Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2018: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

преди 21 минути , И. М. каза:

за 12 снимки ли всеки може да гласува или за колкото му харесват?

 

Колкото му харесват, идеята е да гласуваш за тези снимки, които нямаш против да видиш в календарите. Но разбираш, че за колкото повече снимки гласуваш, толкова повече разводняваш собствения си вот, така че трябва да приложиш вътрешен контрол :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-добре за 24 (за 2-та календара) - тези 24 снимки, които би искал да са в календарите, ако зависеше само от теб ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако накрая на 70-то място има две или повече снимки с еднакъв вот, как ще се процедира? Що се отнася до гласуването за собствените снимки, всеки си решава, но според мен - щом си я качил значи си я харесваш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , Rumiana каза:

Най-добре за 24 (за 2-та календара) - тези 24 снимки, които би искал да са в календарите, ако зависеше само от теб ;)

Принципно това трябва да е логиката, да, но не е абсолютна а и трудно ще се тормозим с толкова стриктни ограничения от началото :) Идеята на този рунд наистина е да е с една идея по-лежерен. 

 

преди 20 минути , Костов каза:

Ако накрая на 70-то място има две или повече снимки с еднакъв вот, как ще се процедира? 

Не е проблем и да са повече от 70 снимките за финала, просто всички с еднакъв брой гласове на 70-то място ще влезнат. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Какво се прави, ако имаме коментари по коректността на описанието на снимките?

Визирам една, която е надписана като Mont Blanc, Франция, а не е. Върхът на снимката е Егий дю Миди, 3842 м. Мон Блан, 4810 м, е наблизо, но не се е хванал в кадъра

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 27 минути , домосед каза:

Какво се прави, ако имаме коментари по коректността на описанието на снимките?

Визирам една, която е надписана като Mont Blanc, Франция, а не е. Върхът на снимката е Егий дю Миди, 3842 м. Мон Блан, 4810 м, е наблизо, но не се е хванал в кадъра

Аз също видях една неточност (друга е снимката), но в момента няма да я кажа, за да не влияя на състезанието. 100% съм сигурен, че грешката е допусната несъзнателно, а не с цел да се извлече предимство. :)

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Интересен казус, ще пиша на автора дали е склонен да се коригира описанието в движение, но без негово/нейно съгласие няма да го правя. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

Аз също видях една неточност (друга е снимката), но в момента няма да я кажа, за да не влияя на състезанието. 100% съм сигурен, че грешката е допусната несъзнателно, а не с цел да се извлече предимство. :)

 

Сега пък ми стана интересно къде е тази грешка, а ме мързи да ги оглеждам внимателно докато я открия. Ако искаш може да ми я напишеш на лично :lol:

Връзка към мнение

Убих си около час да гледам и да гласувам за снимките. Много са яки всичките.

Наблюдението ми обаче е, че магеланците нещо не обичат да снимат снегове и зимни гледки, все по морето ходят на топло :) (с малки изклчения).

За догодина да се поправите и да качвате и зимни снимки ;) Друго си е декември да гледаш зимна снимка на календара (лично мнение).

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 3 минути , boogy83 каза:

Убих си около час да гледам и да гласувам за снимките. Много са яки всичките.

Наблюдението ми обаче е, че магеланците нещо не обичат да снимат снегове и зимни гледки, все по морето ходят на топло :) (с малки изклчения).

За догодина да се поправите и да качвате и зимни снимки ;) Друго си е декември да гледаш зимна снимка на календара (лично мнение).

@boogy83,абсолютно съм съгласна с теб.Зимата е прекрасен сезон и ще бъде чудесно да има поне 3 снимки със сняг в календара.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 58 минути , boogy83 каза:

Убих си около час да гледам и да гласувам за снимките. Много са яки всичките.

Наблюдението ми обаче е, че магеланците нещо не обичат да снимат снегове и зимни гледки, все по морето ходят на топло :) (с малки изклчения).

За догодина да се поправите и да качвате и зимни снимки ;) Друго си е декември да гледаш зимна снимка на календара (лично мнение).

 

преди 52 минути , jungfraujoch каза:

@boogy83,абсолютно съм съгласна с теб.Зимата е прекрасен сезон и ще бъде чудесно да има поне 3 снимки със сняг в календара.

 Ако си на топло край камината, с приятна компания за споделяне на преживяни пътувания и чаша бира в ръка,зимата е невероятен сезон.Но ако трябва да се качиш в някоя планина и да седиш няколко часа/проблем който няма през лятото например/ за да заснемеш желаният кадър,брулен от сняг и вятър хич не ми се вижда приятно.Не,че аз съм фотограф и ще го направя и през лятото,но тези които са едва ли мислят по различно от мене.

Редактирано от krasen_denev
допълване на текста
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 28 минути , krasen_denev каза:

 

 Ако си на топло край камината, с приятна компания за споделяне на преживяни пътувания и чаша бира в ръка,зимата е невероятен сезон.Но ако трябва да се качиш в някоя планина и да седиш няколко часа/проблем който няма през лятото например/ за да заснемеш желаният кадър,брулен от сняг и вятър хич не ми се вижда приятно.Не,че аз съм фотограф и ще го направя и през лятото,но тези които са едва ли мислят по различно от мене.

@krasen_denev,как хубаво си го написал.Уважавам всяко едно мнение и сезон.Но колкото магеланци,толкова и снимки,емоции и преживявания.Въпрос на лична гледна точка.:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

за следващата година, предлагам всеки който ще качва снимки да са 4 на брой и да показват четирите сезона през неговия поглед..така вероятността да се се появят и снежни снимки може да се увеличи...то не че има четири сезона вече...но това е друг въпрос...

Връзка към мнение
преди 2 часа, boogy83 каза:

Убих си около час да гледам и да гласувам за снимките. Много са яки всичките.

Наблюдението ми обаче е, че магеланците нещо не обичат да снимат снегове и зимни гледки, все по морето ходят на топло :) (с малки изклчения).

За догодина да се поправите и да качвате и зимни снимки ;) Друго си е декември да гледаш зимна снимка на календара (лично мнение).

Напълно съгласна :) Първата година специално гласувах за снимка заради сняг. Ама няма, дефицит... :lol:

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

Напълно съгласна :) Първата година специално гласувах за снимка заради сняг. Ама няма, дефицит... :lol:

Моите зимни са само от България и не са правени последната година.

Връзка към мнение
В момента, Tedy каза:

Моите зимни са само от България и не са правени последната година.

Аз със сигурност адмирирам снимките със сняг и им оказвам нужното уважение винаги! Обаче блестящ, ронлив, пуклив сняг, завземащ сетивата и навяващ на одеало, вино и огън определено не съм виждала :)

Връзка към мнение

Сега се сетих, че съм пълна със снежни от Исландия. Здраво ни брули, но условието за снимки от последната година доста ограничава.

Връзка към мнение
преди 53 минути , wiliko каза:

4 на брой и да показват четирите сезона

Нямам нищо против снимки със сняг, но сезонността не е концепция, която приляга на магеланството. 4 сезона има само в ограничени географски пояси, а същността на пътешестването е да се покрива всичко по света.  А и за някои магеланци бягството от определен сезон, най-често - хладния, е движеща сила. 

Редактирано от домосед
  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към мнение

Допада ми този тип гласуване със своеобразни "да" и "не" - не е толкова затормозяващ, колкото подреждането по приоритет. Лично аз бих го доразвил до няколкостепенно гласуване - с "да", "не", "супер да" и "супер не", където "супер да" се брои за две точки, а "супер не"- с минус една точка... Или нещо в този в този смисъл. Но това само при условие че гласовете са невидими до края на гласуването.

 

Иначе чисто субективното ми мнение е, че като цяло снимките са доста под средното ниво и да си кажа честно, аз трудно събирам 12 подходящи за календар, който искам да ми е на бюрото през цялата година. Не знам защо се получава така - из галериите и темите с пътувания във форума да има много по-хубави снимки, отколкото в конкурса за календар...

 

Съгласен съм със споделено мнение за недоимъка на зимни пейзажи. За мен обяснението е съвсем просто - магеланецът не е много по зимните пътешествия. Вижте, че като като наближат зимните празници тук обикновено се обсъждат дестинации до топлите ширини :) 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Хехе, сега се сещам, че нямам кьорава снимка със сняг.:O Мразя я зимата, предпочитам да избягаме някъде на топло.:(

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 10 часа, Tedy каза:

Моите зимни са само от България и не са правени последната година.

 

преди 10 часа, Tedy каза:

Сега се сетих, че съм пълна със снежни от Исландия. Здраво ни брули, но условието за снимки от последната година доста ограничава.

Не се оправдавай... :)  Виновна си. ;)

 

преди 13 часа, boogy83 каза:

...

За догодина да се поправите и да качвате и зимни снимки ;) Друго си е декември да гледаш зимна снимка на календара (лично мнение).

 

Аз пък нямам нищо против да имам календар с 12 слънчеви/плажни/морски снимки.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Подкрепям горното мнение. Все пак повечето не се занимаваме професионално с фотография, а снегът е доста капризен, според мен, за снимане. Не е само да се прицелиш и да щракнеш в бялото. Без да искам да обидя никого, но и сега има снимки с не много добро качество сред изброените, а за да изглежда добре календара си трябват определени критерии. Дори и да имаше качени повече снимки на сняг сега, не мисля, че много от тях щяха да са сред победителите точно разади качеството на самата снимка.  

Аз тази година съм решила да последвам инструкциите на Георги и да гласувам с по-критичен поглед от други години. По-лесно ще се избере накрая, ако се отсеят най-впечатляващите от самото начало. :) 

 

Връзка към мнение

Никой не е казал, че е лесно да се снима :) Аз просто отбелязах това, което виждам, а то е че магеланците явно не обичат да карат ски или докато го правят забравят да снимат :)

Както обичам да дразня един приятел любител-фотограф: Купи си iPhone да снимаш бързо и лесно (дано фотографите разберат, че това е шега с цел приятелско дразнене) :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.