Прескочи до съдържание

Чаровни, малки градчета


Препоръчани мнения

Цел ам Цилер, Австрия в долината Цилертал. Имат 700-годишен биpен фестивал Гаудерфест. Забележете къде гледа австриецът! :rofl:

Gauderfest cleavage.jpg

Gauderfest sweeties.jpg

Zell am Ziller 4.jpg

Сеговия, Испания

Segovia 2010 072.jpg

Segovia 2010 168.jpg

Segovia 2010 172.jpg

Редактирано от Crazy Horse
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Хора, златни сте, благодарение на вашите споделени преживявания имам идеи за поне три години напред нови маршрути!
Crazy Horse, благодаря за интересните предложения и прекрасни снимки, записах си вече някои и като стана въпрос за бирен фестивал, се сещам да попитам има ли тема в Магеланци за такива събития, не бирени :biggrin: за всякакви фестивали питам?
Понеже две поредни години  попадаме на различни фестивали  съвсем случайно в Португалия и преживяването определено си заслужава, беше много емоционално и вълнуващо,  бих се радвала да посетя и други такива места.

 

преди 9 часа, master_of_germs каза:

Castle Combe е и моят фаворит от селцата, които съм посетил в Англия. Но, ако трябва да препоръчам цял регион в Европа, който е пълен с такива излезли от приказките малки селца и градчета, то това е Шварцвалд в германската провинция Баден-Вюртемберг.

Може ли да споменеш конкретни селца/градчета, понеже сме минавали, но транзит от Фрайбург към Щутгарт за този район ли става въпрос?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 30/08/2017 в 20:26, elenitta каза:

С кола. Мъжът ми също се беше притеснил за обратното движение, но бързо свикна. Иначе при всичкото четене за английската провинция останах с впечатление, че транспорта е добре уреден, но тук предполагам ще се включат магеланци, които са го ползвали. За да не отклоняваме темата, за английските селца може да погледнеш тук

и тук:

 

В английската провинция само с кола! Всичко останало е илюзия... Чудесна тема! :) Обожавам такива места...

Връзка към мнение

Другият вариант за английската провинция са организираните турове. Понеже аз не шофирам, така съм се придвижвал там. И не съжалявам за нито едно похарчено пени. Но понеже моите турове са стартирали от Bath, едва ли ще съм от помощ на @Девора.

 

След като обичате да шофирате и не се стряскате от провинциални пътчета, бих ви препоръчал, следващия път след Фрайбург или пък ако идвате откъм Страсбург, да влезете в Шварцвалд през Офенбург (със замъка Ортенберг над него). Почти веднага след Офенбург е Генгенбах, на който си струва да отделите поне два часа за разходка.  Особено една малка уличка Енгелщрасе е пълен разкош. Продължете нагоре по път 33 в долината Кинцигтал и влезте пак по същия път в клисурата Гутах, където минава и живописната Шварцвалдска железница. Съвсем в началото на Гутах има прекрасен етнографски музей на открито, един от най-впечатляващите такива, които съм посещавал (Schwarzwälder Freilichtmuseum Vogtsbauernhof). А за децата има една много яка атракция, на която немците казват роделбан - т.е. шейни върху релси, по които се спускаш от върха на един хълм.

През гутахската клисура продължете до Триберг, където е една от най-живописните и най-известна каскада от водопади в Германия и най-големият в света часовник с кукувичка (всъщност той представлява цяла къщичка). На изящни часовници с кукувички ще се нагледате навсякъде в района, все пак това е една от петте запазени марки на Шварцвалд, заедно с типичните шапки Боленхут, шварцвалдската черешова торта с алкохол, шварцвалдската шунка, и страшните приказки за дяволи, таласъми, караконджули и прочие изчадия адови.

Това е максимумът, който може да се направи за ден обикаляне, според мене.  На следващия ден се върнете през Гутах и завийте надясно нагоре по река Кинциг. Първото градче е Волфах и е доста фотогенично. Следващото, което си струва да му отделите време, е Шилтах. Продължавате до Фройденщадт, където започва един много живописен планински път - Бундесщрасе 500, по-известен просто като високият Шварцвалдски път или Schwarzwaldhochstraße.

Панорамите са чудни, вижда се на длан цялата долина на Рейн и Вогезите отсреща във Франция. Аз не съм имал време за много спирки по високия шварцвалдски път, тъй като пак съм бил на организиран еднодневен тур от Хайделберг, та не мога да препоръчам, до кое от съседните селца си струва най-много да се отбиете. Но спирки за снимки и разходки може да си правите навсякъде. Пълно е с маршрути за пешеходен и велотуризъм. Може би най-красиво и най-разработено за туристи е в района около езерото Мумелзее. Според времето, с което разполагате, там може да спрете и за половин час, и за половин ден, да покарате лодка в езерото и да опитате от шварцвалдкста торта. После все по същия път се спускате до Баден-Баден, който лично на мене не ми харесва особено, тъй като има съвсем различен вид от всичко типично шварцвалдско, но пък и по моите критерии Баден-Баден изобщо не влиза в категорията "малки градчета".

 

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 7
  • Благодаря 4
Връзка към мнение

Девора, аз понеже съм любознателен човек и имам една традиция преди ваканции особено, да питам моите студенти какви фестивали и интересни традиции имат и так съм натрупал материал за книга. В Испания има много интересни и разнообразни фестивали, които повечето туристи не знаят и не посещават. Като пример ще дам Нощта на свещите в малкото градче до Сеговия - Педраса. 
Ето ти две снимки, този път от интернет, но ако идеш в гугъл и напишеш
noche de las velas Pedraza ще ти излязат много снимки. Фестивалът се провежда през юли 2 или 3 уикенда.
След понеделник може да напиша още информация за други интересни фестивали, но сега просто съм наистина затрупан от работа.

download (1).jpg

download.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

@Crazy Horse, отпреди няколко дни се чувствам много възторгнат по Куенка, че нали там финишира един етап от Обиколката на Испания. Обаче ме интересува, дали ти или някой друг магеланец е минавал точно по тоя път, по който мина колоездачната колона. През парка Torcas de palancares y tierra muerta. На двайсетина километра от Куенка е. Не съм и предполагал, че в Европа може да се види такъв пейзаж!

Съжалявам, че спамя в темата за малките градчета, но около въпросните малки градчета често има и природни красоти, което ги прави още по-привлекателни за мене.

Връзка към мнение

Най- после имам време да се включа и аз . От последното ни пътуване фаворит ми е градчето Portofino Италия, "пет къщи" на кръст, но много ми хареса . Отседнахме  в   Santa  Margherita Ligure ,което е също малко симпатично градче , и от там с корабче до Portofino, а после връщането около 4 км пешеходно по червен килим пак до Santa  Margherita Ligure.

 

 

VoBxfXj.jpg

Ufs9yAq.jpg

g9zXGAX.jpg

aLsDZ6g.jpg

KMz6VCr.jpg

ucoXxKI.jpg

CGuDpjh.jpg

lp1m7LI.jpg

1UoHNJS.jpg

z8fuAI6.jpg

zq1qgh5.jpg

BQ4NdZn.jpg

L9iz4R8.jpg

W36JiEY.jpg

2XANCVR.jpg

Редактирано от Роси 777
  • Харесвам 27
  • Браво 1
Връзка към мнение

Lauterbrunnen , Швейцария .

Вече за втори път се връщам тук , много ми харесва, невероятни гледки в долината до градчето  . Ако имам възможност ще се върна пак там :dancing:

 

YqxNYOf.jpg

07QaHhj.jpg

TzBjTQk.jpg

tcrNOUQ.jpg

DkzDDOi.jpg

FHkYNkG.jpg

XT5VdfW.jpg

cQD4e0v.jpg

fEvND95.jpg

oJk6J8t.jpg

  • Харесвам 33
  • Шок 2
  • Браво 3
Връзка към мнение

Gruyères, Швейцария .

Малко ,средновековно  и красиво  градче .Там се произвежда известното сирене "Грюер" ,от което се приготвя швейцарското фондю .

Ех , колко беше вкусно, като  се сетя и ми потичат лигите :lol:

0o11XwU.jpg

pg9jccb.jpg

4w6K811.jpg

aTobGwG.jpg

JK4KbEl.jpg

LUioVol.jpg

N0KJqG7.jpg

  • Харесвам 29
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 58 минути , Роси 777 каза:

Най- после имам време да се включа и аз . От последното ни пътуване фаворит ми е градчето Portofino Италия, "пет къщи" на кръст, но много ми хареса . Отседнахме  в   Santa  Margherita Ligure ,което е също малко симпатично градче , и от там с корабче до Portofino, а после връщането около 4 км пешеходно по червен килим пак до Santa  Margherita Ligure.

 

 

И не само на теб е фаворит. :) То е перлата в района. Не случайно един от най- хубавите концерти на Бочели е там и в албума му за 2013 намира място и песента Love in Portofino:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

П.С. Страхотни неща поствате. Някои не съм чувала и са очарователни- ще бъдат включени в бъдещи пътувания , а за други отключвате стари прекрасни спомени:) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря , темата е страхотна . Споделям  моите фаворити   и набелязвам нови попадения за бъдещи пътувания  :)

Rovinj ,Хърватска

  Малко живописно и романтично градче. Стария град е лабиринт от тесни улички , ресторантчета и къщи във Венециански стил. Липсват само каналите имах чувството ,че се разхождам  в Италия.

cbYPRH4.jpg

6Tw0hR4.jpg

7HFJXSw.jpg

NFGVycO.jpg

QkKtQBR.jpg

wJAsoMC.jpg

ucT9Gls.jpg

OAI2SWr.jpg

eVg7HON.jpg

  • Харесвам 27
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Гост каза:

В английската провинция само с кола! Всичко останало е илюзия... Чудесна тема! :) Обожавам такива места...

Ако имам право на един единствен избор, бих повторила вашето последно пътуване :) То е моето нещо на 100 % :) Е, 1 седмица отгоре ще ми трябва :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 часа, Гост каза:

В английската провинция само с кола! Всичко останало е илюзия... Чудесна тема! :) Обожавам такива места...

Ние обожаваме да пътуваме с колата, почти винаги се объркваме и после имаме страхотни истории за разказване. Можеш да спреш винаги, макар и екстремно, за да снимаш или разгледаш нещо интересно.

Нашата навигация също беше решила да ни покаже всички чаровни малки пътченца, за да останем с незабравими спомени и с огромно желание да се върнем. 

Благодаря ви за страхотния пътепис, който ми беше настолната книга. На вас дължа поредното си влюбване - този път в английската провинция.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 16 часа, liliya каза:

И не само на теб е фаворит. :) То е перлата в района. Не случайно един от най- хубавите концерти на Бочели е там и в албума му за 2013 намира място и песента Love in Portofino:)

+1

Чудесни предложения за прелестни градчета!

Благодаря за идеите!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 9/2/2017 в 1:40, Crazy Horse каза:

Забележете къде гледа австриецът! :rofl:

Gauderfest cleavage.jpg

Gauderfest sweeties.jpg

Zell am Ziller 4.jpg

 

Segovia 2010 072.jpg

Segovia 2010 168.jpg

Segovia 2010 172.jpg

На човекът му свършва бирата и се вглежда в тази на колежката :)

  • Смея се 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 минути , Двуцветко каза:

На човекът му свършва бирата и се вглежда в тази на колежката :)

Да бе! На вас очите ви са само в бирите!

Е, може би ... от известна възраст нататък.;)

  • Шок 1
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

@elenitta, много ме зарадва! Убедена съм, че и @Mary така се чувства :) 

Вие сте вдъхновителки! И убедена съм не само за мен! :)

Редактирано от elenitta
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Може ли да ми препоръчате някое такова китно швейцарско селце за нощувка по пътя Базел-Цюрих-Вадуц.  Имам много набелязани местенца в Швейцария, но са отделно пътуване, а сега ми се налага да направя само една нощувка. Искам да избегна големите градове и да си направя кратка отбивка. Благодаря за Mittenwald, добавям го към пътуването.

Редактирано от elenitta
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.