Прескочи до съдържание

Ресторанти в София


Мрън

Препоръчани мнения

Един линк. Според мен най-оптималният блог/сайт за ревюта, който съм намирал. Критично е, а за мен това е основната характеристика, когато се ориентирам. Избягват се втръснали клишета и общи позитивни приказки.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дайте идея за хубава италианска пица Маргарита в София

 

Преди време имаше тема за италианска кухня.

 

Има промени от това, което съм писал. La Botega вече е верига, има прилични пици. Но най-добрите са при Leo's pizza като по-приятно като интериор е на бул. Никола Вапцаров 57. Olio d'Oliva, за където писах също, са също много добри. Има един куп други с претенции, но тенденцията е, за да е качествено, собственикът да е италианец. 

 

Най-добър сладолед с класа над другите е в 100 грама сладки. Писал съм по-нагоре в темата.  

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според вас, има ли надежда в близко бъдеще да има ресторант с поне една звездичка Мишелин в София?

Мисля, че за Есте съм чела, че има такива амбиции. Не съм била, но готвачът има добър опит според написаното. Ако някой е ходил ще се радвам да сподели. Нека не се фокусираме само върху цените.

Връзка към мнение

Форно Чиполини е най-добре за пица и паста според мен, Лео - след това.

За съжаление Остерия до Радо затвори.

За десерти - освен Орсети, има и още една за италиански петифури, не видях да е спомената в темата - Горчиво сладко (Dolce Amaro) на Гладстон.

 

Tablemood е добър и критичен блог, чета го и аз :)

 

Ракета - интересна концепция и дизайн, храна - средна хубост, обслужване - под всякаква критика.

Мома - претенции и високи цени, храна - средно качество, неотговарящо на ценовата група.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Един линк. Според мен най-оптималният блог/сайт за ревюта, който съм намирал. Критично е, а за мен това е основната характеристика, когато се ориентирам. Избягват се втръснали клишета и общи позитивни при

Благодаря за линка. Не бях го срещала този блог.

Изчетох доста ревюта.

Не всички, де. Изцяло положителни - Ломо, Кейки Бейки и Чайната. Радвам се, защото ходя и в трите и много ми харесват. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Та, в тази връзка: препоръчайте ми турски ресторант, бистро, в което готвят хубаво. Макар че, като гледам адана кебапа в Сф върви по 12лв. средно, а в Плд - на 7лв. и много ми се свиди. :blush:  :(

 

И друго, ако имате отзиви за р-ти Мома и Ракета ракия бар.

 

В турския ресторант Т&М на ул. "Юрий Венелин" готвят много вкусно. От време на време на време ходим там и винаги сме оставали доволни. Между другото точно днес видях, че в grabo са пуснали ваучери за там, което е супер оферта.

 

В Момо не съм ходил. За Ракета мнението ми е раздвоено. От една страна ми харесва мястото до парка (допълнителен плюс е, че ми е на една крачка от вкъщи, което си е голямо предимство на няколко ракии), интериорът, разнообразието от ракии и лимонадата. От друга страна, не съм особено впечатлен от храната (не че е лоша, ама някак си за цената очакваш повече), не ми харесва, че без резервация от предишния ден просто няма как да се доредиш, а също и това, че понякога има малко повечко позьори от поносимото (ама няма как - нали е оборотно заведение).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мисля, че за Есте съм чела, че има такива амбиции. Не съм била, но готвачът има добър опит според написаното. Ако някой е ходил ще се радвам да сподели. Нека не се фокусираме само върху цените.

Изглежда добре, но това не е за звезда мишелин по простата причина, че е копирал чужди ястия и повечето му продукти май са чужди..май няма наши продукти, всичко е внос..дори да става, ще бъде копие с по-ниско качество от Италия и Испания

Трябва да е с местни локални неща и да има собствени рецепти, за да е наистина нещо. Аз бих заложил на това

 

Пак разгледах менюто, понеже писа да не се фокусираме на цените, ами те са си ниски за това което предлага като продукти.

Даже някои неща ме съмнява да са точно това което пише, като

Плато хамон Иберико

Бейота

100 г      30,00 лв

 

Точно този хамон в магазина е кажи-речи толкова, та или е плешка, която е доста по-евтина от бута или не е точно бейота или в краен случай е  някоя супер неизвестна марка. Отделно, че хамона ще се продава 1 път на 2 дни и ще е сух, другите неща предполагам са дълбоко замразени, то няма и друг начин.

 

Всички топ ресторанти използват супер прясна продукти, купува се всеки ден основното, това е най-важното, след това идват другите фактори и няма големи менюта, дори повечето имат едно меню с няколко неща и край.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не ми се вярва скоро да си имаме Мишлен-звезда :)

 

Но ако на някого му е интересно, мога да помогна с най-близките до България такива ресторанти - Атина, цели пет на брой

http://www.hipgreece.com/michelin-starred-restaurants-in-greece.html

Връзка към мнение

В турския ресторант Т&М на ул. "Юрий Венелин" готвят много вкусно. От време на време на време ходим там и винаги сме оставали доволни. Между другото точно днес видях, че в grabo са пуснали ваучери за там, което е супер оферта.

 

 

Ходих по Коледа. Храната там и на мен много ми хареса, но сървисът беше много лош. Един възрастен мъж с мустаци се стараеше, но сервитьорката според мен не е за тази работа... Поръчах си предястие, тя ми донесе чиния, в която това, което исках, беше около 1/3-та. Останалото беше хумус. И тя съвсем небрежно каза "Е, свършило е това, та ТИ допълнихме чинията с хумус" - сякаш това е най-нормалното нещо на света...

Другото, което ми направи много лошо впечатление е, че разрешават в ресторанта да се пуши....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам много различно мнение за Ракия бар ракета. Ние живеем на 3 минути от там и ходим в Ракетата на практика всяка седмица, най-често за обяд. Обслужват ни винаги с много внимание и отношение; помагат ми с количката с детето; казват ни кое е добро и кое не чак толкова в обедното меню... 

Идеалният вариант за мен е вечеря в Ракия бар ракета и после коктейлчета в Спутник (съседната врата).

 

 

Ракета - интересна концепция и дизайн, храна - средна хубост, обслужване - под всякаква критика.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Скорошни отзиви за индийския Тадж Махал. Колко е индийска храната, не мога да кажа, в Индия не съм била. :)

Но на нас ни хареса това, което поръчахме, особено хляба.

Е, малко е скъпичко. Но е нещо, което е различно, пък и човек не ходи там всеки ден.

 

Една, обаче, забележка. Поръчваме някаква салата, май се казваше Тадури и в менюто пишеше, освен другите съставки и прясно индийско сирене. Е, като я донесоха, сиренето беше точно, в буквалния смисъл две люспички, колкото нокът.

Яд ме е, че не я снимах.

 

И не знам защо чаша айран струва безумните 2.50лв. Вероятно е от мляко от индийска свещена крава :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Скорошни отзиви за индийския Тадж Махал. Колко е индийска храната, не мога да кажа, в Индия не съм била. :)

Но на нас ни хареса това, което поръчахме, особено хляба.

Е, малко е скъпичко. Но е нещо, което е различно, пък и човек не ходи там всеки ден.

 

Една, обаче, забележка. Поръчваме някаква салата, май се казваше Тадури и в менюто пишеше, освен другите съставки и прясно индийско сирене. Е, като я донесоха, сиренето беше точно, в буквалния смисъл две люспички, колкото нокът.

Яд ме е, че не я снимах.

 

И не знам защо чаша айран струва безумните 2.50лв. Вероятно е от мляко от индийска свещена крава :lol:

 

Ако си падаш по индийска, препоръчвам Гуркха в Лозенец. Не толкова лъскаво, но определено по-вкусно. И ценово е по-добър. Редовно има индийци, които ядат там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поради тематиката на този сайт, се чувствам длъжна да препоръчам и едно хубаво място за японска кухня - "Хамачи" в София на ул. Орфей №3, кв. Лозенец, http://www.hamachi.bg/

За сега сме опитвали само сушито и цените си бяха много разумни, като се има в предвид доброто обслужване и осигуряването на паркомясто.

Освен това за първи път след преяждане със суши не ми се случи после да ми е тежко, а трябва да кажа, че големи количества ометохме...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Скорошни отзиви за индийския Тадж Махал. Колко е индийска храната, не мога да кажа, в Индия не съм била. :)

Но на нас ни хареса това, което поръчахме, особено хляба.

Е, малко е скъпичко. Но е нещо, което е различно, пък и човек не ходи там всеки ден.

 

Една, обаче, забележка. Поръчваме някаква салата, май се казваше Тадури и в менюто пишеше, освен другите съставки и прясно индийско сирене. Е, като я донесоха, сиренето беше точно, в буквалния смисъл две люспички, колкото нокът.

Яд ме е, че не я снимах.

 

И не знам защо чаша айран струва безумните 2.50лв. Вероятно е от мляко от индийска свещена крава :lol:

От индийски ресторанти, само в Шафран съм се връщал и ходя с приятели. Винаги може да разчитам, че персонала може да обясни какво точно предлага. А и всеки път се учудвам, как прасе като мен може да преяде с нормални порции храна там :-)

Връзка към мнение

В повечето индийски ресторанти в София готвачите са от Индия/Пакистан/Непал (била съм във всички освен Тадж Махал), но храната е адаптирана за българския вкус. Можете да ги помолите да я приготвят по автентичен начин и да избегнете сметаната и разни други добавки, които почти неизменно присъстват във всяко ядене пригодено за европейския вкус, не само в България. 

Връзка към мнение

Препоръчвам Ви с две ръце "Щастливото прасе". Води се на Цариградско, под номер17. Това е близо до Орлов мост, в локалното, посока център. 

 

"Сейдж",  Бистрица - също е добро.

"Златната Ябълка", Лозенец.

Редактирано от goldeneyeful
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Alexander и аз мисля, че в БГ скоро няма да има Мишелински ресторант. Просто няма достатъчно търсене/разбиране на цялостната концепция и по принцип масовото отношение към храната в България не създава среда за такъв тип ресторант.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За мен (подчертавам, че е лично мнение) звездите Мишлен са в голяма степен маркетинг. Посещавала съм ресторанти, които са ми харесвали много повече от мишленски ресторанти с 3 звезди. Да не говорим, че в един мишлен ресторант (3 звезди) ме натровиха с миди... Или пък Нома, което се води за най-добрия ресторант в света, естествено с 3 звезди Мишлен ако покажеш или не дай си Боже кажеш, че не харесваш нещо (примерно мъха или мравките...) се държат с теб все едно си парий, което няма общо с доброто обслужване. 

 

В София има добри ресторанти, като "Щастливото прасе", "Лейзи" или пък "Шефс" и дори малки и странни на пръв поглед, но скрити съкровища, като "Ди Масимо", в който много от продуктите се носят от Италия специално за ресторанта. Не знам дали ще има скоро ресторанти със звезди Мишлен, но това не е толкова важно, важното е, че ресторантите стават все по-добри и съставките в храната и тяхното качество все по-важни за клиентите, а не само ниската цена. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не знам дали някой не е писал вече за GELATERIA NATURALE

Намира се на ул. Цар Иван Шишман 12А. Последните пъти все от там си взимам сладолед и е страхотен. Няма никакви оцветители и други боклуци, и е много вкусен. Цената не си спомням точно, но 2 вкуса в кофичка е около 3лв.

(Преди ми харесваше този от Confetti, но са го развалили и кой знае какво са почнали да слагат в него.)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

аз такива с уасаби трудно бих пробвала, но щом казваш, че ти харесва... може да си взема един :). От другите май почти всичките съм ги пробвала, въпреки, че те ги сменят. Най-много ми харесваше ягода с босилек, ама напоследък все не слагат босилек в него

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.