Прескочи до съдържание

Питане за airbnb.com


neuromancer

Препоръчани мнения

Значи да разбирам, че сумата не се блокира, а ако случайно се наложи (нещо счупено или др. подобно), то тогава дърпат съответната сума по картата, така ли?

Ами първо преговаряте помежду си с хазяина посредством Resolutions Tool

за да се разберете за някаква сума. Ако се разберете - airbnb задействат плащането, ако пък не се споразумеете сами - airbnb посредничи.

 

Впрочем - не само хазяин може да предяви претенция по депозит. Също така и гост може да поиска компенсация, ако някои от заявените удобства (например WiFi ) не са били налични.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами първо преговаряте помежду си с хазяина посредством Resolutions Tool

за да се разберете за някаква сума. Ако се разберете - airbnb задействат плащането, ако пък не се споразумеете сами - airbnb посредничи.

 

Впрочем - не само хазяйн може да предяви претенция по депозит. Също така и гост може да поиска компенсация, ако някои от заявените удобства (например WiFi ) не са били налични.

Става въпрос само, ако има някакъв проблем, иначе не се блокира депозит, не се дава кеш, нали така :) ?

Аз малко като полуидиот, ама да видя дали съм разбрала :rolleyes: ...

Връзка към мнение

:)  Да, правилно си разбрала. ;)

 

(и освен това си успяла да ми цитираш правописната грешка, преди да успея да я поправя,  че да се червя сега :biggrin: )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

(и освен това си успяла да ми цитираш правописната грешка, преди да успея да я поправя,  че да се червя сега :biggrin: )

Ти пък сега! Колко хора мислиш, че бяха забелязали как си написал "хазяин"? А сега вече всички ти препрочитат поста да видят къде е грешката :biggrin:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз искам да попитам нещо, но не съм сигурна дали тук е мястото... За пръв път ще използвам airbnb и доколкото разбирам за да запазиш нещо трябва да потвърдиш ID ( verify ID) , и въпреки всички обяснения за SSL кодове колко сигурно е да пратиш снимка на личната си карта на подобен сайт?

Връзка към мнение

Аз си пратих снимка на шофьорската карта, когато се регистрирах. Нищо не ми се случи, но още ми е неприятно и се чувствам като глупак. А после препоръчах 2-ма души и на тях не им искаха личен документ, може би заради препоръката от мене. Ако искаш, аз ще ти пратя препоръка или пък използвай препоръката от Жоро (Основателя), с препоръка имаш и някой долар намаление при първата покупка - май бяха 35$.

Връзка към мнение

Абсолютно вярно е това с препоръката.И на мене не са ми искали документ при регистрацията(използвах препоръката на Гошо).И да ползваш отстъпка,но и като нов член пак има отстъпка.

Връзка към мнение

Относно потвържденията - става на сравнително случаен принцип. Или airbnb може да реши да изисква документи на случаен принцип, или хазяина може да реши да приема резервации само от потвърдени регистрации. Т.е. не е нещо задължително, но като цяло улеснява процеса на резервация. 

 

Ето повече информация: https://www.airbnb.com/help/question/464

 

 

Who needs to verify their ID?

To help promote the safety of our growing community, our goal is to have every guest and host complete Verified ID to help indicate that their online and offline IDs match the name on their Airbnb profile.

Currently, we ask all guests making last-minute reservations, as well as a random sampling of community members, to verify their IDs. In these situations, you will need to complete your Verified ID before the reservation request can be sent—the request is put on hold for up to 12 hours.

Once completed, you receive the Verified ID badge on your profile and the reservation request is sent. If you do not complete Verified ID within the time frame, the reservation request is canceled and your payment authorization is voided in full.

Additionally, hosts can set reservation requirements that require their guests to have a Verified ID. Any host who requests guests to verify their IDs must also get verified. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да попитам и аз нещо принципно за airbnb.

Какво получавате, за разлика от хотел. Това е частен апартамен, но като част от Апартхотел или може да е и в блока. Хазяина къде живее? Като квартира ли е? Трудно ли се взимат ключове и т.н.? При спане за една нощ, практично ли е да се търси този вариант?

Връзка към мнение

Не е апартхотел, просто частен апартамент измежду други такива. Къде живее хазяина си пише май, има класификация - дали търсиш самостоятелен апартамент или само стая. В Ню Йорк е незаконно да даваш апартамент без да живеееш и ти в него.

За една нощ май няма смисъл, то в повечето случаи има минимум нощи или такса почистване

От друга страна, ако няма минимум и цената те устройва, може да питаш дали за него е ок една нощ

За ключовете се разбирате как, но на място обикновено...  Понякога дори не виждаш хазяина, ключовете са в портиера примерно...

Връзка към мнение

Да попитам и аз нещо принципно за airbnb.

Какво получавате, за разлика от хотел. Това е частен апартамен, но като част от Апартхотел или може да е и в блока. Хазяина къде живее? Като квартира ли е? Трудно ли се взимат ключове и т.н.? При спане за една нощ, практично ли е да се търси този вариант?

 

Моето впечатление е, че в по-скъпи градове могат да се намерят апартаменти на доста по-приемливи цени от хотелите. В същото време е далеч по-удобно от хотелска стая. Например, ползвах апартамент в Брюксел, който имаше всички удобства, с добра локация и на цената на хотелска стая за двама. В нашия случай хазяинът ни показа апартамента, обясни ни транспортните връзки, като ни предостави карта на града, забележителности и пр. Те с жена си живееха в съседен апартамент. Бяхме за една нощ и наистина този вариант не е за предпочитане, но ако се замисли човек, е все едно дали ще търсиш хотелска стая или апартамент.

Но в airbnb има и самостоятелни стаи, както и настаняване в общ апартамент с хазяи - зависи какво се търси.

Връзка към мнение

Моя съвет е да ползвате и WIMDU и  IHA.  На AIRBNB таксите са им много високи, но пък поне гарантират плащането. Другия вариант е да си харесате нещо от там и после с хазяина на и-мейл. Циганийка си е, ама се спестяват по около 60-70 долара на резервация - мисля, че таксата беше около 15% от резервацията.

Иначе ние обиколихме Европа така, защото не сме свикнали с хотели. Предпочитаме "домашното". Не че няма издънки, де....но..рядко - четете ревютата.

Връзка към мнение

Да попитам и аз нещо принципно за airbnb.

Какво получавате, за разлика от хотел. Това е частен апартамен, но като част от Апартхотел или може да е и в блока. Като квартира ли е?

 

Може да е всичко това, има най-различни случаи, може и да е фургон, каравана,  включително може и да е нещо такова ;) :

 

post-139-0-54157100-1403716075_thumb.jpg

 

да, случи се да спя на Жозефин за една нощ :).

Имах нужда от преспиване в Хелзингборг и се оказа, че един от най-евтините варианти (35€ ) е въпросната лодка на пристанището. Въобще не се замислих, понеже силно предпочитам по-нетрадиционните варианти :) , (в Португалия много ме сърбяха пръстите да запазя спане в  една воденица, но ни беше малко встрани от маршрута, за съжаление :rolleyes: )

 

Трудно ли се взимат ключове и т.н.?

Ми в общия случай няма нищо трудно. Обикновено процедирам така - когато си уточня горе-долу програмата се разбираме с хазяина за приблизителния час на пристигане (например  "вечерта между 17 и 20 часа") , а вече в конкретния ден на място се свързваме по телефона и прецизираме по-точно часа, например между "18 и 18:30".

 

При спане за една нощ, практично ли е да се търси този вариант?

Няколко пъти съм ползвал и за една нощ, стига да е налице такава оферта, някои хазяи дават за  поне 3 нощувки, някои искат поне за седмица, зависи също от сезона, зависи колко им е запълнен календарът ...

 

Хазяина къде живее?

Вече са ти отговорили, възможни са различни варианти.  :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Другия вариант е да си харесате нещо от там и после с хазяина на и-мейл. Циганийка си е, ама се спестяват по около 60-70 долара на резервация - мисля, че таксата беше около 15% от резервацията.

 

Това не го препоръчвам. Първо, докато не резервираш през сайта, всякакви имейли и телефони в кореспонденцията се премахват, и второ, ако успееш така трябва да си имате голямо доверие с хазяина, защото нямаш защита в случай, че ти поиска предплата или гаранция, той няма защита ако ти не се появиш...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това не го препоръчвам.

И аз.

По мое мнение такова "шунтиране" на сайта има смисъл само ако вече си бил някъде и решиш да повториш.

Така в Италия бяхме в една къща, където останахме много доволни от условията, хазяите също бяха доволни от нас, станахме почти приятели и естествено се разбрахме, че ако ходим пак, просто ще се свържем директно по мейл и тел. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако приемем, че става въпрос за "реномиран" хазяин и просто трябва да се спести от комисионната.. без да давам конкретни насоки, но снимките в airbnb често се ползват и във външни обяви с персонални контакти в тях ..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако приемем, че става въпрос за "реномиран" хазяин и просто трябва да се спести от комисионната.. без да давам конкретни насоки, но снимките в airbnb често се ползват и във външни обяви с персонални контакти в тях ..

 

Многото опити за измама също публикуват еднакви снимки навсякъде с цел да те прелъжат да им пуснеш пари по банка. Имахме тамън 2 случая само в нашия форум подобни, с опити за измама в airbnb. Имайте много сериозно доверие на човека отсреща, ако смятате да се договоряте извън системата и да пестите пари. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Искам съвет от по-опитните!Подходящо ли е резервирането на апартамент,например десет месеца по рано?Набелязал съм си няколко места в различни точки на Европа,обединени от едно пътуване,но трябва да започна от някъде.Има,обаче много време до осъществяването на пътуването,а искам при възможност да се възползвам от промо кодове(ако бъдат пуснати такива в бъдеще).Та ако излезе такъв код утре,а аз искам да резервирам апартамент за месец май 2015 год.,какво да правя?

Връзка към мнение

Нямаш проблем да резервираш отрано, стига хоста да приема резервации по това време. Като ще го има риска да ти откаже по някое време, защото примерно има нужда от ремонт или тъщата дошла на гости, или въобще да откаже да дава апартамента, защото му трябва...

Връзка към мнение

Нямаш проблем да резервираш отрано, стига хоста да приема резервации по това време. Като ще го има риска да ти откаже по някое време, защото примерно има нужда от ремонт или тъщата дошла на гости, или въобще да откаже да дава апартамента, защото му трябва...

От това се опасявам!Времето е много и ако си направил резервация с промо код,а хоста в последствие откаже настаняване,от къде да взема нов код(например) за отстъпка в новата резервация?

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Нямам представа какво става с промо кода, но предполагам, че ако е изтекъл, изтекъл е и или резервираш без промо или чакаш нов. От Airbnb май даваха около 20% бонус в случай на отказ, за да можеш да намериш нещо в последния момент, но това съм го чел тук, нямам опит.

Може да питаш хоста изрично дали приема резервации за тогава и доколко е сигурен, че ще уважи резервацията....

Те промо кодове за повече от $25 са много редки, та най-добре ако се появи да действаш, че друг път може да няма. 

Връзка към мнение

В такъв случай хостът би трябвало да откаже сделката още при първоначалното запитване. Нещо повече. По всяка вероятност датите в неговия календар по време на евентуален ремонт ще бъдат оцветени в червено. Опитвам се да кажа, че при нормални обстоятелства при вече сключена сделка, хостът няма как в последния момент да ти каже, че ще прави ремонт като поиска отмяна на резервацията. Аз имам потвърдена и платена резервация за края на месец август за Грьонинген, направена още в началото на месец февруари. Тогава се разбрахме с хоста да уточним детайлите по настаняване една седмица преди пътуването. Спокоен съм, защото дълго време проучвах офертата и най-вече хоста и след като се уверих, че всичко е ОК, сключих сделка и просто забравих за този проблем...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.