Прескочи до съдържание

Чаровни, малки градчета


Препоръчани мнения

Привет хора, напоследък установих, че ми доставя по-голямо удоволствие да се разхождам в малките градчета /селца/ с особен дух и собствен чар, където няма наплив на китайски туристи и разхождайки се по уличките можеш да усетиш аромата на прясно изпечени сладки. Ще съм благодарна да споделите идеи за подобни уютни местенца из Европа.
Да спомена и част от тези, които вече съм посетила и са ме впечатлили с очарованието си:
Германия - Фюсен, Аахен
Франция - Колмар, Рибовил, Рикевир, Мълхаус, Оберне, Кезерсберг, Егишем
Португалия - Авейро, Гимараеш, Брага, Синтра, Кашкайш, Луле, Портимао
Холандия - Харлем
Белгия - Брюж, Атверпен, Гент
Швейцария - Грюер, Монтрьо
Италия - доста са, но със сигурност има много, които все още не съм видяла.
Прикачвам няколко снимки, като пример каква атмосфера търся, благодаря предварително за новите предложения.


 

IMG_7173.JPG

IMG_7197.JPG

IMG_7228.JPG

IMG_7270.JPG

IMG_7340.JPG

IMG_7932.JPG

  • Харесвам 29
Връзка към мнение
преди 25 минути , Девора каза:

Белгия - Брюж, Атверпен, Гент

Аз само да кажа, че Антверпен изобщо не е малко градче :) плюс това е и второто най-голямото пристанище в Европа.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да, Харлем също не е много малко по холандските стандарти и почнах да се чудя дали да препоръчвам съвсем селца или може и по средни по размер градчета :) Може би и двете! По-късно ще драсна нещо. 

Връзка към мнение

А аз искам да кажа,да погледнете в ето тази тема:

 

Има доста добри попадения.

За да продължим е добре да уточним кое е малко градче?

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, прави сте, изброила съм и не толкова малки, вероятно защото в повечето пъти разглеждам само старата им част за няколко часа примерно, но всъщност някои от тях са си големи градове. Да поясня тогава приемам предложения за селца, малки и големи градчета като например Атверпен, Бергамо, Фрайбург.
krasen_denev, благодаря за темата, наистина в нея има доста нови и интересни местенца, които ще проуча!

Връзка към мнение
преди 24 минути , Девора каза:

 Да поясня тогава приемам предложения за селца.

Дано не прозвучи нескромно,ако ти предложа да погледнеш и тази тема в която съм се опитал да покажа красотата на малките населени места,наречени села.:)

 

https://magelanci.com/forums/topic/9428-най-хубавите-френски-села/

 

Редактирано от Carrie
Предишният линк не се отваряше :)
  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , krasen_denev каза:

Дано не прозвучи нескромно,ако ти предложа да погледнеш и тази тема в която съм се опитал да покажа красотата на малките населени места,наречени села.:)

 

https://magelanci.com/forums/topic/9428-най-хубавите-френски-села/

 

Точно такива местенца ме грабват, благодаря за красивата разходка из южна Франция, определено ще бъде посетена пролетта!

А от другата темата си набелязах две градчета Хайделберг и Ротенбург об дер Таубер, мисля да ги комбинирам с Коледните базари в Нюрнберг

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз също предпочитам да се мотая из малките градчета, любими са ми. Особено френските, английските, германските и австрийските. От наскоро посетените бих препоръчала две ръце Моншау на германско-белгийската граница, страхотна изненада. Следващото е Дюрбоа(не знам точно как се чете на френски Durbuy) в Белгия, също уникално уютно и романтично. В Холандия ме впечатлиха Гитхорн, Маркен и Волендам. Също и Делфт, но той е малко по голям от моите представи за малки градчета. В Англия Castle Combe ме грабна най-много. До два-три дни като се прибера вкъщи ще подкрепя всичко със снимки. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

За белгийските градчета може да се говори много. Там големи градове са само Брюксел, Лиеж, Гент, Антверпен, евентуално Монс и Хазелт. Всичко останало в Белгия може да се причисли към малките такива. А Дюрбоа си е класика. Още Динан, Мехелен, дори Лювен можем да причислим към малките ("коренното" население там е около 40 000, останалите са студенти и преподаватели). Мога да добавя още Кортрейк (за който се интересува от историята на ония земи - битката на златните шпори), Буйон, Спа, Рошфор, ....

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

elenitta, ще съм благодарна за снимков материал от Castle Combe, никога не съм била в английско село, а скоро имам ходене до Лондон и ако мога да го комбинирам, ще е чудно, гледам че е на 2ч.

Lyubina, от изброените виждам, че Лиеж, Буйон, Рошфор, Динан, Моншау и Дюрбюи, са доста близо едно от друго и на една ръка разстояние от Шарлероа, което е страшно удобно с нискотарифните полети за посещение и сигурно ще ги предвидя скоро за посещение.  И в този ред на мисли, може ли мнение за коледните базари в Брюксел, дали си заслужават посещение, доближават ли се до немските?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да си стигна до компютъра, че на телефона нямам снимки. До Лондон препоръчвам и Оксфорд, невероятна атмосфера, също и Bibury. За тези места доста се е изписало от Магеланци, които вдъхновиха и мен. Ние направихме една разходка из английската провинция преди две седмици, благодарение на Магеланци.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 13 минути , elenitta каза:

Само да си стигна до компютъра, че на телефона нямам снимки. До Лондон препоръчвам и Оксфорд, невероятна атмосфера, също и Bibury. За тези места доста се е изписало от Магеланци, които вдъхновиха и мен. Ние направихме една разходка из английската провинция преди две седмици, благодарение на Магеланци.

  А с какво се предвижвахте, уреден ли е обществения транспорт между малките населени места? Иначе Югозападната част на Англия отдавна ми е мерак, но ме спира обратното движение, а ние в повечето случаи обикаляме с кола под наем.

Връзка към мнение
преди 1 час, Девора каза:

И в този ред на мисли, може ли мнение за коледните базари в Брюксел, дали си заслужават посещение, доближават ли се до немските?

Ами... не знам какво да кажа. Коледен базар, като коледен базар. Според мен, просто духът на немските коледни базари е по-коледен. :) 

Страхотно изречение се получи, но... предполагам, че разбирате.

Всичко си имат в Брюксел, но някак настроението е различно.

 

ПП: Лиеж е доста голям град и определено не притежава очарованието на останалите в списъка :) 

Но да, много са близо, Белгия като цяло е колкото една длан ;) 

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Девора каза:

  А с какво се предвижвахте, уреден ли е обществения транспорт между малките населени места? Иначе Югозападната част на Англия отдавна ми е мерак, но ме спира обратното движение, а ние в повечето случаи обикаляме с кола под наем.

С кола. Мъжът ми също се беше притеснил за обратното движение, но бързо свикна. Иначе при всичкото четене за английската провинция останах с впечатление, че транспорта е добре уреден, но тук предполагам ще се включат магеланци, които са го ползвали. За да не отклоняваме темата, за английските селца може да погледнеш тук

и тук:

 

Редактирано от elenitta
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чехия, в цялата и покрайгранична част с Германия има страхотни малки градчета, от обекти на ЮНЕСКО до абсолютно непопулярни. Препоръчвам планински парк Шумава с всички населени места в и около него. Някои градчета имат местни пивоварни, което добавя допълнителен колорит в опознаването им.

Редактирано от Миланка
  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Англия

Bibury

 

(Първата снимка е от интернет, защото много ми хареса, а моите не са толкова цветни и защото именно заради нея отидох там.)

 

21291165_10207575099896193_601494489_n.jpg

IMG_4665.JPG

IMG_4666.JPG

IMG_4682.JPG

IMG_4695.JPG

IMG_4697.JPG

IMG_4706.JPG

IMG_4713.JPG

IMG_4725.JPG

 

Malmesbury

 

IMG_4730.JPG

IMG_4733.JPG

IMG_4734.JPG

IMG_4735.JPG

IMG_4743.JPG

IMG_4748.JPG

IMG_4753.JPG

IMG_4754.JPG

Редактирано от elenitta
  • Харесвам 26
  • Шок 1
Връзка към мнение

Много красота...., точно такова очарование търся, благодаря за споделеното. Особено ме впечатли Castle Combe и определено ще търся варианти за транспорт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Castle Combe е и моят фаворит от селцата, които съм посетил в Англия. Но, ако трябва да препоръчам цял регион в Европа, който е пълен с такива излезли от приказките малки селца и градчета, то това е Шварцвалд в германската провинция Баден-Вюртемберг.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравей, Девора!

Виждам, че имаме еднаквъ вкус за малки приказни европейски градчета. И мен ме впечатлиха много Риквир, Егисхайм или Егисем, както му викат сега французите, Колмар, Мюлюз, както и в Белгия Гент, Льовен, Брюге, Антверпен, а в Германия Фюсен, затова ще се позволя да ти препоръчам и аз подобни градчета.

Льовен в Белгия

IMG_2057.JPG

IMG_2092.JPG

Гармиш-Партенкирхен, недалеч от Фюсен в Германия

IMG_3048.JPG

IMG_3050.JPG

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.