Прескочи до съдържание

Cebu Pacific - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 24 минути , Monika_Koko каза:

@lyusi Гледах от 8май, за около 10 дни, но май ще пропусна. Филипините си ги представям да отида, когато е зима тук. 

Как ти звучи: магеланска инвазия през следващия януари или февруари?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Lindt said:

Чудех се дали ако купим евтини полети, а наближи пътуването и повярваме, че ще го бъде, може да вземем по-широки места поне за него.

Но истината е, че не ни се ходи достатъчно, за да отворя дори да гледам.

Общо взето ако ти се приходи до Манила изборът е между по-теснички седалки и безалкохолна авиокомпания.И двете неща се изтърпяват все някак , ако не ...900€ като до Бали.

 

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Ако някой се реши да купува DXB-MNL-DXB, да има предвид, че ако вземе еднопосочни билети през сайта им, връщането излиза по-евтино. При двупосочен билет връщането е 431дирхама, което е около 110 евро.

При еднопосочни билети, връщането се намира за 3513 песо или около 60 евро.

Не съм гледал дали същото важи и за другите им дестинации.

 

Иначе това им е третата подобна промоция за последните 2 месеца. Традиционното голямо промо беше за singles day, тогава пътуването трябваше да се осъществи до края на октомври 2023, ако не се лъжа. Аз го хванах в последния момент и почти нямаше дати с евтини билети.

Следващото, по-малко примамливо като цени, отколкото singles day, беше средата на декември, но вече обхващаше пътувания до към средата на ноември 2023. Имах кредит при тях, изтичащ в деня след обявяване на промото, та добре го оползотворих.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 47 минути , Дани Магелани каза:

Как ти звучи: магеланска инвазия през следващия януари или февруари?

На мен ми звучи чудесно през февруари  - планувам 3-4 февруарски седмици  за Бали и още нещо от региона ( Филипини , Малайзия, Индонезия , Сингапур ).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Monika_Koko каза:

@lyusi Гледах от 8май, за около 10 дни, но май ще пропусна. Филипините си ги представям да отида, когато е зима тук. 

Аз гледах нещо около 3 март, ама то с един почивен ден повече от нормалното трудно се получава  🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, yordanov каза:

Ако някой се реши да купува DXB-MNL-DXB, да има предвид, че ако вземе еднопосочни билети през сайта им, връщането излиза по-евтино. При двупосочен билет връщането е 431дирхама, което е около 110 евро.

При еднопосочни билети, връщането се намира за 3513 песо или около 60 евро.

Не съм гледал дали същото важи и за другите им дестинации.

Това е добро уточнение!
Обаче остава проблемът с по-скъпата първа отсечка DXB-MNL , понеже при започване на резервация за полет DXB-MNL веднага обръща валутата в дирхами и  в резултат цената за отсечката, която ако се купува двупосочно МNL-DXB-MNL  e 4711 PHP (~80€), става 510 АЕD  (~132€).   Цели 52€ по-скъпо.
Хрумна ми, че това частично може да се "излекува" като се използва multi-city и се заложи някоя евтина първа вътрешна отсечка като MNL-CEB, а вече втората да е  DXB-MNL, така  валутата сe обръща на песо и  цената излиза общо 5763 PHP, което е ~98€ 


image.png.a43f2a79257536c301e045871683519f.png

  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Stanislav Dimitrov каза:

А така, няма ли да изгори целият билет? Ако не изпълниш първата отсечка. 

Не мисля, понеже Cebu са point to point carrier , но е добре че обръщаш внимание, ще трябва да се провери. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според правилата на Cebu изглежда не може , но според потребители това не се спазва и не правят проблем

 

https://www.cebupacificair.com/conditions-of-carriage-5j

 

32."Sector" means the flight from the airport at the point of origin to the airport at the point of destination. "Sum of Sectors", "SOS" or "Through Fares" refers to a combination of two connecting sectors which will be treated as one flight and must be used in sequence as booked.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 27 минути , Stanislav Dimitrov каза:

А така, няма ли да изгори целият билет? Ако не изпълниш първата отсечка. 

 

преди 1 минута , stanimir каза:

Според правилата на Cebu изглежда не може , но според потребители това не се спазва и не правят проблем

Сега питах в чата, агентът каза, че може :


image.png.4a20c0df893263ad92341fd39c299278.png

И междувременоно открих по-евтин вътрешен полет  PAG-CEB и така цената по схемата излиза 5601 PHP  ~95€

 


image.png.aa1150e883e40dae75b15cbffb5596ef.png

 



 

  • Харесвам 11
  • Браво 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ceby pacific кога пущат промоции, интересуваме от Дубай без значение до къде, някъде из Азия/Манила, Банкок, Сингапур/за периода между Коледа и Нова година. Има цяла година все пак, надявам се да има и подобри цени. Тези тук ми се виждат високи, а не бих рискувала с тези гимнастики.

Връзка към мнение

Бих искала да попитам - възможно ли е от Дубай да се лети до нещо различно от Манила или задължително трябва да минем от там и на отиване и на връщане?

И за вътрешните полети - винаги ли са от/до Манила или има възможност и полети между различни точки /например Boracay, Бохол и Себу/? Може и да не е точно със Cebu.

Връзка към мнение

От Дубай летят само до Манила.

Има директни полети между Манила и островите , както и между Себу ( там е базата на Cebu Pacific) и някой острови.

 

Другата голяма авиокомпания е Philippine Airlines.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@stanimir, благодаря за отговора!

И още нещо - сега, например, ако взема за ноември билети Дубай-Манила, как ще съм сиурна, че розАвите ще имат удобни полети точно тогава? Сега виждам, че са заложили само събота полет София до Дубай, ако така остане... хич не е удобно.  Друга изгодна компания аз не се сещам. 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Eva eva каза:

как ще съм сиурна, че розАвите ще имат удобни полети точно тогава? 

Никак. 😄

И аз имам за ноември и съм ги навързал да съвпадат горе долу със съботните полети на Уиз. Ако направят промяна, ще му мислим. Мисля си, че ноември започва да се засилва трафикът към ОАЕ и може би ще пуснат поне 2 полета седмично.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За мен тия полети имат смисъл само ако се съчетаят с посещение на Емирствата. Сами по себе си на тази цена не мисля че са особено атрактивни.Освен това най-малкото поне Търкиш ще пуснат промоции за есен '23 , а Манила обикновено е в рамките на до 500€ от София.

Сложи като минимум 70-80€  двупосочен на Wizz през ноември / декември плюс още толкова за задължителните две нощувки в Дубай. Ако пък искаш и чекиран багаж сметката съвсем не излиза.

Ако е 2 в 1 вече става по-приемливо.

 

Намират се и полети с други нормални авиокомпании от Европа.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 25 минути , stanimir каза:

За мен тия полети имат смисъл само ако се съчетаят с посещение на Емирствата. Сами по себе си на тази цена не мисля че са особено атрактивни.Освен това най-малкото поне Търкиш ще пуснат промоции за есен '23 , а Манила обикновено е в рамките на до 500€ от София.

Сложи като минимум 70-80€  двупосочен на Wizz през ноември / декември плюс още толкова за задължителните две нощувки в Дубай. Ако пък искаш и чекиран багаж сметката съвсем не излиза.

Ако е 2 в 1 вече става по-приемливо.

 

Намират се и полети с други нормални авиокомпании от Европа.

На нас Wizz ще са ни без пари, едната другарка трупа кредити 😄 Само като го гледам това връщане за 120 лв. Манила - Дубай и ми става едно красиво в душата 😄 Даже връщането ще може да мине и без нощувка. За отиването ще има една. За багажа - вероятно ще си делим един куфар. Към 450 лв. ще се върже сметката. С нощувката - 500 лв. Ами супер е цената. За началото на ноември гледам. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Без пари вече е друго нещо , примерно Ивко сигурно има и кредити ,има и къде да спи без пари , та за него ще е съвсем по-евтино, но в общия случай сметките са други 😉

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Здравейте! Трябват ни билети от Дубай до Манила и обратно за 23-30.04. Гледам, че със Cebu двупосочно е към 700лв. основната тарифа. Очаква ли се друга промоция скоро или направо да ги купуваме?

Връзка към мнение
преди 31 минути , r_nikolov1 каза:

Здравейте! Трябват ни билети от Дубай до Манила и обратно за 23-30.04. Гледам, че със Cebu двупосочно е към 700лв. основната тарифа. Очаква ли се друга промоция скоро или направо да ги купуваме?

Текущата им промоция е за полети между 01.06 и 31.08.2023. Освен за цените на билети помислете и за времето през избрания период.

328097147_876759473592977_5644857391825821210_n.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Dian каза:

Текущата им промоция е за полети между 01.06 и 31.08.2023. Освен за цените на билети помислете и за времето през избрания период.

328097147_876759473592977_5644857391825821210_n.jpg

Прегледах абсолютно всички полети между 01.06 и 31.08.2023 и цена под 880 AED на посока няма, а те рекламират 299AED...

Но на мен ми трябват билети за около 23-30.04.2023. Пише, че тогава времето е добре, не е дъждовния период, въпросът е дали си заслужават 850 лева за двупосочния полет Дубай-Манила-Дубай за едноседмичния престой.

Връзка към мнение
преди 8 минути , r_nikolov1 каза:

Пише, че тогава времето е добре, не е дъждовния период, въпросът е дали си заслужават 850 лева за двупосочния полет Дубай-Манила-Дубай за едноседмичния престой.

Определено не си заслужава.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

искам да взема полет Бали-Дубай. Прекачва в Манила, между двата полета има 2часа и малко.

Ще са достатъчни ли за трансфер?

Голямо ли е летището в Манила? Лесно ли е за ориентиране?

Връзка към мнение

Много често им закъсняват полетите. Иначе, ако всичко е на един билет с тях и не закъснеят, за летището няма проблем. Ако се сменят авиокомпании (терминали) абсурд.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.