Прескочи до съдържание

Чаровни, малки градчета


Препоръчани мнения

преди 5 минути , jungfraujoch каза:

Giethoorn-мечтата ми!

И моята сбъдната мечта! Страхотно е! Съжалявам единствено за времето, защото беше студено, валя ни градушка докато се разхождахме с лодката и не успях да му се насладя. Искам пак :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Приказно красивото градче Рингерберг в Швейцария

SDC10481.JPG

SDC10485.JPG

SDC10490.JPG

SDC10492.JPG

SDC10495.JPG

SDC10496.JPG

SDC10501.JPG

SDC10502.JPG

SDC10503.JPG

преди 10 минути , elenitta каза:

И моята сбъдната мечта! Страхотно е! Съжалявам единствено за времето, защото беше студено, валя ни градушка докато се разхождахме с лодката и не успях да му се насладя. Искам пак :)

Надявам се и моята мечта да бъде реалност! :)

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
На 9/2/2017 в 14:56, master_of_germs каза:

@Crazy Horse, отпреди няколко дни се чувствам много възторгнат по Куенка, че нали там финишира един етап от Обиколката на Испания. Обаче ме интересува, дали ти или някой друг магеланец е минавал точно по тоя път, по който мина колоездачната колона. През парка Torcas de palancares y tierra muerta. На двайсетина километра от Куенка е. Не съм и предполагал, че в Европа може да се види такъв пейзаж!

Съжалявам, че спамя в темата за малките градчета, но около въпросните малки градчета често има и природни красоти, което ги прави още по-привлекателни за мене.

Master_of_germs, не съм ходил там, само в Куенка, но Испания има много красиви места, наистина. 

На 9/3/2017 в 9:27, Dani Magelan каза:

Да бе! На вас очите ви са само в бирите!

Е, може би ... от известна възраст нататък.;)

Дани, ще ти издам една тайна, няма такава възраст!:biggrin:

 

А, по темата, ето пълен списък на най-красивите испански градчета и села изготвен от моя студентка по провинции. 

• Cantabria: Castro, Castro Urdiales, Bárcena Mayor, Potes, Santillana del Mar, Carmona,

Liérganes, Laredo, Comillas, Cartes

• Asturias : Cudillero, Llanes, Luarca, Deba, Ribadesella, tazones, Lastres, Avilés, Potes

• Girona : Cadaqués, Rosas, Peratallada, Beget, Besalú, Santa Pau, Pals

• Tarragona : Siurana ,El Roc de Sant Gaietá en Torredembarra, Montblanc

• Cádiz : Vejer de la Frontera, grazalema, Olvera, arcos de la frontera, Setenil de las

bodegas

• Málaga : Frigiliana, Ronda, Mijas

• Granada: Salobreña, Capileira-Pampaneira

• Jaén: Cazorla, Baeza, Ubeda

• Almería : Mojácar

• Córdoba : Hornachuelos, Priego de Córdoba

• Huelva : Almonaster La Real, Niebla

• Huesca :Alquézar, Ansó, Torla, Aínsa, Roda de Isábena, Anciles junto a Benasque

• Badajoz :Jerez de los caballeros, Mérida, Olivenza

• Cáceres : Hervás, Trujillo, Guadalupe, Valencia de Alcántara, Alcántara, Garganta la

Olla, Jaraiz y toda la zona de la Vera, Jerte, Plasencia

• Zaragoza :Sos del Rey Católico, Uncastillo, Daroca

• Teruel : Albarracín, Rubielos de Mora, Mora de Rubielos, Valderrobres y Mirambel,

Alcañiz, La Iglesuela del Cid, Puertomingalvo

• Vizcaya : Lekeitio, Plentzia, Getxo, Bermeo, Balmaseda

• Álava: Laguardia, Salinillas de Buradón

• Guipúzcoa : Pasajes de San Juan, Getaria, Hondarribia, Zarautz

• La Rioja : Briones

• Navarra: Sanguesa , Ochagavia, Olite, Ujue, Lerga, Artajona,la Foz de Lumbier

• La Coruña: Betanzos

• Pontevedra : Baiona, Combarro, Cambados, Tui

• Galicia: Mondoñedo, Vilanova dos Infantes, Viveiro, Castro Caldelas, Ribadavia,

Pontedeume, Cebreiro

• Baleares : Soller, Valldemossa

• Menorca : Binibeca, Fornells

• Canarias: La Orotava

• Valencia : Gualalest, Bocairent

• Alicante : Altea, Cocentaina

• Castellon : Peñiscola, Morella

• Burgos: Frías, Covarrubias, Santo Domingo de Silos, Carrión de los condes, Peñaranda

de Duero, Santa Gadea del Cid

• Segovia: Coca, Pedraza, Turégano, Ayllón, Cuellar, Sepúlveda

• León: Ponferrada, Astorga, Castrillo de los Polvazares, Peñalba de Santiago, Villafranca

del Bierzo, Santiago Millas

 Salamanca : La Alberca, Miranda del Castañar, Ciudad Rodrigo, Mogarraz, Candelario

Soria: Medinaceli, Calatañazor, Berlanga de Duero, Rello, Gormaz, Caracena

Ávila: Madrigal de las altas torres

Palencia: Carrión de los condes

Valladolid: Urueña

Madrid: Aranjuez, Patones de Arriba

Albacete : Villarrobledo

Guadalajara : Valverde de los Arroyos, Sigüenza, Atienza, Molina de Aragón, Pastrana,

Brihuega

• Ciudad Real: Almagro

• Toledo : Oropesa

• Cuenca: Alarcón

 

Магеланци, супер сте! Толкова идеи за пътешествия из Европа ми давате!

А, за фестивалите в Испания ще пусна отделна тема малко по-късно.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 5
  • Браво 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

 

преди 11 часа, elenitta каза:

И моята сбъдната мечта! Страхотно е! Съжалявам единствено за времето, защото беше студено, валя ни градушка докато се разхождахме с лодката и не успях да му се насладя. Искам пак :)

Giethoorn .....и в моя списък от мечти го има :). Пролетта прогнозите за лошо време объркаха плановете ми за Холандия , даваха го 10 дъждовни дни .....и рязко сменихме посоката към Португалия , която въпреки слънцето не ми допадна много   :(

преди 6 часа, liliya каза:

Любимо място :)

 

 

 

Благодаря ти ,точно от тази тема си го бях набелязала това селце :) 

Редактирано от Роси 777
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Чудесна тема - аз определено много си падам по малките градчета и направо "мра" да хапвам-пийвам (релакс кафе+торта, вечеря, закуска) и нощувам в такива, особено в такива с природа, чар и атмосфера :)

Със сигурност няма да мога (нямам време) да свалям снимки от дисковете си, но ще дам и аз своята лепта :)

 

Обераммергау (Бавария, която ми е много любима дестинация)

P1650243.JPG

P1650250.JPG

P1650251.JPG

P1650253.JPG

P1650255.JPG

P1650278.JPG

P1650283.JPG

P1650297.JPG

P1650299.JPG

P1650302.JPG

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

С удивителни снимки и впечатляващо качество сте напълнили темата, много красота!

Като допълнение към живописните градчета в Бавария добавям и Фюсен.

Извинявам се за качеството, правени са с телефон...

 

IMG_3799.JPG

IMG_3764.JPG

IMG_3767.JPG

IMG_3828.JPG

IMG_3759.JPG

IMG_3766.JPG

IMG_3792.JPG

IMG_3768.JPG

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Ето го и Грайнау, пак в Баварските Алпи. Силно го препоръчвам на всеки, който има нужда от няколко дни спокойствие и релакс. Изключително приятно местенце, на 5км от Гармиш Партенкирхен, в подножието на връх Цугшпитце. На 3км от градчето е невероятно красивото езеро Айбзее. И не на последно място - идеална отправна точка към каньона Хьолентал, към "Мечата гора" с мнооого диви ягоди край пътеките, към Алпшпитце, Цугшпитце и т.н.

 

 

 

 

 

 

P1380751.JPG

P1380756.JPG

P1380759.JPG

P1380807.JPG

P1380920.JPG

P1380938.JPG

P1390337.JPG

  • Харесвам 21
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

И по случай празника днес ще ми се да добавя един български град - Пловдив, който не е от най-малките, но пък притежаващ много чар и атмосфера!

Снимките са от разходката ни днес и въпреки, че сме пловдивчани рядко успяваме да се насладим на чудните местенца, които ни предлага.

13903405_1221132477908736_4121003160210654463_n.jpg

IMG_9014.JPG

13900299_1221132507908733_1315840227989207541_n.jpg

IMG_9012.JPG

IMG_4246.JPG

IMG_8991.JPG

IMG_9001.JPG

IMG_9020.JPG

IMG_9005.JPG

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар

Пускам още едно градче от друго мое любимо място и бЕгам да готвя, че иначе мен ще ме ядат за вечеря :)
Или: тихи, много често дори пусти улички, отлично вино и вкусно сиренце, както и великолепни гледки от терасите.
С една дума: Пиенца.

Къде? Разбира се в Тоскана :)

 




 

P1620681.JPG

P1620714.JPG

P1620737.JPG

P1620734.JPG

P1620717.JPG

P1620729.JPG

P1620696.JPG

P1620693.JPG

P1620697.JPG

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 12 часа, Роси 777 каза:

 

Giethoorn .....и в моя списък от мечти го има :). Пролетта прогнозите за лошо време объркаха плановете ми за Холандия , даваха го 10 дъждовни дни .....и рязко сменихме посоката към Португалия , която въпреки слънцето не ми допадна много   :(

Благодаря ти ,точно от тази тема си го бях набелязала това селце :) 

Има ли желание , има и начин. Живи и здрави само да сме , че да можем да реализираме мечтите си и да посетим любимите си местенца. 

:)

В момента ми е сложно да тегля снимки от Гугъл фото за да кача тук, но след като приключи ваканцията ни и аз ще дам своята лепта от моята колекция. Макар , че като си помисля , всяко малко градче или селце от Средиземноморието спокойно влиза в настоящата класация. 

Снимките на всички са повече от прекрасни.

 

преди 11 часа, jungfraujoch каза:

И на мен ми е любимо!Без да съм го посетила,дано да е скоро.Темата ти е страхотна!

Благодаря. Ние ходихме около 06.05. и уцелихме супер време. Пожелавам и на вас да е слънчево и топло:) , за да се насладите на 100% на красотите в NL.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.