Прескочи до съдържание

Виза за Русия от круиз


Препоръчани мнения

Оф,имам въпросче - изведнъж ни се отвори свободно лято и мислим да направим круиз, включващ и Санкт Петербург. Четох,че при круизите издават он арайвъл,ама дали е така и при какви условия? Да не се окаже,че не може да слезем от кораба или пък задължително да купуваме корабна екскурзия ? Някой знае ли как са нещата? Благодаря!

Връзка към мнение

Оф,имам въпросче - изведнъж ни се отвори свободно лято и мислим да направим круиз, включващ и Санкт Петербург. Четох,че при круизите издават он арайвъл,ама дали е така и при какви условия? Да не се окаже,че не може да слезем от кораба или пък задължително да купуваме корабна екскурзия ? Някой знае ли как са нещата? Благодаря!

 

Аз имам същата информация, но от втора ръка, така че не бих гарантирал 100%. Това което ми обясниха, че виза дават единствено ако си платиш за организирана екскурзия. Ако искаш самостоятелно да се разходиш, трябва да си извадиш нормална виза.

 

Сега намерих това:

 

 

If I'm visiting St. Petersburg on a cruise, do I need a Russian visa?

Cruise ship passengers have the right to visit St. Petersburg for up to 72 hours without a Russian visa, but there are limitations on what they can do. You have to be accompanied on land at all times by a licensed tour guide (with a specific state license for accompanying cruise passengers without visas) and you have to sleep on the ship.

If you would like to have greater freedom to explore the city under your own steam, it is worth getting Russian visas before you set out on your cruise. In order to do this, you can either book accommodation in St. Petersburg or buy visa support documents from a local agency. As shore tours with licensed guides are generally quite pricey, getting Russian visas is not necessarily the more expensive option.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря от сърце,Топ, и аз така разбрах, обадих се да питам в агенцията за круиза. По-евтино излиза да си купиш екскурзия на борда май в крайна сметка,ама какво ще ти покажат е друга,друга тема. А Ленинград е черешката в слъчая. Пхууу,май щее се откажем и ще направим фиорди вместо това.

Връзка към мнение

Миналата година , подавайки документи за транзитна виза, пред мен беше една жена, която заминаваше на подобен круиз и пита за визата как стоят нещата. Жената в консулството и обясни как ако е с екскурзия купена от кораба не и трябва виза. Дойде ми реда и аз я поразпитах, защото обмисляхме такъв круиз, но исках сами да обикаляме в града. Задължително ни трябва виза -два пъти питах в различни варианти, комбинации- не, винаги опирахме до необходимостта от виза, за да щъкаме свободно два дни(такъв круиз поне гледах аз).

Така че мога да потвърдя от най-сигурен източник, че виза трябва , ако искате да обикаляте сами. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Отделно, че за един ден нищо не може да се види в Санкт Петрбург и само за да се каже, че сте били там.

 

Круизът е обиколка от всичко по малко. Добре би било човек да прекара във всеки голям град поне около седмица, но всеки има толкова време. Еднодневните посещения са много подходящи да усетиш атмосферата на един град и ако много ти хареса, да се върнеш един ден.

Благодаря от сърце,Топ, и аз така разбрах, обадих се да питам в агенцията за круиза. По-евтино излиза да си купиш екскурзия на борда май в крайна сметка,ама какво ще ти покажат е друга,друга тема. А Ленинград е черешката в слъчая. Пхууу,май щее се откажем и ще направим фиорди вместо това.

 

Руската виза е доста скъпа и със сигурност е по евтино и лесно да си платиш организирана екскурзия. По принцип като програма повечето екскурзии от круизите не са лоши. Единственият им недостатък е, че са скъпи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мой много близък беше на такъв круиз. Потвърждавам, че трябва да си с екскурзия, за да слезеш от кораба без виза. Престоят в Санкт Петербург е два дни и са видели по- важните музеи и забележителности.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Има градове и градове, но специално за Санкт Петербург да платиш скъпа екскурзия или виза за 1 ден да усетиш атмосферата, в което пак не съм сигурна, че е възможно е грешно според мен. Като ще вадиш виза по-добре да се отиде за 5-6 дни и да се види всичко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дайте координати на  тур. агенции с чартъри  от морето към Русия.

Ровил съм преди , но сега търся нещо набързо. Помня , че според сезона на потока в едната посока се намираха полети на символични цени.

Връзка към мнение

Дайте координати на  тур. агенции с чартъри  от морето към Русия.

Ровил съм преди , но сега търся нещо набързо. Помня , че според сезона на потока в едната посока се намираха полети на символични цени.

Тук можеш да погледнеш http://aviobilet.com/bg/tickets/#1/0/0/18-06-2016/BOJ/MOW/1/E

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дайте координати на  тур. агенции с чартъри  от морето към Русия.

Ровил съм преди , но сега търся нещо набързо. Помня , че според сезона на потока в едната посока се намираха полети на символични цени.

 

Щрак!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мой много близък беше на такъв круиз. Потвърждавам, че трябва да си с екскурзия, за да слезеш от кораба без виза. Престоят в Санкт Петербург е два дни и са видели по- важните музеи и забележителности.

 

Това ми е трудно да си го представя. Тези от кораба които не са с организирана екскурзия не ги пускат да слязат ли? Вижда ми се нереално. Та това е основен икономически мотив на всеки град от круиза, да вкараш туристите в града за да харчат. Винаги в посолства и консулства настояват да кихнеш за разните бумажки, а на място обикновено с бордната карта имаш пълен достъп.

Никой ли от магеланци не е бил лично? 

Връзка към мнение

Има градове и градове, но специално за Санкт Петербург да платиш скъпа екскурзия или виза за 1 ден да усетиш атмосферата, в което пак не съм сигурна, че е възможно е грешно според мен. Като ще вадиш виза по-добре да се отиде за 5-6 дни и да се види всичко.

 

По същата логика не ходи със самолет за дълъг уикенд в нито един голям град, защото няма как да го разгледаш за 1-2 дни ;) Имаш ли за всички големи и интересни градове по света по 5-6 дни или предпочиташ изобщо да не ходиш, ако нямаш достатъчно време да разгледаш всичко?

Скъпата екскурзия за която говорим от круизите е 60-80 евро на човек, но това, че не ти трябва виза за посещение до 72 часа с круиз прави екскурзията де факто безплатна. Брутната цена за една руска виза може да излезе до 200 долара.

Това ми е трудно да си го представя. Тези от кораба които не са с организирана екскурзия не ги пускат да слязат ли? Вижда ми се нереално. Та това е основен икономически мотив на всеки град от круиза, да вкараш туристите в града за да харчат. Винаги в посолства и консулства настояват да кихнеш за разните бумажки, а на място обикновено с бордната карта имаш пълен достъп.

Никой ли от магеланци не е бил лично? 

 

Като платиш за организира екскурзия плащаш още повече, създаваш работно място за екскурзовод и т.н. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това ме подсеща за разни круизи със стоп в САЩ. Може ли да си кюташ безпроблемно на кораба , ако нямаш виза и да скипнеш слизане на американска земя ?

За безвизови екскурзии знам , че не може :).

Редактирано от stanimir
Връзка към мнение

Това ме подсеща за разни круизи със стоп в САЩ. Може ли да си кюташ безпроблемно на кораба , ако нямаш виза и да скипнеш слизане на американска земя ?

За безвизови екскурзии знам , че не може :).

 

По логиката, че безвизово не можеш да пътуваш със самолет дори транзит през САЩ, не би трябвало да ти позволят. Безвизово според мен единствено с моряшки паспорт биха могли да си разрешат да спреш в пристанище на САЩ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дайте координати на  тур. агенции с чартъри  от морето към Русия.

Ровил съм преди , но сега търся нещо набързо. Помня , че според сезона на потока в едната посока се намираха полети на символични цени.

http://www.brave.ru

Всеки ден минавам покрай офиса им и ми текат лигите по разни last-minute оферти за полети по 15-25 евро от Бургас и Варна. Факт е обаче, че никога не съм влизала да проверя реално как са нещата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това ми е трудно да си го представя. Тези от кораба които не са с организирана екскурзия не ги пускат да слязат ли? Вижда ми се нереално. Та това е основен икономически мотив на всеки град от круиза, да вкараш туристите в града за да харчат. Винаги в посолства и консулства настояват да кихнеш за разните бумажки, а на място обикновено с бордната карта имаш пълен достъп.

Никой ли от магеланци не е бил лично? 

Това е информация, все едно от мен лично. Единствено с организирана екскурзия и много щателна паспортна проверка се е слизало на брега. Ако имаш виза, няма проблем да слезеш. 

Редактирано от clete
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По същата логика не ходи със самолет за дълъг уикенд в нито един голям град, защото няма как да го разгледаш за 1-2 дни ;) Имаш ли за всички големи и интересни градове по света по 5-6 дни или предпочиташ изобщо да не ходиш, ако нямаш достатъчно време да разгледаш всичко?

Скъпата екскурзия за която говорим от круизите е 60-80 евро на човек, но това, че не ти трябва виза за посещение до 72 часа с круиз прави екскурзията де факто безплатна. Брутната цена за една руска виза може да излезе до 200 долара.

 

 

Като платиш за организира екскурзия плащаш още повече, създаваш работно място за екскурзовод и т.н. ;)

Ами явно си е въпрос на вкус, аз предпочитам или да имам повече време и да видя почти всичко, или да не се занимавам. За ден не бих отишла там, дори и за 80$.

Връзка към мнение

Ами явно си е въпрос на вкус, аз предпочитам или да имам повече време и да видя почти всичко, или да не се занимавам. За ден не бих отишла там, дори и за 80$.

 

Съгласен съм, че всеки си има предпочитания, но ми е странно, че ако нямаш физическа, финансова и т.н. възможност да разгледаш подробно целия свят, предпочиташ по скоро да не пътуваш от колкото да отидеш някъде за дълъг уикенд, да се качиш на круиз, които спира за по 1-2 дни на дадена дестинация и т.н.

 

Аз лично предпочитам да видя дадено място дори за един ден, но да го видя. Ако ми се стори интересно се връщам там за по дълго време, но вече не по разкази на други хора или туристически реклами, а въз основа на моите лични впечатления. Имал съм случаи да се върна в тотално неизвестни за широката публика градове или да се радвам, че в дадена прехвалена туристическа дестинация съм прекарал само един ден, без никакво желание да се върна там.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ами аз нямам възможност да видя подробно целия свят, нито финансова, нито физическа. Не знам точно как си конкретизирам местата, има градове, в които един ден ми е бил достатъчен, Брюксел, например се сещам. Но специално Санкт Петербург...бях цяла седмица и пак не успях да видя всичко. А, и никога не се връщам, освен, ако не летя от дадено място, точно защото нямам възможност да видя всичко по веднъж, да не говорим по два пъти. Това си е мое мнение, всеки си решава.

Връзка към мнение

Вярно е,че е въпрос на вкус, но и аз като Топфлай,плюс това, че ние наистина сме доста експедитивни с обикалянето. В Барселона например сме били няколко пъти,все по повод круизи. Е, в един ден виждаме адски много, на някои хора им трябват 3 дни за същото. Но, ако човек обича и иска да влиза във всяка галерия или музей,нещата са съвсем,съвсем различни. Що се отнася до Санкт Петербург, няма да се хванем да идем на екскурзия там, а много искам да го видя,така че круиза ни е супер опция. Има такива и с нощувка , за 2 дни,както цлете спомена, догодина смятам,живот и здраве,да вземем. Не бих отишла специално и до Талин, Хелзинки, Стокхолм,а с круиза ги вижда човек. Но всеки си пътува,както му е кеф и вижда, каквото му се ще, важното е да имаме информация за различните възможности.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние точно по този път ще минем август. За това ми е дилемата, ако вземем бордова екскурзия ще имаме групова виза, ама това дали значи, че няма да можем крачка в страни да направим от групана. Някой знае ли цената на визата?

Връзка към мнение

На нормалната виза ли ?

Бяха писали в другата тема.

Малко под 200 лева през агенция.

 

Аз бях звънял преди година до една от най-популярните.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе, знам ли дали нормална, евтина искам. Някакви номера тип Румбо... няма ли, с каса водка примерно.

Ако сам се занимаваш с получаване на виза през визов центьр, това са цените http://www.vhs-bulgaria.com/main.php?id=travel〈=bg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.