Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

Извинявам се, че се намесвам. Сицилия ми е мечта отдавна и има шанс този година да я осъществя около 24.05. На 27.05 трябва да сме във Варна, т.ч. полет от Букурещ ме устройва така да се каже по път. С уиз ми излизат цени 120 евро двупосочно без багаж, но ние пътуваме с ръчен така или иначе. С Blueair e 155 евро, като май имаше допълнителни такси. Та въпросът ми е дали има шанс да паднат най-вече уиз, т.к. на с намалението Blueair пак ще са отгоре. И с колко биха паднали? Като при нас факторът време също е важен, т.е. не търсим с прикачвания.

Ние летим на 20.05 от Букурещ с Blueair и се връщаме на 20.05. Купих билетите през Rumbo с Maestro и цената излезе 69 евро..

Редактирано от mitaka
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С днешното намаление на Blue Air запазих билетите. 20-25.05.2015 Цените са чувствително по-ниски от предните дни. Директно в сайта за двама - 600 RON. С паричния трансфер излиза около 70 евро на човек. Сигурно още може да се свалят от сайтовете, но аз едва вчера тръгнах да си вадя маестро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

С днешното намаление на Blue Air запазих билетите. 20-25.05.2015 Цените са чувствително по-ниски от предните дни. Директно в сайта за двама - 600 RON. С паричния трансфер излиза около 70 евро на човек. Сигурно още може да се свалят от сайтовете, но аз едва вчера тръгнах да си вадя маестро.

Май ще се засечем в посока Катаня. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Раянеър пускат нова линия Милано/Малпенза  - Катаня от 01.11.2016, 4 полета дневно, билетите вече са в продажба.
От същата дата тръгват и полетите София - Милано/Малпенза  
Така София - Малпенза - Катаня в момента е под 40 Е / човек в едната посока за първите дни на ноември.
Връщането през Мапленза е неудобно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Раянеър пускат нова линия Милано/Малпенза  - Катаня от 01.11.2016, 4 полета дневно, билетите вече са в продажба.

От същата дата тръгват и полетите София - Милано/Малпенза  

Така София - Малпенза - Катаня в момента е под 40 Е / човек в едната посока за първите дни на ноември.

Връщането през Мапленза е неудобно.

 

Да, връщането ще стане през Бергамо с Уиз през лятото.

Връзка към мнение

Раянеър пускат нова линия Милано/Малпенза  - Катаня от 01.11.2016, 4 полета дневно, билетите вече са в продажба.

От същата дата тръгват и полетите София - Милано/Малпенза  

Така София - Малпенза - Катаня в момента е под 40 Е / човек в едната посока за първите дни на ноември.

Връщането през Мапленза е неудобно.

Направи отиването до Палермо или Трапани, а връщането от Катания през Атина за София.Така е по- яка програмата.

Връзка към мнение

Направи отиването до Палермо или Трапани, а връщането от Катания през Атина за София.Така е по- яка програмата.

Така, ами, що трябва да литне директно до Катания /че си има полет от София, точно за час и половина до там/кат може да обиколи половин Европа,да клечи с часове до следващия полет и накрая, като удари чертата, ще вземе да се чуди що така.:(Някак не ги разбирам всичките тия гимнастики за сваляне на цената.:((Ама, повредата сигурно е при мен.
Връзка към мнение

Ами примерно

1) ако с разликата в цената можеш да си купиш още един билет

2) да се разходиш из още един град, при прекачването, така и така си на екскурзия

3) гъз път да види

сигурно има и още

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Към 6 часа е, то ако е с прекачване може да се направи и лоу кост, който ако е без чекиран багаж може да излезе към 120-140 евро на човек.

 

Да, точно така ходих преди 1.5г.

С Уиз до Бергамо и после с Райън до Катаня. И излезе без багаж ок. 220 на човек. Само че на връщане не се уцелваха часовете и имахме нощувка в Бергамо.

 

Но сега пък от ноември като започнат полетите на Райън до Сф, може нещо по-удобнода има.

Връзка към мнение

220 евро на човек е страшно много за прекачване с нискотарифни. Директния на мистрал е 230 евро на човек, от това по-удобно няма как да стане

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм правил 2 пъти Сицилия лоу кост под 250 лв.

В момента ми хрумва вариант без спане отиване София- Бергамо- Катаня/ Палермо/ Трапани  -Пиза - София

Връзка към мнение

220 евро на човек е страшно много за прекачване с нискотарифни. Директния на мистрал е 230 евро на човек, от това по-удобно няма как да стане

 Не съм уточнила, 220 лв. беше

Редактирано от fam
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Mistral Air offers a new series of flights to Sicily. 
 
The Italian Post Company launches new routes to the island in collaboration with Italian and foreign. 
 
Palermo Sofia is absolutely the news of the day: every Friday from 20 May to 30 September. 
 
Partial opening the sale also for charter Sunday Catania - Verona and Catania - Bergamo which will operate from June to late September. 
Dense is announced for the summer the Mistral activities from Fontanarossa: already scheduled charter chains to and from Thira, Lourdes, Tel Aviv, Mostar, Krakow, Sharm, Sofia, Bratislava, Kosice. 
Limited activities also provided on behalf of Comiso Tourgest: Parma and Bergamo.
Връзка към мнение

До вчера имаше добър вариант за април София - Пиза -Палермо -Пиза-София за около 56 евро всичките билети през сайта на Раян, през джеткост вероятно щеше да стане под 30 евро  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

          Duke,за съжаление компютърен проблем ми унищожи архива,така че не мога да помогна с координати.Само снимките ми останаха, за радост. :) Когато подготвях пътуването голяма помощ ми оказа Vagabonda от tripadvisor, по- горе беше споменат няколко пъти и още във Фейсбук  https://www.facebook.com/lasicilia?fref=ts.

 

Тук http://www.seepalermo.com/   също .Това е по памет.Ако се сетя нещо друго ще пиша пак.

Другата седмица ще пътувам до Сицилия и много ми се иска да видя този вулкан. Някой ходил ли е на него? Може ли малко подробности. С какво се пътува до там, колко струва пътуването и посещението? След като се посещава през ноща значи трябва да си взема спането някъде около вулкана.

Дайте малко информация.

Връзка към мнение

Другата седмица ще пътувам до Сицилия и много ми се иска да видя този вулкан. Някой ходил ли е на него? Може ли малко подробности. С какво се пътува до там, колко струва пътуването и посещението? След като се посещава през ноща значи трябва да си взема спането някъде около вулкана.

Дайте малко информация.

 

Предполагам питаш за Етна - с какво ще стигнете до подножието на подножието на вулкана? Да речем с кола - по спомени не е далеч от Катаня. Първата ви спирка, и задължителна мисля, е лифта до подножието на кратера. Цената по спомен беше около или малко повече от 20 евро на човек, нека някой, който е бил по-скоро се изкаже. Оттам имате два варианта - или с джипове да ви извозят до кратера (цена от по 17-18 евро на човек, а вече може и повече) или да се разходите пеша за някои и друг час.

Имайте предвид, че Етна се изкачва и от още една страна, аз говоря само за източната част. Другата страна нямам идея как се изскачва, но предполагам в нета изобилства от инфо.

 

Честно казано, посещение през нощта не ми е хрумвало, може би се струва, ако ще се наблюдава някакво явление, изригване или бог знае какво. Ние катп бяхме вулканът само си "пушеше кротко", но това се забелязваше дори от Таормина, че и от Катаня, така че..... не знам, предвид прекрасността на цяла Сицилия, струва ли се да инвестирате време за някакви нощни наблюдения, предвид и колко е красив през деня (има много съседни по-малки кратери, провери пътеписа ми за Сицилия за снимки).

Връзка към мнение

Етна ако изригва не може да се посети, ако не изригва няма какво да се гледа нощем. За изригващ вулкан нощем вижте Стромболи.

Връзка към мнение

Ами не пролича за кой вулкан се отнася. Аз опит имам само теоретичен, защото сериозно проучвах, ама жената категорично ми забрани да ходя и така си остана. Иначе не е нещо трудно, до Стромболи има фериботи с разписание в интернет, хотели, букваш си тур с водач и общо взето културна работа.

Връзка към мнение

Аз съм обикаляла Еолийските/Липарски острови, но от Калабрия. Спомням си, че достъпа до острова с вулкана е значително по-лесен от Сицилия, особено извън сезона. Предполагам, че на пристанището в Месина ще има разписания на корабчета, които ходят до острова. Ако ще оставате на острова ще трябва да спите там. Когато ходих на остров Стромболи имаше обяви за трекове до вулкана и имаше снимки от през нощта. Мисля, че изискваха да имаш поне лека физическа подготовка за тях т.е има известна степен на трудност. Ако ви е достатъчно да видите вулкана отдалеч правят обиколки с корабчета, като някои включваха оставане до към 23 ч., за да се види червенината на лавата. Не знам обаче дали ги правят и извън сезона. Предполагам, че има, но по рядко. През деня от корабчетата се вижда отчетливо дима. Той се виждаше и от прозореца на квартирата ни в Калабрия.

Мисля, че Домосед беше ходил миналата година до там. Потърси негови сводки за там.

Като оставим вулкана, острова столица Липари е великолепен. Да не забравите да пробвате и храната, уникална е.

Връзка към мнение

Съжалявам за неточността. Става въпрос за Стромболи. Нали този вулкан е действащ? Качвал съм се на не действащ вулкан но на действащ не съм. Много ми се иска да видя лавата и да усетя преживяването. Затова и още не съм си букнал хотел.

Ще остана ден два в Палермо и после до вулкана или обратно.

Взех си билет на райн от Хан за 50 евро в двете посоки. И сега чета какво може да се разгледа на острова. И този вулкан с лавата ми се видя най интересно поне засега без да съм видял друго. Та питането ми беше от кой град  да се хване ферибот за острова? В колко часа свършва нощния тур на вулкана? За да мога да си планирам нощувката

Връзка към мнение

И аз се интересувам от посещение до Стромболи. Попадна ми информация за някакви корабчета, които тръгват вечер от Сицилия, разглеждаш действащия вулкан след залеза и се връщате обратно около полунощ. Ако някой има по-подробна информация за разписание и от кой град се тръгва моля да сподели. Аз единствено намирам само целодневни или полудневни екскурзии, а не искам да губя цял ден.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.