Прескочи до съдържание

Навигации за мобилен телефон - опит за категоризация и разяснения


Препоръчани мнения

@Captain45, би ли шернал маркираните обекти в Йордания (сърчицата). Естествено, в някоя по-съответстваща тема.:good:

Може да се окажат полезни.

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

До скоро ползвах Navigon които от своя страна ползваше картите на Garmin, но от миналата година мисля, че беше май месец го спряха от поддръжка та преминах на IGO Primo което съм ползвал в миналото ...има малки драми с инсталацията но я оправих де...малко трудно се намират карти защото ползва на телеатлас и като типичен българин не искам да плащам за нещо което мога макар и с доста ровене да намеря безплатно. Проблем до сега не съм имал нито с едната нито с другата програма, но за POI и аз ползвам чичко Гугъл, че навигациите рядко съдържат всички забележителности или пък заведения.

Връзка към мнение
В момента, chandni каза:

Не съм ползвала навигация в Азербайджан, Узбекистан, Казахстан или който и да е ...стан, но това, че ти чертае маршрута, не означава, че ще имаш гласова навигация... 🙂 Може и да имаш, може и да нямаш... Това имаше предвид @ven62. И за Мароко чертае маршрута, но дори и в онлайн режим нямаш гласова навигация, т.е. да те води завой по завой, а трябва да гледаш екрана на телефона 🙂

 

Да, това имах предвид. И не само гласова, ами не сменя мащаба на картата, не ти я мести спрямо моментната ти позиция. Ако се пеша, как да е. Но с кола е тегаво. Докато се движехме из Баку, жена ми нон стоп слайдваше по телефона и съобразяваше в тази пряка ли сме наляво или надясно, та да изиграе в последния момент и ролята на гласова навигация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може би не съм разбрал точно какво искате. Просто казвам, че има държави, за които не може да се свали офлайн карта или поне при мен не можеше. Което си е много по-зле ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 hours ago, ven62 said:

@Captain45, би ли шернал маркираните обекти в Йордания (сърчицата). Естествено, в някоя по-съответстваща тема.:good:

Може да се окажат полезни.

 

Нищо интересно не са. Хотелите които бяхме букнали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Google maps вече показва радарите в България

След провеждането на ограничени тестове в САЩ, Google Maps вече ще ни предупреждава за ограниченията на скоростта, както и за местоположението на фиксирани и мобилни радари местоположения в над 40 страни. Интеграцията на тези функционалности е свързана с придобиването на приложението Waze. Знаците за ограничение на скоростта ще виждате в долния ъгъл на екрана, а радарните и фоторадарните капани ще се появяват като икони на виртуалните пътища.

Функциите са достъпни в Австралия, Бразилия, САЩ, Канада, Великобритания, Индия, Мексико, Русия, Япония, Андора, Босна и Херцеговина, България, Хърватия, Чехия, Естония, Финландия, Гърция, Унгария, Исландия, Израел, Италия, Йордания , Кувейт, Латвия, Литва, Малта, Мароко, Намибия, Холандия, Норвегия, Оман, Полша, Португалия, Катар, Румъния, Саудитска Арабия, Сърбия, Словакия, Южна Африка, Испания, Швеция, Тунис и Зимбабве.
 

Потребители от Франция, Швейцария и Германия се оплакаха в Reddit, че не виждат местата на радарни капани, вероятно защото такива функции са незаконни в тези страни. Във Франция полицията може да проверява мобилния ви телефон за незаконни приложения, да налага солени глоби и дори да конфискува вашия автомобил, ако бъдат открити такива.

Докато новите функции ще са достъпни и за iOS, и на Android, засега само потребителите на Android могат да съобщават за местоположенията на фиксираните и мобилните радари.
 

Google Maps продължава да бъде широко използвано приложение, въпреки че е доста базисна навигационна програма, имайки предвид че дори не показва скоростта на Вашия автомобил. Така че предупрежденията за ограничението на скоростта и капаните определено са големи промени, които трябваше да се случат доста по-рано.

Източник: HiComm.bg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз се учудих, днес като тръгна да ми говори за някакви камери по едно време 🙂

 

А иначе по тази точка мога много да поспоря с hicomm:

 

На 31.05.2019 г. в 11:37, venceremos каза:

Google Maps продължава да бъде широко използвано приложение, въпреки че е доста базисна навигационна програма, имайки предвид че дори не показва скоростта на Вашия автомобил.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Имам следния въпрос за google maps - на десктоп компютър си търся някакъв обект, намирам обекта и после пробвам опцията "изпращане на телефона ви" - натискам бутона изпращане, показва се телефонът ми, потвърждавам и ми казва, че е изпратено, обаче на телефона ми нищо не се случва - нищо не виждам като отворя maps-а ... 
Къде/как би трябвало да се появи изпратеното? 

image.png.12667cde5cd09cb6d920689283d00f96.png

Връзка към мнение

Трябва да получиш уведомление (push up notification), което като натиснеш да ти отвори мястото на картата, ако не се случва може да не са ти включени уведомленията от Google Maps като за начало...  

Връзка към мнение

Аз имам проблем с гласовата навигация в google maps. Изтрих и преинсталирахт приложението и пак мълчи като пукъл😀 Някакви идеи да накарам да проговори? За полът на гласа претенции нямам. Благодаря!

Връзка към мнение
преди 33 минути , Adventurer каза:

Проверили си дали всичко в "настройки на навигацията" ти е наред, пусна ли си "пробен звук", какво ти каза и какъв пол беше... 

Уж всичко е наред. А от къде  да пусна пробен звук ?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Adventurer каза:

Трябва да получиш уведомление (push up notification), което като натиснеш да ти отвори мястото на картата, ако не се случва може да не са ти включени уведомленията от Google Maps като за начало...  

Включих уведомленията, пак пратих, пак нищо :wacko:

Връзка към мнение
преди 44 минути , Фил каза:

Включих уведомленията, пак пратих, пак нищо :wacko:

И на десктопа, и на телефона трябва да си се логнал в един и същ гугълски профил. Освен това, когато изпращаш на телефона, системата ще ти подскаже на кой точно телефон (марка и модел) да направиш това.

 

@Цвете, мисля, че първо в самите настройки на Google трябва да провериш дали изобщо има инстлиран гласов генератор (text-to-speech). Чак след това в картите...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Goal & Boss каза:

 

@Цвете, мисля, че първо в самите настройки на Google трябва да провериш дали изобщо има инстлиран гласов генератор (text-to-speech). Чак след това в картите...

Ще ми трябва помощ от приятел, не се справям с търсенето на генератора 😊  

Връзка към мнение
преди 2 часа, Goal & Boss каза:

И на десктопа, и на телефона трябва да си се логнал в един и същ гугълски профил. Освен това, когато изпращаш на телефона, системата ще ти подскаже на кой точно телефон (марка и модел) да направиш това.

Всичко е така - и акаунтът и телефонът е правилният ... и пак нищо.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Фил каза:

Всичко е така - и акаунтът и телефонът е правилният ... и пак нищо.

И на мен ми се случва това. С един Гнусмас. (Samsung).

Мисля, че изчезна при един ъпгрейд преди време.

Връзка към мнение
преди 9 часа, Цвете каза:

Ще ми трябва помощ от приятел, не се справям с търсенето на генератора 😊  

Отиваш в настройките на телефона...

Screenshot_2019-07-04-10-16-36.jpeg.37768a4c67fbd3c503b3305f0e3f6a3d.jpeg

Горе в полето search settings пишеш text-to-speech

 

Screenshot_2019-07-04-10-17-12.jpeg.5da613b2006518ae4621a7c9b704eda4.jpeg

 

Избираш Text-to-speech output / Accessibility

 

Screenshot_2019-07-04-10-17-31.jpeg.ef30229677c6973c295eb263062e0615.jpeg

Чукваш върху Screen readers / Text-to-speech output, после на зъбното колело до Preferred engines.

 

Screenshot_2019-07-04-10-18-04.jpeg.a8a17de985c1308332c45bf937c07742.jpeg.

И тук най-важното е Install voice data. Можеш да избереш език, глас... Но разгледай и останалите настройки. След това навигацията би трябвало да проговори.

  • Браво 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Lyubina said:

А на мен пък не ми дава предупреждения за камерите. Онзи ден го изпробвах на територията на Северна България, мълчи!

Визуализира ли камерите на картата? Може и да не знае къде са всички камери?

При мен във вторник ми ги казваше по главният път покрай Ловеч.

Връзка към мнение

@Goal & Boss, много благодаря за подробното описание! Следвам го, но не мога да направя нещата. Не откривам опция text to speech. C iOS съм 😢

7296131F-B47C-4761-BB53-41EBB0B02A7E.png

Връзка към мнение

При мен Гугъл Мапс също не показва стационарните камери, но има 2 интересни нови неща. Има вграден скоростомер, който не е много точен. Но другата новост е, че е вече са вкарани линиите на градски транспорт Пловдив. Друг е въпроса до колко са актуални разписанията на автобусите и спазват ли се от тях.

Връзка към мнение
преди 53 минути , lamerz1912 каза:

Но другата новост е, че е вече са вкарани линиите на градски транспорт Пловдив. Друг е въпроса до колко са актуални разписанията на автобусите и спазват ли се от тях.

Аз за градски транспорт навсякъде ползвам moovit  - много е добро, а могат да се правят справи и на десктопа, не е само приложение за телефон, щото аз лично (като една видна консерва :grin:)  много се дразня от продукти и услуги, които имат само app-версия за мобилни устройства! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен ми съобщава кога пристига следващото метро в София, но не и къде са радарите 😹

преди 8 часа, jorocontrola каза:

Визуализира ли камерите на картата? Може и да не знае къде са всички камери?

При мен във вторник ми ги казваше по главният път покрай Ловеч.

Не, пълна тишина. Е как при едни знае, а при други не знае?

И аз минах от там миналата седмица - мълчеше като ... аммм, ще се въздържа да дам квалификация 😉 

Връзка към мнение

Добре де, навигации много, включително и безплатни - Maps.me, Google Maps, Waze, iGo, Garmin, Here... Но все още не съм намерил навигация, която да има опция за избягване на ZTL зоните в Италия. Някой да има успех в това начинание?

(Който е шофирал в Италия знае за какво животно иде реч, а за тези, на които им предстои - ще научат. 🤨)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.