Прескочи до съдържание

Венеция - детайли


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

Конкретно за пици не мога да помогна, но за паста-  Impronta cafe, Венеция. За морски дарове: Ristorante Pizzeria Dolfin и La laterna Da Gas. А много хубави сандвичи ядохме в Birreria al Vecio Penasa 😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Декември месец планираме предколедна  Венеция 3 нощувки ,Бихте ли ми препоръчали хотел в  самата Венеция ?Не държим на лукс ,може и със закуска мобже и без.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте, пътешественици!

Повдигам темата, че ми предстои, живот и здраве, Венеция!

Ходила съм през зимата и пролетта, но не и през лятото. Някои неща не помня и ще помоля за осветляване, ако някой е бил наскоро.

1. В паса за транспорта помня влизаха вапоретите и наземния транспорт в Местре - още ли е така?

2. Със същия неколкодневен пас може ли да се отиде до остров Лидо?

3. На Лидо може ли да се отиде на плаж и къде препоръчвате?

4. Мисля да отида до Падуа - как е най добре да направя това?

5. Ако нещо ви хрумва, споделете и приемам всякакви съвети.

Благодаря в аванс!

Връзка към мнение

Пасът за вапоретите важи за Лидо.

До Падуа най-добре влак, върви се малко от гарата,  градчето е много красиво. Два пъти съм ходил.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Balkanka А защо не до Верона? Има влакове постоянно и е на около 1ч път. Поне аз така бих направила стига да имам време и желание. 🙂

За идеи по повод пътуването аз доста използвам освен форума сайта и блога на Rick Steves https://www.ricksteves.com/ - за клипове си гледам youtube канала му, а за съвети блога. Бих посетила от островите и Бурано, Мурано много не ме впечатли. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Падуа е чудесен град. Била съм във Верона 6-7 пъти, в Падуа веднъж за два дни и определено ме спечели, страхотен град.

Също го пътувахме с влак, пътят е кратък и приятен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, darinamarinova каза:

@Balkanka А защо не до Верона? Има влакове постоянно и е на около 1ч път. Поне аз така бих направила стига да имам време и желание. 🙂

За идеи по повод пътуването аз доста използвам освен форума сайта и блога на Rick Steves https://www.ricksteves.com/ - за клипове си гледам youtube канала му, а за съвети блога. Бих посетила от островите и Бурано, Мурано много не ме впечатли. 

Защото съм била 2 пъти във Верона. 

Острав Бурано съм посещавала. Чакам някой пътешественик да сподели нещо, нечувано от мен.

Благодаря все пак за включването!

Връзка към мнение
преди 4 часа, bad kid каза:

Пасът за вапоретите важи за Лидо.

До Падуа най-добре влак, върви се малко от гарата,  градчето е много красиво. Два пъти съм ходил.

А на Лидо имаше май автобуси? За тях дали важи?

Връзка към мнение

Сетих се и друго да попитам . до остров Пелестрина с какво може да се отиде? От петък от сайта на Венеция не мога да сваля/отворя картата на транспорта - дава ми грешка.

Връзка към мнение
преди 20 часа, bad kid каза:

За нищо.

Сега чета, че Сан Марко е наводнен леко, ако сте скоро там, може да поджапате.

Няма страшно. Аз ще спя на твърдата земя. В Сан Марко съм влизала 3 пъти, включително в музея, златния олтар и кампанилата. Музеите съм ги огледала - Марчана библиотека, Корер......ако не е наложително ще отбягвам площада, за да не джапам. Искам да се видя часовниковата кула - все ми се изплъзва.....Сега съм решила да се завра в непосещавани от мен църкви, театър Фениче и се оказа, че не съм влизала в Ка д"оро. И понеже имам време за бавно разглеждане, ще ида до Падуа, на плаж из Лидо, ще ми се да се докопам и до Пелестрина, хвалят и Свети Еразъм. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Върнах се от Венеция онзи ден вечерта. Някой ако има въпроси, да пита. Нямаше джапане, нищо не беше наводнено. Чудно беше! Сутрин културни забележителности, после плаж и привечер разходки-загубанки из Венеция. Един ден ходих до Пазуа. И там много си заслужава.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 1.09.2021 г. в 17:02, Balkanka каза:

Върнах се от Венеция онзи ден вечерта. Някой ако има въпроси, да пита. Нямаше джапане, нищо не беше наводнено. Чудно беше! Сутрин културни забележителности, после плаж и привечер разходки-загубанки из Венеция. Един ден ходих до Пазуа. И там много си заслужава.

Възползвам се от поканата. Планирам Коледа във Венеция, за сега програмата ми е почти готова, само срещам трудност как от Мурано да отида до Бурано или обратно. Ще спим на 400 метра от Пиаца Сан Марко.

Връзка към мнение
преди 15 минути , Mili Ivanova каза:

Възползвам се от поканата. Планирам Коледа във Венеция, за сега програмата ми е почти готова, само срещам трудност как от Мурано да отида до Бурано или обратно. Ще спим на 400 метра от Пиаца Сан Марко.

С водния транспорт ( незнам как се нарича) - линия 12 .
Ето разписанието : https://avm.avmspa.it/sites/default/files/avm/navigazione/Actv_nav_linea_12.pdf

От тук : https://avm.avmspa.it/en/content/orari-servizio-di-navigazione-0

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, funny каза:

С водния транспорт ( незнам как се нарича) - линия 12 .
Ето разписанието : https://avm.avmspa.it/sites/default/files/avm/navigazione/Actv_nav_linea_12.pdf

От тук : https://avm.avmspa.it/en/content/orari-servizio-di-navigazione-0

Благодаря най-сърдечно! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 18.11.2021 г. в 14:03, Mili Ivanova каза:

Благодаря най-сърдечно! 🙂

Здравейте! Изпреварили са ме, но да потвърдя - от сайта на публичния транспорт си изтеглете картата на вапоретите (водните автобуси). Не зная за колко дни е, но си купете карта за транспорта - включва не само вапоретите, но и автобусите на твърдата земя и на остров Лидо (и там има автобуси). Скъпи са картите, но с билети е още по-скъпо. Аз бях за седмица и картата ми беше 60 евро.

Връзка към мнение
На 19.11.2021 г. в 16:29, Balkanka каза:

Здравейте! Изпреварили са ме, но да потвърдя - от сайта на публичния транспорт си изтеглете картата на вапоретите (водните автобуси). Не зная за колко дни е, но си купете карта за транспорта - включва не само вапоретите, но и автобусите на твърдата земя и на остров Лидо (и там има автобуси). Скъпи са картите, но с билети е още по-скъпо. Аз бях за седмица и картата ми беше 60 евро.

Благодаря, ще бъдем за 4 дена по Коледа, смятам само 1 ден да обикалям с вапоредките, другите дни ще прекарам в пешеходни разходки.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Mili Ivanova каза:

Благодаря, ще бъдем за 4 дена по Коледа, смятам само 1 ден да обикалям с вапоредките, другите дни ще прекарам в пешеходни разходки.

Имайте предвид, че зимата вапоретиет са много разредени и ако искате да посетите по-идвестните острови, това няма да Ви се получи в един ден. Бурано е отдалечен и се пътува дълго. Торчело е до него. Денят е къс и забележителностите и църквите затварят рано. В 16.30 вече е тъмница. Преди3 години точно по Коледа бяхме и беше трудно и придвижване и разглеждане. Друго, проверете си в сайтовете кое кога работи, защото по почивните дни много неща са затворени или с наалено работно време (даже и църквите).Споменавам църквите, защото изскуството е на естественото си място там - венецианската школа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Привет! Ще пътуваме началото на другият месец до Венеция.

Имаме на разположение 2 пълни дни (3 нощувки) и искам единият да скокнем до Верона, но се чудя дали да не я заменим с Падуа+Виченца, кое си заслужава повече според вече посетилите ги?

Преди 6г. Посетихме Венеция и всичките 5 дни ги посветихме на нея+ островите наоколо.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
Иван Попов

Част от прочутия Канал гранде във Венеция позеленя, полицията разследва защо

orig.jpg?_=1685293431

Полицията в италианския град Венеция разследва как се е появило фосфоресциращо зелено петно, забелязано днес в прочутия Канал гранде в града, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Губернаторът на административния регион Венето Лука Зая публикува в социалните медии снимка на зеленото петно близо до сводестия мост Риалто. За появата на оцветяването са съобщили граждани.

В социалните медии бяха публикувани и други снимки на ярко зелено петно по протежение на насип, близо до който има много ресторанти.

Зая съобщи, че местните власти са поискали полицията да разследва случая. Служители, които отговарят за защитата на околната среда, са взели проби от водата.

  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.