Прескочи до съдържание

Венеция - детайли


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

Благодаря !А според вас струва ли си да се наеме кола за ден два за трима души?Гледам тук Goldcar-ако се плати пълната застраховка според мен няма блокирана сума по картата?

Връзка към мнение

Ако ще ходите само до големи градове (Венеция, Верона, Болоня, Флоренция) няма смисъл, по-добре влак. Ако искате да видите малки градчета и селца, тогава да.

Билета Местре- Венеция е към 1 евро, ако вземете дневна карта влиза в нея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да,върти ми се нещо като идея за Виченца,Верона и Сирмионе ,но ми се струва ,че времето е малко:(Както казах -всичко е в суров вид и се надявам на по-опитни да споделят :)

А дали времето е подходящо в началото на октомври за Венеция-мисля не би трябвало да е студено?

Връзка към мнение

Да,върти ми се нещо като идея за Виченца,Верона и Сирмионе ,но ми се струва ,че времето е малко :(Както казах -всичко е в суров вид и се надявам на по-опитни да споделят :)

А дали времето е подходящо в началото на октомври за Венеция-мисля не би трябвало да е студено?

Ами едва ли ще е студено. Според мен е късмет.

Ние бяхме 4 дни в началото на февруари и беше 11-12 градуса и слънце.

Връзка към мнение

Благодаря на всички за полезното инфо! :)

Прочетох за някакви карти за WIFi-какво точно представляват?

До колко часа е най-късното връщане от Венеция до Местре ?прочетох, че пътя е около 10 минути?Моля някой ако има инфо да пише ,защото се чудя къде да резервирам в Местре или Венеция?иска ми се да видим нощна Венеция ,но не мога да открия инфо разписанието?
Връзка към мнение

Ние сме в хотел Рио, ще дам отзиви.

 

Как можем да гледаме glass making на Мурано? Някой организирал ли си е сам подобно нещо. Пише, че по фабриките има такива демонстрации, ама как да ги намерим, предварителна резервация нужна ли е.... 

 

О и за Doge's palace има тур Doge's treasures - някой да е правил този тур?

Редактирано от dashikov
Връзка към мнение

Резервирах този хотел:

hotel/ Guidi Местре.

Ние ще сме с кола най-вероятно,че сме направили 10 дневем маршрут- затова и търсим места с паркиране-към днешна дата цената се е вдигнала,но вижте и вие- на мен ми го препоръчаха 2-ма мои познати :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

wali,  Кога ще бъдете във Венеция?

Аз закупих билети за 17-21 и въпросът ми е от летището Тревизо-Венеция как се стига до Местре или самата Венеция? Предварително по интернет ли се закупува билет за бус,влак или на летището мога да си закупя билети директно и за кое по точно?

 

Връзка към мнение

wali,  Кога ще бъдете във Венеция?

Аз закупих билети за 17-21 и въпросът ми е от летището Тревизо-Венеция как се стига до Местре или самата Венеция? Предварително по интернет ли се закупува билет за бус,влак или на летището мога да си закупя билети директно и за кое по точно?

 

 

Автобуси тръгват от летището в Тревизо, минават през Местре и спират във Венеция.

Билети съм купувала на място, но ако е по-ниска цената онлайн, то можете да се възползвате.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На летището има градски автобус, който отива да гарата в Тревизо. След това се качвате за Местре. Отделно има две фирми, които правят трансфери до Местре и Венеция. Едната спира на паркинга Трончето, а другата на пиацата с автобусите. И двете ще ви закарат за 10-12 евро. Не съм взимал билети предварително.

Работил съм в района ако ви трябва друго.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за инфото. Автобусите имат ли номер или са с табелки "Treviso" - "Mestre" ? Първо самостоятелно излизане ще ми е за това искам да бъда подготвен, а и ще водя булката няма да се излагаме я. :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е много малко летище, само една писта и няма как да се объркате. Излизате и вдясно са автобусите, доста нашарени. На едните пише ATVO, на другите Barzi. ATVO пътуват по-бавно, около час, а другите около 40 минути. Но бързите спират на Трончето, а пиацата е по-удобна. И двата спират на гарата в Местре и после Венеция. Съобразени са с полетите, да обслужат пътниците.

Градският, който отива да гарата в Тревизо е номер 6. Билета купен в автобуса струва двойно, купете го предварително.

Да не се чудите ако местните говорят за летището като Антонио Канова известен скулптор-художник, то носи неговото име.

Връзка към мнение

Благодаря за информацията, Сега погледнах в сайта на ATVO за 2 билета и ми излиза:

Route: From Marco Polo Airport to Mestre

Arrival date: 17/10/2016

Return date: 21/10/2016

Ticket

  Unit price Quantity Price Return ticket (luggage included) € 13,00 2 € 26,00 Total price € 26,00

Ако не се бъркам това са билети Marco Polo Airport to Mestre и обратно  Mestre to Marco Polo Airport за 13евро на човек.

в Сайта на Barzi пише:
PRICE (luggage included):
One way ticket                            € 12,00
Return ticket (10 days validity)  € 22,00

Аз ли бъркам някъде или им е такава разликата в цените?:)

 

Връзка към мнение

Благодаря за информацията, Сега погледнах в сайта на ATVO за 2 билета и ми излиза:

Route: From Marco Polo Airport to Mestre

Arrival date: 17/10/2016

Return date: 21/10/2016

Ticket

  Unit price Quantity Price Return ticket (luggage included) € 13,00 2 € 26,00 Total price € 26,00

Ако не се бъркам това са билети Marco Polo Airport to Mestre и обратно  Mestre to Marco Polo Airport за 13евро на човек.

в Сайта на Barzi пише:

PRICE (luggage included):

One way ticket                            € 12,00

Return ticket (10 days validity)  € 22,00

Аз ли бъркам някъде или им е такава разликата в цените? :)

 

 

Летището в Тревизо не е Марко Поло...

Връзка към мнение

Сайтът на Barzi нещо не успява да търси, но ето актуални цени и разписание от ATVO

http://www.atvo.it/allegati/linee/venezia_-_treviso_aeroporto_dal_1.06.16_al_31.08.166618.pdf

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Така,най -накрая направихме маршрута:

Пътуваме с две коли -първа вечер с приспиваме в Любляна-разходка из центъра на града.

2 нощувки в Местре-Разходка из Венеция ,1 във Верона,1 в Сиена,2 в Флоренция,1 в Загреб....

Букнали сме хотели,само не знам дали няма много изморителна да е програмата

Връзка към мнение

Това е много малко летище, само една писта и няма как да се объркате. Излизате и вдясно са автобусите, доста нашарени. На едните пише ATVO, на другите Barzi. ATVO пътуват по-бавно, около час, а другите около 40 минути. Но бързите спират на Трончето, а пиацата е по-удобна. И двата спират на гарата в Местре и после Венеция. Съобразени са с полетите, да обслужат пътниците.

Градският, който отива да гарата в Тревизо е номер 6. Билета купен в автобуса струва двойно, купете го предварително.

Да не се чудите ако местните говорят за летището като Антонио Канова известен скулптор-художник, то носи неговото име.

Знаете ли дали има разлика в цената на двупосочния билет от Тревизо до Венеция закупен на място и он-лайн? Успявам само на страницата на ATVO да видя цените на билетите и се чудя предварително ли да купувам или на място, трябва ли да посочвам час ако ги взема предварително и какво ще се случи ако има промяна в разписанието на полета...?

Редактирано от DGTG
Връзка към мнение

Знаете ли дали има разлика в цената на двупосочния билет от Тревизо до Венеция закупен на място и он-лайн? Успявам само на страницата на ATVO да видя цените на билетите и се чудя предварително ли да купувам или на място, трябва ли да посочвам час ако ги взема предварително и какво ще се случи ако има промяна в разписанието на полета...?

Аз съм купувала винаги на място.

Дори и да има разлика тя ще е 1 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.