Прескочи до съдържание

Венеция - детайли


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

На 15.08.2018 г. в 13:17, Цвете каза:

Била съм януари. Може да е по - ветровито. Иначе си е ок. Вапоретите/ градски транспорт/ си работят. Гондолите също, но те са доста скъпи. Аз бих взела билетите, ако са на добра цена. Венеция е прекрасна винаги. Ще ти препоръчам едно студио там.

Билетите са факт, края на октомври, дай студиото, моля.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой във Венеция в периода 19 - 22 окт? Ще бъда ангажирана с хора, но кратките магелански срещи по света винаги правят пътуването по-приятно.

Връзка към мнение

Молба някой да ми припомни - в дневната карта влизаше ли и транспорта от/до Местре? :rolleyes:

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
На 5.10.2018 г. в 14:07, Яничка каза:

Някой във Венеция в периода 19 - 22 окт? Ще бъда ангажирана с хора, но кратките магелански срещи по света винаги правят пътуването по-приятно.

Здрасти, там сме! от 20-23 октомври! 

Ще се радвам да изпием по един аперол шриц някъде край каналите. Там сме заради биеналето на архитектурата, но след изморителното обикаляне по павилиони и т.н. ще се радвам да се запознаем. Аз съм от Варна и до сега не съм присъствала на софийска магеланска  сБирка. А на такава извън България още по-малко. От групата само аз съм "магеланка", но всички от години слушат за нас.

Ние сме в един апартамент почти на Сан Марко. Ако искаш пиши на лични да се уговорим.

 

Редактирано от Boo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте, група. Никой ли не ходи във Венеция, гледам, отдавна не е писано по темата?

 

Имам въпрос относно пасовете за музеи и вапорети. Ние ще сме във Венеция през юни за 7 дни и не мога да се ориентирам кой пас излиза най-изгодно като за първо посещение. Естествено искам да видим много неща - от задължителните, до такива, които не са много известни, да включва галерии и църкви. Гледам Венеция пас, но за 7 дни е доста скъп, а не мога да преценя колко е изгоден. В никоя опция няма всички забележителности, а като се започне и добавяне, става страшно. Както писах, искам и транспорт. Та, кой пас бихте препоръчали - отделно за транспорт и отделно за забележителности или Венеция пас?

Връзка към мнение

Привет, предстои ми служебно пътуване с колата до Италия другата седмица. Минаваме покрай Венеция, та може би е хубаво да й хвърлим едно око :).

 

Доколкото съм чувал, трябва да се спре някъде извън Венеция или нещо такова. Как се придвижваме после? Може ли малко повече инфо?

Редактирано от 123456
грешка
Връзка към мнение

@123456 ние паркирахме тук http://www.veniceparking.it/en/find-parking/Venezia Tronchetto/  и от там си купихме дневна карта за корабчетата Вапорето http://actv.avmspa.it/en/content/vaporetto 

Редактирано от seaell
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, seaell каза:

@123456 ние паркирахме тук http://www.veniceparking.it/en/find-parking/Venezia Tronchetto/  и от там си купихме дневна карта за корабчетата Вапорето http://actv.avmspa.it/en/content/vaporetto 

Това изглежда много близо до центъра. Супер.

Връзка към мнение

Там има няколко паркинга, влизаш с колата по моста до Венеция и паркираш, няма къде другаде да ходиш. Друг вариант е да паркираш някъде в Местре и оттам с градския транспорт или влака.

Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

Там има няколко паркинга, влизаш с колата по моста до Венеция и паркираш, няма къде другаде да ходиш. Друг вариант е да паркираш някъде в Местре и оттам с градския транспорт или влака.

Няма да имам време за градски транспорт и влак. Ще спра на този паркинг, една малка разходка и продължаваме. Дето се казва да кажем, че сме били във Венеция :).

Връзка към мнение
преди 2 часа, 123456 каза:

Няма да имам време за градски транспорт и влак. Ще спра на този паркинг, една малка разходка и продължаваме. Дето се казва да кажем, че сме били във Венеция :).

От паркинга си хващате корабчето - линия 2 и по Canal Grande стигате до площад Сан Марко. Ето от тук можете да изтеглите картата в pdf формат https://en.meineadria.com/jesolo-venice-by-ship.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, seaell каза:

От паркинга си хващате корабчето - линия 2 и по Canal Grande стигате до площад Сан Марко. Ето от тук можете да изтеглите картата в pdf формат https://en.meineadria.com/jesolo-venice-by-ship.html

А има ли нужда от някаква предварителна резервация? И как се плаща - само кеш или може и с карта?

 

P.S. Сега видях че пеша е под час от паркинга до Сан Марко...

Редактирано от 123456
Връзка към мнение
преди 17 минути , 123456 каза:

А има ли нужда от някаква предварителна резервация? И как се плаща - само кеш или може и с карта?

 

P.S. Сега видях че пеша е под час от паркинга до Сан Марко...

Няма нужда от резервация. Те корабчетата са градския им транспорт. Ние, мисля че платихме в брой. Да, може и пеша, но си е емоция да се прекоси целия канал с корабчето. Може на отиване по вода, а да се върнете пеша до паркинга.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 12.03.2019 г. в 11:02, Аля каза:

Здравейте, група. Никой ли не ходи във Венеция, гледам, отдавна не е писано по темата?

 

Имам въпрос относно пасовете за музеи и вапорети. Ние ще сме във Венеция през юни за 7 дни и не мога да се ориентирам кой пас излиза най-изгодно като за първо посещение. Естествено искам да видим много неща - от задължителните, до такива, които не са много известни, да включва галерии и църкви. Гледам Венеция пас, но за 7 дни е доста скъп, а не мога да преценя колко е изгоден. В никоя опция няма всички забележителности, а като се започне и добавяне, става страшно. Както писах, искам и транспорт. Та, кой пас бихте препоръчали - отделно за транспорт и отделно за забележителности или Венеция пас?

Здрасти

Определено 7 дни във Венеция са доста време. Ние бяхме за три нощувки през декември 2018 г. Резервирахме си хотел близо до Сан Марко. Планът ни беше следния:

Евтини билети с Райън еър. Мисля, че излязоха около 200 лв. за двамата с приоритито

Купихме по интернет трансфер от летището в Тревизо до пиацале Рома. Излезе 20 евро на човек двупосочно 14-17 декември

Купихме по интернет карта за Двореца на дожите плюс още три музея на Сан Марко и 4 църкви за по 29 евро на човек.

Ден 1ви: Като пристигнахме пеша се разходихме от пиацале Рома до хотела. Мисля, че беше около 2,4 км. по Гугъл. След като се настанихме активирахме картата и посетихме Двореца на дожите, след което една обширна разходка по адриатическото крайбрежие. Вечеря и право в леглото.

Ден 2-ри: Купихме карти за вапоредките за 24 часа по 20 евро на човек. Посетихме остров Морано, известен със стъклото, след което остров Борано, известен с шарените къщи. Там обядвахме и обратно към Сан Марко. След кратко възстановяване на силите направихме разходка с вапоредка №1 по Канале Гранде от Сан Марко до края на канала и обратно. Интересно е, защото вапоредката прави зигзагообразни движения и спира от двете страни на канала. 

Ден 3ти: посетихме музеите и църквите, за които бяхме предварително платили. Разходка из улиците, сувенири от района на Риалто, концерт в една катетрала мисля, че беше Санта Мария дел Салюте. Вечеря с морска храна и бутилка вино в ресторант среден клас - около 50 евро и отново в леглото.

Ден 4ти: закуска в хотела и пак пеша до пиацале Рома. Трансфер до летището и към София.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Привет, кой е най-лесния транспорт от летището в тревизо и онлайн ли се купува? Освен това мисля да сме в Местре около гарата, с бус или влак е по лесно във Венеция? И четох за някакви карти дневни?

Връзка към мнение
преди 52 минути , 招き猫 каза:

Привет, кой е най-лесния транспорт от летището в тревизо и онлайн ли се купува? Освен това мисля да сме в Местре около гарата, с бус или влак е по лесно във Венеция? И четох за някакви карти дневни?

Най-лесния е шатъл от летището до Местре.

Ако купувате карта за транспорта във Венеция, по-изгодно ще ви е да ползвате автобуси, че са включени в тези карти.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Кой автобуси препоръчвате Barzi или GoOpti за Тревизо-Местре и обратно, и може ли на място билета да зе вземе в предвид ако е купен предварително и самолета закъснее?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 49 минути , 招き猫 каза:

Раян ми предлага транспорт от Тревизо до Венеция ама то не пише нито час нито нищо? Освен това хотела ми е в Местре? Някой ползвал ли го е?

 

Screenshot-2019-06-16-at-23-24-31.png

Нищо не налага предварителното закупуване на билет от летище Тревизо до Венеция/Местре. Точно пред изхода на летището спират автобусите за Венеция. Билети могат да се купят от шофьора или на гишето в дясно  преди изхода. Автобусът спира в Местре преди да отиде към Венеция. Ако не ме лъже паметта билетите са на същата цена, като предложените от Раян.

Връзка към мнение
преди 7 часа, 招き猫 каза:

Раян ми предлага транспорт от Тревизо до Венеция ама то не пише нито час нито нищо? Освен това хотела ми е в Местре? Някой ползвал ли го е?

 

Screenshot-2019-06-16-at-23-24-31.png

Аз ги ползвах. Всичко беше наред. Няма часове, защото са обвързани с полетите. За мен беше удобно.

Автобусът спира на две спирки в Местре.

Връзка към мнение

Може да се закупи двупосочен билет по Интернет като са фиксирани само датите, а не часовете. Автобусите са на ATVO. Това е сайта http://www.atvo.it/en-treviso-airport.html

Връзка към мнение
преди 15 часа, 招き猫 каза:

Мерси, а в Местре от гарата (венеция-местре) ли се взима на обратно автобуса? И колко време пътува за да си сметна кога да съм там?

Би трябвало да се хваща автобуса от същото място, на което сте слезли. Пътува 30-40 мин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.