Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2018: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

Остават малко повече от 24 часа до края на гласуването. Да ви кажа общо взето как ще се развият нещата. Като изтече срока темата ще бъде скрита за да мога да преброя гласовете, без в това време някой да гласува, за съжаление теми за коментари могат да се заключват, но не могат да се заключват мнения за харесване :) 

 

След като преброя гласовете, ще бъде създадена нова тема с финалната анкета, съдържаща само класираните снимки, за тази тема и анкета ще ми е необходимо малко технологично време, надявам се до четвъртък вечер да успея да я пусна. След като приключим избора, първата тема отново ще я направя видима. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гласуването за финала е отворено. 

 

Темата с избраните снимки: 

 

 

Темата с анкетата:

 

 

 

Краен срок за гласуване - 13.10, 23:59 българско време. Резултатите ще останат скрити до тогава. 

 

Критерии за избор на снимките в календара:

 

- Максимален брой гласове

- Разнообразие на автори

- Разнообразие на дестинации

 

В един идеален свят ще имаме 24 автора, с 24 различни дестинации на първите 24 места. За съжаление това едва ли е постижимо :) За това, ако е необходимо ще се направи компромис да участва повтаряща се дестинация в различните календари. 

Връзка към мнение

Мисля, че се обърках. Гласуваме за снимките в календара, като чекваме съответния номер снимка в анкетата или просто харесваме снимката, както беше в първия етап?

 

И ако се гласува в анкетата, може ли да се прави на части или трябва да гласувам наведнъж за 24 снимки?

Връзка към мнение
преди 3 минути , mililia каза:

Мисля, че се обърках. Гласуваме за снимките в календара, като чекваме съответния номер снимка в анкетата или просто харесваме снимката, както беше в първия етап?

 

И ако се гласува в анкетата, може ли да се прави на части или трябва да гласувам наведнъж за 24 снимки?

Харесванията нямат значение тук, гласуваш в анкетата в избор. Можеш да гласуваш само веднъж, подадеш ли си гласа - край, това е. Важен момент, ще го отбележа в темата с анкетата. 

Всъщност, хитър начин за използване на харесванията е да си ги ползвате за лични маркери. Преглеждате темата със снимките, харесвате си на първо четене някои, после виждате кои са и ги вкарвате вече официално в анкетата :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

защо всъщност е нужно това с анкетата, а не се преброят отново лайковете от втори етап? на десктоп наистина не е особен проблем човек да отвори два таба или прозореца, да гледа от единия, а в другия да отмята в анкетата, но на телефон или мобилно устройство е доста досадно да се прави? 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Май наистина трябва да се обясни как  ще се гласува на втория етап.  Засега гледам,че се гласува както при първия етап, а това е бвзсмислено.

Аз въобще не разбрах, за една ли снимка се гласува, за 24 ли...

Връзка към мнение

@antea - мисля че целта на анкетата е гласуването да е тайно, и всеки да гласува за снимките, които на него му харесват, без да се влияе от това, за коя снимка са гласували другите. 

 

@ruwenzogy - на втория етап се гласува в анкетата, харесванията не се броят. Гласуваш за толкова снимки за колкото искаш - снимки, които ти харесват и искаш да видиш в календарите. Както е написал Георги в темата със снимките, идеалното би било всеки да гласува за 24 снимки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, antea каза:

защо всъщност е нужно това с анкетата, а не се преброят отново лайковете от втори етап? на десктоп наистина не е особен проблем човек да отвори два таба или прозореца, да гледа от единия, а в другия да отмята в анкетата, но на телефон или мобилно устройство е доста досадно да се прави? 

Когато гласуването е публично, много лесно може да се манипулира анкетата. Ясно е, че има снимки основни фаворити, но след тях един глас може да е решаващ. Виждаш, че не ти достигат два гласа, регистрираш фалшиви профили и гласуваш. Не, че и сега нещо те спира, но знаейки че имаш/нямаш шанс е доста по-подтикващо. После го има и момента, че не желая гласуването да се влияе от чуждите мнения, а това неизбежно става когато резултатите са видими. В предишни години гласуването беше тайно и мисля, че премина много добре. Харесванията определено са по-удобни, но им липсват изброените предимства. 

 

Всяка снимка си има номерче, ако искаш си ги запомни и после гласувай. Но, както казах и в първия кръг СИЛНО препоръчвам да не се гласува от мобилен телефон, а да се прегледат снимките на голям екран. Чисто като физически размери на снимката не можеш да я оцениш както трябва на телефон. Не е било търсен ефект да затруднявам гласуването през мобилни, но донякъде се радвам, че го има. 

 

преди 8 часа, ruwenzogy каза:

Май наистина трябва да се обясни как  ще се гласува на втория етап.  Засега гледам,че се гласува както при първия етап, а това е бвзсмислено.

Аз въобще не разбрах, за една ли снимка се гласува, за 24 ли...

Ще оправя текста в двете теми да е много по-изричен. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Здравко Ангел

От компютър гласуването е много лесно, отваряте си два прозореца паралелно и си отмятате снимките. Свършихме я тази работа, не можахме да стигнем до 24, ама все пак дадохме глас за най-добрите ;)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 5 часа, Георги каза:

Когато гласуването е публично, много лесно може да се манипулира анкетата. Ясно е, че има снимки основни фаворити, но след тях един глас може да е решаващ.

Аз си признавам, че не съм гласувала в анкетата, но виждам, че е публична и всеки вижда как си гласувал... Това не означава ли, че вижда колко гласа има за всяка опция, така, както е и с харесванията?

Цитат

Анкетата е публична. Другите могат да видят твоя глас.

 

Връзка към мнение
преди 20 минути , chandni каза:

че е публична и всеки вижда как си гласувал...

Резултатите са скрити до края на анкетата

 

Това е съобщението след като натиснеш бутона "Гласувай". А веднъж гласувал, после не може да си променяш мнението. На този етап никой не вижда как си гласувал, поне така си мисля.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 14 часа, Георги каза:

Виждаш, че не ти достигат два гласа, регистрираш фалшиви профили и гласуваш. 

Все си мисля, че нивото на магеланците е малко над такива детински изпълнения. ;)  Човек трябва съвсем да си плюе на достойнство, ако разчита да се класира по такъв начин....

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Фил каза:

Все си мисля, че нивото на магеланците е малко над такива детински изпълнения. ;)  Човек трябва съвсем да си плюе на достойнство, ако разчита да се класира по такъв начин....

Ами да. Ако на някого не му достигат гласове, аз съм отворена за предложения ^_^

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към мнение
На 10/7/2017 в 0:40, Фил каза:

Все си мисля, че нивото на магеланците е малко над такива детински изпълнения. ;)  Човек трябва съвсем да си плюе на достойнство, ако разчита да се класира по такъв начин....

И според мен е така. Правилото е по-скоро за спокойствие на участниците, че няма да се манипулират резултатите по този начин, а и когато става въпрос за един глас наистина може да е сложно. 

 

На 10/6/2017 в 16:08, chandni каза:

Аз си признавам, че не съм гласувала в анкетата, но виждам, че е публична и всеки вижда как си гласувал... Това не означава ли, че вижда колко гласа има за всяка опция, така, както е и с харесванията?

 

След края на анкетата ще се види кой за какво е гласувал. Текстът е малко объркващ, но това е, защото съм хакнал леко стандартните публични анкети да не са много публични :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гласувах за снимките,които са ми харесали.И изобщо не ме интересува кой е авторът им.

Учудвам се,какъв е проблема с тайното и явно гласуване?Защо някои хора толкова се притесняват от това? Нали сме в този форум да се подкрепяме и помагаме.Мнението ми е,че не бива да се проявява лично отношение и пристрастност.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 16 часа, bobole4e каза:

На мен ми е любопитно как ще се реши после коя снимка ще е януари, февруари и т.н.?

Кои снимки ще са в големия и малкия календар ще зависи от качеството на изходните файлове. Понякога изходните файлове нямат достатъчно резолюция за големия календар. Иначе ще се решава на базата на предпочитанията на класираните, колкото по-напред в класирането, толкова повече приоритет. Ако двама искат снимката им в януари, ще спечели този с повече гласове. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Направих един бърз преглед на временното класиране и резултатите са доста интересни :) Само един човек има 3 снимки в топ 24, други трима имат по 2 снимки и всички останали в класацията са само с по 1 снимка. Т.е. разнообразието на автори във временното класиране е доста голямо!

 

Резултатите са доста близки, не остава чак толкова много време до края, не отлагайте гласуването :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Остават около 24 часа, който отлагал по традиция до последния момент, сега е момента да гласува за да не изпусне влака :)

 

В петък вечерта ще направя резултатите от анкетата пиблични, а в събота ще публикувам и крайните резултати. 

 

Тема с анкетата за гласуване:

 

 

Тема с избраните снимки, за които може да са се гласува:

 

 

Връзка към мнение

Анкетата е затворена, резултатите от гласуването са видими. Утре ще пусна списък със снимките, които ще участват в календарите за догодина :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може ли някой да ми обясни как да кача оригинала на избрана снимка за календара в зип архив - къде/ какво е това и как да я кача там? До кога е срокът?

Благодаря :)

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение
преди 47 минути , Травеолани каза:

Може ли някой да ми обясни как да кача оригинала на избрана снимка за календара в зип архив - къде/ какво е това и как да я кача там? До кога е срокът?

Благодаря :)

 

Ако нямаш инсталиран на компа зип архиватор може онлайн да я зипнеш и запазиш на компютъра и после я качваш, като коментар под коментара,който най-вероятно @Георги ти е оставил под избраната снимка :) 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.