Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2017: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

и аз да попитам - приемат ли се пообработени снимки, примерно пипнати с tilt-shift или трябва да са съвсем натурални? :)

 

Няма изискване за обработката на снимките, пък и няма такова нещо като натурална снимка :)

Връзка към мнение

метни ми снимката на пощата - adminмаймункаmagelanci.com да погледна. Ако трябва да сменяме сайта, докато е време, има и други с подобна функционалност, но от този останах най-доволен на пръв поглед :)

 

Блаодаря за съдействието - всичко е наред. Причината е в задапаратното устройство, а не в програмата. Трябва да си сложа още един чифт очила - на мозъка  :lol: Смятам да участвам тази година...

Връзка към мнение

Тази програма скапва ли качеството?

E-e, щом randi се намеси ... аз се отказвам ;) ... може би

Давай randi - имаш страхотни снимки и то със "сапунерка" - помня аз :)

Връзка към мнение

Ако няма достатъчно кандидати, може би ще увеличим срока (както миналата година). Но не гарантирам и не обещавам, всяко увеличаване на срока е компромис с останалите фази от правенето на календара - анкети за гласуване, предпечатна подготовка, търсене на изпълнител, заявки, изпращане, получаване и всичко това да се случи по възможност преди нова година.

 

Пак пропускам по причина на невъзможни срокове. Пътувам и нямам условия да се занимавам със снимки. Що за компромис е да има два месеца "предварителна" тема за чесане на езици, а само 10 дни за същинското качване?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тази програма скапва ли качеството?

 

Гледах специално и не забелязах нещо такова. На 100% качество снимката трябва да си дойде в оригинал. 

 

Пак пропускам по причина на невъзможни срокове. Пътувам и нямам условия да се занимавам със снимки. Що за компромис е да има два месеца "предварителна" тема за чесане на езици, а само 10 дни за същинското качване?

 

Не са 10, 13 са, но да не издребняваме. Предварителната тема беше да могат хората да си кажат какво не им е харесало миналата година и да намерим решение на проблемите. Оказа се, че или проблемите не са били толкова сериозни или просто не са лесно решими. 

 

Колкото до сроковете за качване, нямаше как да е по-рано, защото не беше готов интерфейса за качване, както и не бяхме финализирали предварителния дизайн. Извинявам се, за което, но и аз гледам да приоретизирам между една камара неща, не само във форума, но и извън него. 

 

Ако няма недоволни от формата тази година след като вече имаме интерфейс, нищо не пречи набирането на снимки да е отворено целогодишно. 

Връзка към мнение

 

Ако няма недоволни от формата тази година след като вече имаме интерфейс, нищо не пречи набирането на снимки да е отворено целогодишно. 

 

Ше има. В смисъл, не баш недоволни. Но аз за по-следващата година бих предложил настолен календар от следния тип:

Д:22 В:15

Разделен на 3 части. Нещо такова:

 

post-3709-0-90829500-1473941331_thumb.jpg

 

Сините правоъгълници са снимки, червения е месеца.

 

Така се дава шанс на портретни снимки (кули, планини, водопади, сгради, ...) и то по две на месец.

 

На бюрото си имам точно такъв, който си го поръчах на Дядо Коледа и ми го достави. Бих го снимал да го видите, но е много личен.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Ше има. В смисъл, не баш недоволни. Но аз за по-следващата година бих предложил настолен календар от следния тип:

Д:22 В:15

Разделен на 3 части. Нещо такова:

 

attachicon.gifcal.jpg

 

Сините правоъгълници са снимки, червения е месеца.

 

Така се дава шанс на портретни снимки (кули, планини, водопади, сгради, ...) и то по две на месец.

 

На бюрото си имам точно такъв, който си го поръчах на Дядо Коледа и ми го достави. Бих го снимал да го видите, но е много личен.

 

Така снимката ще е много малка, две снимки пък още по-малки. Имаме като цяло почти пълно единодушие, че искаме фокуса да е върху снимките, иначе ако намалиш снимката опции бол. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Така снимката ще е много малка, две снимки пък още по-малки. Имаме като цяло почти пълно единодушие, че искаме фокуса да е върху снимките, иначе ако намалиш снимката опции бол. 

 

Ако искаш да отложим тази дискусия за след кампанията за този календар. Да не разводняваме темата. Уверявам те, снимките никак не са малки. Вярвам, че ще те убедя, че може да е подходящ. Все пак, такъв календар се гледа от около 50см до 1 м.

 

:O 18+?  :P

 

Не. Не е 18+. Но това е добра идея за бъдеща реализация. :)

 

Снимките са на жена ми - така съчетавам класическата снимка на съпругата на бюрото и календар. При това не една снимка на жена ми, а цели 24. :)

Връзка към мнение

Съпруг за пример!  :clapping:  :biggrin:

Да, знам си.

Не пия, не пуша, влюбен съм в жена ми.  Това, че ще ми поникнат крилца някой ден - примирих се. Но има опасност да ми отнемат БГ гражданството. :P   ... А и тия от Перник ако ме набарат...

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

В духа на fair play ще помоля tom777 да участва в класацията с тази снимка.

 

 

 

Направи ли го, аз бих гласувал за нея за април.

С удовоствие ще го напрвя ven62.
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  

С удовоствие ще го напрвя ven62.

Хм, :)  ти ни дължиш и едни други снимки от един плаж, нали Фичо. :P

Но дори и да ги имаш - календара трябва да е Family friendly, както казва Георги. ;)

Прати ни ги на лични. :lol:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Георги, това онлайн приложението дето оразмерява снимките 5х3 им вдига големината с от 2 до 4 пъти. За мен няма проблем. Иначе е супер интуитивно. :)

Връзка към мнение

@Георги, това онлайн приложението дето оразмерява снимките 5х3 им вдига големината с от 2 до 4 пъти. За мен няма проблем. Иначе е супер интуитивно. :)

 

Големината на файла не е проблем, при качване във форума и без това се компресират. Като стигнем до оразмеряване на спечелилите снимки вече ще търсим някой 100% lossless метод. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тая програма да не би случайно чрез кропа да прави размера на снимката? Ако е така аз, ако имам кадър, който ми е добре кадриран и не искам да го режа? Съжалявам за малоумните въпроси, но буквално нямам една свободна секунда да седна да видя как стоят нещата..... :(

Връзка към мнение

Тая програма да не би случайно чрез кропа да прави размера на снимката? Ако е така аз, ако имам кадър, който ми е добре кадриран и не искам да го режа? Съжалявам за малоумните въпроси, но буквално нямам една свободна секунда да седна да видя как стоят нещата..... :(

 

Кропа е необходим в посочения размер 5х3. Не си задължен да ползваш посочения сайт, ползвай си който софтуер ползваш, важното е резултата накрая да е 5х3. Ако не можеш да орежеш твоят кадър до такъв размер, явно няма да е подходящ :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хора, какво е това пораженческо мислене :) Участвайте с всякакви снимки. Да, техниката има значение, но не е най-важното. Все пак с голяма част от сравнително новите смартфони могат да се направят много добри снимки. :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Хора, какво е това пораженческо мислене :)

Не се притеснявай! Ще видиш,когато наближи крайният срок?!?

Аз съм сигурен,че ще участват много хора,с различни снимки и ще се получи страхотен календар. ;)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Ами, аз участвах. С ясното съзнание,че снимката ми е на светлинни години от творенията на майстор - фотографите тук. Може и да не бъде избрана (което е най-вероятното) но това си е моята снимка и аз си я харесвам. Все пак надеждата умира последна, нали? :)

Редактирано от Костов
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Аз да кажа, че имам проблем с програмата за оразмеряване. Дава ми като резултат Please specify a smaller image size. Снимката ми със сигурност е под 120 Мб. Моля за малко помощ - с друга програма :)

И при мен дава същото :)

Връзка към мнение

Ох, стискам едно снимчица от лани, само си я гледам и и се радвам.:) Ако се справя с програмата, ще я пратя.:))И ако сколасам със срока де. :((

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ох, стискам едно снимчица от лани, само си я гледам и и се радвам. :) Ако се справя с програмата, ще я пратя. :))И ако сколасам със срока де. :((

AlexandraKo, ако имаш нужда от помощ, ще се радвам да помогна.   :)

 

Аз вчера се опитах да подбера няколко снимки за календара ... трудна работа. :(

Мнооооого съм снимала. И най-вече с телефона. :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.