Прескочи до съдържание

План за Рим, Ватикана, транспорт и др.


Zaro

Препоръчани мнения

Голям майтап беше преди няколко години,бях си взел билет за автобуса на Wizzair който беше за след 8 часа а самолета кацна към 7.00,беше голямо чакане и отгоре на всичко попаднахме в големия трафик и пътувахме до Термини 1.5 h.

Затова или влака или Теравижън.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, пътешественици!! На 4 април летя за Рим!

1. Искам да Ви попитам още ли важи това, че в неделите посещението на църквите е безплатно?

2.И още нещо - някой ако знае колко плаща възрастен човек за Колизеума, Ватикана и Св. Петър?

3. Някой да е отсядал в х-л Англоамерикано и какви са му отзивите? Близо ли е до забележителности?

Благодаря много на отзовалите се!!! :) :)

Връзка към мнение

Здравейте, пътешественици!! На 4 април летя за Рим!

1. Искам да Ви попитам още ли важи това, че в неделите посещението на църквите е безплатно?

2.И още нещо - някой ако знае колко плаща възрастен човек за Колизеума, Ватикана и Св. Петър?

3. Някой да е отсядал в х-л Англоамерикано и какви са му отзивите? Близо ли е до забележителности?

Благодаря много на отзовалите се!!! :) :)

Всички църкви са безплатни!!Независимо от деня.Само някои имат работно време.Примерно Сан Пиетро ин Винколи(статуята на Мойсей на Микеланджело) или Сан Луиджи дел франчези(с картини на Караваджо).Примерно Сан Паоло няма почивка на обед.

За Ватикана има различни билети с различни цени.Влезни в официалният сайт на страната и там ще видиш.По спомен два билета за градините бяха около 60 евро.Но за там нямаш шанс да си купиш в момента.Просто ти оставят 5-6 дена.

Колизеума също има официален сайт с цени.И там бяха различни цените ,но не беше скъпо...около 8евро за възрастен.

За св.Петър няма вход,не се плаща.Освен ,ако не искаш да се качиш на купола или да разгледаш ротондата.

Връзка към мнение

Благодаря много, Еминко за помощта!! За църквите и аз го предполагах! А за Ватикана разгледах сутринта и нещо не можах да се ориентирам в цените затова питам и пак ще ги погледна! А за Св. Петър ясно! Само остана за хотела, ако има някой посещавал го да ми сподели - любезни ли са, хубав ли е..? Много ти благодаря, Еминко!!

Връзка към мнение

Здравейте, пътешественици!! На 4 април летя за Рим!

1. Искам да Ви попитам още ли важи това, че в неделите посещението на църквите е безплатно?

2.И още нещо - някой ако знае колко плаща възрастен човек за Колизеума, Ватикана и Св. Петър?

3. Някой да е отсядал в х-л Англоамерикано и какви са му отзивите? Близо ли е до забележителности?

Благодаря много на отзовалите се!!! :) :)

В базилика Сан Клементе криптата(с гроба на Кирил) се заплаща - 6€ (преди година)

Колизеума ( комби-тикет с хълма Палатин и Форо Романо)- 11 или 12 €

Ватиканските музеи - 16 €, за самостоятелно посещение.

Много от църквите са затворени по обяд за час-два, а някои до 16.00 часа.Предварително проверете за интересуващите ви.

Редактирано от Zara
Връзка към мнение

Входът за Ватиканските музеи е 16 евро, 8 евро е с намалението. За Колизея входът върви с хълма Палатин за 48 часа и струва 12 евро (това означава единият ден посещаваш Палатин и на следващият ден може да посетиш Колизея със същия билет), за над 65 годишни е безплатен входът. За да се избегне опашката на Колизея, препоръчвам закупуването на билети от касата при Палатин.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

За съжаление нямахме време за разглеждане на музеите на Ватикана или по-скоро не ги бяхме включили в програмата си,защото мислехме,че няма да можем да си купим билети.Бяхме на Сан Пиетро към осем сутринта и имахме време до към 11ч.Касите отвориха около 8-8,30ч.Нямаше никой.Навалицата стана след 9ч.,като почнаха да идват десетки групи.

Така че,който няма билет става по-рано и няма проблеми.

Връзка към мнение

Голям майтап беше преди няколко години,бях си взел билет за автобуса на Wizzair който беше за след 8 часа а самолета кацна към 7.00,беше голямо чакане и отгоре на всичко попаднахме в големия трафик и пътувахме до Термини 1.5 h.

Затова или влака или Теравижън.

 

 

И аз преди години се прекарах с трaнсфера на Wizz при все , че познавах Рим и транспорта доста добре.

Инстинктивно в момент на слабост реших , че ще е удобно направо да платя за трансфер при резервацията на самолетните билети ... груба грешка  :)

 

Затова отивате и на място хващате автобус на дори по-добра цена без да се налага да се притеснявате за час.

 

Препоръчвам горещо криптата на Ватикана , където е предполагаемия гроб на Свети Петър. Резервацията става само по мейл . Малко ме притесняваше , че трябва така да им пратя данни от кредитната карта , но реших , че  ако ме хакнат при това богоугодно дело ще е някакъв знак свише  :lol:

Редактирано от stenk
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте отново! Много благодаря на всички, които ми помогнаха! Някой да е посещавал Ключалката и да каже интересно ли е? :/ Благодаря! :);)

Утре и аз заминавам. Смятам да я посетя, ако не утре - в други ден със сигурност и ако има нет, ще ти пиша :)

Връзка към мнение

Здравейте отново! Много благодаря на всички, които ми помогнаха! Някой да е посещавал Ключалката и да каже интересно ли е? :/ Благодаря! :);)

Предполагам, че говориш за ключалката, през която се вижда базиликата Св. Петър във Ватикана. Аз съм била два пъти, но не с цел да гледам през ключалката, а защото хълмът Авентино е много приятно място и е далече от туристическите тълпи. Освен, че можеш да погледнеш през ключалката и в хубаво време би могло да се види базиликата, там се намира и портокаловата горичка, от която има изглед към Рим. Има и една църква на Домениканския орден. Мястото е приятно за почивка, но пък е отдалечено от туристическите обекти. Вероятно има и някакъв превоз, но аз съм ходила и двата пъти с кола.

Ето един неуспешен опит за снимка през ключалката.post-514-0-28179800-1396270711_thumb.jpg

А това са гледките от портокаловата горичка на хълма Авентино

post-514-0-61011000-1396270725_thumb.jpgpost-514-0-67723200-1396270749_thumb.jpgpost-514-0-68315200-1396270779_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Mililia, благодаря много! Zaro, може ли линк за тази тема за пътеписи, че още съм малко неориентирана, благодаря ти! :) :)

Редактирано от yo_rock16
Връзка към мнение

А още малко за Ключалката - кои три държави обединява красивата гледка? И още едно въпросче - в района на Испанските стълби, Ди Треви или примерно Пиаца Навона някой знае ли прилично заведение за вечеря или пък да си вземе човек нещо на крак? Благодаря! :) :)

Редактирано от yo_rock16
Връзка към мнение

Вероятно имаш предвид Италия, Ватикана и заради малтийския орден Малта.
И трите места са доста туристически, което означава не особено качествена храна и високи цени. Отидете до Трастевере и търсете там Carlo Menta ресторант или който и да е. Около Пантедна също има добри места. Никога не сядайте в заведение съвсем до забележителност, свиите в някоя уличка и гледайте да има местни. Също и около Campo dei fiori има добри заведения.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, много ти благодаря mililia!! :) Че на тези места ще е скъпо - предполагам, но на такова място е хотела и като е по в центъра затова написах тези места, но те са примерни, просто наоколо ако има хубави, качествени и що годе евтини ресторантчета :) А някое заведение, където да се предлага нещо за на крак някой знае ли? А mililia, знаеш ли дали Carlo Menta имат сайт? Благодаря ти много!!!! :)

Редактирано от yo_rock16
Връзка към мнение

А още малко за Ключалката - кои три държави обединява красивата гледка? И още едно въпросче - в района на Испанските стълби, Ди Треви или примерно Пиаца Навона някой знае ли прилично заведение за вечеря или пък да си вземе човек нещо на крак? Благодаря! :) :)

Ще отговоря на първия ти въпрос - Ватикана, Италия и странният субект на международното право, наречен Малтийски орден, който е признат от Италия, а и от други държави като суверена държава.

 

П.С. Изпреварили са ме ;)

Редактирано от naTpuoT
Връзка към мнение

Ще отговоря на първия ти въпрос - Ватикана, Италия и странният субект на международното право, наречен Малтийски орден, който е признат от Италия, а и от други

държави като суверена държава.

Ясно! Много ти благодаря! :);)
Връзка към мнение

Не знам дали имат сайт, но можеш да намериш информация за тях в нета.

Това е заведението в трипадвайзер:

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187791-d1034580-Reviews-Carlo_Menta_Talevi_Luigi_e_Luciano-Rome_Lazio.html

 

Аз не съм била там, но определено заведението се харесва на българите. Иначе има доста други заведения в Трастевере, в който можете да се нахраните. 

И трите забележитености Испанските стълби, пиаца Навона и Фонтана ди Треви са на пешеходно разстояние един от друг. От фонтана ди Треви до Трастевере е не повече от 15 мин пеша. Спокойно можете да отидете до там и да вечеряте.

Аз лично не пропускам когато съм в Италия да опитвам и пица на парче, но определено приятелите ми италианци смятат, че това е нисък клас пица и предпочитат кръглата пица в заведение пред пица на парче. Бихте могли да опитате на крак и това. Има обаче и малки магазинчета, които продават всичко прясно - хляб, сирена, прошуто и т.н., така че може да опитате и такива неща. Но все пак Италия е страната на добрата кулинария, не пропускайте да опитате тяхната паста.

 А mililia, знаеш ли дали Carlo Menta имат сайт? 

Връзка към мнение

Здравейте отново! Много благодаря на всички, които ми помогнаха! Някой да е посещавал Ключалката и да каже интересно ли е? :/ Благодаря! :);)

:-)Сигурно под "ключалка" имаш пред вид посолството на Малтийския орден на хълма Авентино:-))

Ох,как да стигнеш до там.Или от спирката на гара Остия или от "порта Портезе ",или от църквата Санта Мария ин Космодеин(там е намира Устата на истината).Самият хълм е с много интересни паметници,както и с градини с прекрасни гледки.

В двора на посолството не може да се влиза,но може да се погледне през ключалката на портата!!!И от там се вижда точно купола на Св.Петър.Винаги има опашка от японци фотографи:-)

https://www.google.bg/search?q=aventino+hill+rome+photos&biw=1366&bih=664&tbm=isch&imgil=BJIX57Qb2GF-DM%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn3.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcSwfAsndH5FZ8R3X9JuyN9mXqXUGD0sGg7RejH_EUliPNUi8CHF%253B768%253B1024%253BWP6y_xMHLJPUlM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.panoramio.com%25252Fphoto%25252F43825864&source=iu&usg=__YaUALjL1fP9qcXe8hdoM_dQPqD8%3D&sa=X&ei=a6w5U5OiBIOqhQe4_oHoBA&ved=0CDUQ9QEwAw#facrc=_&imgdii=_&imgrc=BJIX57Qb2GF-DM%253A%3BWP6y_xMHLJPUlM%3Bhttp%253A%252F%252Fstatic.panoramio.com%252Fphotos%252Flarge%252F43825864.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.panoramio.com%252Fphoto%252F43825864%3B768%3B1024

Връзка към мнение

:-)Сигурно под "ключалка" имаш пред вид посолството на Малтийския орден на хълма Авентино:-))

Ох,как да стигнеш до там.Или от спирката на гара Остия или от "порта Портезе ",или от църквата Санта Мария ин Космодеин(там е намира Устата на истината).Самият хълм е с много интересни паметници,както и с градини с прекрасни гледки.

В двора на посолството не може да се влиза,но може да се погледне през ключалката на портата!!!И от там се вижда точно купола на Св.Петър.Винаги има опашка от японци фотографи:-)

https://www.google.bg/search?q=aventino+hill+rome+photos&biw=1366&bih=664&tbm=isch&imgil=BJIX57Qb2GF-DM%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn3.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcSwfAsndH5FZ8R3X9JuyN9mXqXUGD0sGg7RejH_EUliPNUi8CHF%253B768%253B1024%253BWP6y_xMHLJPUlM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.panoramio.com%25252Fphoto%25252F43825864&source=iu&usg=__YaUALjL1fP9qcXe8hdoM_dQPqD8%3D&sa=X&ei=a6w5U5OiBIOqhQe4_oHoBA&ved=0CDUQ9QEwAw#facrc=_&imgdii=_&imgrc=BJIX57Qb2GF-DM%253A%3BWP6y_xMHLJPUlM%3Bhttp%253A%252F%252Fstatic.panoramio.com%252Fphotos%252Flarge%252F43825864.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.panoramio.com%252Fphoto%252F43825864%3B768%3B1024

Точно това имам предвид, да! Много ти благодаря! Изглежда интересно и много красиво! А там ли са Портокаловите гори? :)
Връзка към мнение

Точно това имам предвид, да! Много ти благодаря! Изглежда интересно и много красиво! А там ли са Портокаловите гори? :)

да,на 200-300 метра от "ключалката':-).До портокаловата градина има и една интересна църква с интересни фонтани в двора си.

Връзка към мнение

За хапване наистина Trastevere предлага автентичната обстановка на стария Рим .За хора които разполагат със средства една вечер  в ресторантчетата на "Навона" или пред Пантеона със сигурност би била незабравима независимо от сметката и храната  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.