Прескочи до съдържание

Епизод 2: Магеланци в Лондон през ноември


Препоръчани мнения

hello-london-book-90288-0-1437535282000.jpg

 

 

Понеже не всички знаете, но ...  съм сигурна, че всички искате да научите  :)  , подготвя се ново магеланско нашествие - този път посоката е Лондон.

 

Ноември не е февруари, а Лондон не е Бари, но това не спира желанието ни да се забавляваме отново заедно.

 

Този път няма да мога да ви разкажа от първо лице как се формира идеята, но съм сигурна, че хората, които са отговорни за случката, ще споделят този момент с вас.

 

Аз ще ви запозная с участниците към момента:

 

Е, кой, ако не Dian, да поставя на първо място?  

Редом с него в забъркването на емоциите е Desi75.

До тях на почетната стълбичка застава и desislavna.

След нея vili_gp, mililia и Branko

Последни(засега) в групата се включихме: Ellena и аз(Mary).

 

Там в Лондон, компания ще ни прави Rainy.

Надявам се към нея да се присъеди и Лидия.

 

Разбира се, ако има и други живеещи в Лондон и околността, които искат да си направим среща там, нека непременно дадат знак.

Излишно е да казвам, че вероятно ще се включат и други магеланци, които все още не знаят за нашите планове, но с удоволствие биха направили едно лудо лондонско пътуване в невероятна компания! ;)

 

И сега по същество: 

 

Летим към Лондон на 26-ти ноември(събота) с Wizz air рано сутринта и се връщаме в София на следващия ден 27-ми ноември(неделя) късно вечерта, а кацането е по-скоро рано сутринта. :)  

 

План за посещение на забележителности ... нямаме, но имаме огромно желание да се забавляваме! :lol:

 

Този път няма да се наложи да наемаме автобус, но със сигурност ще се повозим на много такива.

 

 

Хм ... ако някой има идея какво да правим за два дни в Лондон - моля, нека я сподели в темата. ;)

 

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Щях да предложа една къща, в която да спите, беше първият ми airbnb опит и се зарибих много :) Прилично голяма, с 3 или 4 спални беше, с дворче, с барбекю, всичко. Ама сега я погледнах и се оказа, че е минимум 3 нощувки. 

 

Все пак не е зле да погледнете нещо такова, купона ще продължи и вечер, а не само през деня. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ееееееее, пък моите планове бяха за малко по-късно - декемврийско пред-коледно пътуване. Не че съм си купила билетите, но за сега такива са вижданията у дома. Ако не се отметнат, .... ще се пътува декември.

Въпреки това, идеята за края на ноември и малък купон на Лондонска земя звучат много примамливо. И това ще бъде подложено на гласуване. (Макар че като си знам хората.... )

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Хм ... ако някой има идея какво да правим за два дни в Лондон - моля, нека я сподели в темата. ;)

 

 

С оглед датата на посещение, не е зле да си направите предварителна резервация за The Dove, че като вали не можеш да си намериш място вътре... :lol:

 

Иначе, предвид разнородния състав на групата предлагам групово посещение на приемливия за всички Rod Stewart в O2. Иначе алтернативата е пънк забавление с The Damned в O2 Academy Brixton, но не знам дамите как ще го понесат... :P

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Щях да предложа една къща, в която да спите, беше първият ми airbnb опит и се зарибих много :) Прилично голяма, с 3 или 4 спални беше, с дворче, с барбекю, всичко. Ама сега я погледнах и се оказа, че е минимум 3 нощувки. 

 

Все пак не е зле да погледнете нещо такова, купона ще продължи и вечер, а не само през деня. 

Всякакви варианти на прилични цени са добре дошли.

А къща звучи направо супер!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В интерес на истината, аз първо гледах AirBnb, но не успях да намеря нищо, което да бие цената, която намерихме, както и нищо, което да е толкова централно. В допълнение, че взимат веднага сумата, а ние може би още се броим ;) .

Връзка към мнение

С оглед датата на посещение, не е зле да си направите предварителна резервация за The Dove, че като вали не можеш да си намериш място вътре... :lol:

 

Иначе, предвид разнородния състав на групата предлагам групово посещение на приемливия за всички Rod Stewart в O2. Иначе алтернативата е пънк забавление с The Damned в O2 Academy Brixton, но не знам дамите как ще го понесат... :P

 

Е зе Rod Stewart ме разкри,ама чакам други желаещи дали ще има :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Неблагородно ви завиждам за компанията и много бих искала да се присъединя, но по това време ще съм в Будапеща. Със сигурност ще си изкарате супер - в тази компания няма как да е иначе, а и Лондон е от градовете,в които колкото и пъти да ходиш, винаги има какво ново да видиш. По времето когато ще сте там ще е в пълния си блясък с коледна украса- заслужава си да се разходите по търговските улици / пр. Оксфорд стрийт/.

 

 

Миналата година витрините на Селфриджис бяха с уникален дизайн, вдъхновен от зодиака.post-1617-0-04044100-1471802392_thumb.jpg

Друго нещо, което бих направила в един уикенд / при положение, че в предишни ходения съм видяла основните забележителности/ е да отида на тетър. Представления бол , а има и вариант да се съчетае със забележителност ако отидете на представлението в Шекспир Глоуб / театърът е реставриран в оригиналния си вид и предлага само Шекспирови пиеси, мисля, че има и дневни Представления, а със сигурност има дневни турове/.

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е зе Rod Stewart ме разкри,ама чакам други желаещи дали ще има :)

 

Аз пък очаквах ти към Брикстън Академи да се насочиш, а пък то какво било... :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За театър не съм убедена, но мюзикъл определено си струва.

 

Защото до Бродуей не всеки може да стигне, но и Лондоският мюзикъл (принципно) си заслужава да се види.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В интерес на истината не го бях видял концерта на The Damned :) иначе везните щяха на там да се наклонят :)А и се опасявам,че ще трябва сам да ходя на тях

Пънк група от 70 години си е рядкост все пак :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Залата е уникална, нищо, че Рейни се страхува да ходи там... ;)

 

Това адвокат да слага думи в устата на невинен - срама няма този свят  :lol:

Страхувам се от малко неща и едното от тях определено не е посещението на тази зала. 

И продължавам да твърдя, че не бих препоръчала Brixton като квартал за живеене. Да не мешаме туризъм и емиграция ;) 

Връзка към мнение

Неблагородно ви завиждам за компанията и много бих искала да се присъединя, но по това време ще съм в Будапеща. Със сигурност ще си изкарате супер - в тази компания няма как да е иначе, а и Лондон е от градовете,в които колкото и пъти да ходиш, винаги има какво ново да видиш. По времето когато ще сте там ще е в пълния си блясък с коледна украса- заслужава си да се разходите по търговските улици / пр. Оксфорд стрийт/.

 

 

Миналата година витрините на Селфриджис бяха с уникален дизайн, вдъхновен от зодиака.attachicon.gifIMAG0574.jpg

Друго нещо, което бих направила в един уикенд / при положение, че в предишни ходения съм видяла основните забележителности/ е да отида на тетър. Представления бол , а има и вариант да се съчетае със забележителност ако отидете на представлението в Шекспир Глоуб / театърът е реставриран в оригиналния си вид и предлага само Шекспирови пиеси, мисля, че има и дневни Представления, а със сигурност има дневни турове/.

 

 

Люсиии, ела и ще и си вземем билети за театър  ;)  :)

Връзка към мнение

Не съм бил в нея,но съм сигурен че е така.Ама съмишленици нямам.Но има време да се включиш :)

 

Тази година ще е първата от много насам, в която се разминаваме с Лондон...

 

 Да не мешаме туризъм и емиграция ;)

 

Ти пък, Брикстън и туризъм? Друго имам предвид, ама карай... ;)  И не, не е само David Bowie, ама пак карай... :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много искам, но вече имам билети за Будапеща по това време.

 

ами, за другия път тогава  :lol: дано, мечта ми е, знаеш   :)

Редактирано от vili_gp
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

Ти пък, Брикстън и туризъм? Друго имам предвид, ама карай... ;)  И не, не е само David Bowie, ама пак карай... :P

 

Имам навика да употребявам метафори ;) Иначе неметафорично казано, независимо от придобивките, лично аз не считам Brixton безопасен за живеене - за мен, но винаги мога да си спретна еднократно посещение в която и част на Лондон да иде реч. За David Bowie каквото кажеш - piece! :) 

Връзка към мнение

Вили, само да знаеш, че в момента мечтата ти е на 34 паунда разстояние от Лондон за 27 ноември и на 10 паунда за следващия ден- 28 ноември. Това директно от сайта на Райнеър без врътки с карти :)

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вили, само да знаеш, че в момента мечтата ти е на 34 паунда разстояние от Лондон за 27 ноември и на 10 паунда за следващия ден- 28 ноември. Това директно от сайта на Райнеър без врътки с карти :)

 

Една торба пари ми трябва  :lol:  :lol:  :lol: Айде да пада още паунда, пък като се върна да се качва  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: Не смея да влизам в Райн повече тая година, че така се сдобих с билет преди няколко дни, ама за по на юг  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.