Прескочи до съдържание

Венеция - детайли


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

Въпросът ми е какво бихте ми препоръчали да правя през втория ден ,който е целия на мое разположение? Ето ви програмата за първия ден :

Закуска. Пешеходна разходка във Венеция: площадът и Катедралата Сан Марко с Камбанарията; Дворецът на Дожите; Мостът на въздишките; Библиотеката и лоджетата на Сансовино; Камбанарията; Часовниковата кула. Разходка до най-красивия венециански мост Риалто, из старинните тесни улички с пъстри сувенирни магазинчета. Свободно време. 

 

 

Организираната програма по-скоро може да те обърка. И така идеи:

 

- разходка с корабче/вапорето по Канал Гранде от гарата до площад Сан Марко. Може и обратната посока. Кулминацията на венецианското преживяване.

- посещение на църквата Сан Марко, двореца на Дожите, евентуално изкачване на часовниковата кула.

- посещение на Santa Maria della Salute и разходка в района. Преминаването до там се осъществява през моста на Академията.

- пешеходна разходка от Сан Марко до гарата и от Сан Марко до Арсенале. Да се разбира разходка във всички посоки.

 

Стигаме до най-важното. Попрочети предварително какво виждаш и се подготви за маршрутите. Ако се надяваш от организираната екскурзия да те заведат на Арсенале или Салюте, само с надеждата ще си останеш. :P

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

Я така и така си на темата. През май ще сме 3 дни в града. Нощуваме в Местре. С дете на почти 7 г. Оглеждам какъв пас да купя. Дали само музеите или в комбинация с църквите(плюс транспорт и тоалетни). http://www.veneziaunica.it/en  Чудя се кои музеи и църкви мога да скипна заради детето. Като не говорим за всички, а само тези които могат да се пренебрегнат. Ако бяхме сами щях да ги обиколя всички, но с мрънкащо ще е трудно и ненужно. Не съм много на ти с разширения списък must see за Венеция. Би ли помогнал по отношение структуриране на някаква програма? Един ден мисля да отделим на Мурано и Бурано. 

Връзка към мнение

Чудя се кои музеи и църкви мога да скипна заради детето. Като не говорим за всички, а само тези които могат да се пренебрегнат. 

 

Музеите са Дожите и Академия (евентуално). Някои от дворците по Канал Гранде, но според мен може да се пропуснат, защото нямат изкуство, а се разглеждат интериорно.

 

В същото време много изкуство има по църквите. Те са по-впечатляващи от музеите, което е нормално. Музеите са малко или много изкуствено създадени постфактум, докато църковните здания са били поръчителите. Кои църкви да се посетят зависи от това колко те интересува венецианската школа: Тинторето, Веронезе, Тициан и др.?

 

Някои са безплатни, други са платени църкви. Но все пак: Сан Марко, Фрари (плаща се), Салюте (май е безплатна) и Санти Джовани е Паоло (платена май). Това заедно с Дожите и Академия е предостатъчно с дете.

 

Любима сграда ми е Scala Contarini del Bovolo. Намира се трудно в един вътрешен двор. Стълбите може да се изкачат и се открива гледка отгоре. Една история с тази сграда от преди google maps и интернет форумите. От ученически времена. Само като бях видял картинката от един пътеводител на руски (без да знам езика, но пък няма други източници) и си казах: "Не може да не се посети". Проблемът беше къде е. Питам едно венецианско бабе, тя пък направо ме съпроводи и "Уау". Никакъв шанс случайно да се намери, което правеше сградата за моите представи тайнствена. Днес няма скрито-покрито: всичко е в tripadvisor. А самите стълби са забавни и странни, така че може да е подходящо за детето. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Интересувам се силно от изкуство без да влагам педантичност в това. В смисъл, че сядам и се любувам на картината, без да анализирам. В заради това, да, държа да видя каквото може и си заслужава от църквите. 

 

Мислех да видим и Корер и Марциана. А музея на стъклото мисля, че ще е интересно на детето. 

Благодаря за подсещането за Scala Contarini del Bovolo. Виждала съм я, но я бях забравила. 

 

А на кои площадчета и улици да обърнем специално внимание? Питам това защото имам бегла представа за града и трудностите с ориентацията в него. Та искам да имаме някаква горе долу стройна програма и маршрут за една част от времето, а другата част ще се отдадем на загубване. 

Връзка към мнение

Интересувам се силно от изкуство без да влагам педантичност в това. В смисъл, че сядам и се любувам на картината, без да анализирам. В заради това, да, държа да видя каквото може и си заслужава от църквите. 

 

А на кои площадчета и улици да обърнем специално внимание? Питам това защото имам бегла представа за града и трудностите с ориентацията в него. Та искам да имаме някаква горе долу стройна програма и маршрут за една част от времето, а другата част ще се отдадем на загубване. 

 

Тогава щом искаш още църкви. Този пас може да свърши работа, но е въпрос на сметки. Още църкви - Мираколи, Zaccaria, Сан Роко (не е църква, но има доста изкуство). От дворците по Канале: Ca D'Oro.

 

Площади освен Сан Марко: Санто Стефано, Сан Джакомо около рибния пазар, Санта Мария Формоза, в гетотоSanta Margheritta, Санти Джовани е Паоло. Има и още, разбира се.

 

Затова мисията 1 ден във Венеция е половинчата. Поне 3 дни. Когато се посети Венеция подобаващо - триумф на сетивата. В моя светоглед Венеция е абсолютен естетически връх. Само Рим е по-отгоре. Венеция доста понамачква другите градове по красота. Примерно Прага - един от достойните градове по италианска скала: добро ниво, е две класи под Венеция. А какво остава за другите?

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хахаха е точно поради тези причини са 3 дните, като даже смятам се попритиснахме, ноооо принцеската трябва да отиде в Гардаленд. И на това сме доволни ние възрастните.

 

И много, много благодаря!

Редактирано от Bliss
Връзка към мнение

За гледки: 

 

Сан Джорджо Маджоре - зашеметяваща панорама към Венеция. Стига се с вапорето до този остров, фронтално на Сан Марко.

Джудека е в близост.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

http://prikachi.com/images.php?images/983/8753983F.png

 

Скъпи съфорумци, тази карта за публичния транспорт важи ли за корабчето, което ще ползвам от Лидо ди Йезоло до Венеция, защото ще нощувам там. И общо взето за кои видове превозни средства по вода важи, като изключим гондолите-те са ясни. Също така важи ли за корабите, които транспортират туристи от Венеция до Мурано и Бурано? И последен въпрос, ако към тази карта, освен транспорта, добавя и билети за музеите и дворците, трябва ли пак да вися по опашките или направо си минавам с картата преди тези, които висят за билети.

Благодаря предварително.

Редактирано от worldwide
Връзка към мнение

До Мурано,  Бурано, Лидо... извозването е със същите лодки, с които се обикаля Венеция. Да , важи.

Благодаря! Само ако можеш да ми помогнеш и по другия ми въпрос. Ако добавя към картата и вход към музеите, трябва ли да се чака на опашка или направо си влизаш в обекта?

И айде някой да сподели впечатления и цени, ако е посещавал кафе Флориан.

Връзка към мнение

За Флориан 4 напитки ок.60 евро. Мъжете пиха кафето на Казанова, аз айс кафе, а другата мацка май капучино.

Ето, меню: http://www.caffeflorian.com/en/venice/florian-venice-menu.html

Има кафе и по 7 евро.

Горещо препоръчвам изживяването: площадът, музиката на живо, историята, сервитьорите в бели ливреи, обстановката, та чак до копринените тапети и френските парфюми в тоалетната. При мен споменът е много топлещ, от онези моменти в живота, които те карат да се усмихваш всеки път. Бих си го причинила отново и във Флоренция. п.с. оставихме 5 евро бакшиш и нашият сервитьор така цъфна в усмивка, че извика още 2-ма с ливреи, които се кланяха в синхрон почти до кампанилата:). Колко малко му трябва на човек...

Редактирано от bibi
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

http://lazara.bg/wp-content/uploads/2015/03/veneciq-kambanariq-san-marko-e1426246888336.jpg

 

Сега последно това Часовниковата кула ли е или т.нар, Камбанария. Щото си правя списък и искам визуално да огледам всички обекти, а и за двете неща ми излиза това.

Връзка към мнение

Днес закупих 2 карти за градския транспорт и WiFi, трябва ли някъде да влизам и да отбелязвам допълнително кога ще ги ползвам или просто отивам там, взимам си ги и си ги ползвам. Нека, някой, който ги е позлвал да каже. Закупих ги от www.veniceconnected.com 

Връзка към мнение

Аз не съм ги купувала онлайн, а от хотела, но сайта на ACTV пишеше, че важат от датата на първото чекиране=първото качване на превозно средство и оттам за колкото календарни дни са. Чекират се на всяко качване, а на някои спирки на вапоретите (по-големите) , даже и преди да се качиш - има такива като на метрото.

Връзка към мнение

 

 

Днес закупих 2 карти за градския транспорт и WiFi, трябва ли някъде да влизам и да отбелязвам допълнително кога ще ги ползвам или просто отивам там, взимам си ги и си ги ползвам. Нека, някой, който ги е позлвал да каже. Закупих ги от www.veniceconnected.com 

Отивате на гише на ACTV, за да смените ваучерите, които сте получили по имейл с карта. Аз съм го правила на пиацале Рома и на спирка на вапорето точно пред гара Санта Лучия. Часовете започват да текат от момента на първото чекиране.

Весело изкарване в прекрасна Венеция!

Редактирано от mariya*
Връзка към мнение

Много моля, Венеция за ден от круиз как да действаме най-рационално ? Тръгваме тази нощ.

 

Ходите, зяпате, цъкате с език и гледайте да не си изпуснете круиза на тръгване. :P

За половин ден няма какво да се направи повече.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Каква е цената на картата - има ли разлика дали се взима он-лайн или на място. Картата 24 часа ли важи - например ако се активира на на обяд в 13 ч. до кога ще важи - до края на деня или до 12,59 ч. на следващия ден? Тази карта само за вапоретите ли е или е включен и транспорта от Местре до Венеция?

Връзка към мнение

1.аз не съм забелязала да има разлика в цената. Купихме ги от хотела

2. За дати е .Важи до 24 часА на датата.

3. Да и от Местре важи. Изключението беше за 1 линия от летището и още 1 до по-дачечните острови.

Полезно: www.actv.it/en/movingmainland/pricesautobus

Редактирано от bibi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1.аз не съм забелязала да има разлика в цената. Купихме ги от хотела

2. За дати е .Важи до 24 часА на датата.

3. Да и от Местре важи. Изключението беше за 1 линия от летището и още 1 до по-дачечните острови.

Полезно: www.actv.it/en/movingmainland/pricesautobus

Благодаря!

Връзка към мнение

Здравейте :) ,

да ви кажа, за пътила съм се към Венеция... с кола!
Ще изпълнявам обещание към децата - да видят града без коли (за тях е такъв) и да помогна за сбъдването на мечтата на етърва ми - да види Венеция!
Та - възможности - ограничени :search: , а като гледам паркинга е доста голямо перо!
Ще спим в самата Венеция - запазила съм голям апратамент за 9 човека - три спални с две бани за 5 нощувки 1000 евро, та....ако можем да спестим паркинга ще е добре, или поне да намалим разходите за него, коооолкото се може повече.
Четох за това, че някои смелчаци паркират в Местре по уличките, та исках да питам какво се има в предвид под "смелчаци".....

 

и ДРУГОТО:

искам да ги заведа и до аквапарка в Лидо ди Йезоло - какво знаете за този аквапарк?
 

Благодаря ви предварително! :rolleyes: 

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Така, добрахме се до комп, че през оня ми тел - мъка...

Това е кръчмето -

attachicon.gifvenice.JPG

 

По-общ план за да се добие представа къде се намира -

attachicon.gifvenice2.JPG

 

И сега апокрифната карта специално за магеланци :) -

attachicon.gifvenice3.JPG

 

Не е шега, търсих го съвсем целенасочено, два пъти просто подминавах без да забележа входа .... Няколко пъти се забивах в задънени улички или такива излизащи на канала.

Прохода в началото е малко клаустрофобичен, широк е не повече от метър, метър и нещо, но давайте смело ;) Без кураж, няма слава ( манджа :) )

Всеки ден има Happy hour от 17 или може би 17.30 до 19 / 19.30 - плащаш питие ( коктейл / чаша вино 5Е ... е някои повторихме, че и потретихме, ама това е тема за друг разговор) - хапването е фрии. Всякакви видове брускети, пасти / макарони ( Н - модела ), и разни готвени - ризото и т.н.

Уцелихме десятката със страхотно ризото със сепия ;) НЕВЕРОЯТНО !

Имаше много местни младежи, всъщност предимно такива, предполагам заради закътаното местоположение нямаше почти никакви туристи. Естествено като наближеше крайния срок младежите си натоварваха като за последно от почерпката и накацваха по площадчето отпред и на малкото кейче.... Е, и ние с тях де, да не сме глупави :) , клатейки си краката над Канале Гранде, отпивайки вино и гледайки осветеният отсрещен бряг....

Олеее, каква полезна информация - оказва се, че съм си запазила апартамент на 1 минута от това ресторантче... нямам търпение вече....

Връзка към мнение

Привет!хоп току-що се регистрирах -страхотен форум!!!!

От снощи си приказваме с мъжа ми -защо да не отидем в началото на октомври в прекрасна Венеция !?Та понеже не сме били имаме малко въпроси,предварително се извинявам ,уж четох ,но вече съм леко объркана....Интересува ме има ли някой представа дали по това време да речем 2-3 до 6 октомври е много валежно и студено?

Избрахме Местре за настаняване,прочетох ,че цените на хотелите за 3 ма/с детето/са по-евтини,но не ми стана ясно ако си купя такава дневна карта за градският транспорт важи ли и за Местре /какво точно включва?/и на каква цена излиза?а само до Венеция каква в цената за придвижване от Местре до Венеция?

Второ -Тъй като ще разполагаме с 5 дни между датите за пилети се чудя дали и де видим още нещо -четох ,че има опция да се хване влак за Верона или за Флоренция ,но не мога да разбера цените-сайта не ми отваря тези дати -и не мога да се ориентирам ксква е цената за 3 -ма възрастни?

Ще се радвам да помагате, защото съм в голяма чуденка за Венеция ,а и ако цената на влака е по-висока мисля,че с кола ше е по -удачно да се ходи

Връзка към мнение

Второ -Тъй като ще разполагаме с 5 дни между датите за пилети се чудя дали и де видим още нещо -четох ,че има опция да се хване влак за Верона или за Флоренция ,но не мога да разбера цените-сайта не ми отваря тези дати -и не мога да се ориентирам ксква е цената за 3 -ма възрастни?

 

Ще отговоря на тази част от въпросите. Сайтът е Trenitalia.com и цените се появяват.

 

Най-евтин и най-бавен е Regionale - 8.70. За по-бързите цените са гъвкави, така че ако ще пътувате с тях е препоръчително да се купят възможно най-рано. В момента са от 9.90 евро нагоре. 

 

Ето как частично излежда Венеция - Верона.

 

1.JPG

 

Аналогично, има билети и за Венеция - Флоренция. 

 

Пп. Явно има подобрение в trenitalia. Вече билетите излизат за повече от три месеца напред, включително и регионалните.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.