Прескочи до съдържание

Море около Бари


mu_ry

Препоръчани мнения

намерих изключително евтини билети за Бари за края на юни и сега следва голямата чуденка :) къде може да се ходи на плаж, като не държа да е огромна плжана ивица, тъй като няма да стоя по цял ден там. Бебето ни ще е почти на година тогава и няма да стоим много на плажа. Идеята е да обикаляме забележителности и да си почиваме на плаж.

Има ли изобщо такъв вариант ? Видях , че в Бари има някакъв градски плаж, но ако някой има идея как е ще е чудесно :)

Ако в Бари не е ок, да ми препоръчате съседно градче :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Май все ще са ви далечко, но зависи колко пъти искате да отидете и с какъв транспорт.

http://www.mytravelguideposts.com/2011/06/beaches-in-bari-italy.html

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g187874-i799-k3632606-Nice_beach_near_Bari-Bari_Province_of_Bari_Puglia.html

Съжалявам, че не мога да споделя лични впечатления.

Редактирано от pamelanb
Връзка към мнение

намерих изключително евтини билети за Бари за края на юни и сега следва голямата чуденка :) къде може да се ходи на плаж, като не държа да е огромна плжана ивица, тъй като няма да стоя по цял ден там. Бебето ни ще е почти на година тогава и няма да стоим много на плажа. Идеята е да обикаляме забележителности и да си почиваме на плаж.

Има ли изобщо такъв вариант ? Видях , че в Бари има някакъв градски плаж, но ако някой има идея как е ще е чудесно :)

Ако в Бари не е ок, да ми препоръчате съседно градче :)

 

Веднага след като намалеят скалите и заливите на юг от Монополи, започват безброй плажове, след Capitolo. Което е в района на Фазано.

Първият доколкото помня беше Millennium, но те са толкова много един до друг, че имената са без значение.

Това е другата страна на италианските плажове, едните дълги и широки, а тези кратки и тесни.

 

Плажове в Пулия всъщност има страшно много, ако решите малко да се отдалечите с кола под наем.

Като има плажове, които са си направо атракции / забележителност.

 

Не знам дали сте чували за така наречения Малдивски плаж, това е плажа около Pescoluse. В района се намират и добри оферти за хотели.

Хубавите плажове наистина не свършват до тук, не знам дали да изброявам тези, които поне съм видяла.

Като примерно Двете сестри до Torre Dell'orso.

Също и Goa Beach, Torre Lapillo, Torre Chianca  и т.н.

До Отранто "Залива на турците".

И още много...

 

Ако решите в обратна посока, мога да пиша още повече...

Като минете през Torquemada Beach до Trinitapoli...

И стигнете до Vieste в прекрасния парк Гаргано.

Редактирано от Bled
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Имате ли идея как се стига до това място: Monacizzo-librari-truglione TA, без кола под наем?
Пиша в тази тема, защото горе долу имам същата дилема като @mu_ry.

 

Мястото изглежда с приятен плаж и цените на местата за спане са добри. 

 

Благодаря предварително.

Връзка към мнение
Мирослав Василев

Здравейте,

 

Имате ли идея как се стига до това място: Monacizzo-librari-truglione TA, без кола под наем?

Пиша в тази тема, защото горе долу имам същата дилема като @mu_ry.

 

Мястото изглежда с приятен плаж и цените на местата за спане са добри. 

 

Благодаря предварително.

 

Здравей.

Погледни това: http://www.rome2rio.com/s/Bari/Truglione. Предполагам че ще тръгвате от Бари.

Редактирано от elateq
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Задължително Polignano A Mare. Освен страхотен плаж има и един невероятен ресторант в скалите на морето. Стига се много лесно и бързо с влак. Въобще почти навсякъде можеш да се движиш спокойно с влакове, при това евтино. Така че транспорта не трябва да те притеснява (единствено в неделя влаковете са много нарядко, а някои линии въобще не се движат). В района има и мн други забележителности, не са само плажове. Ако те интересува нещо друго, питай :)

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Имате ли идея как се стига до това място: Monacizzo-librari-truglione TA, без кола под наем?

Пиша в тази тема, защото горе долу имам същата дилема като @mu_ry.

 

Мястото изглежда с приятен плаж и цените на местата за спане са добри. 

 

Благодаря предварително.

 

 

Около час и нещо до Таранто с влак, после вероятно някакъв автобус, не може ли да питате мястото, където мислите да отседнете какви са точно вариантите?

Връзка към мнение

А, може предполагам, но понеже резервирам през букинг и английския в Италия не е много на почит, не зная дали ще успея :-)


Задължително Polignano A Mare. Освен страхотен плаж има и един невероятен ресторант в скалите на морето. Стига се много лесно и бързо с влак. Въобще почти навсякъде можеш да се движиш спокойно с влакове, при това евтино. Така че транспорта не трябва да те притеснява (единствено в неделя влаковете са много нарядко, а някои линии въобще не се движат). В района има и мн други забележителности, не са само плажове. Ако те интересува нещо друго, питай :)

Била съм в Полиняно за малко, но не открих плажа. 

Редактирано от ninia
Връзка към мнение

Централният плаж на Полиняно се намира в центъра на града, веднага след известния мост Моначиле. Плажа го търсете под същото име или залива Понте. Доста малък и с камъни. Много красив, но не е за предпочитане когато е сезон.

Изнасяйте се наоколо. А споменавания ресторант пещерата освен, че е наистина красив може и да разочарова. Храната не е от добрите, обслужването на моменти куца. За наплива да не говорим, всеки да види чудото, откъдето пада и качеството.

Иначе градчето си го бива, разглежда се с кеф.

Връзка към мнение

Като гледам нито за малки, нито за големи, а още по-малко за много големи е този плаж, но всеки си знае...

 

На мене много ми хареса, едно доста различно преживяване, има и тунел отляво в скалата от където скачаш направо в дълбокото.

Единствено не ми хареса, че много се хлъзгат тия камъни, добре е да си с аква обувки.

Ето ви хубав плаж в Пулия

https://www.google.bg/maps/place/73010+Porto+Cesareo+%D0%9B%D0%B5%D1%87%D0%B5,+%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F/@40.0248495,18.0196286,3a,75y,3.17h,78.38t/data=!3m8!1e1!3m6!1s-Bnp-XG0zty0%2FVct9pY1iilI%2FAAAAAAAAAFY%2FqgMcAW9EGigbBb21xtEHSTrp0ObIAgguQ!2e4!3e11!6s%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2F-Bnp-XG0zty0%2FVct9pY1iilI%2FAAAAAAAAAFY%2FqgMcAW9EGigbBb21xtEHSTrp0ObIAgguQ%2Fw203-h101-n-k-no%2F!7i10240!8i5120!4m5!3m4!1s0x1346999b6faf8771:0xe65a519295e33f01!8m2!3d40.260374!4d17.8930913!6m1!1e1

Връзка към мнение

Запазихме си апартамент точно до Базиликата Свети Никола, в центъра на Бари. Гледам, плажната ивица е доста близо. Дали има някой отзиви какви са условията за плаж? Последно питане - Карол Войтила ли се казва летището?

 

ПС: Mu_ry, ние ще сме от 1.07. до 4.07  :)

Връзка към мнение

Смотано е плажчето на Бари, иначе е сравнително чисто. 

 

Така се казва летището, да.

Благодаря! Ще търся някаква алтернатива  тогава.

Връзка към мнение

Запазихме си апартамент точно до Базиликата Свети Никола, в центъра на Бари. Гледам, плажната ивица е доста близо. Дали има някой отзиви какви са условията за плаж? Последно питане - Карол Войтила ли се казва летището?

 

ПС: Mu_ry, ние ще сме от 1.07. до 4.07  :)

ние сме от 20.06 до 27.06 :) ще пиша отзиви :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

на мен ми е мечта да видя Матера и Алберобело :) щеше ми и на мен надолу, но е голяма разправия ходенето до тези градове :)

В този ред на мисли и Локоротондо, и Мартина Франка са интересни за посещение.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Включвам се и аз тук, тъй като имам същата чуденка.

 

mu_ry, последно в Бари ли запазихте и там ли ще ходите на плаж с детето? Ние сме с малко по-голямо (на 20 месеца) и умувам и разглеждам за подходящо място около Бари... попаднах на твоето питане. А защо е голяма разправия стигането до Матера и Алберобело? :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.