Прескочи до съдържание

Ресторанти в София


Мрън

Препоръчани мнения

Очаквах да е по-скъпо дори.

Хамона Хоселито, идва с не повече от 30-на процента над магазинската цена в Испания.

Интересни  ми са цените на вината и телешките пържоли, може би, те  са с по-голяма надценка.

Връзка към мнение

Очаквах да е по-скъпо дори.

Хамона Хоселито, идва с не повече от 30-на процента над магазинската цена в Испания.

Интересни  ми са цените на вината и телешките пържоли, може би, те  са с по-голяма надценка.

 

Ами аз наблегнах на хамоните, а компанията се нахвърли на морска храна. Та не загледах цените на телешкото. Всъшност имаше и бургер с телешко, много добър според приятел, който го пробва, но цена наистина не помня.

 

Идейки реч за телешкото пък се сетих за един преоткрит (открит наново с ново име и меню) ресторант:

Нова Интрига (ул. Славянска в сградата на София прес). Преди беше Gloria Mar.

Предполагам софиянци знаят първата Интрига (на бул. Витоша), която си я има и до днес. Е, това е друг ресторант със същата марка, но със значително по-богато меню.

Та там опитах телешки гулаш и рибай стек и останах доволен. Поскъпих се за кобешкото телешко, най-вече заради съвета на приятел, съдържател на кетъринг фирма и готвач, откъде бих могъл да си закупя сурово и да се опитам аз да го сготвя. Ще се пробвам някой ден като реша, че е подходящо да експериментирам със "скъпи материали" :)

Апропо, предлаганото кобешко телешко месо е произведено в Австралия, сиреч японска е технологията на отглеждане и породата.

Ето част от менюто илюстрирано със завъртяна снимка, извинявам се за което:

IMG_3042.JPG

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Очаквах да е по-скъпо дори.

Хамона Хоселито, идва с не повече от 30-на процента над магазинската цена в Испания.

Интересни  ми са цените на вината и телешките пържоли, може би, те  са с по-голяма надценка.

Хоселито нямаше, другия хамон беше добър както телешкото и филето.

Телешките цени по-долу добавени.

Пулпо по галисийски не беше по класическа рецепта, но добър и малко скъпичък. Морската храна бе приятно балансирана. Цените определено са във високия рейндж за сметка на количество, малко на гурме бие.

Качеството поне е добро и човек като цяло остава с чувството, че е получил това, което е очаквал. Все пак цените са като в добър испански ресторант и няма 'валю', но е добре да има и такива места, ако не ти се бие път до иберийско.

Сервизът е добър и ненатрапчив.

Нямаше навалица вечерта, само 3 маси от може би 15-на. Едната бе заета от добре облечен бизнесмен с демонстративно запалена папироса и руса дама, в дъното един двуметров добре сложен момък със запасан на кръста пищак и нещо от рода на радиостанция/уоки-токи в ръка ги пазеше незнайно от какво, на другата маса беше чичка, който всекидневно ни облъчва от тв-то как да гласуваме и как се правят други подобни свещенодействия. Малко тъжна 90-арска обстановка като цяло и далеч от автентичната испанска атмосфера за такова място, но човек, ако се абстрахира от всичко и отиде само за храната и знае какво търси, мисля че би си тръгнал позитивно настроен.

А, виното е скъпо (испанско, европейско, нов свят). Малко бутилки почват от 50лв, бих казал, че средна цена варира между 80-100лв. Мернах някаква бутилка от над 2000лв, но бързо преметнах тази страница от винената листа преди да ме е избила студена пот в иначе прилично отопленото помещение.

post-299-0-88791800-1477858752_thumb.jpg

post-299-0-22540600-1477858859_thumb.jpg

post-299-0-42495900-1477858893_thumb.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

 Лео'с пица - Никола Вапцаров 57

 

 

Познато място за почитателите на качествената пица. Продължава да държи много добро ниво през годините.

 

IMG_20170103_190438.jpg

 

 

Крем тирамисуто е с интересен вкус също. И много вкусно.

 

IMG_20170103_194601.jpg

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

В съседна тема имаше дискусия за гръцка кухня в България и макар и веднага се сетих за следващото заведение, което не е типично гръцко, а по-скоро морско, но храната е превъзходна. 

 

Bacio Fish & Grill

 

Адрес: на ъгъла на ул.Атанас Узунов и Ил. Драгостинов

Кухня: Гръцка (по-скоро морска) + скара

Обстановка: Има места както вътре, така и в градина навън. Самата градина е добре изолирана от улицата и шум от коли почти не се чува. Има и детски кът.

Храна: Всичко, което сме опитали е вкусно, а колкото пъти сме яли риба и миди, винаги са били пресни. Силно препоръчвам "Плато по моряшки". Може да е сред предястията, но почти ще нахрани двама души с пушени рибки, препечени филийки със зехтин и хайвер. Основните ястия всичките са вкусни, включително и нерибните. От десертите силно препоръчвам домашната торта и суфлето.

Цени: Малко по-високи от средното, както е типично за рибните ресторанти. Може да разгледате менюто тук: http://bacio.fishandgrill.bg/ 

 

Ресторантът има клонове на повече места, аз говоря конкретно за заведението в кв. Редута. Пишете, ако ходите, може да мина за по бира, живея много близо :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 11/05/2016 в 9:45, mililia каза:

Моля за информация дали в София има тайландски ресторант?

Има вече. Точно днес ядох там. На ъгъла на славянска и шишман-роял тай или нещо подобно. Още е нов- нови столове, маси, чадъри по тавана...Ядох супа с кокосово мляко, лимонова трева, някакъв вид странен джинджифил...Огромни парчета гъби печурки, вместо китайски гъби, половинки домати чери, ситно накълцана лимонова трева/която не се яде, а се изхвърля, щото е много твърда и остра затова трябва да е на едро, защото ще ти се забие в стомаха някоя треска:). Другото ястие основно прозрачни  китайски спагети....тъжна работа... Тоалетната ме ужаси- нова с автоматично осветление, което бучи страшно доакто работи, после изгасна изведнъж докато си миех ръцете, мивката на високо, огледалото ми оглеждаш върха на главата, хартията за ръце не излиза....трима души посетители, пет от обслужващия пероснал. Иначе новичко приятна атмосфера...докато изхарчи кредита щее  там, после не знам, з

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Преди на това място имаше мексикански ресторант:)... Тех мех, ама и той се радваше на същата популярност, поради същата автентичност на ястията:biggrin:

Връзка към мнение

"Роял Тай" всъщност е доста посещаван, зависи от времето, по което се ходи. Направи ми впечатление, че го знаят дори туристи. Фотоклетката в тоалетната наистина много бързо гасне, но не е драма. Иначе менюто ми допадна както на мен, така и на свекърва ми, която никога не е ходила в Тайланд и въобще в Азия.

Връзка към мнение
На 8/24/2017 в 15:22, Георги каза:

 

 

Bacio Fish & Grill

 

http://bacio.fishandgrill.bg/ 

 

Ресторантът има клонове на повече места, аз говоря конкретно за заведението в кв. Редута. Пишете, ако ходите, може да мина за по бира, живея много близо :)

Аз в Редута не съм го посещавала, но Fish and Grill до стадион Спартак е изключително приятен. Вкусни рибни нещица на разумни (за риба) цени. И калмарите, и скаридите, и мидите... единствено от паелята бях разочарована, но тя си е майсторлък...

Препоръчвам!

Връзка към мнение
На 26/08/2017 в 16:14, Яничка каза:

"Роял Тай" всъщност е доста посещаван, зависи от времето, по което се ходи. Направи ми впечатление, че го знаят дори туристи. Фотоклетката в тоалетната наистина много бързо гасне, но не е драма. Иначе менюто ми допадна както на мен, така и на свекърва ми, която никога не е ходила в Тайланд и въобще в Азия.

Посещаван е защото на вратата още от техмекс стои -трипадвайзър ехселенси:biggrin: за нам коя си година. С такава препоръка са се сдобили и по-нагоре механата, както и няколко сандвичарници по шишман. Забележителното е, че българската публика, вчастност, не се впечатлява от тези препоръки;)  Хората/чуждите туристи/ вярват на трипадвайзър. Точно срещу тях е баничарницата, която заслужава десет звезди по трипадвайзър, но там чужденци не се вясват. 

В района единствено Марая кристал заслужава препоръката ми. Вчера салата от пуешко, свежи салатки, млад спанак, авокадо и манго беше петзвездна за изключитлно ниски пари,  както и супата от сладък картоф ...Храна с такова качество в европа струва сериозни пари. тук може да си го позволиш само срещу 7 е без бакшиша. В същатото място менюто е интересно, продуктите качествени, салатите- овкусени, с нестандартни  сосове, качествени зехтини . Има суши, което на много високо качество и най-важното, не е безумно скъпо. Препоръчвам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, shnuky каза:

 Точно срещу тях е баничарницата, която заслужава десет звезди по трипадвайзър, но там чужденци не се вясват. 

 

Като стана дума за баничарници - моля препоръчайте и други такива в София. 
Също така - нещо ми се е припила боза - не съм пил от 100г., та къде може да се намери прилична боза? 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

За баничарница - на мен много ми харесваше Златен клас на Руски паметник - клик

Но не съм яла скоро там.

Миналата седмица пробвах софийската баница и не беше лоша, ето къде имат обекти: http://www.banicabg.com/bg/about_us/За-нас.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Nati каза:

За баничарница - на мен много ми харесваше Златен клас на Руски паметник - клик

Но не съм яла скоро там.

Миналата седмица пробвах софийската баница и не беше лоша, ето къде имат обекти: http://www.banicabg.com/bg/about_us/За-нас.html

Златен клас си я има и бюрека е мноооого вкусен! Препоръчвам, също като Нати.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Фил каза:

Също така - нещо ми се е припила боза - не съм пил от 100г., та къде може да се намери прилична боза? 

От последен опит за пиене на боза- бозата на Хармония е истинска, т.е. правена от просо/дано не бъркам изходния материал/ и мааалко се доближава до вкуса на бозата от детските години...

Всички други изпълнения, имам предвид в обикновените магазини и баничарници, са фалшфикати  направени на вкус, неизвестно от какво, даже тази субстанция не е подложена ферментиране. За разлика от хармония, или хармоника не си спомням почно името, но знам че марката е за екологични храни на тениситката Малеева. Съответно е два три пъти по-скъпа, от деривата по баничарници и магазини. Със сигурност знам, че я продават в Балев  биомаркет в мол софия ,но може и в някоя голяма била или фантастико да има. Може да се потърси и вдруги  магазини за био храни, сигурно ще я имат. Но в никой случай другата боза!!! Наскоро четох от какво е направена, та ми хвръканаха косите. Иначе  в чужбина,:biggrin: някои  си купуват просо и си го мелят и си го ядат/пият като поферментира, поне просото е истинско, а и доста вкусно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , shnuky каза:

От последен опит за пиене на боза- бозата на Хармония е истинска, т.е. правена от просо ...

Мерси :)

P.S. Вероятно имаш предвид Хармоника ?

Връзка към мнение

Може и доставка онлайн. Има много такива платформи. Известно верем аз пръчвах от този www.proizvoditel.com

преди 1 минута , Polina каза:

Все пак всичко е въпрос на вкус, избор и възможност.  

:rolleyes:

Вкусът не може да замести здравия разум, все пак.

 

Цитат

P.S. Вероятно имаш предвид Хармоника ?

Да, точно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С бозата нещата са подобни на тези с баниците - търси се как да се свали по всевъзможен начин цената. Дори пишат по етикетите с големи букви, че няма захар сякаш е някакво предимство, за сметка на набутаните доста по-евтини подсладители. За съжаление, това пък се използва от разни производители като въпросните Хармоника, които пък слагат адската надценка на техния продукт. Но понеже не говорим за всекидневна консумация, не мисля че някой ще го удари сериозно по бюджета надценена боза :)

 

Иначе на мен софийска баница ми харесват, дори тази с бекон повече и от със сирене. Анатема, знам!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Любими ресторанти в София са ми Щастливеца и Отечество. За Щастливеца на Витошка бих казала, че по изпълнението на менюто не отстъпва на този във Велико Търново, единствено липсва хубавата гледка. 

Отечество е ресторант пак на бул. Витоша 162, близо до малкото НДК в посока Южния парк, храната е страхотна и доста разнообразна, цените са малко по-ниски в сравнение с Щастливеца, а обедните менюта са със сериозно намаление и към 13 часа вече свършват. Мистър пица също е сред най-често посещаваните от мен заведения заради хубавите пици и спокойната атмосфера, особено на местата със сепарета. Друго предпочитано заведение с добра кухня и обслужване ми е The school в Овча Купел 1 (точно срещу НБУ), там също е много спокойно и приятно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги каза:

Но понеже не говорим за всекидневна консумация, не мисля че някой ще го удари сериозно по бюджета надценена боза :)

 

:yes:

Се опитвам да си вляза профила в луфтханза и от един час не успявам  и вие ме разсейвате с тая боза... Да не говорим колко солети изплюсках пътьом...:banghead:

  • Смея се 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, Фил каза:

Все пак се извинявам, че пооплесках темата с моите прости банички и бози :biggrin:

Не си! И мен ме интересува качествената боза.;)

Връзка към мнение
преди 2 часа, Фил каза:

Все пак се извинявам, че пооплесках темата с моите прости банички и бози :biggrin:

Колко младежи са живели с надежда и упование в чудодейната сила на бозата....не е за пренебрегване бозицата. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Zaro каза:

... в чудодейната сила на бозата....не е за пренебрегване бозицата. 

Мдааа, много обичам боза! :lol: 

 

преди 2 часа, Фил каза:

Все пак се извинявам, че пооплесках темата с моите прости банички и бози :biggrin:

Най-добрите са ... домашно приготвените! ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може златната боза на Хармоника да е по-добра от другите, но е далеч от истината.

Явно е пълна с консерванти, защото вкуса не се променя и след дни в хладилника.

 

В Сърбия и Македония по сладкарниците и в момента има наливна боза. Винаги си купувам по 2л за вкъщи. Само след 1-2 дни, когато се  отваря  бутилката съска все едно е кола или фанта.

Вкуса си е леко резлив още като се купи, а на другия и следващия ден се усилва много.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.