Прескочи до съдържание

Епизод 2: Магеланци в Лондон през ноември


Препоръчани мнения

ние ще сме лондончани в предната седмица. разминаваме се.

за картите за транспорт ми се ще да запитам - всеки възрастен има нужда от такава (ойстър), нали така? не може с 1 карта 2ма (или повече) да се чекират, така ли? а децата как се движат? ние ще сме с 4 на възрст от 5 до 11. барем поне някое безплатно може ли да мине?

 

В автобуси и трамваи пътуват безплатно при всяко положение. В метрото и DLR и четирите пътуват безплатно, при положение, че са придружени от възрастен :)

 

 

 

Under-5s

 

Children under five can travel free at any time on the Tube (underground), DLR, buses and trams in London as long as they are accompanied by an adult with a valid ticket. Simple

Children 5-10

 

Under-11s can travel free at any time on buses and trams. Simple

 

They can also travel free at any time on the Tube and DLR (Docklands Light railway) when they are traveling with an adult who has a valid ticket. Up to 4 children under 11 years old accompanied by a paying adult travel free on the London Underground. Simple

 

Източник: http://www.londontoolkit.com/blog/transport/child-fares-on-london-public-transport/

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ние ще сме лондончани в предната седмица. разминаваме се.

за картите за транспорт ми се ще да запитам - всеки възрастен има нужда от такава (ойстър), нали така? не може с 1 карта 2ма (или повече) да се чекират, така ли? а децата как се движат? ние ще сме с 4 на възрст от 5 до 11. барем поне някое безплатно може ли да мине?

Жалко за разминаванто...

 

Картата може да се ползва само от един човек. Виж по-долу за децата. (мисля, че говориш английски) - колонката

Service If accompanied by an adult:

 

https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/travel-for-under-18s/travelling-with-children

Връзка към мнение

Освен и аз да се отбия неделята :)

 

п.п. Приемам идеи за евтино наземно придвижване от Лондон до Брюксел. Най-евтиното, което намирам, е Мегабус/Фликсбус за 25 евро, ама на фона на едни 3 паунда, които ми се въртят из спомените, това ми се вижда мегаскъпотия :lol:

Пробвай Eurolines, те дават най-добри цени от Лондон до Холандия, сигурно ще предложат и нещо добро до Брюксел...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пробвай Eurolines, те дават най-добри цени от Лондон до Холандия, сигурно ще предложат и нещо добро до Брюксел...

 

Добрите стари Юролайнс винаги има с какво приятно да те изненадат - 15 евро посоката до Брюксел. Благодаря за препоръката! :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хм, тъкмо резрвирах хотел за 26 ноември в Лондон за пътуване по семеен повод :)

Ако агитката е съгласна, и в зависимост от програмите, може да пием по бира в някой пъб :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Хм, тъкмо резрвирах хотел за 26 ноември в Лондон за пътуване по семеен повод :)

Ако агитката е съгласна, и в зависимост от програмите, може да пием по бира в някой пъб :lol:

Това просто е задължително! :)
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хм, тъкмо резрвирах хотел за 26 ноември в Лондон за пътуване по семеен повод :)

Ако агитката е съгласна, и в зависимост от програмите, може да пием по бира в някой пъб :lol:

 

Прелест :) 

Връзка към мнение

Роц, айде бе, накани се и за нещо по-далеч от Лондон/Дъблин...Знам че си ги обичаш. ама както казват японците - на жираф заприличах от изпъване на врат да видя идеш ли...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Самурайке, за един уикенд Лондон ми е по наблизо ;). Иначе в списъка си ми на челно място :), даже за първи път започнах сериозно да проучвам места и бюджет за Изгряващото слънце....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Роц

 

 

Самурайке

 

Вижте какво, девойки, за да няма сърдити и обидени, я вземете се срещнете по средата - в Делхи! :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 да проучвам места ....

Мястото е известно!

 

Капитане, тя в Индия е ходила, а аз още не съм "узряла". От Париж излизат много евтини полети за насам, само желание да има. ;)

 

Край, няма повече, извинете за оспамването.

 

Много ви завиждам с тия уЙкенди тук и там! (така се изписва по бг-маммешки, сигурно има нещо общо с гладни кокошки, просо и прочее...)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 

 

Много ви завиждам с тия уЙкенди тук и там! (така се изписва по бг-маммешки, сигурно има нещо общо с гладни кокошки, просо и прочее...)

 

Брей, най-после обяснение, а аз колко забележки трябваше да правя... :(

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

Трябваше да пътуваме до Лондон в началото на ноември, но пътуването няма да се състои.

Може ли да се присъединя към магеланската група за края на ноември? Взех си билети с Ryanair 25-27 ноември.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравей,

 

Няма никакъв проблем да се присъединиш към нас. Ние летим с Уиз и сме само за уикенда 26-27. Ще бъдем в Wombats city hostel. Видях, че все още има места.

Връзка към мнение

В хостела са останали само mixed стаи. Резервирах легло, но не бих спала в стая с  непознати мъже. По-скоро бих будувала 1 нощ..

Ако мога да помогна с нещо в организацията, съм насреща. Моето предложение за включване в програмата е Sky Garden. https://skygarden.london/ Гледката е страхотна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напоследък живея предимно в Лондон, та ако е удобно, може да дойда да изпия по нещо с вас. Точно този уикенд май ще имаме гости от България обаче, та още не мога да потвърдя със сигурност.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моето предложение за включване в програмата е Sky Garden. https://skygarden.london/ Гледката е страхотна.

И аз отдавна се каня да отидем там, трябва обаче да се дебне  момента, в който пуснат датите за ноември и да се запазят места,че са ограничени и в повечето случай свършват бързо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз отдавна се каня да отидем там, трябва обаче да се дебне  момента, в който пуснат датите за ноември и да се запазят места,че са ограничени и в повечето случай свършват бързо. 

Така мило като го написа ... дали ще е удобно да кажеш, като пуснат местата за нашите дати? :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз отдавна се каня да отидем там, трябва обаче да се дебне  момента, в който пуснат датите за ноември и да се запазят места,че са ограничени и в повечето случай свършват бързо. 

 

Лиде, вие нали ще дойдете да се видим  :wub:  :) Pleaseeee  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.