Прескочи до съдържание

Cebu Pacific - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 9 минути , lyubo21 каза:

Да, недостатъците могат да бъдат повече от плюсовете, но зависи от планирането и нуждите. Аз например съвсем спокойно мога да мина само с ръчен багаж и без храна в самолета (един шоколад и бутилка вода са ми достатъчни), на отиване да прекарам тези 10-12 часа вместо на летището в Манила, в самия град (престоят беше през деня). А връщането да го комбинирам с Себу или друго плажно място наоколо. Но в крайна сметка си остават рисковете с промяната на разписанието и евентуално надута цена от Уиз до Дубай.

Разбира се. Аз самият също не купувам храна и чекиран багаж, но по-голяма част от хората не биха тръгнали до другия край на света без багаж и затова обръщам внимание.  Разходите за багаж, храна, транзитни нощувки и трансфери просто трябва да се калкулират в крайната цена за да е точно сравнението със стандартните авиокомпании.

 

Но най-големите проблеми лично за мен си остават колосалната загуба на време и супер непостоянното разписание на Cebu, включително нечовешките им закъснения.

 

На мен и четирите полета ми ги променяха по 2-3 пъти, като специално полетът до Сидни го преместиха с цял един ден и се видях в чудо докато преподредя всичко + изгорях с един non refundable хотел в Манила.

 

Отгоре на всичко полетът Дубай-Манила закъсня 7 часа и като за капак непредвидено кацна на другото летище в Манила (CRK - Кларк), което е на цели 100 км от MNL. Не ме питай после за 4 часа как стигнах до MNL и буквално на косъм хванах полета за Сидни. СИЛНО не препоръчвам двата дълги полета на Cebu да се правят в един ден, шансът за омазване е огромен.

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Георги Матеев каза:

Разбира се. Аз самият също не купувам храна и чекиран багаж, но по-голяма част от хората не биха тръгнали до другия край на света без багаж и затова обръщам внимание.  Разходите за багаж, храна, транзитни нощувки и трансфери просто трябва да се калкулират в крайната цена за да е точно сравнението със стандартните авиокомпании.

 

Но най-големите проблеми лично за мен си остават колосалната загуба на време и супер непостоянното разписание на Cebu, включително нечовешките им закъснения.

 

На мен и четирите полета ми ги променяха по 2-3 пъти, като специално полетът до Сидни го преместиха с цял един ден и се видях в чудо докато преподредя всичко + изгорях с един non refundable хотел в Манила.

 

Отгоре на всичко полетът Дубай-Манила закъсня 7 часа и като за капак непредвидено кацна на другото летище в Манила (CRK - Кларк), което е на цели 100 км от MNL. Не ме питай после за 4 часа как стигнах до MNL и буквално на косъм хванах полета за Сидни. СИЛНО не препоръчвам двата дълги полета на Cebu да се правят в един ден, шансът за омазване е огромен.

Ясно, мерси за съветите като препатил с тях. Ако изобщо са опция чак до Сидни, то най-добре да се планират по-дълги престои в Филипините. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Подкрепям мнението на Матеев. Себу пасифик е авиокомпанията с която съм пътувал най - много и съм се нагледал на какво ли не. Веднъж успях даже да изтърва полет, който бяха насрочили от предния ден с два часа по рано. Така стана че от една резервация, жена ми я бяха сложили в друг полет, а аз бях в по ранния. Не е проблем ако имаш два полета с тях, например Илоило - Манила и след това Манила - Хонг Конг да стане така, че да ти променят кацането на първия, след излитането на втория. 

Искам да обърна внимание и на това да се внимава с уплътняването на времето за изчакване в Манила или Себу. Ако между полетите има 5-6 часа силно не препоръчвам излизане извън летището на разстояние по голямo от пешеходно, защото Манила е един от градовете с най - ужасяващ трафик. В Себу пък о. Лапулапу, където е летището има два моста, преминаването по които може да отнеме и два часа.

 

П.С. Въпреки всичко летенето с нискобюджетните авиокомпании е като наркотик - веднъж почнал човек, трудно може да се откаже каквото и да му се случи с тях.

Редактирано от Shlosera
  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към мнение

Нашите полети Дубай-Манила и обратно бяха ок, като изключим до час закъснение заради голям трафик. Проблемни бяха вътрешните полети, първия още го канселираха и вместо да кацнем в Катиклан кацнахме в Калибо и оттам 2 часа с автобус.  Вместо следобяд в хотела, пристигнахме след 22часа, вторият също с проблеми от Калибо до Себу ( никаква информация до последно 1.30 часа закъснение,на кантар да изпуснем ферито до Таглибаран. Третият най-инфарктен Таглибаран-Манила, вместо преди обяд да кацнем в Манила, безкрайни притеснения дали ще хванем връзката,  следобяд за Дубай  и пак на косъм. Толкова страх не брал  с други компаний, колкото с тях, а всички вътрешни бяха променени уж с около час горе долу 4-5 дни преди полетите ,а единия с ден .Въпреки ядовете които ни създадоха си заслужава, само заради добрите цени!

Редактирано от palioto
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Shlosera каза:

 

П.С. Въпреки всичко летенето с нискобюджетните авиокомпании е като наркотик - веднъж почнал човек, трудно може да се откаже каквото и да му се случи с тях.

Ето още една причинa защо не харесвам наркотиците. :D

  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Отново промоцийка на Cebu! 
image.png.b45f27660da56ab5979b54cd71a719b3.png

 

Период на промоцията 14-15.02.2018
Период за пътуване - второто полугодие 01.06.2018-31.12.2018
Вътрешни полети на цени, започващи от 11€, международни . от 15€


Полети Манила - Сидни
- еднпосочни - от 40€
- двупосочни - от 110€ 
 

 

image.png.c799a13db8c8c58a15820957c876ff3f.png

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Еднопосочни (бързо свършват)

Дубай-Манила - от 64€
image.png.a7e4df56c2b82efa974ce0cfe6d425f9.png

 

.....................


Манила-Дубай - от 17€
image.png.950901f3b59e20a09ebcb7a20821692c.png

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Започна двудневно мега промо за полети до март догодина, повече инфо на сайта, не мога да прикача снимка в момента. То направо целият сайт е долу, всичко се е юрнало да резервира.

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Cebu имат пак Мега промоция, тип по 1 писо. Сайта не се отваря от трафик, ноо в приложението мернах цени отиване и връщане Манила-Дубай по около 30 евро! 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Успях да купя двупосочен за 55 евро - отиване края на октомври и връщане ноември. Може би опитай с други дати. Или отиване със Scoot през Сингапур. 

 

Да попитам който е ходил, кога е най-удачно да се купуват вътрешните полети? Сега цените не ми се струват много добри. 

Редактирано от goldroks
Връзка към мнение
3 minutes ago, goldroks said:

Успях да купя двупосочен за 55 евро - отиване края на октомври и връщане ноември. Може би опитай с други дати. Или отиване със Scoot през Сингапур

Да, намират се билети на тази цена. За съжаление септември, октомври и до около 20-ти ноември аз лично не мога да мърдам никъде. Приятно изкарване!

Връзка към мнение

От август до октомври не е ли дъждовния сезон с тайфуните?

 

Някой намерил ли е добра комбинация с билети до дубай на разумни цени?

Връзка към мнение
20 minutes ago, Jorro said:

Някой намерил ли е добра комбинация с билети до дубай на разумни цени?

С FlyDubai двупосочен от София цената в момента за октомври е около 200 евро. На промоция се намират и по 110 евро. Сега е много рано да се купуват билети за Дубай.

Редактирано от Dango
Връзка към мнение
Георги Матеев

Само бързо напомняне:

 

Най-добро време за ходене на Филипините е от средата на ноември до началото на април. 

 

А като се добавят багаж, храна, полети до Дубай + 2 транзитни нощувки в ОАЕ и тотала отива на минимум 350 евро на човек. Плюс, че Cebu са доста кофти авиокомпания. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
33 minutes ago, Jorro said:

От август до октомври не е ли дъждовния сезон с тайфуните?

Тази държава е доста непредсказуема откъм прогноза за времето. Ако купувате билети от промоцията е по-добре да са за ноември. Декември вече е краят на дъждовния период. Все пак зависи на кои острови ще ходите. 

Редактирано от Dango
Връзка към мнение

Преди 20 дни се върнах от ттакава промоция. Имаше разместване в полетите - едни в моя полза други не. На двадесет и седми декември миналата година купувах.Все пак при мен всичко мина отлично, но имаше възможност да ми съсипят екскурзията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отдавна спрях да се чудя защо хората си причиняват някакви мега сложни и рискови  логистики да спестят 100 евро. Просто приех, че всеки пътува различно. 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

goldroks

благодаря за споделеното. :smile3:

Аз взех билетчета, по вече позната схема за достигане да Австралия, даже полетите са в същите часове като преди:

20-31 октомври  Дубай-Манила-Дубай  за 57€ 

и 

22-30 октомври Манила-Сидни-Манила за 143€

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 10
  • Браво 5
Връзка към мнение
преди 1 час, christuff каза:

Преди 20 дни се върнах от ттакава промоция. Имаше разместване в полетите - едни в моя полза други не. На двадесет и седми декември миналата година купувах.Все пак при мен всичко мина отлично, но имаше възможност да ми съсипят екскурзията. 

Може ли да питам колко време имаше между полетите в Дубай? Има ли го варианта с дни да бъде преместен полета? Смятам че 2 нощувки на посока е достатъчна застраховка, не съм ходила в Дубай а и едва ли бих отишла само на екскурзия до там така че транзита не ме бърка въобще, даже е бонус. 

 

Успех и на другите авантюристи, дето обичат да живеят на ръба 😁

 

 

P. S. Въпрос за Cebu - стриктни ли са с габаритите на ръчния багаж, някой тегли ли дали е 7кг?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 54 минути , goldroks каза:

 

P. S. Въпрос за Cebu - стриктни ли са с габаритите на ръчния багаж, някой тегли ли дали е 7кг?

На повечето ни полети със Cebu  не, но на връщане от Манила ни мериха ръчния багаж и се наложи да чекираме. Не беше скъпо, ако не се лъжа, около 40 лева за отсечката Манила - Дубай, но ако не ви се плащат, се придържайте към дадените размери 😉.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.