Прескочи до съдържание

Ресторанти в София


Мрън

Препоръчани мнения

Миналата седмица и аз минах случайно през Gelaterina Naturale - имат уникален сладовед с уасаби. На мен ми хареса. :smile3:

 

Значи рекламация. Нямаше с уасаби - били получили само веднъж и толкова. Опитах с лавандула - добре беше. На мен любим ми е шоколад с чили от Venchi на ъгъла на Витоша и Солунска. Колкото пъти мина, се отчитам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Значи съм уцелила момента  :)  Преди да си поръчам сладоледа с уасаби ги питах дали е много лют, дадоха направо да го опитам, понеже на цвят и на вкус всеки е "башка". Комбинацията беше изненадващо добра, дано пак заредят. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам следния въпрос:

преди години много харесвах и често ходехме в бирарията "Ривър Сайд", горе в Драгалевци. После обаче там стана някакъв голям пожар и дълго време беше затворено. Сега, доколкото разбирам, пак работи, но аз след пожара не съм ходил. 
Та молбата ми е някой ако е ходил скоро да сподели впечатления, че искам да заведа там едни роднини, които живеят в чужбина и са за кратко в София. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Онзи ден хапнахме пица в Social Cafe на Витошка, истинска италианска Маргарита,  много съм доволен. Обслужването беше много бързо също.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

много приятна тема, събрах доста идеи за бъдещи посещения :)

 

мисля, че не видях назад да е споделян този:

Mediterraneo - http://www.mediterraneo.bg/

ул.Оборище 9 Б

 

кухня: средиземноморска

 

така от улицата не бих го открила никога случайно - влиза се през тесен проход към вътрешния двор на сградите, но пък после се разкрива чудесна градина, особено през лятото е много благодатна, а околните стени са боядисани в много любими сиенски цветове

 

 

13892070_10154510776817022_9096673980210

13873175_10154510777007022_5526822587928

 

 

пиците, октопода и салатите са чудесни, предполагам, че и другите предложения са на ниво, менюта с цени има на сайта

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Някой да е посещавал този испански ресторант?

Случайно се запознах със собственика и като го слушах какво предлага, най-вече  като продукти, останах много силно впечатлен. Внася си най-скъпите телешки меса, хамони, зехтин, ориз, вина и т.н.  Каза, че само зеленчуците купува от България.

Вината, които предлага също са едни от най-скъпите и известни марки  в Испания.

Главния готвач, също има опит при светила от бранша  в Сан Себастиан, а скараджията е аржентинец.

,

 

Цялата информацията я има и на сайта им.

 

Предполагам, че ще е доста скъпо, но няма начин, след като внася възможно най-скъпите продукти от Испания.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

 

 

Иначе предполагам, че Щастливеца в София е на ниво, бил съм многократно в останалите им три ресторанта и всичко е на ниво винаги.

Още един глас за "Щастливеца" - един от любимите ми ресторанти. Прекрасна храна на нормални цени, тиха музика, уют и добро обслужване. Налага се да се прави резервация за вечеря, тъй като винаги е пълно. Един пример за бизнес започнат и развит във Велико Търново, разширен и успешно реализиран и на Витошка. 

Връзка към мнение

Още един глас за "Щастливеца" - един от любимите ми ресторанти. Прекрасна храна на нормални цени, тиха музика, уют и добро обслужване. Налага се да се прави резервация за вечеря, тъй като винаги е пълно. Един пример за бизнес започнат и развит във Велико Търново, разширен и успешно реализиран и на Витошка. 

 

За "Щастливеца" всичко е вярно, с една уговорка - вътре е кошер, доста шумно, но на този етап кухнята компенсира обстановката. Идва ми една идея по-туристическо - пълно е с чужденци, които снимат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А да препоръчате нещо в района около отсечката 5-те кьошета - Руски паметник?

Нещо тип пицо-бирария.

Фичо,кво и е на бирарията на 5-те кьошета?Шеметно бързи ,градина и бира.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ок, темата е страаашно дълга и признавам не я четох цялата :blush: На мен ми трябва ресторант-кръчма, в най-добрия смисъл! Търси се битова обстановка, с народна музика за тропкане на хорца и добра кухня. Мислех за "Чевермето", но е доста скъп (помагам за организацията на фирмено парти, чийто куверти ще си плащаме и хората не са склонни да дават по 4лв. за едно шишче ;) ). Приемам всякакви предложения :)

Връзка към мнение

Ок, темата е страаашно дълга и признавам не я четох цялата :blush: На мен ми трябва ресторант-кръчма, в най-добрия смисъл! Търси се битова обстановка, с народна музика за тропкане на хорца и добра кухня. Мислех за "Чевермето", но е доста скъп (помагам за организацията на фирмено парти, чийто куверти ще си плащаме и хората не са склонни да дават по 4лв. за едно шишче ;) ). Приемам всякакви предложения :)

 

Ей в този бяхме веднъж и кухнята беше супер. На мен лично целия народен елемент ми идва малко кич, но отвреме навреме един пич с гайда се мотаеше и една жена подскачаше :) Но храната беше чудесна, а цените...има меню в сайта, виж дали те притесняват, също са по-височки: http://www.podlipitebg.com/

 

Те тия кръчми като цяло са по-скъпи, че основно се водят гости от чужбина в такива :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ок, темата е страаашно дълга и признавам не я четох цялата :blush: На мен ми трябва ресторант-кръчма, в най-добрия смисъл! Търси се битова обстановка, с народна музика за тропкане на хорца и добра кухня. Мислех за "Чевермето", но е доста скъп (помагам за организацията на фирмено парти, чийто куверти ще си плащаме и хората не са склонни да дават по 4лв. за едно шишче ;) ). Приемам всякакви предложения :)

Ели, виж ресторант "Едно време", би трябвало да е по-добре с цените, но иначе всички традиционни бг ресторанти са по-скъпи от другите. На Орлов мост е и вътре има място за хорца, обстановката е готина.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Избата - http://www.izbata.bg/!! Имат две заведения, но едното е близо до офиса ти и може да го знаеш. Била съм и в двете, вкусно е. Вярно, не съм виждала да играят хора, но може такъв момент да сме нацелвали. 

Друг вариант е Сите българи заедно - там съм сигурна, че се играят хора, имаше мисля и оркестър. Цените бяха поносими / но аз последно съм била преди поне 3 години/. Дават и песнопойки. Виждам и в сайта ги има още... Абе беше готино, защото ходеха различни танцови групи и танцуваха...и въобще ти взимат акъла тия ми ти мъже като заиграят едни хора.. Много готино!

Редактирано от Polina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ели, виж ресторант "Едно време", би трябвало да е по-добре с цените, но иначе всички традиционни бг ресторанти са по-скъпи от другите. На Орлов мост е и вътре има място за хорца, обстановката е готина.

 

Не, не, не. Това място трябва да бъде забранено за посещения. Трябва да си доста некадърен управител, за да имаш заведение на това място и да го докараш до това състояние.

 

Кухнята никога не е била на ниво, а напоследък и обслужването е трагично. Цените са необосновано високи.

 

Избата - http://www.izbata.bg/!! Имат две заведения, но едното е близо до офиса ти и може да го знаеш. Била съм и в двете, вкусно е. Вярно, не съм виждала да играят хора, но може такъв момент да сме нацелвали. 

Друг вариант е Сите българи заедно - там съм сигурна, че се играят хора, имаше мисля и оркестър. Цените бяха поносими / но аз последно съм била преди поне 3 години/. 

 

Избата е много приятно местенце, там съм редовен, но няма битов характер.

 

Твърдо за "Под липите". Може да водят чужденци, но нито е капан за туристи, нито е скъпо. Цените са нормални за такъв тип заведение, а кухнята е отлична.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Избата е много приятно местенце, там съм редовен, но няма битов характер.

 

Битово еееее, това на Славянска си е с битов стил. Я, виж http://izbata.bg/mehana/galleries/

Не и пречи на Ленчето да излезе обедната почивка и да се разходи и да го види... и менюто да види! :)

Редактирано от Polina
Връзка към мнение

Битово еееее, това на Славянска си е с битов стил. Я, виж http://izbata.bg/mehana/galleries/

Не и пречи на Ленчето да излезе обедната почивка и да се разходи и да го види... и менюто да види! :)

 

Другото не е битово вече, на Цанко Церковски.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сещам се за 789, което беше почти в Студентски град, но не знам дали ще ви е удобно.. http://sofia.zavedenia.com/1334/MEHANA.789/

 

Хаджидрагановите къщи - http://www.kashtite.com/bg ?

Редактирано от Polina
Връзка към мнение

Може дa погледнеш и Мaмин Кольо(не съм нa 100% сиг зa името, но е подобно aко не е товa). Нaмирa се нa ъгълa нa Христо Ботев и улицaтa, където е немскaтa гимнaзия(успореднa нa Стaмболийски и нея я зaбрaвих). Тaм ходих лятото кaто бяхa бaловете с един от клaсовете ми и е битовa обстaновкa, пускaт и нaроднa музикa. Зa цени обaче не знaм, че учениците плaтихa, но мисля че сa поносими.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой да е посещавал този испански ресторант?

 

Аз го пробвах съвсем наскоро, инспириран от твоя пост :)

 

Azahar

 

Адрес: ул. Крум Попов 84 (срещу хотел Хемус)

Кухня: Испанска (Cocina Española)

Обстановка: помещението е голямо, има и външна част, особено интересна е винарната и откритата кухня, с прозрачен хладилник. Обслужването също е подобаващо на подобен клас ресторант.

Храна: Типични испански ястия - от валенсианска паея до хамони от черни прасета. За разнообразието не се наемам да определя, но опитаното от мен беше чудесно.

Цени: ами скъпо си е, но предполагам няма и как иначе да бъде

Уебсайт: http://azahar.bg/

IMG_3056.JPG

IMG_3057.JPG

IMG_3058.JPG

IMG_3059.JPG

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.