Прескочи до съдържание

От Париж, Лондон, Франкфурт до Канада, Мексико и Колумбия за 113-360 евро!


Препоръчани мнения

преди 11 часа, Oshko каза:

Tи от къде го взе билета? Air Canada site? Казвай, да трупаме опит за друг път.

Само за целите на трупане на опит да отбележа, че билети, купени през ММТ все още не са канцелирани и си излизат на сайта на Air Canada.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар

Само като ъпдейт да кажа, че Lastminute раздадоха по 50 евро ваучер на потребителите, чиито резервации са канселирани след вълна от недоволство във ФБ и туитър, а вероятно и по телефона. 

А иначе от Air Canada потвърдиха няколко пъти, че резервациите са канселирани не от тях самите, а от системата, от която са били резервирани, т.е. Lastminute/Bravo.

Те самите пък се позовават на ето това от техните T&C:

 

Цитат

Pricing errors, accuracy of Website content, and changes to law

  1. We will endeavour to correct errors and omissions on the Website or elsewhere, and take appropriate action as soon as practicable after being notified of them. Neither we nor the supplier are under any obligation to honour bookings for Products where there is a pricing error, even if you have received a confirmation email. In these circumstances, we reserve the right to correct any pricing errors on the Website and to either offer you the opportunity to keep your booking at the correct price or cancel your booking without liability.

Доста е неясно как могат да докажат, че дефакто става въпрос за грешка в цената. По силата на тези T&C, могат да отменят коя да е резервация като се оправдаят с грешка, а потребителят няма как да докаже, че става въпрос за обратното. Тук конкретно наистина беше грешка де, но така или иначе сме се съгласили с условията като сме резервирали. 

 

Това като за урок при грешки за в бъдеще. Лично аз ще помисля преди да резервирам с Lastminute/Bravo в такива случаи, макар и да имам позитивен опит с тях с признаването на резервации в миналото.

Редактирано от yordanov
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Еър Канада ще признае билетите

 

http://www.secretflying.com/posts/air-canada-announce-will-honour-huge-error-fare-glitch/

 

----

@Childish ме изпревари :)

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар

Аз не бих възприел едно туитче като официално изявление на авиокомпанията...  То имаше туитове с абсолютното същото съдържание още в дните след като излезнаха сгрешените оферти ...

Ама дано всичко е наред, де! :)

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Пак да си повдигна въпроса. Признават, че е имало проблем с ценовото образуване в много сайтове, включително и техния, но някои ще летят, а други не, защото така... Не, че следя всички грешки, които излизат, но мисля, че е практика или да признаят на всички, или да канселират на всички.

Връзка към коментар
преди 3 минути , ACM каза:

Пак да си повдигна въпроса. Признават, че е имало проблем с ценовото образуване в много сайтове, включително и техния, но някои ще летят, а други не, защото така... Не, че следя всички грешки, които излизат, но мисля, че е практика или да признаят на всички, или да канселират на всички.

Нищо не пречи отказан билет да се върне обратно, особено ако не е обработено все още връщането на пари по него. Но да, има прецеденти в историята, когато едни летят, а други не. 

Връзка към коментар
преди 24 минути , ACM каза:

Пак да си повдигна въпроса. Признават, че е имало проблем с ценовото образуване в много сайтове, включително и техния, но някои ще летят, а други не, защото така... Не, че следя всички грешки, които излизат, но мисля, че е практика или да признаят на всички, или да канселират на всички.

В случая си подритваха топката с Lastminute и другите OTAs, които канселираха. 

От една страна АК казва - не сме ние - канселирането идва от системата, от която е бил направен букинга първоначално. 

От Lastminute казват, че заради грешка от страна на авиокомпанията при въвеждане на цената в централната резервационна система, не могат да уважат билетите. И се позовават на T&C, които цитирах някъде по-горе, макар че самата АК заяви, че ще уважат резервациите с издадени билети... според мен едните са натиснали другите и така.

 

И друг път се е случвало билети на едни на минат, на други - не. Не е приятно за нас с канселираните билети, но все пак си знаем, че риск има. 

 

А тая "новина" от Secretflying изобщо не е нова, вижда се от кога е туита на Air Canada, не знам защо сега го публикуваха. Така или иначе Lastminute вече изплатиха рефъндите и едва ли някой ще ходи да реве на АК да reinstate-не билетите. :lol:

Редактирано от yordanov
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.