Прескочи до съдържание

София


cck

Препоръчани мнения

преди 8 часа, домосед каза:

Имаше някакъв кабинет с бюро на действащ чиновник. Подозирам, че не даваха да се снима, защото ги беше срам от безличния министерски стил на мебелировката 🙄

Според мен си абсолютно прав. Вероятно е същата причина и бюрото на Пенчо Славейков да е изложено в коридора.

 

преди 14 часа, Фичо каза:

...:smile3:

Имаме правилен отговор!  :clapping:
Аз не го знаех това, и ми се стори любопитно, че е точно на английски, някакси ми изглеждаше по-вероятно ако е на чужд език, да е руски или френски ... затова ги и сложих във възможните отговори. :wink: 
 

...

 

Паметта е странно нещо.

Често не си спомням какво ми е казала жена ми вчера, което в много случаи освен комично, може и да е трагично.

Но помня доста неща от даскалката си по бълг. език и л-ра в СМГ - другарката Караджова... "Усещане за жена", и не беше някое девойче, току-що излязло от университета, а жена на 50+. На една родителска среща се оказа, че е преподавала и на баща ми.

 

 

 

 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...


IMG_20201028_142304.jpg.d608e38cf800187193bda79651259155.jpg

Внимание! В Националния исторически музей се плаща пълна тарифа 10 лв билет, а залите за Средновековието и Третата българска държава са затворени за (хипотетично) обновление. Отворени са първобитните, траките, римляните, възрожденците и бежанците (от Македония, Източна и Беломорска Тракия и Мала Азия). Има и специално участие със снимки на пингвини и ледени блокове от българските антарктици от 1987 насам. 

 

Историйка: разглеждам си аз (с маска) български регионални дамски тоалети (носии) от XIX век и подслушвам следния диалог между (повече от две) уреднички (също с маски) в дъното на залата:

- Тук има един човек, някой знае ли кой е?

- Какъв е?

- Не знам. Дали не е посетител?

- Посетител ли?

- Абе май прилича на посетител.

- Дали пък наистина не е посетител?

- Може и посетител да е! 

Аз напрягам слух за "А, стига бе!", но диалогът не стига дотам, преди да съм се прехвърлил в съседната зала за пленуми на БКП, съхранена във вида си от ноември 1989.

  • Харесвам 8
  • Смея се 14
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, домосед каза:

Внимание! В Националния исторически музей се плаща пълна тарифа 10 лв билет,

Т.е. не си ходил там в понеделник?

Има безплатен вход и преференциална цена от 1 лв в определени дни, посочени тук.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Обикаляйки онзи ден из София по обичаен маршрут, се сетих, че като вдигне човек поглед и вижда с нов поглед детайли, инак познати, но които някак си пропуска в забързаното ежедневие. Да се чуди човек защо да бърза толкова много. Сградите са на Витошка, Солунска, Денкоглу, Цар Асен, Цар Самуил, Княз Борис, Узунджовска и Ангел Кънчев.

Ето:

 

20201101_144235.jpg.31c0005b562beb85e7b1331ca942c11f.jpg

 

20201101_142318.thumb.jpg.50d61729e4ec62bef6102ce0a81670a3.jpg

 

20201101_142138.jpg.126ea6257c424b5fb15e4d5b307936c1.jpg

 

20201101_141831.jpg.d1a2f4fc4106a6a6bf1a98d693e6fe56.jpg

 

20201031_164116.jpg.75b43213113cb0a1f1721cc074898ef7.jpg

 

20201031_163550.thumb.jpg.0a09e3b40474e4de5dded6ca4bb53662.jpg

 

20201031_162920.thumb.jpg.10b1d4f2e42c9ddb550e743808b629d8.jpg

 

20201031_142452.thumb.jpg.5bbdda542da89aa1c27be2ba6b8afed2.jpg

  • Харесвам 21
  • Браво 3
Връзка към коментар

Здравейте, някой случайно дали може да ми помогне по следния въпрос - мога ли да паркирам на буферния паркинг на стадиона, но без да ползвам метрото? Мъжът ми има карта за метрото и за паркиране и си паркира с нея, но твърди, че задължително трябва да се возя на метрото, не можело без. Вярно ли е това? Чудя се и на стадион Васил Левски само подземен буферен паркинг ли има? Има и един открит до самото метро, но не мога да разбера дали е буферен, в дясно на излизане от метростанцията. 

 

Благодаря предварително. 

 

 

Връзка към коментар

Само идея, ако наистина е задължително да ползваш метрото можеш да маркираш билета на влизане и после да си излезеш от същата станция...

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
19 minutes ago, Eva eva said:

Здравейте, някой случайно дали може да ми помогне по следния въпрос - мога ли да паркирам на буферния паркинг на стадиона, но без да ползвам метрото? Мъжът ми има карта за метрото и за паркиране и си паркира с нея, но твърди, че задължително трябва да се возя на метрото, не можело без. Вярно ли е това? Чудя се и на стадион Васил Левски само подземен буферен паркинг ли има? Има и един открит до самото метро, но не мога да разбера дали е буферен, в дясно на излизане от метростанцията. 

 

Благодаря предварително. 

 

 

Там конкретно не знам как е организирано, но вероятно няма да има разлика с на Баучер, а там е задължително и връщането с метрото мисля. Знам, че ако идеш да си свършиш работа с метрото и се върнеш с трамвая не важи.

Иначе до Стадиона със сигурност направиха платен паркинг (не буферен), но цената е друга.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 3.11.2020 г. в 19:03, Zaro каза:

Обикаляйки онзи ден из София по обичаен маршрут

Аз пък направих една пролетна (2020) компилация от снимки от необичаен маршрут из Дървеница и Студентски град.

Не бях минавал по него повече от 25 години

 

2020.thumb.jpg.78ef303c323f2e82884846472cc13407.jpg

 

 

https://photos.app.goo.gl/DMqnivQP5BJpBZHs7

 

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар
28 minutes ago, домосед said:

Аз пък направих една пролетна (2020) компилация от снимки от необичаен маршрут из Дървеница и Студентски град.

Не бях минавал по него повече от 25 години

 

2020.thumb.jpg.78ef303c323f2e82884846472cc13407.jpg

 

 

https://photos.app.goo.gl/DMqnivQP5BJpBZHs7

 

То си е като на Слънчев бряг - нищо общо с преди. 🙂

 

П.П. Всичко друго малко или много разбирам, ама тоя замък там...  😂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

И аз така бях удивена миналата година от разликата, като водих детето на един рожден ден в кафе до зала Хр. Ботев. Като тръгвах, си мислех, че познавам добре района, все пак 6 години от живота ми са минали в Ст. град, нищо че не съм стъпвала там от години. Като отидох, мислех че никога не съм била там, абсолютно не можах да го позная, нито да се ориентирам. трябваше да си пусна навигатора на телефона и пак бая се помотахме, докато отрием кафето.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 6.11.2020 г. в 14:15, Eva eva каза:

Здравейте, някой случайно дали може да ми помогне по следния въпрос - мога ли да паркирам на буферния паркинг на стадиона, но без да ползвам метрото? Мъжът ми има карта за метрото и за паркиране и си паркира с нея, но твърди, че задължително трябва да се возя на метрото, не можело без. Вярно ли е това? Чудя се и на стадион Васил Левски само подземен буферен паркинг ли има? Има и един открит до самото метро, но не мога да разбера дали е буферен, в дясно на излизане от метростанцията. 

 

Благодаря предварително. 

 

 

За Васил Левски не знам как е, но за Г. М. Димитров може да се паркира без никакъв проблем. 

Предполагам, че и там няма ограничения, дано да не бъркам. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички за отговорите. В крайна сметка се оказа, че точно срещу спирката на метрото е зелена зона и неделя не се заплаща и спрях там без проблем 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В други страни затварят коледните базари, в София ще има два или дори три!

1. На Народния - минала седмица вече го строяха (снимка)

2. На НДК - ще е Градче?! Днес минах от там и още нещо такова няма, но е планирано да отвори от 4.декември https://stolica.bg/sofia/organizirat-koledno-gradche-krai-ndk

3. На пл. Славейков - бях чела някакви новини, онзи ден минах, но още нищо нямаше, не знам дали ще го бъде и от коя дата - https://www.ploshtadslaveikov.com/koleden-bazar-shte-ima-na-ploshtad-slavejkov/

IMG_20201113_155624.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

10 гигапикселова снимка на София, направена от Витоша. Детайлите и яснотата са невероятни за снимка от такова разстояние (знам, знам, космическите технологии могат и повече, ама да не прекаляваме 😉 ).

https://panomagic.eu/gigapixel/Sofia-from-Kopitoto/?fbclid=IwAR35Li4ZHGNxScjgIinNMkRT6v_a3wILcANEvrUF8EsceuZKootrvOlGXXQ

 

 

И новата 4к лайв уебкамера на Черни връх с гледка към София (то па една гледка в тая мъгла и прах)

https://huts.bg/chvrah4k.html?fbclid=IwAR0KyquR7VEt7ni3sIGG-P_FOdny5lO7H5Lpaw4BZebRTxagoe_KgkDgNPM

  • Харесвам 8
  • Благодаря 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
12 minutes ago, Lirea said:

И новата 4к лайв уебкамера на Черни връх с гледка към София (то па една гледка в тая мъгла и прах)

https://huts.bg/chvrah4k.html?fbclid=IwAR0KyquR7VEt7ni3sIGG-P_FOdny5lO7H5Lpaw4BZebRTxagoe_KgkDgNPM

Вчера разхождах детето (3г.) насам-натам из центъра. На всяко кръстовище ме питаше на какво мирише. Колите пускат отвратителни гадости и в момента са МНОГО: вонеше на Халите, на ЦУМ, на Витошка/НДК (ок, там миришеше повече на пица отколкото на коли), на Моста на влюбените, на малкото НДК и някъде там се отказах и го качих на трамвай. Беше "час пик" към 18:30 и в трамвая бяхме 5ма души с мен и детето. 😷

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , Coo каза:

Беше "час пик" към 18:30 и в трамвая бяхме 5ма души с мен и детето.

Голяма гадост е да ходиш край задръствания и да дишаш мръсотиите, но пък и разбирам хората - като се возиш в колата си е по-малко вероятно да се заразиш, отколкото в градския транспорт, където минават стотици хора през всяко превозно средство. Аз лятото, като съм с колелото по бул. "България" посока центъра, започва да не ми стига въздухът, хем е надолнище. На връщане минавам през Южния парк и нямам този проблем. Странно, по баирите в планините също нямам този проблем 😉 
Следващия път на разходки в ненатоварени часове или някъде сред природа 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.