Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

@Ивайла Няма нищо гнило в Дания , стандартен текст в GF , обикновени за полети , които все още не са стартирали и са заложени . Надписът ще изчезне с началото на полетите , в този случай (01 юли ).

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, stanislavpp каза:

 

@Адриан ХН Ако имате време , горещо препоръчвам да вмъкнете за няколко дни/седмица и един от яките тайландски острови - Ко Липе, който е буквално през пътя (30 мин фери ) .

Интересна идея, но за посещение на този остров не трябва ли тайландска виза?

Връзка към коментар
преди 2 минути , stanislavpp каза:

Трябва виза , да . 👍

Болшинството от пътуващите не подозират , че най-лесният и бърз начин да се достигне до перлата Ко Липе е именно полет до Лангкауи.

Благодаря за отговора. Ще предам на моя син, че те се оглеждат за нещо интересно, тайландско в района 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Дани Магелани каза:

За кога го мислиш?

Аз мисля да кацна в КЛ или на 30 януари или на 2 -3 февруари. Ще хвана полет веднага за Лангкави. За сега това планирам.

Ноември 2024та. И все още не съм сигурен за плажната почивка дали да е на Лагкави или на Ко Ронг в Камбоджа. Засега сигурното ще е с Търкиш до КЛ и 3 нощувки в Сием Риеп за посещение на Ангкор Ват и 3-4 нощувки в КЛ с посещение на Мелака. 2023 посетихме КЛ и много ни хареса този град, а и се очертава като хъб свързващ Търкиш с азиатските линии.

По-нататък ще питам за хубав район за настаняване на Ко Ронг?

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За Ко Липе се изискват тай визи. Островчето е разкошно, но за съжаление е влязло в полезрението на инстаграмърите и парти туристите. За млади хора ще е супер, ама за търсещи спокойствие туристи - не. Да не говорим колко е малко.

 

преди 5 часа, Адриан ХН каза:

3-4 нощувки в КЛ с посещение на Мелака.

 

Понапудриха я Мелака, но бих помислила за два дни в Cameron Highlands.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз също бих се върнал в КЛ , нощувка в най-високият небостъргач у цялото Азия и Пасифик е голяма мотивация 😉.

Парк Хаят е на етажи 102-118 в Мердека 118:


https://www.hyatt.com/en-US/hotel/malaysia/park-hyatt-kuala-lumpur/kulph

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , stanislavpp каза:

Аз също бих се върнал в КЛ , нощувка в най-високият небостъргач у цялото Азия и Пасифик е голяма мотивация 😉.

Парк Хаят е на етажи 102-118 в Мердека 118:


https://www.hyatt.com/en-US/hotel/malaysia/park-hyatt-kuala-lumpur/kulph

Чакай да я отворят, че казаха в края на годината, но не уточниха за коя година става въпрос. 😜

Връзка към коментар

Да попитам сега за подходящ район/място за настаняване на Ко Ронг и всъшност кое да изберем Ко Ронг или  Сиханоуквил за 4-5 дни плажна почивка? Държим на хубав плаж и наблизо да има места за хапване,  магазини и пазари.

Връзка към коментар

Бягайте от Сихануквил с 200, освен ако няма да играете в казина или да въртите бизнес с Китай. 🙂

 

Ко Ронг е по-развит, Ко Ронг Санлом е много по-спокоен, но няма пазари, само малки магазини тип хоремаг. 🙂Има кръчмета с прясна морска храна.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз покрай промоциите с турците се размечтах и страшно се колебая за КЛ и оттам Ко Липе и островите до Ко Ланта или да предпочетем Филипини за Коледа.
Бяхме миналата година Тайланд и много ни допадна, но най вече Ко Панган и Ко Пи Пи, пообиколихме и Краби и Пукет. Но този лежерен островен живот на Панган със скутер и пясък до глезените много ми допадна. Та дайте съвет…везните ще наклони и храната, доста обичаме кулинарния туризъм Ко Липе и Ланта или Филипини?

Връзка към коментар

Някой има ли наблюдения как стои въпроса с Рамадана в Малайзия?    Мисля за Борнео през март, но Рамадана почва на 28ми февруари и се чудя дали да търся билети преди това.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Ивайла каза:

Някой има ли наблюдения как стои въпроса с Рамадана в Малайзия?    Мисля за Борнео през март, но Рамадана почва на 28ми февруари и се чудя дали да търся билети преди това.

Един от любимите ми периоди за пътуване в мюсюлмански страни е по време на Рамазана. Преди години открихме колко спокойно е пътуването и посещението на забележителности в Истанбул по време на Рамазана. Тази година отново се убедихме в предимствата на пътуване по време на този празничен за мюсюлманите период  в Индонезия и Малайзия. Няма по-спокоен период за посещение, а реално абсолютно всичко работи и по никакъв начин не пречи на туризма. Вярно, в късните следобедни часове трафикът в КЛ става ужасен, защото бързат да се приберат за храна, но през останалото време е много приятно и спокойно. Сигурен съм, че и @DaBo ще потвърди моите наблюдения...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Duke каза:

Един от любимите ми периоди за пътуване в мюсюлмански страни е по време на Рамазана. Преди години открихме колко спокойно е пътуването и посещението на забележителности в Истанбул по време на Рамазана. Тази година отново се убедихме в предимствата на пътуване по време на този празничен за мюсюлманите период  в Индонезия и Малайзия. Няма по-спокоен период за посещение, а реално абсолютно всичко работи и по никакъв начин не пречи на туризма. Вярно, в късните следобедни часове трафикът в КЛ става ужасен, защото бързат да се приберат за храна, но през останалото време е много приятно и спокойно. Сигурен съм, че и @DaBo ще потвърди моите наблюдения...

За големите градове е така, по острови имахме проблем с изхранване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
6 minutes ago, Duke said:

Няма по-спокоен период за посещение, а реално абсолютно всичко работи и по никакъв начин не пречи на туризма

Може. Само да не е в Египет. Някой тур обекти са отворени, други затварят е 14ч.

Смислена храна най-рано в 17ч. 

С една дума: 🌲

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, Marisha каза:

За големите градове е така, по острови имахме проблем с изхранване.

Може и така да е по островите, аз говоря принципно за посещение на мюсюлманска страна. И все ми се струва, че малайците надали ще оставят туристите гладни, но може би наистина през деня не всичко работи. За сметка на това, предполагам е по-спокойно дори на островите в този период...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Duke каза:

Може и така да е по островите, аз говоря принципно за посещение на мюсюлманска страна. И все ми се струва, че малайците надали ще оставят туристите гладни, но може би наистина през деня не всичко работи. За сметка на това, предполагам е по-спокойно дори на островите в този период...

Миналата година на Тиоман-Малайзия имахме проблеми. За по-спокойно също не беше, събота-неделя се пълнеше с индийци.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , era123 каза:

Може. Само да не е в Египет. Някой тур обекти са отворени, други затварят е 14ч.

Смислена храна най-рано в 17ч. 

С една дума: 🌲

Не съм бил в Египет в този период, но сега като се замисля, може би трябва да направя уточнението, че говоря от позицията на човек, който по време на пътуване закусва сутрин и директно се храни на вечеря, като пропуска обяд. За туристическите обекти също ми е странно, но може и така да е в Египет...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Борнео не мисля, че ще е най-подходящия период. За Кота Кинабалу няма да е проблем, но за джунглата ,ако в лоджите не работи нищо, ще си е драма. А и лодки, паркове, липса на бирички и други напитки... Рисковано е според мен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Борнео не знам как е по време на Рамадана, но в континентална Малайзия проблем няма с изхранването. На Борнео в тур.локации също не вярвам да има някакви съществени проблеми, но в по-забутаните места, може и да има. Все пак Малайзия не е 100% мюсюлманска.

 

В лоджиите по Кинабатанган и извън Рамадана храната е предварително планирана, а има такива и без биричка дори. Утре тръгваме натам, може да ги питам на място как стоят нещата. В КК проблеми няма с храната. Там, където има западни туристи, проблеми не би трябвало да има.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 21 часа, Duke каза:

Не съм бил в Египет в този период, но сега като се замисля, може би трябва да направя уточнението, че говоря от позицията на човек, който по време на пътуване закусва сутрин и директно се храни на вечеря, като пропуска обяд. За туристическите обекти също ми е странно, но може и така да е в Египет...

Закуската също беше проблем.

 

Тази година на Маратуа-Индонезия нямаше проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.