Прескочи до съдържание

Ресторанти в София


Мрън

Препоръчани мнения

АмстердамЪ

 

Адрес: София, кв. Гео Милев, ул. Проф. Д-р Георги Павлов 37

(а в Пловдив - ул. Константин Стоилов 10)

Кухня: преимуществено европейска, а интересното са тематичните вечери.

Обстановка: луксозно с градина

Цени: има ги на сайта: http://www.amsterdambg.com/

 

Аз бях на кубинска вечер. Хората се бяха постарали. Дансинг, кубинска банда (квартета на Ire Vazques -  Irenia Vazques - вокал, клавишни; Valentino el Temba - вокал, китара; Dido Davido - тромпет; Lazzaro Benigni - перкусии), кубинска манджа, ром и съответните масрафи :) Получи се перфектно.

 

attachicon.gifIMG_6239.jpg

attachicon.gifIMG_6240.jpg

Също да добавя във магелански стил - приемат резервации през Rezzo и дават 10-15% отстъпка по този начин :)

 

А как разбра, че ще има кубинска вечер?

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А как разбра, че ще има кубинска вечер?

 

По старомодния начин - приятели ми звъннаха и предложиха да ходим (човек като не е особено активен във фейса, този метод работи перфектно). А те откъде са разбрали е загадка и за мен :)

Връзка към мнение

По старомодния начин - приятели ми звъннаха и предложиха да ходим (човек като не е особено активен във фейса, този метод работи перфектно). А те откъде са разбрали е загадка и за мен :)

 

Старомодно щеше да бъде ако приятели са ти пуснали пощенско писмо с покана или пък са ти звъннали на домашния телефон, за да ти съобщят вестта, ако разбира се в този момент дуплекса не е заел линията... :P

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Старомодно щеше да бъде ако приятели са ти пуснали пощенско писмо с покана или пък са ти звъннали на домашния телефон, за да ти съобщят вестта, ако разбира се в този момент дуплекса не е заел линията... :P

Това от висините на 15-те години от сегашния век си е архаично, не просто старомодно :) А съм се ъпдейтвал прилично (разкрил съм си фейсче, веднага след като съм проверил, че проблем 2000 няма да се отрази на пералните машини)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега забелязах, че моето любимо "Bistro Pesto" май го няма в тази тема:

Адрес: ул. Ангел Кънчев 18а

Кухня: италианска

Обстановка: малко заведение, по-скоро за обяд или късна закуска

Цени: 5лв. малък сандвич (панини), шейк - 3.50лв., паста - 7-8лв....

 

Собственикът Марио е от Генуа, Италия. Отворил е едно малко заведение, в което продава много вкусни панини (около 20-30 вида), салати, паста... Много е разговорлив и работи с огромно желание. Пастата я няма в менюто, а човек се разбира с него на място как я иска и той я приготвя веднага, и поднася направо с тиганчето.

Виждала съм го да прави супи и някакво свинско печено по италианска рецепта, които също ги няма в менюто :)

Случва се да раздава на хората сладки и еклери за лек десерт... Въобще отношението и обслужването е на 6.

За жалост последните няколко пъти беше пълно и не винаги има места. Последният път беше наел една българка да му помага, която не се справяше кой знае колко добре... но пък имаше желание.

Ако попаднете само на него - трябва да се разберете на смесица от английски, български и италиански :)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Сега забелязах, че моето любимо "Bistro Pesto" май го няма в тази тема:

Адрес: ул. Ангел Кънчев 18а

Кухня: италианска

Обстановка: малко заведение, по-скоро за обяд или късна закуска

Цени: 5лв. малък сандвич (панини), шейк - 3.50лв., паста - 7-8лв....

 

Собственикът Марио е от Генуа, Италия. Отворил е едно малко заведение, в което продава много вкусни панини (около 20-30 вида), салати, паста... Много е разговорлив и работи с огромно желание. Пастата я няма в менюто, а човек се разбира с него на място как я иска и той я приготвя веднага, и поднася направо с тиганчето.

Виждала съм го да прави супи и някакво свинско печено по италианска рецепта, които също ги няма в менюто :)

Случва се да раздава на хората сладки и еклери за лек десерт... Въобще отношението и обслужването е на 6.

За жалост последните няколко пъти беше пълно и не винаги има места. Последният път беше наел една българка да му помага, която не се справяше кой знае колко добре... но пък имаше желание.

Ако попаднете само на него - трябва да се разберете на смесица от английски, български и италиански :)

Искам да кажа едно благодаря за тази идея. На всяка цена ще отида да видя за какво става дума. Точно това си търсех и може и да ми стане любимо :) 

Връзка към мнение

Сега забелязах, че моето любимо "Bistro Pesto

 

 

Днес го посетих. Много уютно и най-вече отношението грабва. Собственикът, който изглежда артистична натура, те посреща, взима поръчката. Няма сервитьори. Поръчах паста без месо, която оставих на въображението му да реши какво да сложи. Готви пред теб и видях как слага пресен домат в соса, а не консерва примерно. Естествено италианска музика и докато готвеше, си попяваше човека.  :) Следващият път мисля паста с песто, нали е от Генуа.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Сега забелязах, че моето любимо "Bistro Pesto" май го няма в тази тема:

Адрес: ул. Ангел Кънчев 18а

Кухня: италианска

...

Снощи го тествах с приятна компания.

Яденето беше невероятно! И виното беше добро.

Италианската бира също.

Вече има и сервитьорка, и още две дами се мотаеха там, но Марио лично ни приготви пастата. :)

 

Само едно нещо не ми хареса ... понеже се готви в помещението, където се яде, то ... всички дрехи ми миришат на италианска кухня.

 

С удоволствие ще отидем отново там. :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ашурбанипал

 

Адрес: София, ул. Княз Борис I № 174

Кухня: иракски ресторант и както гласи рекламата: "Гостоприемен дом с невероятно вкусна близкоизточна кухня, големи порции и народни цени"

Сайт с историята на готвача: http://multikulti.bg/map/bg/spot/ashurbanipal/

 

Обстановка: мъничко, непретенциозно, пълно с беше с холандци и магеланци :)

Облажихме с шаран по месопотамски с Поли, Домосед, Makler

 

ir.jpg

Снимка: Makler

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Orsetti PasticeriaБул. Княз Ал. Дондуков 19

 

Мястото, което може да опитате много вкусни италиански десерти. Самите сладкиши са мънички и фини - една-две хапки, така че може да се пробват няколко вкуса. Личният ми фаворит сред по-нетрадиционните е бадемовият. 

 

Подсказка: наблизо е и Leo's pizza на Искър 11.  Идеално се съчетават: при Лео на пица, в Орсети на десерт.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Примавера

 

Адрес: ул. Княз Борис I 77

Кухня: Ливанска

Обстановка: 20-тина години по-късно, пицарията Примавера е вече ливански ресторант. Промяна в обстановката няма, единствено е зелената боя отвън :) Името дори е запазено, че и пици има, но не това е същественото.

Храна: Типични ливански / ориенталски ястия, прекрасен айрян и разбира се кадаиф.

 

IMG_0054.jpg

IMG_0055.jpg

IMG_0056.jpg

IMG_0060.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Olio D'Oliva - "Цар Самуил" 60, почти до "Тодор Александров".

 

От няколко месеца е. От tripadvisor беше намерено и то с висок рейтинг. Страхотни пици и много вкусно, сочно тирамису. Малко меню, добро качество. Италианска музика, приятен интериор.

 

Какво е отличителното? Собствениците са италианци и явно прилагат модерни тенденции при пиците. Имаш избор с какво тесто желаеш да бъде направена. Но не стандартен избор: по-тънко, по-дебело. Черната пица (тесто с активен въглен е терминът) си заслужава да бъде опитана. Не знам дали някой е пробвал, аз за първи път чувам и виждам. Като вкус не е кой знае колко различно, цветът е интересен.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Atelier ул." Проф. Асен Златаров" 16. Атмосферата е много приятна, красиви детайли, много уютно. Най важното и основно за всеки ресторант, кухнята, е на изключително високо ниво. Всичко се прави на място и на момента. Освен гурме ястия, може да се хапне и... шкембе чорба. Препоръчвам!

Редактирано от clete
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, поводът да попадна и се регистрирам в този много интересен и полезен сайт е именно опитът ми да открия изискан, приятен ресторант с хубава кухня. Района е "Патриарх Евтимий"  /от Попа по посока Витошка/. Ще се радвам, ако ми помогнете да открия такъв! :)

Връзка към мнение

Nels, какъв тип кухня?

 

Бързо ревю от мен за едно интересно заведение.

 

Иракският Точак (Ашурбанипал) до Женския пазар - ул. "Княз Борис I 174". 

 

Няма меню, гостоприемният собственик те посреща и ти казва какво има за деня. По негови думи няма много хладилници и храната е такава, каквото е сготвена през деня. Може би това е най-отличителната черта и затова има доста висок рейтинг. Като за нови клиенти или по принцип е така черпи чай, хляб и салата. Щедрост, която не може да не спечели симпатии. Не знам защо, но нямам спомен от български ресторантьор и една филия "аванта". Фокусирам се върху отношението, защото това е ключово.

 

Обстановката е уютна, неформална, тип гостилница. Оризът - нечовешки. Не харесвам особено ориза в българската или китайската кухня, но тук е невероятно вкусен. Не съм си представлял, че може да има такъв вкус. От месото не бих казал, че съм особено впечатлен. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравейте, поводът да попадна и се регистрирам в този много интересен и полезен сайт е именно опитът ми да открия изискан, приятен ресторант с хубава кухня. Района е "Патриарх Евтимий"  /от Попа по посока Витошка/. Ще се радвам, ако ми помогнете да открия такъв! :)

В този район аз харесвам Мелнишка скара При Марто

http://balkanskaskara.bg/

Може да не е изискан, но е приятен и с хубава кухня  :) 

/пиша тук, защото не ми се трупат нови мнения/

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

E, той доста се разминава с "изискан" :)

 

Не мисля, че между Попа и Аптека има такъв ресторант. В района на Попа горе-долу става "Махалото" - http://www.bacchus.bg/restaurants/show.php?rid=79

В района на Витошка и аптека - "Часовника" (сходството между имената е случайно) - http://www.theclock.bg/

 

От новооткритите заведения в "кварталите" съм задоволена напоследък от телешките стекове на Roadhouse Grill (в кината "Арена") - изненадващо да има първокачествена храна на такова място, знам, но е факт. Цените също са "първокачествени".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Nels, какъв тип кухня?

 

Бързо ревю от мен за едно интересно заведение.

 

Иракският Точак (Ашурбанипал) до Женския пазар - ул. "Княз Борис I 174". 

 

Няма меню, гостоприемният собственик те посреща и ти казва какво има за деня. По негови думи няма много хладилници и храната е такава, каквото е сготвена през деня. Може би това е най-отличителната черта и затова има доста висок рейтинг. Като за нови клиенти или по принцип е така черпи чай, хляб и салата. Щедрост, която не може да не спечели симпатии. Не знам защо, но нямам спомен от български ресторантьор и една филия "аванта". Фокусирам се върху отношението, защото това е ключово.

 

Обстановката е уютна, неформална, тип гостилница. Оризът - нечовешки. Не харесвам особено ориза в българската или китайската кухня, но тук е невероятно вкусен. Не съм си представлял, че може да има такъв вкус. От месото не бих казал, че съм особено впечатлен. 

 

Благодаря много за това изчерпателно предложение, но  определено не е по моя вкус :) Вярно, че не споменах  "тип кухня". Предпочитанията са ми към наша българска и френска.

Четох в коментарите за Л`етранже, но гледах нещо по-наблизо, пък и в последно време района не е ок /а ми беше любимо място/. Сега се поразрових отново и попаднах на "Гастротека" на бул. Патриарх Евтимий 76. Това е линк: http://www.ccifrance-bulgarie.org/bg/single-news/n/gastroteka-lart-de-vivre/

Има ли някой лични впечатления?

Връзка към мнение

Здравейте, поводът да попадна и се регистрирам в този много интересен и полезен сайт е именно опитът ми да открия изискан, приятен ресторант с хубава кухня. Района е "Патриарх Евтимий"  /от Попа по посока Витошка/. Ще се радвам, ако ми помогнете да открия такъв! :)

 

"Жадната ламя", леко встрани, но си заслужава.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тратория Джузепе Верди - на 2-3 пресечки от Френската - къща на няколко етажа, приятен интериор, прилично обслужване, кухня - по-скоро италианска...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Гастротеката е нова (не съм ходила), преди това там просъществува кратко друго едно заведение, в което никой не стъпваше. Дано са се преформатирали по-успешно, а не пак само да перат пари. 

 

Жадната ламя за съжаление в последните години върви здраво надолу (любимо място since 2000), и като кухня, и като обслужване. Остава хубаво място за двор през лятото, но не възлагайте големи надежди на храната - освен като размер за порциите (които са големи в абсолютни стойности, но не и за цените си). 

 

Ох! Забравих! Има вкусен ресторант между Попа и Витошка, всъщност един от най-вкусните в София - Made in Home на "Ангел Кънчев". Обстановката е... ъъъъ... еклектична, меко казано. Но храната, особено от дневното и сезонното меню (и десертите!) е един път.

 

А иначе за чисто френска - и като готвене, и като отношение - L'Etranger няма аналог, не го търси в другите квартали.

Редактирано от Параход
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Таланти е в района, много ми допадна. 

 

Made in home е вкусно, но малко завишени ми се видяха цените спрямо предлаганото, но като цяло добър избор според мен. Обстановката не бих я причислила към изисканата, както и по-горе е отбелязано. 

Редактирано от Мрън
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сам не мога да се включа в темата с нищо съществено, но искам да ви благодаря от сърце!!. Ще се възползвам от препоръките (и то още как...) при всеки удобен случай  :drinks:  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Попа по посока бул. Витоша това е мястото - Garden House Escada.

Обстановката е приятна (винаги сядам в закритата градина), менюто е много разнообразно и порциите са огромни. Най-интересното - всеки месец е с тематична кухня. Попадала съм на виетнамска, полска и хърватска кухня. Препоръчвам го силно. Малко неудобство е не особено любезния персонал, но не съм от хората, които си развалят настроението заради такива неща.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.