Прескочи до съдържание

Португалия/отново/,Мадейра и Сан Мигел


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Боби,добре че се обади, че без малко да я прескоча Мадейра:(((((

Погледнах цените на полетите за Понта Делгада с Раян, до края на годината не са високи.Ще видим нататък, ама не вярвам да станат кой знае какви.Ще разгледам и ТАП,   има време.

А дали има полети Мадейра -Понта Делгада?

Връзка към коментар
преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Боби,добре че се обади, че без малко да я прескоча Мадейра:(((((

Погледнах цените на полетите за Понта Делгада с Раян, до края на годината не са високи.Ще видим нататък, ама не вярвам да станат кой знае какви.Ще разгледам и ТАП,   има време.

А дали има полети Мадейра -Понта Делгада?

Не прави такава грешка. Мадейра е една малка вселена, колоритна, разнообразна, изненадваща. В един ден сутринта си на планината за разходка при водопадите, след обяда слизаш на плажа - малък, но с чар. Градините са много, някои от тях в топ 10 в света. След два пъти по една седмица още ми остава какво да видя там. Но един живот е малко и трябва и Азорите да се видят ;)

Допълвам се - не се опитвай да ги събереш и Мадейра и Азори, освен ако  не мислиш месец да седиш в региона.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Боби каза:

Не прави такава грешка. Мадейра е една малка вселена, колоритна, разнообразна, изненадваща. В един ден сутринта си на планината за разходка при водопадите, след обяда слизаш на плажа - малък, но с чар. Градините са много, някои от тях в топ 10 в света. След два пъти по една седмица още ми остава какво да видя там. Но един живот е малко и трябва и Азорите да се видят ;)

Допълвам се - не се опитвай да ги събереш и Мадейра и Азори, освен ако  не мислиш месец да седиш в региона.

Месец не, ама двадесетина дни:))

Освен това, на местата, които ни харесват, се връщаме пак.:)))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има директни полети между Мадейра и Понта Делгада- на ТАР и на Azores airlines. return - около 150 евро за месец като август. По-малко в по-нетуристически месеци. 

Редактирано от Роми
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, AlexandraKo каза:

 

Алекс, ще намеря твоите писания, че да ги изчета подробно. :)))Благодаря ти!

Днес видях, че и Сю има пътепис за там.

Дани, през август ще е пътуването.Погледнах полетите - до Лисабон може с Уиз, а до Понта Делгада- с Раян.От сега за август няма цени, но ще ги следя.

Ще погледна и за Мадейра кои АК летят и ще сглобявам варианти.

Алекс, и аз се настройвам за лятото. Ако не ми мине котка път, че при мен все нещо се обърква.

Ако успея да направя стоп на Азорите в началото на юли за 7 дни на път за САЩ, с Азорските линии или друга компания от Лисабон, ще е добре. В сайта им има такава опция, но не ми показва полети. Може би е рано. Мисля, че и с ТАР ще има нещо подобно. 

Ако не стане - вариант Азори+ Мадейра през август. Ще следя подготовката ти, че не съм добра в планирането.:)

Връзка към коментар

Гледах да съчетая двете дестинации, че да ми се намали пътуването. Но не на всяка цена.

За сега търся по-евтин вариант. Може би с норвежците или ако падне някоя промоция. Още има време.

Благодаря!

Редактирано от Dani Magelan
Връзка към коментар
На 9/17/2017 в 14:13, luba_rizova каза:

Дани, мисля, че Аида имат подобни маршрути, но са от по 14 дни, до колкото помня,и много бързо свършват по-евтините каюти. 

Намерих круиз с Азори и Мадейра, но е с кратко пребиваване.

 

https://www.virginholidayscruises.co.uk/details.phtml?id=1162758

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Полееекичка, ми се избистря планче.

Летим София -  Лисабон, там вземаме кола, отръшкваме, каквото сме предвидили в града и наоколо.

Отиваме с колата в Порто, там - същата програма като в Лисабон.

Издаваме колата, полет до Фуншал.

Кола под наем, обикаляне на каквото съм наумила.

Издаваме колата на летището, полет до Понта Делгада.

Пак кола, обиколки на острова.

Издаване на колата, полет Понта Делгада - Лисабон.

Полет Лисабон - София.

За Лисабон, Порто и Фуншал хотелите са ясни.

Нощувките тепърва ще ги разпределям.

Моля, някой да даде мнение за хотел в Понта Делгада или някъде другаде на Сан Мигел.

 

Връзка към коментар

При наличие на 9 азорски острова си мисля защо се ограничаваш само до един? Дали не можеш да добавиш поне още един и вместо от Сан Мигел да се върнете към Лисабон от другаде.

Раян летят от/до Терсейра ако не се лъжа.

От Сан Мигел също бихте могли да идете с фери до Санта Мария. 

Изобщо от програмата и изръчкване на всички останали места (по континента), посещението на Азорите звучи като бърз пълнеж.

:)

 

Редактирано от Sju
Връзка към коментар

               

       Аз букнах в Букинг

                          в Мадейра Casa ado Caseiro Телефон: +351291611031

                          в Понта Делгада - Casa da Ilha Телефон: +351919479713

 
 
 
 
Редактирано от Dani Magelan
Връзка към коментар

По повод на горното ми мнение, за да се получи по-ефективно си мисля за следното:

 

Ако все още е активна офертата на Сата (да се провери!) за безплатен вътрешен междуостровен полет ако идваш директно от континентална Португалия, би могла да смениш поредността, например:

 

Португалия- Терсейра

Терсейра-Сан Мигел

Сан Мигел - Мадейра

Мадейра- Португалия

Връзка към коментар
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

Полееекичка, ми се избистря планче.

Летим София -  Лисабон, там вземаме кола, отръшкваме, каквото сме предвидили в града и наоколо.

Отиваме с колата в Порто, там - същата програма като в Лисабон.

Издаваме колата, полет до Фуншал.

Кола под наем, обикаляне на каквото съм наумила.

Издаваме колата на летището, полет до Понта Делгада.

Пак кола, обиколки на острова.

Издаване на колата, полет Понта Делгада - Лисабон.

Полет Лисабон - София.

За Лисабон, Порто и Фуншал хотелите са ясни.

Нощувките тепърва ще ги разпределям.

Моля, някой да даде мнение за хотел в Понта Делгада или някъде другаде на Сан Мигел.

 

В Мадейра по препоръка на Боби -  Hotel Musa D'ajuda  букнат.

в Понта Делгада букнах - Casa da Ilha Телефон: +351919479713

Можеш да опиташ по телефона директно да договориш, ако решиш.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Dani Magelan каза:

В Мадейра по препоръка на Боби -  Hotel Musa D'ajuda  букнат.

в Понта Делгада букнах - Casa da Ilha Телефон: +351919479713

Можеш да опиташ по телефона директно да договориш, ако решиш.

Дани, благодаря, ще го погледна, но смятам да ползваме Мелия. Където има по света, винаги спим там.В тези в Порто и Лисабон сме  били и са хубави, с паркинги.На Мадейра също има, така че, ще видя този в Понта Делгада.

 

преди 6 часа, Sju каза:

По повод на горното ми мнение, за да се получи по-ефективно си мисля за следното:

 

Ако все още е активна офертата на Сата (да се провери!) за безплатен вътрешен междуостровен полет ако идваш директно от континентална Португалия, би могла да смениш поредността, например:

 

Португалия- Терсейра

Терсейра-Сан Мигел

Сан Мигел - Мадейра

Мадейра- Португалия

Сю, много ти благодаря!Разбира се, че няма проблем да обърна програмата.

Нямах време да ги погледна Sata, но ще поровя и, ако го има това нещо за полети между островите, ще го ползвам.

Аз днес набръжко и без да поровя, погледнах цените на билетите.Порто-Понта Делгада-Фуншал - Лисабон излезе общо около 230 евро,което хич не смятам, че  е много за три полета.

 

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

Дани, благодаря, ще го погледна, но смятам да ползваме Мелия. Където има по света, винаги спим там.В тези в Порто и Лисабон сме  били и са хубави, с паркинги.На Мадейра също има, така че, ще видя този в Понта Делгада.

 

Сю, много ти благодаря!Разбира се, че няма проблем да обърна програмата.

Нямах време да ги погледна Sata, но ще поровя и, ако го има това нещо за полети между островите, ще го ползвам.

Аз днес набръжко и без да поровя, погледнах цените на билетите.Порто-Понта Делгада-Фуншал - Лисабон излезе общо около 230 евро,което хич не смятам, че  е много за три полета.

 

 

Аз взех Лисабон - ПД с Раян от смените на билети

ПД-Фуншал със Сата за 100 лв

и Фуншал-Лисабон за 80 с Изиджет.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ще ги гледам и аз, ама с Раян не ми се ще да пътувам.Ако мога и Изи  ще ги прескоча.

Гледах Сата,  ще ги разгледам подробно, сега върша сто неща, нали след малко тръгваме на дълго пътуване,  та ще стане като се върна или там, като има време и нет.:)))

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, AlexandraKo каза:

Ще ги гледам и аз, ама с Раян не ми се ще да пътувам.Ако мога и Изи  ще ги прескоча.

Гледах Сата,  ще ги разгледам подробно, сега върша сто неща, нали след малко тръгваме на дълго пътуване,  та ще стане като се върна или там, като има време и нет.:)))

 

Спокойно и безпроблемно пътуване!

Връзка към коментар
преди 6 часа, AlexandraKo каза:

 

Нямах време да ги погледна Sata, но ще поровя и, ако го има това нещо за полети между островите, ще го ползвам.

 

 

Ето го текста:

https://encaminhamentos.sata.pt/en/conditions

 

Изглежда, че важи и ако идваш от Фуншал, така че посоката на маршрута вече е без значение.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Sju каза:

Ето го текста:

https://encaminhamentos.sata.pt/en/conditions

 

Изглежда, че важи и ако идваш от Фуншал, така че посоката на маршрута вече е без значение.

Сю, много ти благодаря!

Погледнах сега, но трябва да купя основните полети, защото формата изисква номера на довеждащи и отвеждащи полети и тогава ще може да се букнат междуостровните.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Сега се позанимах с този Рутинг Сървис. Няколко неща разбрах :

- Трябва да съм купила билети за довеждащ-отвеждащ полет.

- Това е трансфер само в една посока - или от Португалия/Мадейра до островите, или обратно.

- Престоят на остров трябва да е по-малко от 24 часа, което лишава от смисъл .За нас, ако някой иска да претърчи три острова в едната посока, може да му свърши работа.

Как става:

- Попълва се съответната форма, прилага се копие на билета за довеждащ/отвеждащ полет, няма значение, коя е АК и те ти пращат билет.

- Важно условие е да се пазят бордните купони от довеждащия полет, че ги искат при регистрацията на полета  за Азорите.

Обмислям следния вариант.

- SATA предлагат мулти- сити билет. Пробвах с тръгване и от Лисабон, и от Порто.Всякак става.

Полет София -Лисабон.После:

Примерно -Лисабон-Фуншал-Понта Делгада -Терсейра-Порто, там -рент-а-Кар, програмата в Порто, с колата до Лисабон, програмата там и полет обратно.

Ако летим до Лисабон с Раян, дали да взема полет същия ден, с 4 часа пауза?

С тия НТ все съм на тръни. 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Объркала съм в горния пост -София - Лисабон с Уиз, Раяните не летят до там.

Навързвам полетите, още ги умувам, но ако кацнем рано сутринта в Лисабон,спокойно може да се вземе полет да Фуншал около обяд .Ако няма закъснения.

Някой придвижвал ли се е между островите с фери? Не намирам линк.

Връзка към коментар

Натъкмих полетите.

София - Лисабон е Уиз.

Същия ден на обяд отлитаме нататък.

Мулти-сити билети - Лисабон-Фуншал-Понта Делгада-Порто.

В Порто - кола, 4 нощувки,придвижване с колата до Лисабон, там 5 нощувки, издаваме колата и летим 

обратно за София.

Почвам с хотелите.

В Лисабон и Мадейра ще е Мелия. В Порто сме били в Мелия, дето е до ЕКСПО-то, ама е много далече от центъра. Има една друга, ама пък, като е на централно място,с паркирането е проблем.

Някой да предложи хубав хотел в центъра с паркинг, моля !

И в Понта Делгада, също.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , pamela каза:

От коя фирма ще наемате колата?

 

Пам, още не съм стигнала до колите, навсякъде ще наемаме -  в Мадейра, В Понта Делгада и на летището в Порто, с връщане на летището в Лисабон.

Ще си ги видя първо Голд Кар, после - Юръпкар /миналия път нямаха такса за предаване на колата на  друго място - взехме я в Лисабон, пък я върнахме в Порто/.

Ако ти трябва и на теб , като избера, ще кажа.

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.