Прескочи до съдържание

Навигации за мобилен телефон - опит за категоризация и разяснения


Препоръчани мнения

13 minutes ago, Lyubina said:

Не, пълна тишина. Е как при едни знае, а при други не знае?

 

Като задам маршрут ми изглежда така:

image.png.7a29b4b6ca6be8c0dcd4fbbf558c91d2.png

И си казва като наближа.

Защо има разлики м/у различните потребители ...

Връзка към мнение

А на мен ми изглежда така, но без оранжевите кръгчета с камерите в тях.

преди 21 минути , jorocontrola каза:

Защо има разлики м/у различните потребители 

И аз това се чудя. Едва ли е от телефона (с Алкател съм, ако е важно, служебен, но не вярвам това да променя приложението)

Връзка към мнение
Преди 1 час, jorocontrola каза:

Защо има разлики м/у различните потребители

различни версии на приложението, например...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, neuromancer каза:

различни версии на приложението, например...

А защо не желае да се актуализира приложението? Непрекъснато качва някакви ъпдейти, пък най-важното ми приложение - тц.

Връзка към мнение

даже не знам дали е от това

при мен например телефон е стар, и операционната система не се ъпдейтва вече. Отделно новите версии на приложението може да искат новата ОС, и като я нямаш не се ъпдейтва. Но така отдалече не знам...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, свалих офлайн карта на пешеходния път Ликия  / lycian way /от WIKILOC и я записах в гугъл диска /всичко това става от телефона/.Въпросът ми е как да "кача " картата в maps.me за да я ползва приложението офлайн, или то само ще я намери. Ако може стъпка по стъпка и с по прости думи защото съм много "Боса". Благодаря предварително

Връзка към мнение

@Цвете, като отидеш на "хамбургера" - settings - navigation settings, имаш ли избран език и включени ли са ти тези отметки...?

Screenshot_20191125-170527.jpg

 

И още нещо... Виж в режим навигация да не си го mute-нала. 

 

IMG_20191125_172410.jpg

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
преди 6 часа, chandni каза:

@Цвете, като отидеш на "хамбургера" - settings - navigation settings, имаш ли избран език и включени ли са ти тези отметки...?

Screenshot_20191125-170527.jpg

 

И още нещо... Виж в режим навигация да не си го mute-нала. 

 

IMG_20191125_172410.jpg

При мен това е положението - виждам, че липсват опции. 9E3351ED-A263-4B2F-8072-EC9E9CF68883.png.b52a493f60eb98545b05432999a11adf.pngА за “мутето” 🤣 се сетих веднага - не е от него.

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Google Maps ще има нова визия!

 

Gооglе Марѕ cĸopo щe пpeдлaгa пo-цвeтни и дeтaйлни ĸapти. Oт Gооglе пpaвят нoв дизaйн нa пpилoжeниeтo cи, ĸoeтo щe пoзвoли нa пoтpeбитeлитe пo-лecнo дa ce opиeнтиpaт и дa oтчитaт paзличнитe тepeни в зaвиcимocт oт цвeтoвeтe им.

Πpoмeнитe щe cтaнaт дocтъпни зa вcичĸи 220 дъpжaви, oт ĸoитo имa дocтъп дo Gооglе Марѕ, пишe СNN Вuѕіnеѕѕ.

"Taзи aĸтyaлизaция щe бъдe видимa, нeзaвиcимo ĸaĸвo глeдaтe - няĸoй oт нaй-гoлeмитe гpaдcĸи paйoни или мaлъĸ гpaд в пpoвинциятa", пocoчвaт в cъoбщeниe oт тexнoлoгичния лидep.

Снимка 493038

Oт Gооglе пpaвят тoвa пoдoбpeниe, ĸaтo изпoлзвaт и aнaлизиpaт aĸтyaлни caтeлитни изoбpaжeния и пo-нacитeни цвeтoвe. Ceгa в нoвaтa вepcия нa Gооglе Марѕ гopaтa щe бъдe тъмнoзeлeнa, a тepeнитe, ĸoитo ca c ниcĸa pacтитeлнocт щe бъдaт в пo-cвeтлo зeлeнo. Ocвeн тoвa пoтpeбитeлитe щe мoгaт дa paзличaвaт зacнeжeнитe чacти нa плaнинитe.

Πpoмянaтa в дизaйнa нe зacягa caмo пpиpoдaтa. Hoвa тexнoлoгия нa изoбpaзявaнe щe бъдe изпoлзвaнa и зa гpaдoвeтe, ĸaтo тя щe пoзвoли пo-дoбpe дa ce paзличaвaт yлицитe, oтдeлнитe пeшexoдни зoни и oщe мнoгo.

Снимка 493039

 

За повече инфо цък.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

MapsMe вече много ме затруднява.Не мога да изтегля нови карти.Преди като увеличиш дадена област от света и излизаше надпис за изтегляне и колко мегабайта ще е картата.Сега вече нямам представа как да тегля,защото липсва този надпис.Прочетох от  други хора,че приложението е продадено на корейци и вече не се ъпдейтват картите.Хората смятат,че върви към погубване на тази навигация.

Sygic не ми харесва много,а Google maps работи с интернет иначе трябва да си го спра за офлайн картите,а тогава пък няма да може да се сърфира в други  сайтове. Сега намерих едно  предложение  Organicmaps и изглежда много  добре.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 26 минути , dimitrov6 каза:

MapsMe вече много ме затруднява.Не мога да изтегля нови карти.Преди като увеличиш дадена област от света и излизаше надпис за изтегляне и колко мегабайта ще е картата.Сега вече нямам представа как да тегля,защото липсва този надпис.Прочетох от  други хора,че приложението е продадено на корейци и вече не се ъпдейтват картите.Хората смятат,че върви към погубване на тази навигация.

Sygic не ми харесва много,а Google maps работи с интернет иначе трябва да си го спра за офлайн картите,а тогава пък няма да може да се сърфира в други  сайтове. Сега намерих едно  предложение  Organicmaps и изглежда много  добре.

И аз имам същия проблем. Дано някой препоръча читаво приложение, което работи офлайн.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

OSMAND ползвам аз от дъжд на вятър (като не искам да ползвам гугъл мапс), изглежда ми, че добре работи

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз имам същият проблем с Maps mе.   При последното ми пътуване дори си деинсталирах приложението и го инсталирах отново. Успях да си изтегля карта и да я ползвам , но не ми е запазило старите отметки. Сега може би ще пробвам отново така. Ще се радвам ако някой сподели.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

И аз имам същия проблем. Дано някой препоръча читаво приложение, което работи офлайн.

+1

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

MapsMe вече много ме затруднява.Не мога да изтегля нови карти.Преди като увеличиш дадена област от света и излизаше надпис за изтегляне и колко мегабайта ще е картата.Сега вече нямам представа как да тегля,защото липсва този надпис.Прочетох от  други хора,че приложението е продадено на корейци и вече не се ъпдейтват картите.Хората смятат,че върви към погубване на тази навигация.

Sygic не ми харесва много,а Google maps работи с интернет иначе трябва да си го спра за офлайн картите,а тогава пък няма да може да се сърфира в други  сайтове. Сега намерих едно  предложение  Organicmaps и изглежда много  добре.

Изтегля ги. Току Що пробвах с Малайзия и Сингапур. Просто прозорчето колко мегабайта е картата не се затваря. Но като увеличиш, след като се зареди напълно  картата, се виждат обектите. Но прозорчето пречи и не иска де се затваря. Така ти остава впечатлението, ме картата не е заредена..

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

И аз имам същия проблем. Дано някой препоръча читаво приложение, което работи офлайн.

maps me го продадоха и аз не мога да свалям карти .... mapy.cz  е ок.. но като избереш точка на екрана за да я запазиш, при опресняване на екрана някъде изчезва...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 часа, Илиана каза:

И аз имам същият проблем с Maps mе.   При последното ми пътуване дори си деинсталирах приложението и го инсталирах отново. Успях да си изтегля карта и да я ползвам , но не ми е запазило старите отметки. Сега може би ще пробвам отново така. Ще се радвам ако някой сподели.

+1

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нямам проблем с изтегляне на карти ,но новите менюта и изглед са доста неинтуитивни.Ако пък опиташ да прегледаш изтеглените карти е пълно мазало.Често се бъгва и понякога не открива път,  дори по права линия без изобщо да сте задали каквито и да е филтри.

 

Ползвал съм mapy.cz и Osmand.Последната си иска доста сериозно разучаване ,но предлага огромни възможности за всякакви слоеве , топографски карти и т.н.

Не е много подходяща за леко  безгрижно навигиране.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 17 минути , stanimir каза:

Нямам проблем с изтегляне на карти ,но новите менюта и изглед са доста  неинтутивни.Ако пък опиташ да прегледаш изтеглените карти е пълно мазало.Често се бъгва и понякога не открива път дори по права линия без изобщо да сте задали каквито и да е филтри.

 

Ползвал съм mapy.cz и Osmand.Последната си иска доста сериозно разучаване ,но предлага огромни възможности за всякакви слоеве , топографски карти и т.н.

Не е много подходяща за леко  безгрижно навигиране.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Скоро теглил ли си нови карти в maps me,  през декември нямах проблем все още? Аз даже съм с платената версия на Maps me и последният месец не мога да изтегля нови карти...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 minutes ago, gini said:

Скоро теглил ли си нови карти в maps me,  през декември нямах проблем все още? Аз даже съм с платената версия на Maps me и последният месец не мога да изтегля нови карти...

Да, няколко.Оня ден отново теглих съвсем нормално.

П.П.Сега направих опит и всичко работи добре , тегли си карти.

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз тегля карта, а после не ми отваря на даден град. Задавам да търси път. Изобщо не реагира/не открива опции. Преинсталирах - пак същото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

https://organicmaps.app е клон на Maps.me, разработвана от оригиналните автори.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 6
Връзка към мнение

 Повтарям за да ви е от полза. maps.me работи както и преди. Сваля карти, но прозорчето с мегабайтите на картата не се затваря автоматично и ти си мислиш, че картата не е заредена. Но тя Е заредена, просто не се отваря автоматично както  преди /И прозорчето остава, може би временно ще е така/. Като я увеличиш обектите се отварят.  Задаваш и път, намира го! Ето как ми излиза на мен Малайзия.

Screenshot_20230208-082905_MAPSME.jpg

Screenshot_20230208-082850_MAPSME.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пробвай с добрият стар maps от линка на macf1an.Просто лети ! 

 

За съжаление вместо към подобрение често нещата вървят към деградация.

 

Видяхме го с ITA Matrix , Maps.me , Lonely Planet и ликвидирането на Thorn Tree след продажбата преди две години,  има и други примери за смяна на собственик и чао ! 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 10 часа, macf1an каза:

https://organicmaps.app е клон на Maps.me, разработвана от оригиналните автори.

Инсталирах приложението. Работи добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.