Прескочи до съдържание

София


cck

Препоръчани мнения

В Софийската Градска Художествена Галерия има изложба Градината на Духовността с картини на наши художници гостували на Атон. 

 

 

Изложбата е продължена до 28 март. Билета е 6 лв. като всеки втори и четвърти четвъртък от месеца е без пари, т.е  на 11 и 25 март.

Интересна изложба с много впечатляващи снимки от началото на 20 в. 

 

56.jpg.c16f1086554566b791f479b439759109.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 32 минути , antea каза:

Билет за 90 мин. - най-накрая. В статията пише, че трябва да се свали арр MPASS, какъвто обаче не намирам. Намирам само сайт, в който се регистрирах и от там мога да закупя билет, но с арр би било далеч по-удобно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

няма app, но можеш да си сложиш сайта на Home Screen на телефона и директно да го достъпваш от там, така че си работи почти като приложение - поне аз така го ползвам

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 23.02.2021 г. в 16:34, patilana каза:

Това е предложението за щандове - библиотеки на площад "Славейков ". Хубаво е накрая да си ни върнат книгите там.  Сега имам чувството, че съм на хокейно игрище без хокеисти .

 

orig.jpg.7105144510fdac3a34c061cd02a86846.jpg

 

Харесва ми! На коя фирма е предложението?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Яничка каза:

Билет за 90 мин. - най-накрая. В статията пише, че трябва да се свали арр MPASS, какъвто обаче не намирам. Намирам само сайт, в който се регистрирах и от там мога да закупя билет, но с арр би било далеч по-удобно.

 

преди 2 часа, antea каза:

няма app, но можеш да си сложиш сайта на Home Screen на телефона и директно да го достъпваш от там, така че си работи почти като приложение - поне аз така го ползвам

Ами пак половинчата работа - билет за час и половина е стъпка напред, с огромно закъснение, липсата на простия начин, прилаган по цяла Европа, е стъпка назад. Твърде много усилия за хора с аналогово мислене.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , Zaro каза:

 

Ами пак половинчата работа - билет за час и половина е стъпка напред, с огромно закъснение, липсата на простия начин, прилаган по цяла Европа, е стъпка назад. Твърде много усилия за хора с аналогово мислене.

Час и половина, но за едно превозно средство. Не се подвеждай! Като аналогово билетче е, просто един вид се "самоунищожава" след час и половина след перфорация. Или в края на деня, дори да не си го ползвал!

  • Шок 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , Victoria каза:

Час и половина, но за едно превозно средство. Не се подвеждай! Като аналогово билетче е, просто един вид се "самоунищожава" след час и половина след перфорация. Или в края на деня, дори да не си го ползвал!

Не знам дали е така, щото в София няма маршрут, който да ти отнеме повече, което обезсмисля упражнението.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Zaro каза:

Не знам дали е така, щото в София няма маршрут, който да ти отнеме повече, което обезсмисля упражнението

Точно така е. Нямаш право да се прекачваш и може да го купиш само в деня,в който ще го ползваш. Пълна недомислица. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

защо да не може да се прекачваш?

 

Превозният документ е валиден за придвижване в рамките на текущия курс на превозното средство или за период до 90 минути след неговото валидиране. За успешна валидация на картата е необходимо време от около 60 сек., след закупуването ѝ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , antea каза:

защо да не може да се прекачваш?

 

Превозният документ е валиден за придвижване в рамките на текущия курс на превозното средство или за период до 90 минути след неговото валидиране. За успешна валидация на картата е необходимо време от около 60 сек., след закупуването ѝ.

image.png.ccbdad37eee3cf7fb0dfbba1128a4054.png

 

Аналогови аматьори...

 

A някой може ли да обясни както е искал да каже авторът с това изречение:

 

Цитат

За успешна валидация на картата е необходимо време от около 60 сек., след закупуването ѝ.

 

Тия хора са малоумни! Какво означава това? Че системата се нуждае от 60 секунди или че до 60 секунди трябва да валидираш билета?

 

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, antea каза:

 

Цитат

При влизане в трамвая или автобуса е-билетът е на дисплея на телефона и се доближава на 5-10 см от валидатора. От този момент той важи за 90 минути пътуване и то само в това превозно средство.

 

Ахахахаха! Тъ... музиканти, които свирят на тъпан!

 

О, и това!

 

Цитат

Предстои да се внедри и възможността да се плаща пътуването с дебитна или кредитна карта при влизане в превозното средство. За тази цел в третата метролиния вече са монтирани валидатори, с които се действа като с банкомат - докосваш картата и набираш пинкода при влизане.

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
В момента, antea каза:

ясно... язък, половинчата работа

Чеп за зеле не става от тия в ЦГМ. Ако е за такъв билет - ще си го купя от А1, те го въведоха първи.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, ivan69 каза:

Утре по обяд мисля да отида на минерален басейн Корали , ако някой иска може да изпием по бира. Билета е 15 лв .

Моля, разкажете са софиянци дето не познават София - къде е минерален басейн Корали и какво представлява?

 

Не знам дали е пускано, но открих много хубав блог за стара София и нейните култови кръчми!

Много хубаво е разказано и показано. Точно за това, което си говорихме - сладкарница "Прага" (дето сега е банка), "Унгарския", дето е Хепи, НТС и БИАД. Отсреща в градинката - "Чайка".

И като стана дума за промени - вуйчо ми живееше малко по-надолу - на "Шишман" и "Раковска", кухнята му гледаше в двора на 7мо. Някъде в зората на демокрацията отиде да работи в чужбина (изпратиха го служебно, не емигрант) и се върна след 5 години. Буквално получи шок. През 90те "Шишман" се превърна от тиха, скучна централна уличка в "арабски пазар" и върволица от кръчми, магазинчета, клекшопове...Продаде си апартамента и се изнесе, не можа да свикне с промяната. Може би уцели лош момент и контраста беше силен, не знам.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, samuraika каза:

къде е минерален басейн Корали и какво представлява?

На Панчарево. До банята. Представлява басейн 😀

Открит, с топла вода, с неправилна форма (не става да плуваш дължини в него)
Би трябвало да работи и през зимата, но не знам дали го ловят  карантинните мерки.

През лятото уикендите входът за възрастни беше 30 лв, а делничен ден 20 лв. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, antea каза:

Превозният документ е валиден ...

Само закостенял, останал, в миналия век,  чиновник, може да измисли това.

"Превозен документ"- а вие, очаквате чудеса...

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 8 часа, домосед каза:

На Панчарево. До банята. Представлява басейн 😀

Открит, с топла вода, с неправилна форма (не става да плуваш дължини в него)
Би трябвало да работи и през зимата, но не знам дали го ловят  карантинните мерки.

През лятото уикендите входът за възрастни беше 30 лв, а делничен ден 20 лв. 

Да добавя само , че в ресторанта до басейна правят най-вкусните кюфтета на скара , които съм ял този век. Айде тръгвам , че закъснях!

Връзка към коментар

Как ми се искаше да се зарадвам с това електронно билетче!

...

Защо не ми се получват нещата със Столична община ... а не е като да не полагам усилия да харесам нещо, направено от тях.

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

Как ми се искаше да се зарадвам с това електронно билетче!

...

Защо не ми се получват нещата със Столична община ... а не е като да не полагам усилия да харесам нещо, направено от тях.

Мисля, че проблемът е в теб. Не полагаш достатъчно усилия 😉

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 18 часа, Яничка каза:

Билет за 90 мин. - най-накрая. В статията пише, че трябва да се свали арр MPASS, какъвто обаче не намирам. Намирам само сайт, в който се регистрирах и от там мога да закупя билет, но с арр би било далеч по-удобно.

Google Play store

Връзка към коментар
преди 3 минути , Яничка каза:

Именно. Няма такъв app към момента.

Ти представяш ли си - В Google Play store да има приложение на Столична община. 

Това си е за Гинес. А и Пловдив ще го изпревим поне в 1 нещо.

:wink:

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, ven62 каза:

Как ми се искаше да се зарадвам с това електронно билетче!

...

Защо не ми се получват нещата със Столична община ... а не е като да не полагам усилия да харесам нещо, направено от тях.

@ven62, чувала съм, че на метро станция "Хаджи Димитър" понякога може да срещнеш и самодиви 😃

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 49 минути , Яничка каза:

Именно. Няма такъв app към момента.

Sofia public transport ? аз не съм в София ,, просто погледнах от любопитство... че нашите във Варна са мега трагедия... с пордажбите на билети..

 

В момента, gini каза:

Sofia public transport ? аз не съм в София ,, просто погледнах от любопитство... че нашите във Варна са мега трагедия... с пордажбите на билети..

 

или ЦГМ голяма община

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.