Прескочи до съдържание

Дежурната инфографика - какво жертваме заради пътуванията


Препоръчани мнения

Определено предразсъдъците са масов проблем в нашето общество, когато става дума за пътешествия и "женени с деца". Остава проблемът с финансите (предполагам за по-голямата част от хората у нас). Двата заедно събарят всеки порив или желание дълбоко, дълбоко до......не знам

Ако е за децата те едва ли оскъпяват много самото пътуване поради опциите за безплатни или много по - евтини полети и всякакъв транспорт , музеи и прочие. Виждам из южна Европа много задокеански туристи дори с по три деца , понякога едното може да няма и година , особено важи това за скандинавците.

Имах предвид появата на повече отговорности кати нужда от самостоятелно или по - голямо жилище , други разходи покрай децата , стиковането с жена/ мъж която вече ви е законна половинка и не може другия път просто да се направите на сърдит и да не я/ да не го вземете и така -:)

Друг е въпроса и със стиковането на свободното време , защото наистина са много малко хората у нас при които няма нужда втория в семейството да работи ... разбира се имаме и съфорумци от чужбина където може да е по-различно.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами съобразяваш се, едната иска да се разхожда сега веднага, другата иска да яде, когато излезете навън е горещо и стават сънливи и трябва да ги носиш, като се приберете в хотела или ресторанта се събуждат и никакво седене на едно място или спане, пази боже. 

Иначе не е много по-скъпо. Наблизо с колата, по-голяма стая в хотела е леко по-скъпа, без значение. Със самолет има намаление за деца, две деца излизат малко повече от един възрастен. Големите вериги хотели са доста стриктни относно колко човека могат да спят в една стая, та последно взех две стаи, че точки не можеш много да избираш каква стая. Сега гледам апартаменти за Рио. 

Децата като тръгнат на училище ще стане сложно, защото много мразя да купувам билети за същите дати като още няколко милиона души.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами съобразяваш се, едната иска да се разхожда сега веднага, другата иска да яде, когато излезете навън е горещо и стават сънливи и трябва да ги носиш, като се приберете в хотела или ресторанта се събуждат и никакво седене на едно място или спане, пази боже. 

Иначе не е много по-скъпо. Наблизо с колата, по-голяма стая в хотела е леко по-скъпа, без значение. Със самолет има намаление за деца, две деца излизат малко повече от един възрастен. Големите вериги хотели са доста стриктни относно колко човека могат да спят в една стая, та последно взех две стаи, че точки не можеш много да избираш каква стая. Сега гледам апартаменти за Рио. 

Децата като тръгнат на училище ще стане сложно, защото много мразя да купувам билети за същите дати като още няколко милиона души.

Ммм това със съобразяването звучи като камък на шията. Може би ако има една обща цел, която да се спазва, а всеки да яде и играе, когато си реши. Иначе носенето е неизбежно при по-малките, ама на който му се обикаля.

Редактирано от Svetlana
Връзка към мнение

Обща цел много хубаво, ама с дете на 2.5г малко трудно. Естествено че и аз искам тя да се забавлява, ама държа да хапна сутрин преди да почна да я разхождам  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз мисля, че статистиката е малко изкривена, защото проучването е правено сред хора, които принципно имат желание да пътуват.  Иначе, всичко е въпрос на ценностна система. Ако сред ценностите ти пътуванията са на предно място, ще си склонен да харчиш пари за тях и понеже ресурсите (време и пари) обикновено са ограничени, ще правиш различни жертви с неща, които не са ти толкова напред в ценностната система. Разбира се, ако едва свързваш двата края, и парите едва ти стигат за храна и жилище едва ли ще пътуваш (много), но ако пътуването е страст, ще намериш пари и време за тях. Няма да спиш в 5 звездни хотели, а в хостели, няма да ядеш в ресторант, а сандвичи, за да видиш нещо, което е по-интересно, ще пътуваш с нискотарифни компании и т.н. Колко бекпекъри обикалят света с доста оскъдни средства. Има и коучсърфинг, може да се пътува и на стоп и въобще ако има желание се намира начин. Ако пък имаш пари, обикновено нямаш много време, но пък тогава летиш в самолети, може някой друг да ти огранизира пътуването и т.н. И децата също няма да те спрат, защото не може да чакаш да пораснат, за тръгнеш пак да пътуваш. Разбира се, има елемент на съобразяване и компромиси - избираш дестинации, които са по-удобни за пътуване, атракции, които да са интересни и за тях, следобяд вместо да отидеш някъде другаде, се връщате в хотела да спи и т.н.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 5 години по-късно ...
На ‎12‎.‎9‎.‎2013‎ г. в 14:03, Meidj каза:

Мен ме шокира колко много хора са склонни да пътуват на кредит! :O

И мен това ме шокира.Да чукам на дърво,нямам никакви кредити,заеми и задължения към никого.Колкото и да обичам да пътувам,не бих теглила кредит за пътешествие.Няма да ми е спокойно,няма как да се наслаждавам на макс,ако знам,че дължа пари.Пътуванията ми са скромни,но изключително пълноценни.Удовлетворена и щастлива съм.И дано да мога все така да продължавам!

Светът ще бъде все така красив и без да съм го обиколила!

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.