Прескочи до съдържание

Португалия/отново/,Мадейра и Сан Мигел


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 1 час, Alexander каза:

Задължително ли е спането да е в Понта Делгада??

Ако не е, веднага ти давам във Фурнас нещо, което ще ти хареса много Terra Nostra Garden Hotel

 

 

Аааа,не е задължително.

Сега ще ида да го видя. Благодаря!

П.П. Видях го, хубав е, ама за моите дати цената е по 300 евро на вечер.

Като се има предвид, че ще обикаляме и няма да стоим в хотела, е неоправдано скъп разход.

Ние на Мелия Палацо де Изора плащаме далеч по-малко.:)))

Обаче, си букнах едно вилчЕ, за всеки случай, докато се оглеждам и ослушвам.

преди 32 минути , pamela каза:

Ех, как веднага ме разконспирира!:laugh:

Ще се радвам, ако споделиш конкретна информация за отсечката Порто - Лисабон!

В какъв смисъл информация? 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вила е много добро решение. Помня, че в Airbnb имаше на много поносими цени, с басейни, гледки, просторни. В зависимост от това в коя част на деня пристигате аз бих резервирала нещо в Понта Делгада, Lagos или Vila Franca за първата нощувка с цел почивка от пътя и да поразгледате основните неща по центъра. Островът е малък и в рамките на деня стигаш до която крайна точка пожелаеш, така че няма особено значение къде нощуваш.  Просто пътищата на места имат доста завои (можеш да надникнеш в Гугъл street view). За мен например би било уморително след полет или по тъмно да се мъча по "къдрав" път. 

Също така в Понта Делгада уличките са много тесни, еднопосочни и паркирането е предизвикателство. Затова задължително гледайте за настаняване с паркинг. Ние имахме една нощувка в Canadiano, който имаше много голям вътрешен паркинг.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

Натъкмих полетите.

София - Лисабон е Уиз.

Същия ден на обяд отлитаме нататък.

Мулти-сити билети - Лисабон-Фуншал-Понта Делгада-Порто.

В Порто - кола, 4 нощувки,придвижване с колата до Лисабон, там 5 нощувки, издаваме колата и летим 

обратно за София.

Почвам с хотелите.

В Лисабон и Мадейра ще е Мелия. В Порто сме били в Мелия, дето е до ЕКСПО-то, ама е много далече от центъра. Има една друга, ама пък, като е на централно място,с паркирането е проблем.

Някой да предложи хубав хотел в центъра с паркинг, моля !

И в Понта Делгада, също.

В Понта Делгада мога да препоръчам отличен апартамент, ако все още те интересува 

Връзка към коментар
преди 6 часа, Sju каза:

Вила е много добро решение. Помня, че в Airbnb имаше на много поносими цени, с басейни, гледки, просторни. В зависимост от това в коя част на деня пристигате аз бих резервирала нещо в Понта Делгада, Lagos или Vila Franca за първата нощувка с цел почивка от пътя и да поразгледате основните неща по центъра. Островът е малък и в рамките на деня стигаш до която крайна точка пожелаеш, така че няма особено значение къде нощуваш.  Просто пътищата на места имат доста завои (можеш да надникнеш в Гугъл street view). За мен например би било уморително след полет или по тъмно да се мъча по "къдрав" път. 

Също така в Понта Делгада уличките са много тесни, еднопосочни и паркирането е предизвикателство. Затова задължително гледайте за настаняване с паркинг. Ние имахме една нощувка в Canadiano, който имаше много голям вътрешен паркинг.

Това, което съм букнала е на 5 метра от океана, самостоятелна вила, с тераска за слънчеви бани и вана с джакузи на нея, към океана и с паркинг.

Малко  настрани е, но нали сме с кола, не ни е проблем. Ама то, като гледам там разстоянията са от сорта на 2-2,5 км до всичко най-далечно. Освен това, има велосипеди, които могат да се ползват безплатно. Току виж, се появила снимка баба на колело, след някое време:dancing:.

преди 5 часа, aikula3d каза:

В Понта Делгада мога да препоръчам отличен апартамент, ако все още те интересува 

Давай, моля, букнала съм вилата с безплатна отмяна, Ако апартаментът е по-хубав, ще сменя,но ми трябва и гараж или паркинг, нали разбра.:))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Това, което съм букнала е на 5 метра от океана, самостоятелна вила, с тераска за слънчеви бани и вана с джакузи на нея, към океана и с паркинг.

Малко  настрани е, но нали сме с кола, не ни е проблем. Ама то, като гледам там разстоянията са от сорта на 2-2,5 км до всичко най-далечно. Освен това, има велосипеди, които могат да се ползват безплатно. Току виж, се появила снимка баба на колело, след някое време:dancing:.

Давай, моля, букнала съм вилата с безплатна отмяна, Ако апартаментът е по-хубав, ще сменя,но ми трябва и гараж или паркинг, нали разбра.:))

http://www.booking.com/Share-N5oAZ6 , има паркинг безплатен и вътре самия апартамент е много добре оборудван. Домакина е невероятно добър и отзивчив , помага със всякаква информация.

Връзка към коментар
преди 6 минути , aikula3d каза:

http://www.booking.com/Share-N5oAZ6 , има паркинг безплатен и вътре самия апартамент е много добре оборудван. Домакина е невероятно добър и отзивчив , помага със всякаква информация.

Благодаря! Сега ще го разгледам.

П.П. Разгледах го, супер е, но е зает за моите дати.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Благодаря! Сега ще го разгледам.

П.П. Разгледах го, супер е, но е зает за моите дати.

 Аз утре си тръгвам, ако искаш , да попитам собственика за твоя период как стоят нещата. Гледам , че чак до Септември му е зает, което ме навежда на мисълта, че го е свалил от Букинг до тогава. Ако имаш интерес, дай ми датите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аха, сега симулирах резервация със SIXT, тихом-мълком пъкна таксичка 40 евро еднопосочно.

Ама пак бива, Голд Кар искат 175:O.

Продължавам с разузнаването.

На 12.02.2018 г. в 10:49, aikula3d каза:

 Аз утре си тръгвам, ако искаш , да попитам собственика за твоя период как стоят нещата. Гледам , че чак до Септември му е зает, което ме навежда на мисълта, че го е свалил от Букинг до тогава. Ако имаш интерес, дай ми датите.

Благодаря, решихме да остане вилата.

Връзка към коментар

Моля, някой да каже, как става връщането на колата, извън нормалното работно време, на летището в Понта Делгада. Ако полетът е в 7.50 сутринта, трябва да сме там в 6, а колата трябва да издадем около 5.30.

 

Връзка към коментар

Още като я взимате ще се договорите.

Ние нашата я взехме от хотела,  а мацката после ни закара съвсем безплатно на 20км до летището. Даже не погледна колата.

Друг случай този път на Тенерифе.  Колата я бях взел от мола срещу хотела. Тръгваме на обяд. Отивам да я върна. Сиеста. Няма никой. Звъня по телефона.  Отсреща сънен глас. 

Аз.. Искам да върна колата. Той.. В кой хотел си.  Ами в тоя. Остави ключовете на рецепцията. Аз. Ама няма ли да я погледнете. Защо бе амиго. Има ли и нещо. Не.  Еми тогава всичко е наред.. Даже не пита за бензина. 

Та мисля си по островите. И хората са други. И живота друг. И климата страхотен. Много е хубаво. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря, но ще наемаме от летището, че вилата, дето съм я букнала, е далече. Наистина,  много си прав, по островите е друго - на Майорка наехме колата от хотела, без никакви условности, човекът само си преписа данните от ЛК на мъжа ми и рече да оставим после ключа на рецепция. Като се учудихме, няма ли да дойде да я види, той каза, че има пълна застраховка и да не се притесняваме.

Естествено, че я оставхме с пълен резервоар, както я взехме  и в ред.

Ще взема да напиша писмо на някоя рентална компания, че да питам.

Връзка към коментар
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Моля, някой да каже, как става връщането на колата, извън нормалното работно време, на летището в Понта Делгада. Ако полетът е в 7.50 сутринта, трябва да сме там в 6, а колата трябва да издадем около 5.30.

 

Не зная от коя фирма ще я вземаш, но те буквално всички фирми са на 50 метра от входа на летището, няма да имаш проблем да я върнеш в 6:00 или да се договориш да дойдат малко по-рано от 6. На този остров хората са изключително любезни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , aikula3d каза:

Не зная от коя фирма ще я вземаш, но те буквално всички фирми са на 50 метра от входа на летището, няма да имаш проблем да я върнеш в 6:00 или да се договориш да дойдат малко по-рано от 6. На този остров хората са изключително любезни.

Много ти благодаря!

Не съм решила още от коя фирма ще наемам, притесняваше ме ранният час за връщане.

Връзка към коментар

Повечето се съобразяват с часовете на полетите, а и както казаха, ако летите в 7:50 е предостатъчно да идете в 6:00.

Аз бях взел от местната фирма ilha verde, не знам дали си я погледнала.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Такааа, вече почти съм избистрила всичко.

Наложи се да обърна планчето изцяло, заради промяната на полета на Уиэ-овете. Щото, вместо ранен сутрешен полет го обърнаха на късен нощен. Така че, кацаме в Лисабон посред нощ, направих една нощувка на летището, ето, тук:

TRYP Lisboa Aeroporto Hotel

На метри от терминала , стига се пешеходно. На другия ден летим за Понта Делгада. Мулти-сити билети  с Азорес Еърлайн - Лисабон-Понта Делгада- Фуншал-Лисабон.

В крайна сметка, послушах съвета на @Alexander и букнах на Сан Мигел този хотел:

Terra Nostra Garden Hotel

На Мадейра ще бъдем в този:
Melia Madeira Mare

Не съм букнала още рент-а-карите, но има време, по съветите в тмата ще е от ilha verde .

За Лисабон още се колебая за хотел. Били сме в тоя -  TRYP Lisboa Oriente Hotel, намира се на гара Ориенте.  Сега съм букнала един в центъра, но вероятно ще го сменям, там с паркирането е проблем.

 

Имам питане - с метрото за колко време се стига от летището до града? И дали е удобно всеки ден да се ходи с него?Че сме били все с кола и нямам представа. Имам идея, пак да букна този Трип на летището, има си паркинг за колата, а в града да ходим с такси или метро, ако има.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Alexander каза:

@AlexandraKo леко ти завидях за острова,  Фурнас и хотела..

Ще ходите ли до ilheu de vilafranca, аз не успях да го посетя.

Още не съм седнала да правя планчето за там, ама, ако речеш, че си струва, ще отидем.:)

Връзка към коментар
преди 11 часа, AlexandraKo каза:

Такааа, вече почти съм избистрила всичко.

Наложи се да обърна планчето изцяло, заради промяната на полета на Уиэ-овете. Щото, вместо ранен сутрешен полет го обърнаха на късен нощен. Така че, кацаме в Лисабон посред нощ, направих една нощувка на летището, ето, тук:

TRYP Lisboa Aeroporto Hotel

На метри от терминала , стига се пешеходно. На другия ден летим за Понта Делгада. Мулти-сити билети  с Азорес Еърлайн - Лисабон-Понта Делгада- Фуншал-Лисабон.

В крайна сметка, послушах съвета на @Alexander и букнах на Сан Мигел този хотел:

Terra Nostra Garden Hotel

На Мадейра ще бъдем в този:
Melia Madeira Mare

Не съм букнала още рент-а-карите, но има време, по съветите в тмата ще е от ilha verde .

За Лисабон още се колебая за хотел. Били сме в тоя -  TRYP Lisboa Oriente Hotel, намира се на гара Ориенте.  Сега съм букнала един в центъра, но вероятно ще го сменям, там с паркирането е проблем.

 

Имам питане - с метрото за колко време се стига от летището до града? И дали е удобно всеки ден да се ходи с него?Че сме били все с кола и нямам представа. Имам идея, пак да букна този Трип на летището, има си паркинг за колата, а в града да ходим с такси или метро, ако има.

 

Удобно е с метро.Пътува се м/у 10-15 минути.Цена на билета с куфар май беше 1.90 евро.Метрото работи от 6:30 до 1:00 през нощта.Но такситата в Лисабон са едни от най-евтините в ЕС ,така че и те са опция за късен или ранен полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Еминко каза:

Удобно е с метро.Пътува се м/у 10-15 минути.Цена на билета с куфар май беше 1.90 евро.Метрото работи от 6:30 до 1:00 през нощта.Но такситата в Лисабон са едни от най-евтините в ЕС ,така че и те са опция за късен или ранен полет.

Ооо, как ми трябваш!

Благодаря ти! Писах ти на ЛС .

 

Връзка към коментар
преди 12 часа, Еминко каза:

Удобно е с метро.Пътува се м/у 10-15 минути.Цена на билета с куфар май беше 1.90 евро.Метрото работи от 6:30 до 1:00 през нощта.Но такситата в Лисабон са едни от най-евтините в ЕС ,така че и те са опция за късен или ранен полет.

Моята идейка е да се спи на летището, в този хотел, а не в града.

TRYP Lisboa Aeroporto Hotel

А пък да се ходи с метро или с такси. Да не се ходи с колата в града, че е голям проблем.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Моята идейка е да се спи на летището, в този хотел, а не в града.

TRYP Lisboa Aeroporto Hotel

А пък да се ходи с метро или с такси. Да не се ходи с колата в града, че е голям проблем.

Има удобни автобуси от летището до града. А мисля, че  видях един жълт Хоп-он Хоп-оф да минава през паркинга на летището, ако не греша.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Взех да позаглеждам за рент-а-кар в Понта Делгада, после ще мътя Мадейра и Лисабон.

В ПД тази фирма Ilha Verde ми вика, че нямало коли за нашия период.

Голд кар си имат и цената е добра, като им ползвам разни купони, дето са ми пратили за намаление, ама гледам, че не са баш на терминала. Пише, че с шатъл се ходи до офиса им. Някой да знае нещо по въпроса?

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.