Прескочи до съдържание

Епизод 2: Магеланци в Лондон през ноември


Препоръчани мнения

Ухааааааааааааа! Няма да спиш, предупреждавам  :lol: Една страница назад го има предварителния план, разписан... 

 

Хаха, гледам, че ще пиете в The Old Blue Last (легендарен пъб, легендарен!). Боже, тоя уикенд май ще е нечовешки, като ви гледам програмата. Аз мисля да се присъединя за пъба, честно казано. Моят план е от 11 сутринта в Петък, та чак до обратния ми полет до Берлин в Неделя вечер, да пия денонощно, та никакво спане за мен, при всички случаи! :)

Леле, направи ми деня тая тема, честно.

Предварителен план!

Разбира се, подлежи на промяна, ако я желаят участниците. :)

Ех, че сме бързи с Rainy! :)

Браво на вас!Планът ви е епохален, дано успеете да го изпълните целият!

Редактирано от Djgeorgie
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да ви кажа нещо относно меридиана в Гринуич: Много народ влиза в двора, за да се снима с него, за което се плаща вход. Но, въпросният меридиан продължава малко извън двора, през оградата и минава през една пешеходна алея, напълно безплатна. Пада се отдясно на входа, ще видите малка желязна решетеста портичка, минавате през нея и след 5 крачки си гледате в краката:)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Rainy, благодаря за съвета. Ще го пробваме Hyde Park. Ние имаме малко оптимистичен план за 2та дни, но не съм сигурна как ще сме с времето. Според теб, можем ли да се вместим преди да затворят Обсерваторията?

 

Планът е следният - кацаме сутринта, придвижваме се до Victoria Station. Оттам пеша до Бъкингамския дворец, Уестминистърското абатство, Биг Бен, оттам към Трафалгар и Пикадили (или обратното). Оттам взимаме автобус 15 и слизаме на Tower Hill. Искам да влезем в Tower of London. После Tower Bridge и стъкления му под. Прочетох, че точно на тези дати ще е затворен и за пешеходци, като най-вероятно ще е във вдигнато положение. После взимаме river bus и слизаме на Greenwich. Разглеждаме Обсерваторията и Cutty Sark и това е. Какво ще кажеш?

 

За следващия ден сме си оставили само Natural history museum и после съм летището.

Връзка към мнение

Rainy, благодаря за съвета. Ще го пробваме Hyde Park. Ние имаме малко оптимистичен план за 2та дни, но не съм сигурна как ще сме с времето. Според теб, можем ли да се вместим преди да затворят Обсерваторията?

 

Планът е следният - кацаме сутринта, придвижваме се до Victoria Station. Оттам пеша до Бъкингамския дворец, Уестминистърското абатство, Биг Бен, оттам към Трафалгар и Пикадили (или обратното). Оттам взимаме автобус 15 и слизаме на Tower Hill. Искам да влезем в Tower of London. После Tower Bridge и стъкления му под. Прочетох, че точно на тези дати ще е затворен и за пешеходци, като най-вероятно ще е във вдигнато положение. После взимаме river bus и слизаме на Greenwich. Разглеждаме Обсерваторията и Cutty Sark и това е. Какво ще кажеш?

 

За следващия ден сме си оставили само Natural history museum и после съм летището.

 

Бихте могли, да. Но за 12 човека с деца доста ще подтичвате :) Да не пропуснете уличната храна на Greenwich market - уникална...

 

Не знам каква ви е програмата за вечерта, но аз лично бих отделила време за разходка по Oxford and Regent streets при запалени светлини... Коледната украса на Лондон е прекрасна!

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Колеги, предварителната програма още ли е същата?

Да нагласям ходенето към Пикадили в 18ч30 другата събота :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Колеги, предварителната програма още ли е същата?

Да нагласям ходенето към Пикадили в 18ч30 другата събота :lol:

Роца, непременно ще споделим тези дни как се движи подготовката. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И нека пътуването да започне сега!

 

attachicon.gifIMG_2528.JPG

Хайде - приятно пътуване, хубаво време и много приятни емоции ви пожелавам!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Приятно изкарване! В очакване на вълнуващи разкази! :)

Избягахте от софийската мъгла ,да видим Лондон как ви очаква?

Редактирано от Сосче!
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Лондон днес е слънчево и приятно. Пожелавам ви приятно изкарване, аз няма да мога да се включа, тъй като отиваме да вечеряме в Бергамо и ще се върнем утре късно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Да си изкарате хубаво! Поздрави на Рейни!

 

Малко трудно се открива входът на Дайнерс салона на Лутън.

За интересуващите се:

След секюрити напред и след това наляво,до хранителния кът. Вратата му е от ляво, а салонът е на ет.2 и се вижда от вън от залата.Има малко особен асансьор.Салонът е чудесен, както всичко в Лондон! Дано има коледна украса вече, очакваме снимки!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И нека пътуването да започне сега!

 

attachicon.gifIMG_2528.JPG

А къде е продължението? Очаквам с интерес разказите ви!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А къде е продължението? Очаквам с интерес разказите ви!

Ами ... от пътувания нямам време да разкажа, но ще се поправя скоро. :)

Хубаво ще е и други да разкажат и покажат снимки. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Понеже след още едно пътуване съвсем ще забравя за това, та започвам да разкажа нещо и да покажа малко снимки.

 

Да си припомним участниците: Desi75, desislavna, Dian, Branko, mililia, vili_gp, violeta, Ellena  и аз  (Mary).

На място се срещнахме и с още хора. :airkiss:

 

Дойде денят на заминаването ни.

Полета е ранен, но това не може да ни стресне - свикнали сме и рано-рано сме на летището - още към 4 часа.

Всички, които са пътували по това време знаят какво стълпотворение е на Терминал 1 рано сутрин, защото има 10 полета в рамките на един час...

Ние обаче сме от първите, които минават секюрити проверката и се отправяме към "Салон София", но ... греда! :biggrin:

 

1.JPG

 

Търпеливо започнахме да чакаме отварянето, но този път доста се забави - повече от обичайното сутрешно закъснение, затова за следващото пътуване, бях предупредила от по-рано и залата ни очакваше.

 

По едно време се показа служителката и каза, че имала проблем със служебния транспорт - може и така да е - имаше гъста мъгла в този ден, та явно трудно са си намерили летището. :lol:

 

Както често се случва, салона си беше само за нас:

 

14.jpg

 

И понеже нямахме много време да се насладим на "богатия асортимент" в този салон, взехме си по нещо за път и се отправихме към самолета.

 

Качиха ни навреме в самолета и зачакахме излитането. Мдааа, чакаме ние, ама не тръгваме. :mad:

По едно време изгасна тока в кабината... После светна и после пак изгасна ...

 

2.JPG

 

И се започна по-дългото чакане да се отстрани повредата. Съобщиха, че е проблем с централното захранване към самолета. Дали е така - не мога да знам, по-важното е, че закъснението беше от един час и половина. А Лондон ни чака...

 

Отстраниха повредата и вече сме във въздуха: 

 

3.JPG

 

Кацнахме с прилично закъснение на Лутън и се разбра, че пропускаме часа, за който сме резервирали билети за шатъла до Лондон.

 

И друг път е ставало дума, но пак да кажа - на Лутън обикновено има голямо струпване на хора за паспортна проверка:

 

4.JPG

 

Носете си паспорти за да минете с тях на самопроверяващите гишета и ще спестите поне 10-15 минути чакане.

 

Минахме проверките и се отправихме към автобуса - нямахме проблем с качването в различен от нашия час, но в такъв случай се изчаква да се качат всички останали и тогава пускат закъснелите.

Лошото в случай беше, че един човек вече ни чакаше на Виктория..

 

Времето беше прекрасно в този ден - ето една снимка от автобуса:

 

5.JPG

 

Пристигнахме на Виктория и се отправихме към мястото на срещата с ... изненадата за останалите! :lol:

 

6.JPG

 

7.JPG

 

Познахте ли я? Разбира се - Angelika е това!  

По-рано се беше свързала с мен и искаше да изненада останалите.

Направи го точно в неин стил, нали? ;)

 

Събрахме се цялата група и тръгнахме в посока Биг Бен.

Ето малко снимки:

 

8.JPG

 

Westminster Cathedral:

 

9.JPG

 

10.JPG

 

St Margaret's Church:

 

11.JPG

 

Westminster Abbey:

 

12.JPG

 

И разбира се - Биг Бен:

 

13.JPG

 

Прочетохте ли надписа на автобуса, а?! Да, точно такъв ден ни очакваше! :)

 

Следва...

  • Харесвам 35
Връзка към мнение

Mary, твоите истории са истинска наслада за очите, ума и сърцето ми! Невероятни снимки, интересна информация и едно свежо чувство за хумор, прокрадващо се между редовете. Благодаря ти! Ще продължавам да чета с удоволствие.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Хайде да напиша нещо и днес. :)

 

Разходката ни продължи по Westminster Bridge и преминаване на отсрещната страна на Темза.

Давам двете най-добри(според мен) точки за снимане на Парламента и Биг Бен.

Първата(не точно градината, а алеята до Темза, но не знам как да я отбележа на картата) и ето какво виждаме от там:

 

1.JPG

 

Втората(пак говоря за алеята) и ето какво се вижда от там:

 

2.JPG

 

Не съдете за това, какво се вижда от там, от моята снимка. :)

Всички снимки, които показвам, са правени с телефон, а тази е и срещу слънцето...

Ето една стара моя снимка от същото място(взех я от Фейсбука ми, та може и тя да не е много качествена):

 

467696_589203417785851_390955506_o.jpg

 

След това лирично отклонение, продължавам с разходката:

 

London Eye - не сме се качвали сега. Аз съм го правила преди това и не мога да кажа, че е нещо впечатляващо. Едно бързо завъртане и всичкия народ иска да снима и навън, и себе си...

 

3.JPG

 

По програма трябваше да вземем корабче до Гринуич. Направихме го от тази спирка. Може да се плаща кеш, с карта и с Ойстер карта(с нея има и отстъпка от 1,30 паунда - дано не бъркам цифрата).

 

Качихме се на корабчето и започна насладата от гледките, които се откриват и от двете ни страни.

Когато времето е хубаво(както е в нашия случай) отзад на лодката има открито пространство с малко седалки, но по-важното е, че това е мястото, откъдето можете да снимате без наличието на прозорец.

И тръгваме на разходката, заповядайте и вие, да видите част от това, което видяхме и ние:

 

4.JPG

 

Blackfriars Bridge:

 

5.JPG

 

Millennium Bridge - с по-различен поглед. Мисля, че е единствения само пешеходен мост над Темза. Както се вижда и от името му - построен е за Милениума през 2000г.

 

6.JPG

 

Един поглед към Сийнт Пол: 

 

7.JPG

 

Следва London Bridge и "Краставицта":

 

9.JPG

 

Сити-то:

 

10.JPG

 

Завъртаме погледа към другата страна на Темза и виждаме The Shard и HMS Belfast:

 

11.JPG

 

Неусетно стигнахме до Tower of London:

 

12.JPG

 

Поглеждаме и малко назад:

 

13.JPG

 

14.JPG

 

И понеже стоя отзад на лодката, ви показвам следващият интересен обект, след като го подминахме. Tower Bridge:

 

15.JPG

 

И в цялата му прелест, заедно с Шард и Сити:

 

16.JPG

 

Така, наслаждавайки се на Лондон от водата, неусетно стигнахме до нашата цел - Гринуич.

Хайде малко снимки и от тук.

Old Royal Naval College и от двете посоки:

 

17.JPG

 

18.JPG

 

И еееето там в далечината, при паметника е следващата ни цел, че миналата година здраво ни валя точно тук, та не можахме да стигнем до там:

 

19.JPG

 

Знаете какво има там, но ще го напиша отново - Royal Observatory Greenwich:

 

20.JPG

 

Не влизахме вътре, затова ви показвам Гринуичкия меридиан, сниман през оградата:

 

22.JPG

 

Преди част от него продължаваше и зад оградата, но в момента мястото е заградено и няма достъп до там:

 

21.JPG

 

Една гледка към Лондон от височината:

 

23.JPG

 

Прекрасен залез имаше в този ден:

 

24.JPG

 

Един поглед към Queen's House и National Maritime Museum:

 

25.JPG

 

И ... поемаме обратно. Накъде ли? Ще видите в продължението! ;)

 

Следва...

  • Харесвам 31
Връзка към мнение

Продължавам с разходката из Лондон. :)

 

Спуснахме се надолу към Greenwich Market. Послушахме малко музика:

 

0.JPG

 

И ето ни вече при красивите къщи в района:

 

1.JPG

 

И един от входовете на Greenwich Market:

 

2.JPG

 

Събрахме се на бързо съвещание там, но както и предполагате десет човека трудно имат единно мнение. Едни искат да разглеждат, други да ядат на пазара, трети да седнат в пъб и т.н.

Решихме да направим една бърза обиколка и после да продължим:

 

3.JPG

 

4.JPG

 

6.JPG

 

5.JPG

 

Но ... така вкусно замириса по едно време, че всички се подредихме да си купим нещо за хапване от там. Аз ядох следното:

 

7.JPG

 

Лошото е, че няма къде удобно да се седне там, още повече десет човека, но все пак опитахме отново приготвените на място ястия.

 

След това продължихме към Темза, където се разделихме с Анджи и трябваше да бързаме, понеже имахме среща с още хора - с Лидия + съпруг се уговорихме да се видим в хостела ни, а с Роца + съпруг да се видим на Оксфорд стрийт...

 

Вече беше тъмно, а по програма трябваше да сме свършили с този район в 12,30 часа. :lol:

Та тръгнахме към хостела...

Първо покрай Cutty Sark:

 

8.JPG

 

Поглед към Темза:

 

9.JPG

 

И после влезнахме в Greenwich Foot Tunnel - лично аз минавах по този тунел за първи път - минава под Темза и излиза от другата страна на реката:

 

10.JPG

 

После влака и лека-полека се добрахме до хостела:

 

11-1.JPG

 

Лидия и съпругът ѝ вече ни чакаха там - извинявам се, че закъсняхме, Лиде. :blush:  

 

Аз трудно мога да дам оценка за този хостел, че за пръв път попадам в такъв, но останалите казаха, че е добър. Сигурно е така.

Бара към хостела със сигурност беше добър. :lol:

 

11.JPG

 

Оставехме багажа, пихме по една-две-три  бири и тръгнахме на разходка.

По план трябваше да се видим с Роца някъде на Оксфорд стрийт привечер, но ...предвид, че по програма трябваше да сме там около 18 часа, а стигнахме чак около 22, не успяхме за да се видим с нея. :blush:

 

Все пак излезнахме, макар и късно.

 

12.JPG

 

13.JPG

 

 

Метнахме се на един автобус до Трафалгар. Малко след това се разделихме и с Лидия, като за съжаление не успяхме да отидем заедно на пъб, но ще има и следващ път, сигурна съм!

 

Продължихме пеша към Оксфорд стрийт.

Ето част от нещата, които видяхме:

 

14.JPG

 

15.JPG

 

16.JPG

 

17.JPG

 

19.JPG

 

18.JPG

 

След това се върнахме в хостела, някои пийнаха по още бира, а други си легнаха.

Казахме довиждане на Диан, който си тръгваше, а нас ни чакаха още красоти на следващия ден!

 

Следва...

  • Харесвам 28
Връзка към мнение

Продължавам. :)

 

Как протече вечерта сигурно се питате ... ето, казвам ви: някои пиха по бири, други се къпаха, а трети си легнаха да спят. :lol:

 

Тук вмятам няколко думи за хостела:

- имаше безплатни кърпи за баня,

- леглата си ги застилате сами 

- даваха карта за достъп срещу лична карта/паспорт,

- закуската беше 4,50(дано не сбърках цената) - като ви дават чиния и в нея си слагате ядене,

- бара беше отличен - достъпа за него е с картата, която получавате.

 

Сутринта имахме нарочен час за среща на цялата група.

Освободихме стаите и с раничките на гръб продължи обиколката ни из Лондон.

 

Понеже хостела е сравнително близо до Тауър бридж, то решихме да минем пеша по него и да продължим по другия бряг на Темза.

 

Минаваме покрай стените на Тауър.

 

1.JPG

 

2.JPG

 

И вече сме пред моста. За съжаление, моста по това време беше в ремонт.

Тези които го виждаха за пръв път, вероятно съжаляват, че не го видяха в цялата му прелест, но ... никога не е късно да повторим пътуването. ;)  

 

3.JPG

 

4.JPG

 

5.JPG

 

Вече сме от другата страна. Хвърляме един поглед към Сити-то:

 

6.JPG

 

А после и към Шард:

 

7.JPG

 

Минаваме покрай Southwark Cathedral:

 

8.JPG

 

Точно до нея е Borough Market, където имаше малък коледен базар.

Ние продължихме към Golden Hinde II:

 

9.JPG

 

После покрай Winchester Palace - една от големите и важни сгради през Средновековието. Построен е в началото на 13-ти век, но през 1814 е бил разрушен от пожар.

 

10.JPG

 

И стигнахме до мястото, където много искахме да седнем, но ... беше затворено и отваряше след повече от час... Времето ни беше ограничено и решихме да продължим, но ще има и следващ път!

The Anchor:

 

11.JPG

 

Следващата спирка беше на Shakespeare's Globe:

 

12.JPG

 

Тук имахме отново среща с Анжи. :airkiss:

Поглед към Сейнт Пол и моста Милениум:

 

13.JPG

 

Около моста има разположени два коледни базара. Надникнахме и там:

 

15.JPG

 

Интересни неща готвеха, но все още не бяхме гладни:

 

16.JPG

 

17.JPG

 

18.JPG

 

19.JPG

 

Ето го и втория базар, на снимката се вижда част от сградата на Tate Modern:

 

20.JPG

 

И последно в този пост, една снимка с нещо сладичко, с която ви казвам ... добро утро:

 

21.JPG

 

 

Следва...

  • Харесвам 27
Връзка към мнение

Страхотни разкази и си личи , че си прекарали добре и сте разгледали доста интересни места.

Може ли малко информация за корабчето до Гринуич - има ли разписание т.е. на често ли е, колко струва и колко време пътува? Връщането пак ли с него?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Страхотни разкази и си личи , че си прекарали добре и сте разгледали доста интересни места.

Може ли малко информация за корабчето до Гринуич - има ли разписание т.е. на често ли е, колко струва и колко време пътува? Връщането пак ли с него?

Ето сайта, в който можете да видите всичката информация.

Ние този път не го ползвахме на връщане, но принципно съм го ползвала и в двете посоки.

Цената беше малко по-ниска до края на миналата година - сега видях, че е променена.

Има отстъпка, когато плащате с Ойстеркарт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мари, с голям интерес следя постовете ти в темата. Въпреки че бях част от групата като чета постовете чак не мога да повярвам, че сме видяли толков много неща.

Истината е, че въпреки размотаването успяхме да видим доста, а също и няколко нови местенца. Така че и тези, които бяха в Лондон за първи път и тези, които вече бяха минали по маршрута останаха доволни.

Мисля си, че сега когато изпълнихме плана на Диан изцяло :-) трябва отново да сформираме група и да отметнем и останалото.

Беше много приятно, така че група стягайте се :-).

Редактирано от mililia
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.