Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

Най-високата точка до която можете да стигнете с колата по Етна е Rifugio Sapienza, от там нагоре единствено лифт

иначе програмата ми изглежда доста натоварена

Благодаря за инфото за лифта.Относно натовареността, ние сме любители на външното разглеждане на забележителности, а и през май месец  деня е доста дълъг.

Колко време си отделил на изкачването на Етна от тръгването в Катания?

Ами това ми е малко "Х". Колко време е с кола от Катаня до лифта, а също и самото изкачване с лифта?

Връзка към мнение

Сложи го час без евентуални задръствания. Изкачването не съм го правил, стига ли сме само с колата до където може. Да приемем, че е поне два-три часа. После слизаш с колата още час. Колко станаха? Предстои ти пътуване до Палермо, а искаш да видите и Чефалу!? :rolleyes:

Връзка към мнение

Въпреки това ще ви отнеме доста време да се придвижите от град на град, да намерите къде да паркирате, после да пообиколите...

в Агриженто няма защо да ходите, ако не влезете в Долината на храмовете

Връзка към мнение

Сложи го час без евентуални задръствания. Изкачването не съм го правил, стига ли сме само с колата до където може. Да приемем, че е поне два-три часа. После слизаш с колата още час. Колко станаха? Предстои ти пътуване до Палермо, а искаш да видите и Чефалу!? :rolleyes:

Мисля да тръгнем доста рано от Катаня, за да сме от първите при отваряне ня лифта. А някой знае ли какво е работното му време?

Връзка към мнение

В момента има много изгоден (и доста авантюристичен) начин за стигане до Катания. С влакче от Неапол. Пътува се 7 часа, но струва само 9 евро на посока, ако се резервира място във влака месец-2 предварително

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

mitaka, изпускаш римската вила в Piazza Armerina. Вероятно е в топ 5 на Сицилия. 

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение
Много ти благодаря!:))

Аз дебна Мистралите за директен полет от София, за това питам пак.Да не би да съм пропуснала нещо.

Връзка към мнение

Извинявам се, че се намесвам. Сицилия ми е мечта отдавна и има шанс този година да я осъществя около 24.05. На 27.05 трябва да сме във Варна, т.ч. полет от Букурещ ме устройва така да се каже по път. С уиз ми излизат цени 120 евро двупосочно без багаж, но ние пътуваме с ръчен така или иначе. С Blueair e 155 евро, като май имаше допълнителни такси. Та въпросът ми е дали има шанс да паднат най-вече уиз, т.к. на с намалението Blueair пак ще са отгоре. И с колко биха паднали? Като при нас факторът време също е важен, т.е. не търсим с прикачвания.

Връзка към мнение

Благодаря за инфото за лифта.Относно натовареността, ние сме любители на външното разглеждане на забележителности, а и през май месец  деня е доста дълъг.

Ами това ми е малко "Х". Колко време е с кола от Катаня до лифта, а също и самото изкачване с лифта?

От Катания до Refigio Sapienza -мястото където се оставят колите е около час. Това /по спомен/ е на около 1950 м. н. в,. От там хващаш лифт кабинка който мисля, че те качва за 20-30 минути до около 2500-2600 м н.в.. След това си или пеш или с високо проходимите автобуси /които естествено доста туристически/... Качването е по един път по сгурията, като може тук там да си правиш шорткътчета. Най високата точка до която е разрешено да се стигне и до където стигат и бусчетата е Торе дел философо - на 3000-3020 м н.в. където има една "погребана" под лавата хижа на която се вижда само част от покрива, Наоколо има 2-3 пушещи кратерчета, а самия връх е на 3300+ метра н.в. и качването му е/поне преди 4-5 години/ забранено защото е опасно. Качването от лифта до Торето е горе долу с трудността на качването от Голи връх до Черни връх, но по сгурията ми беше по приятно да ходя. На връщане, лифт не ползвахме а аз тичах под лифта та за 20-30 минути си слезохме до паркинга.  Като време си ни отне почти ден - но ходихме до там с обществен автобус и на връщане чакането на автобуса се проточи с 2 -3 бири.. с кола ще се оправите по бързо - но си ви трябват едни 4-5 часа от момента на оставянвто на колата..

Редактирано от Спас.
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И? Видя ли нещо интересно?

 

Към 230 евра излиза на човек

сайтът е много скапан и ме мързи да гледам много дати

Аз гледах за различни дати, все е тази цената - 233 Е на човек.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разгледах и Алиталия, там е по-изгодно, и е добър вариант,  ако ще се обикаля острова , защото може да се купи София - Катания, Палермо - София, на отиване имаше към 100 евро, за връщането имаше и по 70 евро

Връзка към мнение

Разгледах и Алиталия, там е по-изгодно, и е добър вариант,  ако ще се обикаля острова , защото може да се купи София - Катания, Палермо - София, на отиване имаше към 100 евро, за връщането имаше и по 70 евро

Да, като пари е по- малко, но като време как е?  Нали е със стоп в Рим? Че като сме пътували през Рим си  отива цял ден в пътуване, а директно си за два часа в Катания. А освен това, вземането и връщането на колата на различни места сигурно също ще струва пари.

Ще се поровя и аз за времето на пътуване, щом казваш. :)

Връзка към мнение

Към 6 часа е, то ако е с прекачване може да се направи и лоу кост, който ако е без чекиран багаж може да излезе към 120-140 евро на човек.

Връзка към мнение

Проверете и AirMalta, че в момента имат някаква промоция. Вариантите са София - Малта с малтийците или Уиз и оттам с Малтийците до Катаня - екзотичен полет около тридесетина минути, колкото да прибере колесниците и пак да ги спусне...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Към 6 часа е, то ако е с прекачване може да се направи и лоу кост, който ако е без чекиран багаж може да излезе към 120-140 евро на човек.

До сега нямаше директни полети до Сицилия, освен с Мистрал.

Ал Италия от Рим, пък до там с Бг еър - нали играят в един отбор. Не можем без чекиран багаж, отиваме на почивка. А и ще пазаруваме от аутлет-центъра в Енна. :)

Връзка към мнение

Извинявам се, че се намесвам. Сицилия ми е мечта отдавна и има шанс този година да я осъществя около 24.05. На 27.05 трябва да сме във Варна, т.ч. полет от Букурещ ме устройва така да се каже по път. С уиз ми излизат цени 120 евро двупосочно без багаж, но ние пътуваме с ръчен така или иначе. С Blueair e 155 евро, като май имаше допълнителни такси. Та въпросът ми е дали има шанс да паднат най-вече уиз, т.к. на с намалението Blueair пак ще са отгоре. И с колко биха паднали? Като при нас факторът време също е важен, т.е. не търсим с прикачвания.

Леси, миналата година летяхме от Букурещ  с WizzAir. Удобно време, директен полет, всичко беше ОК. Билетите закупихме в началото на март, а полетът беше 15 май. Цената за двама с чекиран 1 бр. багаж излезе 355 лв. Според мен ще паднат цените.  Мисля си, че е рано, но знам ли?! В последно време Сицилия е доста търсена дестинация и да са решили да държат по-висока цена. Аз наблюдавам цените за Неапол за юни, но цените са много високи, смятам да чакам :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.