Лондон има доста изкушаващи оферти се замислих и аз за едно Мароко. Планът е от 12/13 Януари до края на месеца, най- вероятно ще мога да посетя и магеланската среща. Някой който познава страната би ли ме посъветвал как най- ефективно да действам с настаняването. Couchsurfing варианти не намирам по сайтовете. Може би резервация на хостели/ не скъпи хотели на място? Или да имам готови book-инги още с тръгването?

 
Писал си за магеланската среща като,че ли ще посетиш някоя голяма туристическа атракция. :)

Ставаме все повече .Ако продължава така в Мароко  на срещата ще има повече магеланци отколкото на последното коледно парти. :)

 

Колкото до хотели аз ще разчитам на място.Това е по-скоро заради това ,че прохода е възможно да е затворен и е възможно да обърна плануваната обиколка.Имам и по две три набелязани места за настаняване там където сме предвидили нощувки.

Реално само първата вечер в Маракеш ни е осигурена предварително.Има доста прилични места на цени между 40 и 60лв.,но търсих бюджетни варианти понеже освен да приспиваме няма да губим време по хотели или риади.

Връзка към коментар

Казвайте ги тези дати за Мароко по - рано...! Аз се изпотих докато намеря още двама за Мароко, които после станаха пет, после седем, после пак двама... Но все пак - успяхме да се съберем. Ние сме от 28.02. до 08.03., така че чакаме ще вашите разкази...:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А кажете какъв е климатът февруари-март, който е бил? Щото и мен ме сърбят пръстите нещо, но трябва да измисля. Ходи ми се на топло, но не знам дали Мароко е мястото. А пък тук от Ница си има изиджет до Маракеш и изскачат супер полети директни и двуцифрени за отиване и връщане.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние бяхме в началото на Март.Времето за мен беше супер-дневни температури между 25 и 30 градуса,сухо,без капка дъжд.За плаж не става,защото около океана духа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз кацам в Маракеш на 01.02.Но ще взема кола и на 02 или 03.02 тръгвам на юг.Ако срещата е на 01-02.02 мога да се появя

1 февруари, 19 - 19.30 пред Медината... Очертава се изключително очарователен 26-ти Рожден Ден ;) хахах

Връзка към коментар

Яко,след като се запознах с Фичо на водопадите Игуасу и после имах среща с Матеев,makler и macflan за едно пътуване(което за жалост пропадна),сега ще срещна поредните магеланци.И пак не в БГ

Редактирано от malkia
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.