Прескочи до съдържание

План за Рим, Ватикана, транспорт и др.


Zaro

Препоръчани мнения

Трамвай 3

Да, 3 и 19, знам. Но къде се слиза? На Торвалдсен (от долната страна на зоопарка) или от горната, има спирка Биопарко нещо си (а тук пише, че спирката трябва да се казва само Биопарко: http://www.bioparco.it/english/visiting-the-bioparco/opening-times-ticketing-prices/)

 

116 е номерът и маршрут https://www.google.c...8&oe=UTF8&msa=0. Последната му спирка е в парка. Удобен е за всички обекти във вила Боргезе.

 

В 11-то мнение в тази тема може да видиш и видео.

 

Мерси! А това стандартен градски транспорт ли е?

Връзка към мнение

стандартен градски транспорт са бусчетата, с нормален билет или карта

може да слезнеш на една от двете спирки на ако си с трамвая, Rossini-Bioparco е една идея по-близо от Торвалдсен 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси! А това стандартен градски транспорт ли е?

 

Да, тип маршрутка е. И силно го препоръчвам целият маршрут. Интересно изживяване и минава през улици, които са невъзможни за автобусите.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Остава да кажеш дали има спирки или - както са маршрутките, спира където поискаш :)

 

Да, има спирки. И са обозначени. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това са двете stopping point на картата или има и други спирки? Извинявай за тъпите въпроси, но наистина не ми е ясно, а в гугъл мапс няма нито една спирка на 116 или поне аз не намирам...

Връзка към мнение

Виж в сайта на транспорта Atac за всички спирки. Доста спирки са. Или просто мини през някоя от улиците от маршрута на място. Има спирка на виа Джулия, за която съм споменал в другата тема. Около палацо Фарнезе също и т.н. Все на централни места.

 

Мисля, че има шанс ако не вдигнеш ръка и съответно няма слизащ, шофьорът да не спре. Но това не съм сигурен, май последно преди 6 години го ползвах този автобус.

 

Като цяло може и пеша. По виа Венето и си там или от парка Пинчо.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

3.За транспорт от летището ти препоръчвам  http://www.terravision.eu/?adws=EN&gclid=CI2Uk5TFwbwCFWLHtAodHhYAsw

С тях ще спестиш по 10 евро на глава, в сравнение с Леонардо експрес. Спирката им е на 200 метра в ляво от изхода на терминала, на който кацат Wizz. Хубаво е да си ги вземеш он-лайн, така е с 2 евро по-евтино а и си сигурен, че ще те качат, иначе ако няма места, чакаш за следващия автобус.

Да попитам за Теравижън - как да преценя за колко часа да взема билети и какво става, ако полета закъснее (и съотвенто и ние - за автобуса)? Кацаме в 13:45, имаме и куфар.

Връзка към мнение

Да попитам за Теравижън - как да преценя за колко часа да взема билети и какво става, ако полета закъснее (и съотвенто и ние - за автобуса)? Кацаме в 13:45, имаме и куфар.

 

С Теравижън е малко по-сложно- най-масовите, с най-големи опашки. Ако си за двете евро - ако има проблем и не могат да те качат, до изчакването на следващия автобус ще изконсумираш повече от тази сума.

 

Аз бих избрал която и да е от другите автобусни линии с удобен час (ползвал съм ТАМ и Sitbus). С тях е по-вероятно да има места за следващия автобус, за разлика от Теравижън.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам за Теравижън - как да преценя за колко часа да взема билети и какво става, ако полета закъснее (и съотвенто и ние - за автобуса)? Кацаме в 13:45, имаме и куфар.

Мисля, че 45 мин. са ти напълно достатъчни за да се добереш до спирката. Няма да е проблем да те качат на следващия автобус ако закъснееш, мен са ме качвали на по-ранен, а Уиз обикновенно даже кацат по-рано от обявеното, поне на мен все така ми се случва. И да се поправя, спирката е в другото ляво :) (дясно) от изхода на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъй като не съм кацал на Фиумичино с Уиз, а хотелът ни е в района на Тибуртина, възнамерявам да ползваме FM1 от летището, защото според мен спестяването на три евро на човек не изплаща по-дългото пътуване и притеснението относно спазване на точен час за автобусите. Някой може ли да ми каже за колко време от кацането на самолета бихме могли да се доберем до гарата на летището и оттам с FM1 до гара Тибуртина при нормални обстоятелства?

Връзка към мнение

До гара Тибуртина си има влак FL1. Честно казано FM1 не го знам, може пък да е един и същ влак. Защото преди няколко години беше FR1.  :)

 

Автобусите не минават през Тибуртина, така че влака ти е опцията. Не мога да ти кажа точен час, но е по-малко от час от гара до гара. 

Връзка към мнение

А защо си избрал този район за нощувки, извън центъра? Какви обекти са в плана за посещение?

Връзка към мнение

А защо си избрал този район за нощувки, извън центъра? Какви обекти са в плана за посещение?

 

Нали знаеш, че не ми е първо посещение на Рим? Избрах района по две причини. Изпадна чудесна оферта за приличен хотел. И втората, за да съм близо до Тибуртина от която в края на престоя взимаме "Frecciarossa" до Болоня. Хотелът е на пет минути от метростанция "Болоня", а оттам е ясно. Има и нещо друго. Ще бъдем в Рим баш на Коледа от 24 декември до 28 декември. Исках да бъда сигурен, че в този празничен период ще се намирам в жилищен район с достатъчен избор на заведения и магазини, а тази част на града е чудесна в това отношение. Ти бил ли си в този район?

Връзка към мнение

Ти бил ли си в този район?

 

Във вила Торлония съм бил, която е недалеч от площад Болоня. И на гарата Тибуртина съм бил. Но иначе в самия квартал не съм се разхождал. През Втората Световна война е бомбардиран и като цяло няма кой знае какви забележителности. Но пък е известен с многото си заведения. Ако не се лъжа е кварталът Сан Лоренцо. Църквата Сан Лоренцо, която е пред гробищата, е една от седемте поклоннически църкви на Рим и вероятно ще има поклонници.

 

Сега проверих Сан Лоренцо е по-надолу, а кварталът около площад Болоня може и да е някой друг. 

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да питам тук вместо да отварям нова тема.

В края на Януари летим за Маракеш,но имаме престой от 5 часа на Ciampino.Та въпросът ми е можем ли в три часа да направим някаква обиколка до Колизеума и Ватикана-площада само.Без да взлизаме никъде и да губим време.Просто да разгледаме и да убием така времето вместо да киснем на летището.Иначе Рим ни е в едни следващи планове в които да му отделим подобаващо време и внимание.Моля за съвети изпълнимо ли е това ,което мисля и какъв транспорт да ползвам евентуално.

Всякакви други идеи за оползотворяване на тези 3 часа също приемам.

Редактирано от christuff
Връзка към мнение

Това че е Чампино е добре, защото е по-близко. Метрото спира пред Колизея, така че няма проблем. За "Свети Петър" е малко по-сложно и по-скоро няма да стане. Форума, Пантеона и Треви на бърз ход би станало за 3 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Чампино има автобус, които спира на първата спирка на метрото Аnagnina,хващате метрото,което е линия А и от там има два варианта :

1. Метрото А отива към Ватикана, спирка Отавиано (Свети Петър)

2. Слизате на Термини- централната гара и сменяте с метро B, което спира точно пред Колизеума.

Като най-бърза комбинация между Колизеума и Ватикана, не мога да съм полезна. Аз ползвах метро. И варианта му е пак през термини и смяна на метрото от А на В или обратното

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Spqr e прав, по-добре Колизеума от там площад Венеция, Пантеона, Фонтана Ди Треви. Ако имам 3 часа, това ще посетя. А Свети Петър и Ватикана си искат време,път и няма смисъл да видите само площада и да не влезете вътре, нали все пак ви предстои пътуване до Рим, така че ще го видите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

3 часа стигат, ама ако знаете къде ходите, като за пръв път, без с вас да има човек, който да е ходил преди, ми се струва, че дори и тези неща - "Колизеума от там площад Венеция, Пантеона, Фонтана Ди Треви" трудно ще ги вместите, но определено някаква подобна комбинация, при която в зависимост от това, как се движите, може да отпадне нещо и да се насочвате към летището. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имах предвид да се предвижа с такси ,а не само да зяпам от него.А че и като сляза от превозното средство няма да видя кой знае какво е ясно предвид малкото време с което разполагаме ,но все пак по-добре от това да кисна на летището.

Та въпросът е с такси или метро ще стигна по-бързо до Колизеума?

Редактирано от christuff
Връзка към мнение

Та въпросът е с такси или метро ще стигна по-бързо до Колизеума?

 

С такси. За достигане до метрото е нужно да се вземе автобус, не е директно от летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.