Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

Нека да се опитам да допълня малко maialearrosto

 

Планът е добър от гледна точка на съкратеното време. На практика ползваш моята схема, която теоретично съм проиграл и считам за практически изпълнима. Само няколко важни уточнения...

 

Денят с маршрут Сиракуза-Ното-Модича-Сиракуза ще ти кажа дали е изпълним, едва след като се върна от моето пътуване в началото на месец юли. Макар аз също да съм го планирал по този начин, в действителност продължавам да изпитвам известни резерви по отношение на изпълнението. За себе си съм решил след Ното да преценя дали да пътувам до Модича или да пропусна това градче поради липса на време. Не обичам препускането и бройкаджийството, но това е вече в сферата на субективното. Аз също като теб, много мислих по темата, не е ли по-подходящо Ното и/или Модича да се разгледат на път към Агридженто. Четох доста и прецених, че макар и живописни пътищата в тази област на острова са прекалено бавни и не си заслужава губенето на време. Затова съм предвидил и това "кръгче" в програмата с начална и крайна точка Сиракуза и пътуване към Агридженто по "царския път", или иначе казано магистралата през Катания...

 

Споделям мнението на maialearrosto, че един ден за Палермо е недостатъчен. Още повече, че ти вървиш по моите стъпки и предвиждаш пътуване от Агридженто с отбиване в Монреале. Моята теоретична подготовка сочи, че въпреки краткото разстояние на практика влизаш в Палермо по най-натоварената магистрала от Месина, минаваш през градския трафик, за да стигнеш до Монреале, а после отново се налага да се върнеш в града, като междувременно си разгледал и църквата в Монреале. Като прибаваш към всичко това и времето за настаняване, наистина не остават много часове за разглеждане на самия град Палермо. В този смисъл прецени още веднъж нещата и остани поне две вечери в града за сметка на Чефалу, например, който бихте могли да разгледате набързо в деня на прибиране към Катания...

 

Дадох ти линкове към хотели. Не знам дали ще ползваш същите, но задължително мисли за паркирането, което е сериозен проблем и не бива да се подценява при логистиката!

Връзка към коментар

С очите на софийски шофьор съм наблюдавам движението в основните сицилиански градове (Палермо, Катания, Сиракуза)- сутрин и вечер там се образуват едни чудни задръствания, които ядат от времето ни. Проверете си и паркингите - къде и как са разположени.

 

Простете ми филологическото дребнотемие, да уточня как се пише и произнася на български град "Modica". Комбинацията - "CA" - (чи-а) се предава като - "КА" и градът добива правилното си произнасяне "Модика".

 

Поздрави и умната с шофирането там! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Денят с маршрут Сиракуза-Ното-Модича-Сиракуза ще ти кажа дали е изпълним,

Изпълним е, но за моите разбирания - безсмислен. Тези три града са толкова различни, че и да ги видиш за един ден, не знам какво ще усетиш.

 

Ние останахме по три дни в Сиракуза и Ното, като от Ното се разходихме за половин ден до Модика.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Здравейте и от мен,

 

Първо да благодарим на Duke за прекрасната тема за Сицилия, която ме "регистрира" в този форум и на всички други магеланци допринесли за чудесната информация за този южен най-голям остров в Средиземно море.

 

И аз като Duke планирам пътешествие из Сицилия , като за момента имам купени самолетни билети София-Катания-София 23.08.2014-30.08.2014. Ще пътешестваме семейно - 2ма възрастни и 1 дете на 10, с кола пода наем. Тъй като времето (7дни) е ограничено, а последните 2 дни ще сме в Катания (последния ден изкачване на Етна), съм се опитал да съставя маршрут подобен на този на Duke:

 

ГРАФИК ПЪТУВАНЕ:
 
23.08.2014 г. – София – Катания – Air Mistral 
 
23.08.2014 г. – Катания – Сиракуза – 67 км 
 
24.08.2014 г. – Сиракуза – Ното – Модича – Сиракуза – 140 км 
 
25.08.2014 г. – Сиракуза – Агридженто – 210 км 
 
26.08.2014 г. – Агридженто – Монреале – Палермо – 145 км 
 
27.08.2014 г. – Палермо – Чефалу – 70 км 
 
28.08.2014 г. – Чефалу – Катания – 275 км 
 
29.08.2014 г. – Катания  (посещение на Етна)
 
30.08.2014 г. – Катания -София Air Mistral
 
Молбата ми е да давате идеи за маршрута?
2 дни много ли са за Сиракуза? Възможно ли е да се посетят и разгледат Ното и Модича на път за Агридженто?
1 ден малко ли е за Палермо?  Въобще приемам всякакви предложения за маршрут като последните 2 дни задължително са в Катания.
Благодаря предварително на всички за идеите!

Привет! Завърнах се снощи. Много съм претъпкана с емоции и вдъхновения, още не съм ги асимилирала, но докато ми е пресно, ще опитам да съветвам, разбира се - от моята камбанария! За Палермо един ден е малко, определено! Ното и Модика спокойно се разглеждат за един ден, със все пиенето на бира и обяд. Вземете предвид сиестите! От 13.00 до 17.00 нищо не работи, освен тук-таме някоя кръчма. И това май месец, а за август направо не ми се мисли. Внимавайте и със синята зона, на някои места не се плаща в тези часове, но на други....00.00 - 24.00.  За нощуване на колите не мога да кажа, ние бяхме в къщи и нямахме проблеми, но на много от местата има безплатно паркиране, стига да го откриете, и то доста близо до забележителностите. Ние чинно си паркирахме на платените паркинги, наплашени от разни пътеписи и после вървяхме километри, километри...Е, поне разгледахме, но на връщане е тегаво :) На безплатните паркинги обикновено има едни играчи, дето си просят по някое евро, уж ще ти пазят колата...Предпочетохме да им дадем, не се знае как ще си я заварим после...

Чефалу е страхотно местенце! Има от всичко и е евтинийка /всъщност навсякъде в Сицилия е, като изключим забележителностите (музеи, замъци, паркове и др., които са по-скъпи от Рим и Париж). Ако не си падате извънредно по природни забележителности, не ходете в ждрелото на река Алкантара. Не си заслужава 9-те евро. Таормина е прекрасна, но претъпкана, дори и май месец! Представям си какво е август! Друго сега не се сещам, но ако имате въпроси, питайте! Бях още в Корлеоне, Савока, Форца Д'арго, Ериче, Ачи Треза, Кастеламаре дел'Голфо, Рагуза, Имера, Кампофеличе де Рочела и др. Абе...пообиколихме! Сицилия е прекрасна! Няма такава синева! А хората...хората! Прекрасни!!!! Пожелавам Ви Сицилия!!!! И за големи компании искрено препоръчвам къщите, в които бяхме! /но не препоръчвам големи компании ;) /.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря на всички за ценните съвети и предложения!

Както казва синъор Аросто, хората сме различни и всеки си има своите приоритети, така че трудно може да се даде еднозначен отговор на моите въпроси.Това, което е ясно обаче - 1 ден ден е малко за Палермо. Пренастройвам програмата с 2 нощувки в Палермо, дано за първо посещение на Сицилия да стигнат!

Определено си взимам бележка, че ще бъде много топло, още като вземем колата ще потърся магазин за да напълним багажника с вода, както и ще се запасим с шапки, очила и слънцезащитен крем.

Предполагам, че шофирането в големите градове на Сицилия - Катания и Палермо е АД. Ще се постаря да минимизирам карането на кола там.Все пак имам известен опит с каране на кола в Италия - Венеция (Местре), Флоренция, Геноа, Верона...но предполагам че южна Италия е друга бира.

Сега от тук нататък пред мен стои дилемата:

 

1.Една вечер в Сиракуза, тръгване на другия ден по обед към Ното, Модика и Агридженто.

Viamichelin дава 223 км по крайбрежния път за 4h 30". Ако отделим по 2 часа за Ното и Модика надвечер ще сме там.

2.Две вечери в Сиракуза и пропускане на вечерта в Чефалу....така както е посъветвал Duke.

 

Специално няма да имам време да обърна голямо внимание на Таормина....най-много в деня на връщане от Палермо да минем за 1-2 часа да поразгледаме. Ако не - другия път.

 

@eloena  - Кои къщи ползвахте и от къде ги намерихте? - airbnb? или друго място?

 

@ Синъор Аросто - освен за плажната зона в Палермо - Мондело, би ли посъветвал за други плажове около Агридженто, Сиракуза, Чефалу...Катаня.

 

 

Още веднъж благодаря на всички за мненията и идеите.Отверен съм за всяко ново мнение!

Връзка към коментар

Синьор Mitkot, шофирането в гореспоменатите от теб градове е любовна поезия в сравнение с това, което те очаква в, да кажем, Палермо, в който си е жив натурализъм карането. Почти всяка кола е чукната, огъната, одрана... Разбира се, ако някой от сицилианската дружина шофира там, то ще е шофирал на едно от невероятните места по света и ще спечели моето уважение. В случая ние не говорим за Южна Италия, а за Сицилия: макар и да е част от Р.Италия, тя си е отделна страна.

 

Жегата в избрания от теб период ще е подобна на пловдивската плюс 5-8 градуса отгоре плюс влага. Ако разглеждате Ното на бегом, час е достатъчен, за Модика и два часа са достатъчни, тук вече ти ще вземеш отговорно и мотивирано решение.

 

Що се отнася до Таормина, тя винаги може да се "напасне" с Етна, а и е толкова малка, че бул."Витоша" и главната улица на Пловдив са по-големи, а какви плажове има Таормина... лелей!

 

За Етна снабди дружината с обувки с твърди подметки и, за всеки случай, с тънки ветроупорни якета.

 

Относно плажовете - да, Сицилия предлага изобилие от великолепни плажове. В момента чета една добра статия в "Кориере дела сера" за плажовете там (http://viaggi.corriere.it/viaggi/weekend/mare/2012/marzo/sicilia-spiagge.shtml ), ползвай я и си я преведи с която машина си свикнал, и, естествено, ако има нещо неясно, питай Вагабонда на http://www.tripadvisor.com/members-forums/Vagabonda  . Ламя е, отговаря до 24 ч.!

 

Поздрави на Елоена, че си е направила труда да си напише отчета, а не като други, безславно скатаващи в "магеланци.ком"..., правещи се на умрели лисици... :lol:

 
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Оказва се, че е доста трудно да даваш съвети, особено на непознати. Ще споделя, че на нас Таормина изобщо не ни хареса. Малко е да се каже - направо избягахме от там, хванахме едно такси и направо в Джардини Наксос, където изкарахме страхотно два дни. Таормина я гледахме отдалече.

 

Не ни хареса и Модика, но не съжалявам за посещението - просто не си падаме по такива градове. За сметка на това Сиракуза и Ното са приказни - всеки по своему.

 

Доволна съм, че не взехме кола под наем, не си давахме никакъв зор и си изкарахме доста лежерно.

 

Замисляме втора екскурзия с мотор (без деца) - на вниманието на мотористите: Сицилия е за мотор!

Замисляме и трета екскурзия само с ЖП.

 

Хората наистина са великолепни! Казваш им две думи на идиотски италиански и те изпадат във възторг!

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

Включвам се да следя темата, поради замислено пътешествие до Сицилия през септември.

Mitkot може ли малко повече инфо за Mistral air не съм ги ползвала, а ми харесаха за еднопосочен билет до Катания. На връщане ще останем 2-3 дни в Рим - любима дестинация.

Eleona - може ли повече инфо за къщите , започвам да се притеснявам от шофирането и опазването на рент а кара, въпреки, че съпругът ми е карал из цяла Европа и Италия.

Програмата още не е готова, но ще я споделя, когато ми узрее.

Връзка към коментар

Много си права, Но Нейм, че е трудно да даваш съвети на непознати, винаги може някой съфорумец, бидейки вече там, да те напсува и да ти каже: "Тъпанарино ниеден, къде ме довлече - това не е моето място!... " :)

 

В случая с Таормина и на мен градчето ИЧ не ми допадна: навалица канска, комерсиално, претъпкано, направено като за туристи, агресивни мамаши-рускини, но единственото, за което не съжалявам, е гледката към Етна.

 

Разбира се, много пъти правим уточнението, че Сицилия е остров поне за няколко пъти. Лично аз догодина ще мръдна към дивия и там Северозападнал район, да си довърша работата. Поздрави!

 

 

 

Оказва се, че е доста трудно да даваш съвети, особено на непознати. Ще споделя, че на нас Таормина изобщо не ни хареса. Малко е да се каже - направо избягахме от там, хванахме едно такси и направо в Джардини Наксос, където изкарахме страхотно два дни. Таормина я гледахме отдалече.

 

Не ни хареса и Модика, но не съжалявам за посещението - просто не си падаме по такива градове. За сметка на това Сиракуза и Ното са приказни - всеки по своему.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В случая с Таормина и на мен градчето ИЧ не ми допадна: навалица канска, комерсиално, претъпкано, направено като за туристи, агресивни мамаши-рускини, но единственото, за което не съжалявам, е гледката към Етна.

Никога не трябва да се забравя и периода, когато се посещава едно място, както и винаги трябва да си имаме едно наум.

Аз не видях това в Таормина. Имаше туристи, но нищо особено, че да ми направи впечатление чак тарапаната. Може и да съм имала късмет или пък я обикалях точно по жегата в средата на юни и всички се бяха изпокрили.

Същото се получи и във Венеция. Бях там седмица след карнавала и беше някак пусто. Като се загубиш привечер няма кой да попиташ за посоката. Мъртвило. След това все се чудя като каже някой колко туристи има там :) .

А си спомням и пиаца Навона в Рим. Първият път я видях през декември, цялата шарена с новогодишна украса, балони, играчки. Вторият път я видях края на февруари. Само от картата можех да позная мястото. Пусто и само 2-3 художници бяха изложили картините си на площада.  Мястото изглеждаше съвсем различно. 

Та за това не само, че хората сме различни и имаме различен поглед към нещата. Зависи и от настроението ни, очакванията и естествено времето, през което  посещаваме дадено място.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

http://www.homeaway.co.uk/p865336

http://www.homeaway.com/vacation-rental/p417192?utm_source=NL&utm_medium=email&utm_term=20140102&utm_content=propertyid_text_o_loth&utm_campaign=HAUKOwnerInquiry

 

Това са двете къщи. Първата е в района на Палермо, на 8 км. от Чефалу, а втората на 30 км. от Катаня. И двете са на няма 50 м. от морето, в случай че имате време за плаж, но плажовете са каменисти. От втората гледката е...УАУ! Етна, с дъх на жасмин и всички нюанси на зеленото и синьото в морето и небето. Хазяите и на двете места са прекрасни и ненатрапчиви. Изобщо, горещо препоръчвам!

И да се похваля с нашите шофьори: след 2 седмици каране и 2400 км. навъртени - без драскотина и на двете коли. Шегувахме се, че трябва да им издадат златни талони от Херц. Но наистина движението е "олеле майко". :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На 2 май т.г. бях във Венеция - бр-р-р, колко много хора имаше там, ужас. От друга страна, кеф български - заради празниците се чуваше много българска реч. Мамка му, как се познаваме дори и от няколко десетки метра: прекрасен, ама намусен народ, но поне откровен в своята темерутщина.

 

Венеция през зимата е тъжно-призрачен град: че като духне от лагуната един пронизващо-студен адриатически вятър... Флоренция през май е претъпкан град за моя вкус - ужасяващи тълпи.

 

Но пък как да не обикнеш Таормина само заради тези двамина юнаци, за които писах по-горе: Джани и Джузепе...

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И да се похваля с нашите шофьори: след 2 седмици каране и 2400 км. навъртени - без драскотина и на двете коли. Шегувахме се, че трябва да им издадат златни талони от Херц. Но наистина движението е "олеле майко". :)

 

За градовете е ясно, но дай малко повече данни за движението извън населените места. В какво състояние е магистралата от Палермо до Катания, както и тази от Месина до Катания. Нямам предвид качество на асфалта, а по-скоро трафик, брой ленти, тол пункотве, наличие на бензиностанции и т.н.?

Връзка към коментар

Здравейте отново,

За Мистрал аир какво да ви кажа? Чувствата ми за момента са противоречиви.

Разбрах за съществуването им от сайта на летище София. От сйата им http://www.mistralair.it/en/index.shtml, става ясно че са авиокомпания на Италианските пощи..., която се занимава главно да вози карго.От юни до края а септември ще има редовен полет София-Катания-София, всяка събота. Гледам, че много български агенции за пътувания са обявили програми за Сицилия от събота до събота. Кратка справка в интернет показва че зимата са използвани от Томпсон за чартър от Лондон до италианските ски курорти (вероятно Милано). До тук всичко е добре, до момента в който реших да си купя билети.

Първо сайта им постоянно забива и да кажем от 7-8 опита едвам един път успях да направя резервация и да се регистрирам (изпращат ти на емайла име и парола). После като дойде време за плащане стана ясно, че приемат кредитини карти издадени само от пощенската банка на Италия. След 10-на разменени емайла с една синъора от продажбите им...еле сложиха и форма за плащане с виза или мастеркард. Сега имам купени билети, само се моля да има мераклии да летят и да не анулират полетите, щото всички планове и желания и резервации за посещение в Сицилия ще се изпарят.Ето за това ,за момента всички резервации ги правя с опция за free cancelation. Надявам се всичко да е наред и да посетим този чуден остров.

Това за момента е моя опит с тях.Ако някой знае нещо повече, нека да сподели.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ние мрънкаме по родния превозвач, ама как мрънкат италианците за своите, не е истина. Има още много какво да учим от Ботуша. Там и самолетният пазар е весел, помните, че на 11 август 2012 г. Windjet "сгъна крилете" (Евала, Жоре, от теб съм научил този израз и много ме кефи) и остави 300 000 пътници на земята, Myair.com (http://www.myair.com/jspmyair/index.jsp ) имаше домогвания до родния пазар, ама и той фалира.

 

Признавам, че въобще не съм експерт по авиокомпаниите и самолетите, а съм калфа в яденето и пиенето, ала с интерес "поръчках" из италианските форуми за тоз "Мистрал Еър", част от групата на Италианските пощи - представяте ли си ние да имаме подобен оператор, работещ с Български пощи, та срещнах не малко отрицателни отзиви. Дори жабарите се шегуват, че е по-сигурно пътешествието да е с велосипед, а не с посочената авиокомпания.

 

В италианския трипадвайзър (http://www.tripadvis...Air_Travel.html ) има добри и лоши отзиви, я да видим лошите, че те винаги са от сърце, цитирам:

 

„На отиване самолетът беше с повреден двигател: повече от 14 часа закъснение. Кацането беше ужасно, отскочихме от пистата. Когато се върнах у дома, прочетох малко отзиви за тази авиокомпания и в края на краищата мога да кажа, че имахме късмет. Ако можете да избирате, не летете с „Мистрал Еър.”

 

„Потвърждавам, че това е катастрофална компания. В момента закъснявам 7 часа от Лампедуза за Орио ал Серио и няма никакви обяснения.”

 

Има и още по-весели...

 

В сайта на "Мистрал" (http://www.mistralai...it/flotta.shtml ) пише, че във флотата има BULGARIAN AIR CHARTER - 2 MD 82, което малко ме успокоява, но си имайте едно на ум.

 

Да му мислят туристическите агенции и да си подготвят успокоителни и автобуси в резерв, че нещо по сицилиански се вдъхновиха и едни печалби им се привидяха... и дано да нямаме изоставени и тъжни туристи!

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря! Май ще си купя класически прекачвания напр. ...... в Рим.

Нещо сайта не се превежда на английски, а е на италиански и това също ме отказва.

Да попитам, макар че видях инфо в темата: Не знаем италиански /г-цата знаеща три езика остава в къщи/, та с малкото си  английски до сега не сме имали проблеми, дали ще се оправим в Сицилия?

Връзка към коментар

Синьор Митко, дано са коректни от авиокомпанията.

 

Синьора МамаС, всяка една госпожица, владееща много езици, би имала затруднения в Сицилия, по ред причини. Но нейната МамаС, знаеща английски, ма, никакъв проблем, сицилианците също не обичат английския... :) Най-добре там човек никакъв език да не знае, със сигурност ще се справи по-добре от детето си...

 

Ако чукнем в търсачката "Мистрал ер екскурзия" получаваме удивителни оферти от туроператорите, толкова вдъхновяващи, че се търкалям от смях.

 

От тях научаваме, че в Ното имало дворец на Дожа (?!), повечето агенции при "копи/пейст" в петия ден изписват "Отпътуване за КатеРДалата на Монреале", научаваме, че има прекрасна възможност за "Свободно време с възможност за самостоятелно посещение на "Капела Палатина" и катакомбите на Капуцините" - да бе, баба Пена от Панагюрище сама ще открие катакомбите на капуцините... и че на Етна имало "Свободно време с възможност за проучване на страничните кратери "Силвестри". Бре, убавци!

 

След такива туроператорски истини ми остава само да си пусна ансамбъл "Вал Дакрагас" от Агридженто (страхотен концерт имаха в София) и да ви кажа, че приятелски ви завиждам за вашия първи сицилиански миг. Незабравим ще е!

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В Италия малко се говори английски, ама с обща култура ще се оправите. Той италианския е нещо като развален шопски, както казваше един колега.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В Италия малко се говори английски, ама с обща култура ще се оправите. Той италианския е нещо като развален шопски, както казваше един колега.

 

 

Нека видим какво казва Патриарха на нашата литература по въпроса:

http://www.znam.bg/com/action/showBook?bookID=944&elementID=1808298863&sectionID=5

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 та с малкото си  английски до сега не сме имали проблеми, дали ще се оправим в Сицилия?

Ха ха! Никакъв шанс!

 

Но с усмивка, повече жестикулации и мимики, ще се почувствате като у дома си!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За градовете е ясно, но дай малко повече данни за движението извън населените места. В какво състояние е магистралата от Палермо до Катания, както и тази от Месина до Катания. Нямам предвид качество на асфалта, а по-скоро трафик, брой ленти, тол пункотве, наличие на бензиностанции и т.н.?

 

Mагистралите са като нашите. Две платна и едно аварийно. Движението по тях си е съвсем прилично, не е много натоварено. Тол-пунктове срещнахме само по магистралата Катаня - Месина. Цената приблизително за 50-тина километра е около едно евро. Бензиностанции има доволно. С цени на дизела, които варират от 1.55 до 1.72 евро. Всички пътища са перфектни, и най-затънтените са с идеален асфалт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Продавачите на пазара "Вучирия" в Палермо весело ме изгледаха, когато им казах: - Момци, абе мога ли да я снимам тази риба меч, че жена ми много се впечатли от меча... Те: - Веднага да идва жената и да иде зад сергията, за да го премери... :) Е, и те огледаха синьора Ароста, и останаха доволни...

 

Сицилианците са хора народни, изключително горди със земята си. Хората могат да общуват и без думи, т.нар. "емотивна функция на езика".

 

Иначе сицилианският е много сладък и се усещат едни приятни редукции в гласните. Я да го чуем с подстрочник на италиански:

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

maialearrosto  "На 2 май т.г. бях във Венеция - бр-р-р, колко много хора имаше там, ужас. От друга страна, кеф български - заради празниците се чуваше много българска реч. Мамка му, как се познаваме дори и от няколко десетки метра: прекрасен, ама намусен народ, но поне откровен в своята темерутщина." .... Номинация за магеланец, който с най-малко думи може да каже най-много! И казаното да бъде завладяващо. Очаквам книга с пътеписи.... и най-незабележимото място ще се превърне в мечтана дестинация, различна от всички посетени! А творението "бестселър". Богатството и таланта трябва да бъдат споделени, като всеки Божи дар!  :party:

Редактирано от Elena_el
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На мен пък Таормина ми хареса. Вярно, комерсиално е и има тълпи, но има и спиращи дъха гледки, особено от античния театър. Има и изненадващи улички и кьошета. За сметка на това пък Ното, кой знае колко не ме впечатли. Красиво е, спор няма, но малко еднообразен ми дойде.

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.