Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2017: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

Официално обявяваме тазгодишната кампания по набиране на снимки за календарите ни през 2017. Отново ще имаме настолен календар за бюро и стенен. Формати съответно A5 и A3. 

 

Интерфейсът за качване на снимки се намира тук: http://magelanci.com/calendars.html

 

Като цяло качването е сравнително интуитивно, но ако имате нужда от помощ може да погледнете инструкциите или да попитате в тази тема.

 

Правила:

 

Формат на снимките: 5x3. Подробности как изключително лесно може да оразмерите снимките си до този формат може да намерите тук

 

Ограничения: по 2 снимки на човек на месец.  Стремим се да няма повече от 30 снимки във всяка месечна анкета, за това ако има повече може да помолим хората с по 2 снимки да елиминират едната. Ако има много повече, може да имам междинен рунд гласуване, но като цяло гледаме да избегнем това заради липсата на време. 

 

Забранено е да участват снимки участващи в гласуването миналата година. 

 

Силно препоръчително е снимките ви да са правени през последната година от миналият календар (10.2015 - днес). Няма да следим стриктно това правило, разчитаме на джентълменско разбиране. 

 

Приоритети за класирането:

 

Както и миналата година ще се вземат предвид следните фактори, при определяне на участващите снимки:

- брой гласове в анкетата

- разнообразие на участници

- разнообразие на дестинации

 

Т.е. ако качите 12 феноменални снимки и всичките са на първо място, за съжаление няма цял календар да е посветен на вас :)

 

Авторски права

 

С изпращането на снимката се съгласявате снимката ви да бъде използвана в календара, който ще е комерсиално изделие, което ще се продава и декларирате, че всички имуществени и неимуществени права по смисъла на ЗАПСП са предварително уредени. Всеки участник, чиято снимка влезе в календара ще получи по едно безплатно копие от календара с неговата снимка.

 

Краен срок за качване на снимките: 25  30 септември 2016

Редактирано от Георги
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Георги, това че няма да виждаме снимките на "конкуренцията" не е добре.

Ще стане така, че накрая всички ще ми се смеете с моите хилави снимки, които обаче ... аз си ги харесвам.

 

Искам да кажа , че аз лично не бих си позволил да кача снимка, ако някоя/някои, вече качени, са по-хубави от моите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Георги, това че няма да виждаме снимките на "конкуренцията" не е добре.

Ще стане така, че накрая всички ще ми се смеете с моите хилави снимки, които обаче ... аз си ги харесвам.

 

Искам да кажа , че аз лично не бих си позволил да кача снимка, ако някоя/някои, вече качени, са по-хубави от моите.

Е, по твоята логика, тогава само Теди може да слага снимки, щото нейните са най - хубави. :)))
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Е, по твоята логика, тогава само Теди може да слага снимки, щото нейните са най - хубави. :)))

Да бе... ;)

Тя има едни дето са малко наопаки - Георги пробий и една дупка в долния край на календарите, в случай, че някоя от ония мадагаскарските снимки на Теди спечели. :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да бе... ;)

Тя има едни дето са малко наопаки - Георги пробий и една дупка в долния край на календарите, в случай, че някоя от ония мадагаскарските снимки на Теди спечели. :P

Ох, смея се с глас.

Качвай си снимките и не се притеснявай. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Официално обявяваме тазгодишната кампания по набиране на снимки за календарите ни през 2017.

 

Краен срок за качване на снимките: 25 септември 2015

Мен лично този краен срок би ме притеснил... :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Георги, това че няма да виждаме снимките на "конкуренцията" не е добре.

Ще стане така, че накрая всички ще ми се смеете с моите хилави снимки, които обаче ... аз си ги харесвам.

 

Искам да кажа , че аз лично не бих си позволил да кача снимка, ако някоя/някои, вече качени, са по-хубави от моите.

Аз ако има гласуване бих ти подкрепила "хилавите"снимки.Аре пък да видим :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз няма да успея да се впиша в крайния срок. В четвъртък заминаваме за Италия и се връщаме на 25, а днес или утре нямам време да отбирам снимки и да ги оправям.

 

Но, в крайна сметка за това са крайните срокове, явно ще пропусна надпреварата този път.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

В духа на fair play ще помоля tom777 да участва в класацията с тази снимка.

 

Вчера  в Берлин, Charlottenburg Palace.

post-3709-0-29711500-1473757403.jpg

 

Направи ли го, аз бих гласувал за нея за април.

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

В духа на fair play ще помоля tom777 да участва в класацията с тази снимка.

 

 

Направи ли го, аз бих гласувал за нея за април.

tom777 наистина има много красиви снимки.

 

Аз пък призовавам да има още повече участници от миналата година!

Само в темата "В момента съм ..." има невероятни снимки, а мога да си представя какви още снимки са направени при многобройните пътувания на магеланците по света и у нас!

 

Няма да изреждам всички, че сигурно ще пропусна някой, но специално моля сериозно снимащите да участват! Нищо, че така за нас сапунерко-телефонките ще остане по-малък шанс да стигнем до календара. :)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Георги, това че няма да виждаме снимките на "конкуренцията" не е добре.

Ще стане така, че накрая всички ще ми се смеете с моите хилави снимки, които обаче ... аз си ги харесвам.

 

Искам да кажа , че аз лично не бих си позволил да кача снимка, ако някоя/някои, вече качени, са по-хубави от моите.

 

Ако погледнеш победителите миналата година, доста непрофесионалисти имаше. Понякога е достатъчно да си просто на точното място, по точният начин, с точният поглед, въобще не е задължително да си супер про :) И да, това е причината да са скрити снимките, че иначе ще си решиш да не участваш и едва ли не някоя качена снимка е сигурен победител...а малката ни практика показва, че въобще не е така. 

 

Мен лично този краен срок би ме притеснил... :)

 

 

Ъъъъъ... и мен...

 

Буквояди :)

 

Аз няма да успея да се впиша в крайния срок. В четвъртък заминаваме за Италия и се връщаме на 25, а днес или утре нямам време да отбирам снимки и да ги оправям.

 

Но, в крайна сметка за това са крайните срокове, явно ще пропусна надпреварата този път.

 

Ако няма достатъчно кандидати, може би ще увеличим срока (както миналата година). Но не гарантирам и не обещавам, всяко увеличаване на срока е компромис с останалите фази от правенето на календара - анкети за гласуване, предпечатна подготовка, търсене на изпълнител, заявки, изпращане, получаване и всичко това да се случи по възможност преди нова година. 

Връзка към мнение

Аз да кажа, че имам проблем с програмата за оразмеряване. Дава ми като резултат Please specify a smaller image size. Снимката ми със сигурност е под 120 Мб. Моля за малко помощ - с друга програма :)

Връзка към мнение

Аз да кажа, че имам проблем с програмата за оразмеряване. Дава ми като резултат Please specify a smaller image size. Снимката ми със сигурност е под 120 Мб. Моля за малко помощ - с друга програма :)

 

метни ми снимката на пощата - adminмаймункаmagelanci.com да погледна. Ако трябва да сменяме сайта, докато е време, има и други с подобна функционалност, но от този останах най-доволен на пръв поглед :)

Връзка към мнение

метни ми снимката на пощата - adminмаймункаmagelanci.com да погледна. Ако трябва да сменяме сайта, докато е време, има и други с подобна функционалност, но от този останах най-доволен на пръв поглед :)

 

Разбира се - благодаря. Аз просто направих тест - и споделих резултат. 

Връзка към мнение

А трябва ли да уточняваме за кой календар е снимката - стенния или настолния - или това ще се решава впоследствие?

Връзка към мнение

Е, по твоята логика, тогава само Теди може да слага снимки, щото нейните са най - хубави. :)))

Не е само тя. Има има няколко човека на "Ти" с фотографията, а и техниката е от значение.

Аз също няма да слагам снимки, защото считам, че са  друга класа и малко или много ме е срам..

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не е само тя. Има има няколко човека на "Ти" с фотографията, а и техниката е от значение.

Аз също няма да слагам снимки, защото считам, че са  друга класа и малко или много ме е срам..

 

И мен малко ме е срам, ама малко. Така, че засега мисля да се пробвам.

 

:) Аз данъците гледам да ги избягвам, та камо ли данък "обществено мнение".

Е-е, ще се посмеете накрая малко, ...  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А трябва ли да уточняваме за кой календар е снимката - стенния или настолния - или това ще се решава впоследствие?

 

Това ще го уточня с победителите в последствие. Искам тази гъвкавост да си я запазя евентуално, ако някой от изходните файлове не е с достатъчно високо качество и трябва по задължение да влезе в малкия календар. Който от победителите има изисквания, ще гледам да се съобразя максимално, но това ще стане след като станат ясни резултатите. 

 

Не е само тя. Има има няколко човека на "Ти" с фотографията, а и техниката е от значение.

Аз също няма да слагам снимки, защото считам, че са  друга класа и малко или много ме е срам..

 

 

И мен малко ме е срам, ама малко. Така, че засега мисля да се пробвам.

 

:) Аз данъците гледам да ги избягвам, та камо ли данък "обществено мнение".

Е-е, ще се посмеете накрая малко, ...  :)

 

Къде отиде участието на олимпийския принцип, добре че всички в сериите на 100м не се отказват да участват, защото нямат шанс срещу Болт :) А и тук имаме 24 избрани снимки, силно вероятно е да няма 24 Болт-овци във фотографията, от които толкова ви е страх. Пак ще кажа, миналата година имаше победители снимали с абсолютно аматьорска камера и без да претендират за никакви знания във фотографията. Просто хубава снимка на хубаво място и нещата се получават :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А има ли изискване коя снимка за кой месец да се състезава?

Редактирано от feel_the_rush
Връзка към мнение

...

 

Къде отиде участието на олимпийския принцип, добре че всички в сериите на 100м не се отказват да участват, защото нямат шанс срещу Болт :) А и тук имаме 24 избрани снимки, силно вероятно е да няма 24 Болт-овци във фотографията, от които толкова ви е страх. Пак ще кажа, миналата година имаше победители снимали с абсолютно аматьорска камера и без да претендират за никакви знания във фотографията. Просто хубава снимка на хубаво място и нещата се получават :)

 

Нали и аз това казвам - изобщо не ме е страх от Болт. Почти сме еднакви - е, аз съм малко по-светъл.

Ще пробягаме едни 100 метра - колко му е. Всъщност той 100 м., аз 10-12м. :)

А и състезанието е, не кой ще мине пръв, а кой как тича - може пък хората да преценят, че тичам ... по-грациозно. :)

Айде стига спам. Който играй-пичели. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А има ли изискване коя снимка за кой месец да се състезава?

 

Логично, снимката трябва да е снимана в съответния месец :)

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.