Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

преди 3 часа, noshtna_ptica каза:

И в двете посоки го направихме с влак, т.к. опциите са повече. Пътят е 15-на минути приятна разходка.

В този ден разгледахме до обяд Арх. парк и Мадона деле Лакриме в Сиракуза, а след това - Ното.

Тръгнахме от Сиракуза в 13.04, а от Ното - в 18.14.

Прекрасно, благодаря! Сицилия съм я оставила за  м. май:)

Връзка към мнение
На ‎4‎.‎4‎.‎2017‎ г. в 14:04, noshtna_ptica каза:

Кратък рапорт от сицилианското ни приключение :)

За 5 дни посетихме Сиракуза, Ното, Катания и Таормина - много различни и по своему прекрасни!

Ползвахме само обществен транспорт /автобуси и влакове/ и бяха безкрайно точни. Ядохме всичко възможно и всичко беше невероятно вкусно, дори и салатата с портокали и лук, дори и сандвича със сладолед, брьош май се казваше. :)

В Сиракуза в Домо-то имаше доброволчески групи от студенти, които с радост ни разказваха историята на катедралата и на Санта Агата. Кастело Маниаче е в реконструкция и почти нищо не може да се види, дори и за скромния вход от 2 евро.

В Ното в Палацо Николаки момичето от рецепцията беше много мило и ни разходи навсякъде, като с удоволствие ни разказваше за историята на сградата и града. 

В Катания ударихме на камък с Бенедиктинския манастир и с Палацо Бискари. Вечерта стигнахме до манастира, който е много впечатляващ, особено при нощно осветление. Омагьосани от красотата му се намъкнахме вътре и в унес се спуснахме по стълбището, докато... не чухме рязкото хлопване и заключването на вратите. Имахме невероятния шанс да прекараме нощта в това магнетично място, но се измъкнахме някакси. Все пак с много питане и тел. разговори, разбрахме, че и в неделя трябва да е отворен за посещения, но едно е трябва, а друго - действителността :( Бискари пък е частен палацо и точно в нашия ден имаше частно парти, на което не бяхме поканени... Катания е очарователна и достолепна, напомня по някакъв начин на Неапол, много автентична!

В Таормина имаше туристи, но точно толкова, колкото можехме да понесем. Градчето е много живописно и приятно и се радвам, че го видяхме точно в това годишно време - пъстро и отрупано със сергии и заведения, но не претъпкано. Въпреки това последният автобус не побра всички желаещи и имаше туристи, които не успяха да се качат.

Уцелихме с апартаментите, които бяхме наели, а закуските в Сиракуза надминаха и най-смелите ни очаквания :)

Сиракуза: http://www.aretusavacanze.com/

Катания: https://www.booking.com/hotel/it/appartamenti-villa-bellini.it.html

От местата за хапване, най-най беше едно уютно местенце в Катания с прекрасно обслужване, много вкусна храна и съвсем поносими цени - Trattoria la Pentolaccia: 

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187888-d2545593-Reviews-Trattoria_la_Pentolaccia-Catania_Province_of_Catania_Sicily.html

Весели и незабравими преживявания на всички, тръгнали натам!

 

111.JPG

Много ми хареса как сте описали с подробности вашето пътуване

Бих искала да ви попитам за транспорта малко повече подробности ако може....

Ние ще отседнем в Athena Resort 4* началото на м. май

екскурзиите  които предлагат са доста скъпи за 2 възрастни +2 деца

затова ни се иска да се възползваме от местен транспорт и неорганизирано да разгледаме някои забележителности на острова

Връзка към мнение
На 4/6/2017 в 21:39, pokahontas каза:

Много ми хареса как сте описали с подробности вашето пътуване

Бих искала да ви попитам за транспорта малко повече подробности ако може....

Ние ще отседнем в Athena Resort 4* началото на м. май

екскурзиите  които предлагат са доста скъпи за 2 възрастни +2 деца

затова ни се иска да се възползваме от местен транспорт и неорганизирано да разгледаме някои забележителности на острова

Здравейте, ние също ще ходим в този хотел (просто цената беше твърде изкушаваща) 29.04-06.05. Били сме в него и септември 2015. Имайте предвид, че е малко насред нищото и с местен транспорт ще е сложно. Пише, че сега има транспорт (около 1,5 часа) до Рагуза за около 7 евро в двете посоки, т.е. започвате от 14 до 28 евро в зависимост от това как таксуват децата и от там на някъде. Оглеждам за rent a car от летището в Катания. До сега съм гледал gold car и sixt директно, които с пълна застраховка и детско столче излизат около 350 :O евро за седмица за най-малките коли, но то за там според мен са най-добрия вариант. Цените за rent a car в самия хотел не можах да намеря, но със сигурност е по-скъпо (из някой ревю в tripadvisor някой беше споменал 250 за два дни). Ако не намеря по-евтина кола, вероятно ще остана на варианта с организираните екскурзии, защото няма да обикаляме всеки ден и 400+ с горивото ми идват неоправдани.

Ако и някой друг има идеи, би било чудесно.

Връзка към мнение

Здравейте, 
аз в темата с хвалбата споделих, че се сдобих с 2 билета до Катаня от 26 до 30 април и сега, след като съм изчел темите, ще споделя програмата, която съм замислил - 
26.04 кацане в Катаня ранен следобед, разглеждане на града, колкото може за 1/2 ден и нощувка.
27.04 Таормина с нощувка там, като по пътя може да спрем в  Ачи Реале или някое друго от "Ачитата"
28.04 Насочваме се към Рагуза, в зависимост от времето разглеждаме Рагуза и частично Модика или Шикли, или Испика. Нощувката още не е измислена, но ще е някъде там. Видях Марзамени, изглежда интересно, дали има къде да се спи?
29.04 Отиваме в Ното, разбирам, че повече от час-два не са ни необходими и от там се насочваме към Сиракуза. Нощуваме там. 
30.04 Разглеждаме Сиракуза още 1/2 ден и газ към летище Катаня. 

Предложения или явни стратегически грешки? 
 

Редактирано от stormbringer
Връзка към мнение

Нощувката в Таормина е излишна, след като след това тръгвате на юг. Таормина се разглежда за 4-5 часа, вкл. с Античния театър. По-добре логистично 2 нощувки в Катания, като между тях отидете до Таормина или летище - Таормина /нощувка/ - Катания /нощувка/.

 

Или оставете Таормина за следващо пътуване, което да направите в северна Сицилия. Сицилия е многолика. Първото ми пътуване - 5 дни източна Сицилия, второто - 4 дни северна, вкл. Стромболи. Живот и здраве, още поне 2 пътувания планувам.

 

Редактирано от lesy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! На 07.05 пристигаме в Катания като ще имаме 3 пълни дни. Обмисляме един ден да отделим за Катания, един за Таормина и един за Ното и Сиракуза. Ако можете да ме посъветвате по отношение на нощувките дали и трите да бъдат на едно място (например в Катания) или да направим поне една нощувка и в някой от другите градове?

Връзка към мнение

Ами ако не е ранен полета, направете след Катания една нощувка в Сиракуза и от там отидете и до Ното, навръщане с автобуса направо ще слезете на летището

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От летището има автобус до Сиракуза - можете там да направите 1 или 2 нощувки, за да се насладите и на вечерна Сиракуза.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На ‎10‎.‎04‎.‎2017 в 10:10, Vincent каза:

Здравейте, ние също ще ходим в този хотел (просто цената беше твърде изкушаваща) 29.04-06.05.

Хотела е разпродаден за този период. Ужас!!! Как се замотах. MMT на 90% неприемат купони за хотелите около Катания. пак ще трябва да дъфчам букинга, към който изпитвам лека фобия.

Връзка към мнение

Повечето автобуси (може би и всички), които идват от Палермо, Модика, Сиракуза....спират на летището преди да отидат в Катания, което е много удобно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Radost87 каза:

Здравейте! На 07.05 пристигаме в Катания като ще имаме 3 пълни дни. Обмисляме един ден да отделим за Катания, един за Таормина и един за Ното и Сиракуза. Ако можете да ме посъветвате по отношение на нощувките дали и трите да бъдат на едно място (например в Катания) или да направим поне една нощувка и в някой от другите градове?

 

Ами при положение , че кацате в 15:00 ч. на 7-ми , най-логично ми изглежда да се насочите към Катания, защото за Таормина и Сиракуза ще ви отлети деня. На 8-ми се насочете към Сиракуза с нощувка там за да имате целия ден на 8-ми и ако е нужно малко от 9-ти. От там към Таормина и връщане вечерта на 9-ти в Катаня. Преди полета на 10-ти ще имате време да разгледате и Катания. 

Редактирано от Щастливеца
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чисто по магелански .... ако имате дилемата между Таормина от една страна или Рагуса и Модика от друга, кое бихте избра ли ?

Връзка към мнение

Няма как да се сравнят трите места. Първото е над морето, другите две в планината. Усещането е различно, но по-скоро дилемата е Таормина и един от Рагуса и Модика...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Duke каза:

Няма как да се сравнят трите места. Първото е над морето, другите две в планината. Усещането е различно, но по-скоро дилемата е Таормина и един от Рагуса и Модика...

Дилемата е Рагуса и Модика от една страна или Таормина от друга. Нямам време за двете и трябва да избирам колкото и да е не приятно, че ще изпусна едно.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Щастливеца каза:

Дилемата е Рагуса и Модика от една страна или Таормина от друга. Нямам време за двете и трябва да избирам колкото и да е не приятно, че ще изпусна едно.

Разбрах дилемата веднага, но както вече написах, съпоставяме круши с ябълки и затова предложих Таормина плюс един от Рагуса и Модика...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Бях обещала отчет, но лаптопа ми е на друго мнение! 

Вярно е : круши срещу ябълки?!?!?!

 Таормина , понеже е по-малка, много е препълнена с туристи.

Рагуза - спокойна и приятна!

В Модика имаше още повече народ! И трите места са чудесни! Няма как да бъдете навсякъде! Все нещо ще изпуснете. Разиграйте си и трите варианта и решавайте на място! Няма нито правилно, нито грешно решение!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

да споделя как ни се оформи почти окончателно предстоящата програма, ако някой забележи "фатални" грешки, ще ми е полезно да ги сподели :)

 

1. 17.05. - пристигане в Катаня, около 15ч, от там с Interbus към Сиракуза, автобуси има през половин час, пътува се 1:15 ч., цената е 6,20 на човек; в Сиракуза сме резервирали за 2 нощувки това - https://www.booking.com/hotel/it/casa-levante-siracusa.it.html,

2. 18.05.  - разходка до Ното с влака в 10,36 ч на отиване, връщане с влака в 15,12 ч; пътува се половин час, цената е 22,80 за трима общо за двете посоки; остатъка от деня - Сиракуза

3. 19.05. - до обяд пак Сиракуза, ако времето става даже бих се топнала в морето, понеже платформата за плуване е съвсем до апартамента; в 14 ч автобус до Палермо, 11 евро на човек с Interbus; пристигане в Палермо в 17:20 ч, и настаняване за 2 нощи тук - https://www.airbnb.com/rooms/3762826

4. 20.05. - разходка до Чефалу докъм 15 ч, влакове има през 1/2-1 час, пътува се 50 минути, цената е 5,60 на човек в посока; след връщането ще се отбием задължително в Катакомбите на капуцините - за там обичайното време е също 1/2 - максимум 1 час, затваря в 18 ч, цената е 3 евро на човек

5. 21.05. - до късния следобяд Палермо, после автобус на SAIS до Катаня, цена 13,50 на човек, пътува се 2:40 ч, после настаняване за 3 нощи тук - https://www.airbnb.com/rooms/4894432

6. 22.05 - разходка до Етна с тези гидове - https://www.excursionsetna.com/etna-tours-siciliy/, следобядът си е за Катаня

7. 23.05. - тук се колебаем за два варианта - до Таормина през Ачиреале с Interbus; до Ачиреале са 50 минути път, евентуално ще обядваме там, но в такъв случай за Таормина ще остане само отрязъка от 16 ч до вечерта /последният автобус за към Катаня е в 19:45/, или да пропуснем Ачиреале и целия ден да го уплътним в Таормина?

8. 24.05. - до обяд Катаня, обратен полет в 15:25

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, antea каза:

да споделя как ни се оформи почти окончателно предстоящата програма, ако някой забележи "фатални" грешки, ще ми е полезно да ги сподели :)

 

1. 17.05. - пристигане в Катаня, около 15ч, от там с Interbus към Сиракуза, автобуси има през половин час, пътува се 1:15 ч., цената е 6,20 на човек; в Сиракуза сме резервирали за 2 нощувки това - https://www.booking.com/hotel/it/casa-levante-siracusa.it.html,

2. 18.05.  - разходка до Ното с влака в 10,36 ч на отиване, връщане с влака в 15,12 ч; пътува се половин час, цената е 22,80 за трима общо за двете посоки; остатъка от деня - Сиракуза

3. 19.05. - до обяд пак Сиракуза, ако времето става даже бих се топнала в морето, понеже платформата за плуване е съвсем до апартамента; в 14 ч автобус до Палермо, 11 евро на човек с Interbus; пристигане в Палермо в 17:20 ч, и настаняване за 2 нощи тук - https://www.airbnb.com/rooms/3762826

4. 20.05. - разходка до Чефалу докъм 15 ч, влакове има през 1/2-1 час, пътува се 50 минути, цената е 5,60 на човек в посока; след връщането ще се отбием задължително в Катакомбите на капуцините - за там обичайното време е също 1/2 - максимум 1 час, затваря в 18 ч, цената е 3 евро на човек

5. 21.05. - до късния следобяд Палермо, после автобус на SAIS до Катаня, цена 13,50 на човек, пътува се 2:40 ч, после настаняване за 3 нощи тук - https://www.airbnb.com/rooms/4894432

6. 22.05 - разходка до Етна с тези гидове - https://www.excursionsetna.com/etna-tours-siciliy/, следобядът си е за Катаня

7. 23.05. - тук се колебаем за два варианта - до Таормина през Ачиреале с Interbus; до Ачиреале са 50 минути път, евентуално ще обядваме там, но в такъв случай за Таормина ще остане само отрязъка от 16 ч до вечерта /последният автобус за към Катаня е в 19:45/, или да пропуснем Ачиреале и целия ден да го уплътним в Таормина?

8. 24.05. - до обяд Катаня, обратен полет в 15:25

 

 

 

Антеа, днес бях в Сиракуза и Ното. Ното ме очарова, уникално градче! В него бих стояла с удоволствие 2 дни. Невероятна атмосфефа има. Плана ти не мога да коментирам, защото моя е друг. Но мога да кажа, че ще влезете в Ното в 12ч. и трябва да тръгнете в 3 ч. което е малко за тази красота там. На мен Ното ми хареса в пъти повече от Сиракуза. Вдруги ден съм в Модика и Шикли. Пожелавам приятно изкарване:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 часа, Емика каза:

Антеа, днес бях в Сиракуза и Ното. Ното ме очарова, уникално градче! В него бих стояла с удоволствие 2 дни. Невероятна атмосфефа има. Плана ти не мога да коментирам, защото моя е друг. Но мога да кажа, че ще влезете в Ното в 12ч. и трябва да тръгнете в 3 ч. което е малко за тази красота там. На мен Ното ми хареса в пъти повече от Сиракуза. Вдруги ден съм в Модика и Шикли. Пожелавам приятно изкарване:)

Антея, днес съм в Рагуза. По-уникален град от стария град на Рагуза- Ибла не съм виждала. Виж снимки В момента съм. Сиракуза на малкия пръст на Ибла не може да стъпи. Променям класацията на досега видяното 1. Рагуза Ибла 2.Ното 3. Сиракуза. Утре съм Модика и Шикли, вдруги ден Етна и Таормина и в петък ще се върна в Рагуза Ибла. Няма такава красота, сицилианска. И е много голям. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 5/8/2017 at 5:26 PM, antea said:

да споделя как ни се оформи почти окончателно предстоящата програма, ако някой забележи "фатални" грешки, ще ми е полезно да ги сподели :)

 

1. 17.05. - пристигане в Катаня, около 15ч, от там с Interbus към Сиракуза, автобуси има през половин час, пътува се 1:15 ч., цената е 6,20 на човек; в Сиракуза сме резервирали за 2 нощувки това - https://www.booking.com/hotel/it/casa-levante-siracusa.it.html,

2. 18.05.  - разходка до Ното с влака в 10,36 ч на отиване, връщане с влака в 15,12 ч; пътува се половин час, цената е 22,80 за трима общо за двете посоки; остатъка от деня - Сиракуза

3. 19.05. - до обяд пак Сиракуза, ако времето става даже бих се топнала в морето, понеже платформата за плуване е съвсем до апартамента; в 14 ч автобус до Палермо, 11 евро на човек с Interbus; пристигане в Палермо в 17:20 ч, и настаняване за 2 нощи тук - https://www.airbnb.com/rooms/3762826

4. 20.05. - разходка до Чефалу докъм 15 ч, влакове има през 1/2-1 час, пътува се 50 минути, цената е 5,60 на човек в посока; след връщането ще се отбием задължително в Катакомбите на капуцините - за там обичайното време е също 1/2 - максимум 1 час, затваря в 18 ч, цената е 3 евро на човек

5. 21.05. - до късния следобяд Палермо, после автобус на SAIS до Катаня, цена 13,50 на човек, пътува се 2:40 ч, после настаняване за 3 нощи тук - https://www.airbnb.com/rooms/4894432

6. 22.05 - разходка до Етна с тези гидове - https://www.excursionsetna.com/etna-tours-siciliy/, следобядът си е за Катаня

7. 23.05. - тук се колебаем за два варианта - до Таормина през Ачиреале с Interbus; до Ачиреале са 50 минути път, евентуално ще обядваме там, но в такъв случай за Таормина ще остане само отрязъка от 16 ч до вечерта /последният автобус за към Катаня е в 19:45/, или да пропуснем Ачиреале и целия ден да го уплътним в Таормина?

8. 24.05. - до обяд Катаня, обратен полет в 15:25

 

 

 

ВАЖНО - в Таормина се готвят за G7 summit, който се пада някъде точно по това време. Градчето е малко, а там ще са всички големи световни лидери, с охрани, специални служби и пр. Към това десетки/стотици журналисти.  Вижте точно датите и си преценете дали си заслужава да се ходи там тогава. От 2 месеца има много военни и работни групи из целия град, които подготвят нещата за събитието.

Редактирано от stormbringer
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

благодаря ти, нямах никаква представа

 

на 26-27 май ще е срещата, все пак ще идем, но поне ще има обяснение, ако обстановката е леко странна :)

Връзка към мнение
Преди 1 час, antea каза:

благодаря ти, нямах никаква представа

 

на 26-27 май ще е срещата, все пак ще идем, но поне ще има обяснение, ако обстановката е леко странна :)

И в моята програма имаше промени поради това. Ще дам подробности след като отида там в четвъртък. Кога трябва да си във фуклата на Сицилия - Таормина (така ми я представят), за да питам за тогава как ще е. Моето посещение в понеделник се отложи за четвъртък заради подготовката им.

.

К

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.