Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 17 минути , DaBo каза:

Там, където има западни туристи, проблеми не би трябвало да има.

И аз така мисля, особено ако говорим за хотели основно предназначени за западни туристи. Нито в Истанбул, нито в Сингапур, нито в Джогджакарта, нито в Куала Лумпур сме имали проблеми с изхранването в хотелите. Явно обаче трябва да се има предвид и фактора населено място. И все пак, от моя гледна точка липсата на една голяма част от туристическия поток е за предпочитане пред евентуални проблеми с изхранването, но всеки сам си преценя...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ивайла каза:

Някой има ли наблюдения как стои въпроса с Рамадана в Малайзия?    Мисля за Борнео през март, но Рамадана почва на 28ми февруари и се чудя дали да търся билети преди това.

Ако искаш, дай инфо каква ти е идеята за Борнео, за да помислим малко. Сабах е едно, Саравак е друго. Ако ще спиш в хотели, едва ли ще има проблем. Но ако тръгнеш на самостоятелно изхранване през деня… в по-забутаните места, ще има. Вечер така или иначе проблем няма. Даже се правят непрекъснато нощни улични пазари за храна. Има дълги маси и хората сядат един до друг без дори да се познават. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Строен план още няма, чакам промото на Тръкиш и си мисля накъде, но Кота Кинабалу, Сепилок, Сабах, може би и Семпорна. Плажовете са с приоритет. За начало на the best time to visit е даден март месец, преди това е Китайската Нова година, на 29 януари, та нещо много се стеснява периода. Може би ще е по - добра идея да мислим за средата на февруари...  И да използвам момента да питам - от КЛ до Лаос не е много удобно за пътуване, нали? Все през Банкок, един ден пътуване... 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Ивайла каза:

Строен план още няма, чакам промото на Тръкиш и си мисля накъде, но Кота Кинабалу, Сепилок, Сабах, може би и Семпорна. Плажовете са с приоритет. За начало на the best the to visit е даден март месец, преди това е Китайската Нова година, на 29 януари, та нещо много се стеснява периода. Може би ще е по - добра идея да мислим за средта на февруари...  И да използвам момента да питам - от КЛ до Лаос не е много удобно за пътуване, нали? Все през Банкок, един ден пътуване... 

 

Упс, в тази част плажовете изглеждат страхотно, но са повече ориентирани за гмуркане. Малки острови, скъпи пакети за престой. Има по един/два хотела на островче.

Ние утре тръгваме към Мабул, после Сандакан, Кинабатанган ривър и накрая Сепилок. Ще разкажа после, ако те интересува.

Областта Сабах е повече за гмуркане или джунгла. Чак да се бие път до КК за няколкото островчета отпред... не знам.

 

От март започват работа островите Реданг, Перхентиан т.н. Там плажовете са страхотни, точно плажна дестинация са. Март е все още сух сезон и за Ланкави.

За полети до Лаос не знам. Лаос изобщо не ми е в полезрението и не съм гледала за полети.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

А януари и февруари как са за Ланкави?

Идеални са за Ланкауи. 🙂

 

Ама за изкачване на Кинабалу не стават и затова аз хич и не заглеждам Борнео 😄

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
29 minutes ago, Дани Магелани said:

А януари и февруари как са за Ланкави?

Не знам.

Обаче края на Април е супер също.

Водата е гореща направо. 

Обаче явно всичкия кенеф се излива направо в морето. Това е единственото място, където чавето хвана жесток конюнктивит.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, DaBo каза:

Упс, в тази част плажовете изглеждат страхотно, но са повече ориентирани за гмуркане. Малки острови, скъпи пакети за престой. Има по един/два хотела на островче.

Ние утре тръгваме към Мабул, после Сандакан, Кинабатанган ривър и накрая Сепилок. Ще разкажа после, ако те интересува.

Областта Сабах е повече за гмуркане или джунгла. Чак да се бие път до КК за няколкото островчета отпред... не знам.

 

От март започват работа островите Реданг, Перхентиан т.н. Там плажовете са страхотни, точно плажна дестинация са. Март е все още сух сезон и за Ланкави.

За полети до Лаос не знам. Лаос изобщо не ми е в полезрението и не съм гледала за полети.

Сабах е прекрасен в февруари-март. Но плажовете наистина не са много чисти в този период. Например в Кота Кинобалу в хотела на Шангри Ла имаше течение, което влачеше боклуци на плажа. Но пък малките острови си бяха супер за дайвинг. И за такива като мен- стоящи близо до брега ставаше. А пък джунглата е супер!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мисля си как да използвам утрешното промо на Търкиш. Искам Централен Виетнам, затова мисля да купя билети до Куала Лумпур от промото и оттам до Да Нанг /с Air Asia най-вероятно/. Въпросът е февруари или март, това е началото на най-хубавото време за Централен Виетнам според статистиката. Освен китайската нова година, която ще бъде на 29.01.2025, има ли друго събитие или някой национален празник във Виетнам, с който да съобразя избора на дати? Не сме решили колко дни, но минимум 10. Ще пътуваме аз и мъжа ми.

И още нещо за обсъждане, видяхме, че Air Asia има редовни полети от Куала Лумпур до Пърт и си мислим,че може да се разходим до Пърт за 2-3 дни /още не знам преди или след Виетнам/. Споделете плюсове и минуси на тази идея.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Jenbel каза:

Мисля си как да използвам утрешното промо на Търкиш. Искам Централен Виетнам, затова мисля да купя билети до Куала Лумпур от промото и оттам до Да Нанг /с Air Asia най-вероятно/. Въпросът е февруари или март, това е началото на най-хубавото време за Централен Виетнам според статистиката. Освен китайската нова година, която ще бъде на 29.01.2025, има ли друго събитие или някой национален празник във Виетнам, с който да съобразя избора на дати? Не сме решили колко дни, но минимум 10. Ще пътуваме аз и мъжа ми.

И още нещо за обсъждане, видяхме, че Air Asia има редовни полети от Куала Лумпур до Пърт и си мислим,че може да се разходим до Пърт за 2-3 дни /още не знам преди или след Виетнам/. Споделете плюсове и минуси на тази идея.

И аз обмислям нещо подобно, за след 10ти февруари. От КЛ полет до централен Виетнам. До Да Нанг с Air Asia излизат супер цени. Тук мисля да включа и 4 -5 дни за плаж. След това придвижване до Камбоджа /не знам точно как/ и  обратно полет от Камбоджа до КЛ.  Не видях да има празници по това време. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ева, и ние ще отделим време за плаж във Виетнам, аз съм харесала едно забутано място с бял пясък на юг от Да Нанг, ще ти го споделя като дойде време за резервации. Хубав ти е плана, моят мъж не иска да ходи в Камбоджа иначе и аз бих комбинирала посещението във Виетнам с Камбоджа.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 50 минути , Jenbel каза:

Ева, и ние ще отделим време за плаж във Виетнам, аз съм харесала едно забутано място с бял пясък на юг от Да Нанг, ще ти го споделя като дойде време за резервации. Хубав ти е плана, моят мъж не иска да ходи в Камбоджа иначе и аз бих комбинирала посещението във Виетнам с Камбоджа.

Точно гледам хотели на север от Хой Ан 🙂 

@Ивайла, така е. Затова мисля да е след 14ти февруари 🙂 

Връзка към коментар

Може би ще купя билети до Манила и ще изкараме 2 седмици на Филипините. Искаме да отидем до Ел Нидо, но полетите до там са скъпи.  До Пуерто Принцеса са доста по-евтини. От там лесно ли се стига до Ел Нидо и остров Корон?

Връзка към коментар

Между Ел Нидо и Корон трябва или тур с лодка, или самолет. От Пуерто Принцеса и Ел Нидо мисля, че има автобуси / трансфери. Някой друг да каже. Ние летяхме Манила Ел Нидо, после с лодка до Корон и Корон Манила. До Манила има и друго летище Лос Анхелес. От там също може да проверите . Ако харесвате море, не се колебайте за Филипини.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Адриан ХН, аз имах полет Манила-Бохол, след това Бохол-ЕЛ-Нидо и от Ел Нидо - фери до Корон, Накрая полет Корон -Манила. От Пуерто принцеса до Ел нидо трансфера с бус е 6-8 часа и повече в зависимост от трафика. За това предпочетох полет. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Предният месец  летях Себу-Ел Нидо.Цената беше 110 евро-75 минути полет.В Себу на летището  се запознах с една двойка младежи,които същият  ден летяха до Пуерто Принцеса.Вечерта се видях отново с тях в Ел Нидо -бяха супер съсипани от пътя.Докато те са пътували, аз сварих да обядвам, да ударя една дрямка в хотела в Ел Нидо,да отида на плаж,да си договоря лодки за следващите три дена и да изпия два коктейла. Така че сам си прецени кое ще ти е по важно-времето или парите.За информация -полет до Пуерто Принцеса /от Манила или Себу/ е около 30-40 евро,бус от ПП до Ел Нидо между 10-17 евро.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Адриан ХН каза:

Може би ще купя билети до Манила и ще изкараме 2 седмици на Филипините. Искаме да отидем до Ел Нидо, но полетите до там са скъпи.  До Пуерто Принцеса са доста по-евтини. От там лесно ли се стига до Ел Нидо и остров Корон?

Аз се върнах преди две седмици. Взехме си директния полет със еърсуифт...много скъп, но спестява време. Въпреки цената обаче са по-големи цигани и от раянеър за багажа и за пръв път в живота си платих за свръхбагаж и яко ги нахейтих. Като цяло съм разочарован от Ел Нидо и не знам дали Корон не ти е по-добрият избор заради лесната и евтина логистика.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Emilia Iordanova каза:

Здравейте! Ако отседнем в района на Kamala beach на остров Пукет, дали има екскурзии от там до островите: Phi phi, Bamboo island и т.н?

Благодаря! 

 

О където и да отседнете на Пукет ще ви засипят с предложения за екскурзии. Цената е почти еднаква, но може и да намерите с малки отстъпки. Вземат ви направо от хотела.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.