Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2017: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

Готово, аз също гласувах, направи ми впечатление,че при някои месеци снимките и спискът, където са изредени дестинациите се разминават

Връзка към мнение

Кога е края на гласуването?

 

Много уместен въпрос, който забравих :) Крайният срок е събота, 08.10, 23:59 българско време. Ще го отбележа на видимо място след малко. 

 

 

Готово, аз също гласувах, направи ми впечатление,че при някои месеци снимките и спискът, където са изредени дестинациите се разминават

 

Да, имаше промени в последния момент след като бях направил списъците, а се оказа, че не мога да размествам местата в списъка в анкетата. Варианта беше или да ги оставя леко разбъркани (първите 2 снимки са в края, последователността като цяло е запазена) или да правя списъка отначало, което ми отнема по 15-20 минути на месец. Вярвам, че не е свръх голямо неудобство. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вярвам, че не е свръх голямо неудобство. 

Не, не е разбира се, просто реших да го спомена, вслучай че не си го забелязал ;)

Връзка към мнение

Отчетох се.

Много добре беше направена формата с отделните теми по месеци за гласуване, предполагам, че Георги  е загубил доста часове, за да ни улесни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Отчетох се.

Много добре беше направена формата с отделните теми по месеци за гласуване, предполагам, че Георги  е загубил доста часове, за да ни улесни.

 

Може да видиш кога е пусната темата за януари и кога тази за декември...това е времето само за подготовка на анкетите :)

Връзка към мнение

Доста хубави снимки има.  :) 
Има и такива, които се открояват в определени месеци, мисля че за някои се досещам кои са авторите. :) 
Ще станат пак хубави календарите!  :) 
 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Фичо, ти качи ли нещо от Санторини (Vlychada плажа) ... или и ти като tom777 - несериозници такива. ;)

Пробвах като бях на място да кача в темата "В момента съм" , обаче нещо през таблета не мога да кача снимки  :rolleyes:

И си казах - да се отбележа без снимка - ще се изложа пред ven62,  и се отказах.

Мерси за препоръката - наистина е хубав плажът, като за Санторини. :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз гласувах. Има много хубави снимки и в някои месеци беше дълго чудене, докато избера само 2-3.

Връзка към мнение

И аз гласувах, но честно казано, който и да спечели, все ще съм доволна.

Много красиви снимки!

Връзка към мнение

Мъка. Как да избереш само една, две или три от тези прекрасни снимки? Разглеждах ги отново и отново, защото също мисля, че ако гласуваш за повече, гласът ти се размива и все едно нищо не си свършил. След среднощното взиране тази сутрин най-накрая успях да приключа с всички месеци, като само за два от тях се удържах да гласувам за една снимка. Не че другите за съответния месец не ми харесаха, но избраната някак се открои от първо гледане. Както и да е, приключих с гласуването и съм съгласна с Нощна птица, че който и да спечели, ще съм доволна. 

Искам да поздравя всички автори за това, че сте запечатали по такъв чудесен начин пътуването и усещането си, както и че ги споделихте с нас!

Искам да поздравя и Георги за свършената работа, а и за това, което му предстои, за да доведе начинанието до край!

Ще чакам новото творение с удоволствие.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

След среднощното взиране тази сутрин най-накрая успях да приключа с всички месеци, като само за два от тях се удържах да гласувам за една снимка.

 

Ама те календарите са два. Избираме по две снимки от месец - една за стенния и една за настолния.

Връзка към мнение

Ама те календарите са два. Избираме по две снимки от месец - една за стенния и една за настолния.

 

Тоест задължително трябваше да гласуваме поне за две снимки? Защото аз явно нещо не съм разбрал и на повечето места пусках по 1 глас.

Връзка към мнение

"Имаме настолен календар за бюро и стенен. Формати съответно A5 и A3."

Това са всички снимки предложени и за двата календара.

Задължително няма. Гласуваш както решиш :)

 

Аз в един месец не се удържах - размива се или не вотът ми беше за шест кадъра.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Мартин Христов

Аз смятам че снимките и на двата календара ще са еднакви, само по размер ще се различават. Поне миналата година мисля че беше така. 

Връзка към мнение

Точно. Формалната причина да позволим да се гласува за повече от една снимка са двата календара, т.е. всеки да избере две снимки. Иначе гласуваш за колкото искаш, това са само препоръки. Няма лошо и само за една снимка да гласуваш, ако например другите кадри не ти допадат или искаш да и дадеш едно рамо спрямо всички останали. 


Аз смятам че снимките и на двата календара ще са еднакви, само по размер ще се различават. Поне миналата година мисля че беше така. 

 

Снимките задължително ще са различни, както и миналата година бяха различни и като формат :) Имаше само една от Анапурна, която е много подобна и в двата календара. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не смятам, че е задължително да се гласува за две снимки. По начина, по който го е описал Георги, тази година може да се гласува за повече от една снимка, но е желателно да не е за повече от 2-3-4. Което означава, че можеш да гласуваш за една снимка, а можеш да гласуваш и за четири. Въпрос на избор и на възможност да се удържиш. :)

Предполагам, че освен резултатите от гласуването, изборът на снимки за всеки от двата вида календари ще зависи от техния размер. Защото когато видиш определена снимка в размера, в който е качена, можеш и да не се възхитиш прекалено, но усещането е съвсем различно, когато кликнеш върху нея и я отвориш в по-голям размер. Което означава, че тази снимка ще бъде по-подходяща за стенния календар. Докато други снимки са впечатляващи и в двата размера. 

Връзка към мнение

Тоест задължително трябваше да гласуваме поне за две снимки? Защото аз явно нещо не съм разбрал и на повечето места пусках по 1 глас.

+1 неразбрал

Връзка към мнение

+1 неразбрал

Може да гласуваш за 1 или 2 снимки на месец, повече не е препоръчително, но може и 3, и 4та, няма ограничение. :) От всеки месец ще се избират по 2 снимки за двата календара. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може да гласуваш за 1 или 2 снимки на месец, повече не е препоръчително, но може и 3, и 4та, няма ограничение. :) От всеки месец ще се избират по 2 снимки за двата календара. 

 

Това го разбрах и си гласувах за 1 снимка. Сега не мога да си догласувам. Не знаех, че някак ще се изберат по две снимки всеки месец за двата календара, а как ще определим коя за кой е съвсем не ми е ясно. 

Искам все пак да отчета, че хората не пътуват достатъчно юли месец. 

Връзка към мнение
 

Това го разбрах и си гласувах за 1 снимка. Сега не мога да си догласувам. Не знаех, че някак ще се изберат по две снимки всеки месец за двата календара, а как ще определим коя за кой е съвсем не ми е ясно. 

 

 

 

Това ще го уточня с победителите в последствие. Искам тази гъвкавост да си я запазя евентуално, ако някой от изходните файлове не е с достатъчно високо качество и трябва по задължение да влезе в малкия календар. Който от победителите има изисквания, ще гледам да се съобразя максимално, но това ще стане след като станат ясни резултатите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.