Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 19 минути , Тони каза:

В багбнб не дават да има на летището, но ето тези три опции са възможни.

https://bagbnb.com/luggage-storage/penang?s=Anime Matsuri, 78-84, Lebuh Kimberley, Georgetown, 10100 George Town, Penang, Malaysia&lat=5.4163459&lng=100.33276169999999

Не ми се ще да е чак в града, че имам други запланувани обекти по-наблизо до летището.

В трипадвайзър попаднахме на следното мнение отпреди 4 месеца:

 

  "The luggage storage is now operated by the same luggage strapping store. It is on your right , after Air Asia checkin kiosks on departure level. Opening hours 6am-9pm, but confirm with them."

 

Edit: Намерих и други подобни мнения от предишни години, така че го приемам за меродавно. Скъпичко ми се вижда, ама каквото - такова.

Редактирано от master_of_germs
Връзка към коментар

Има ли някой, който е ходил на тур от Куала Лумпур до Kuala Selangor за гледане на милионите светулки? Можете ли да препоръчате някоя агенция, която го организира?

Редактирано от mary_shery
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, master_of_germs каза:

Има ли къде да се остави багаж на/около летище Пенанг? Намирам доста оскъдна и противоречива информация в нета... Пристигаме на острова със сутрешен полет, разглеждаме набързо няколко неща и същата вечер летим за другаде. Не че не мога да обикалям с раницата, но ще е препълнена и този ден ще почне по тъмно и ще приключи чак към полунощ и бих искал да си спестя мъкненето на товар на гръб.

Автобусът от летището спира до Комар. Наблизо тръгва и хоп он. Аз не съм търсила място за багаж. Доста е неугледно. 

Виждала съм в транзитната зона на нискотарифните при вътрешните полети в КЛ и Пенанг нещо като гардероб/багажни помещения, но не съм питала. Може да се огледате като кацнете.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
On 10/22/2018 at 3:01 PM, Kamen said:

На Jalan Alor какво да опитаме за хапване? Някакви препоръки ? 

Аз лично винаги ям Butter prawns, deep fried fish (има много вида риба, избираш я на място), разни зеленении, ориз. Каквото ти харесва!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 22.10.2018 г. в 15:01, Kamen каза:

На Jalan Alor какво да опитаме за хапване? Някакви препоръки ? 

Всичко, което е забодено на клечки +mooncake и оня сладолед...тайландски ли беше.

От мърдащите неща в аквариумите - ако те влече 🙂

Tip: от нещата на клечки избирай онези, които са изложени сурови, и изчакай да ти ги изпържат. Така ще си сигурен, че са пресни и че не са ги кацали мухите в сготвено състояние. В сурово и да са ги кацали - пърженето е изчистило всичко. Това е основен похват за целия онзи регион, впрочем.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Здравейте магеланци. Половината пътуване до Тайланд вече е планирано,  остава втората половина из островите и имаме дилема. Дали да останем на Пукет 5-6 нощувки и от там да правим дневни трипове до други острови? Как са районите при Ката и Катон? Не искаме няква мега лудница, но пък и да не е супер изолирано. Другоо което ми е на ум са 4 нощувки Ко Ланта(но не знам как е с триповете от там)  и последната спане 1 нощ Пукет преди полет.? Приемам всякакви съвети. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние бяхме в Карон и много ни хареса.Сравнително спокойно място.Плажа хубав и не е пренаселен.Ката е близко и ходихме пеш до там .Лично на мен по не ми хареса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте!  Ако имате общо 10 нощувки за Сингапур, Куала Лумпур и Бали как бихте ги разпределили между трите? 

 

Благодаря предварително за отговорите 🙂 

 

 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Capitan Morgan каза:

На Batu Caves в КЛ колко време е достатъчно да отделим? С градския транспорт ще се замотаем ли много с времето или трасферче да си организираме? 

С влака е най-бързо и най-евтино. Тръгва от KLC - Куала Лумпур Централ и спирката на Бату Кейвс е съвсем близо до пещерите. Половин ден ще ви стигне.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Eva eva каза:

Здравейте!  Ако имате общо 10 нощувки за Сингапур, Куала Лумпур и Бали как бихте ги разпределили между трите? 

 

Благодаря предварително за отговорите 🙂 

 

 

2- Сингапур, 2 - Куала Лумпур , 6 - Бали

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 22.10.2018 г. в 15:52, mary_shery каза:

Има ли някой, който е ходил на тур от Куала Лумпур до Kuala Selangor за гледане на милионите светулки? Можете ли да препоръчате някоя агенция, която го организира?

Ние сме ходили, преди време. От хотела ни препоръчаха агенция. Ако знаете, кой ще ви е хотелът, можеш да им пишеш и да ги питаш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, 

Някой бил ли е през месец декември на Шаргао (Siargao), Филипини, да каже дали за 5 дни има шанс да видим слънце или основно си вали. Оказва се, че този остров (и няколко съседни) е с тотално различни метеорологични условия от по-голямата част от страната. (Не питам за прогнози, а дали някой е бил тогава, за да ми даде малко яснота дали го е валяло, много ли..., по цял ден или само за няколко часа... ) Благодаря предварително на всеки отзовал се с някаква информация! 

Връзка към коментар
преди 12 часа, Capitan Morgan каза:

На Batu Caves в КЛ колко време е достатъчно да отделим? С градския транспорт ще се замотаем ли много с времето или трасферче да си организираме? 

Забравете за влакове и прекачвания. Ползвайте GRAB, с който излиза незначително по скъпо, но пък за сметка на това много по удобно. От хотела ни в центъра на Букит Бинтанг до входа на Пещерите ни излезе - точно 9.41 лв., като в самото приложение имаше и по ниски оферти с GRAB Share. В самия храм пряко сили - 30 минути, ако влизате в пещерата около час с чакането, но е добре да проучите точните часове за влизане. Има и такса за обиколката. Отиване-връщане - около час. Значи ако тръгнете сутрин в 9 може да обядвате в китайския квартал. Ще дам и друг пример с GRAB. От Путраджая до същия хотел излезе 16.15 лв., без ходене, прекачвания, чудене и губене на време докато се ориентира човек по сравнително неразбираемия им градски транспорт. Ако трябваше да вземем автобус от Путраджая до ЖП гарата, после влак до КЛ централ, после метро и накрая 10-15 минути трамбоване до хотела, щеше да излезе почти двойно, а времето около три пъти по дълго. Цените ги извадих от репорта на кредитната карта за месец септември 2018.

 

преди 12 часа, Eva eva каза:

Здравейте!  Ако имате общо 10 нощувки за Сингапур, Куала Лумпур и Бали как бихте ги разпределили между трите? 

 

Благодаря предварително за отговорите 🙂 

 

 

Ако може да добавите още 4-5 дни ще е супер. Тези 10 дни ми се виждат крайно недостатъчни, особено с пътуванията между градовете и държавите. В противен случай просто пропуснете КЛ и добавете минимум една нощувка в Сингапур за да може да усетите този невероятен град. КЛ не е за пропускане също, но ще е много натегнато. Иначе Лауренс го е казал 2-2-6 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, VesseloVesse каза:

Здравейте, 

Някой бил ли е през месец декември на Шаргао (Siargao), Филипини, да каже дали за 5 дни има шанс да видим слънце или основно си вали. Оказва се, че този остров (и няколко съседни) е с тотално различни метеорологични условия от по-голямата част от страната. (Не питам за прогнози, а дали някой е бил тогава, за да ми даде малко яснота дали го е валяло, много ли..., по цял ден или само за няколко часа... ) Благодаря предварително на всеки отзовал се с някаква информация! 

Сори избрали сте лош месец. Бил съм в  Surigao City и Dapa два пъти. Веднъж беше през януари и почти нямаше момент без дъжд. Не вярвам декември да е различно много. Вали, намалява и пак вали. Дано да имате късмет.

 

Връзка към коментар
преди 8 часа, Ivan Hristov каза:

Сори избрали сте лош месец. Бил съм в  Surigao City и Dapa два пъти. Веднъж беше през януари и почти нямаше момент без дъжд. Не вярвам декември да е различно много. Вали, намалява и пак вали. Дано да имате късмет.

 

Благодаря! Да, не съобразихме, че точно в този край времето е на обратно, а много искахме да идем там. Та сега имам време до  9ти ноември да канселирам хотела, да изгоря с два полета и да пренасоча тези 5 последни дни някъде другаде (Бантаян или в краен случай Боракай ) . Но някакси все още тая надежда, че таз годишния Ел Ниньо, който очакват, ще допринесе поне за по-малко валежи. 😕

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чудя се дали да си взимам IQOS-a за Сингапур. Четох, че ел. цигарите са забранени там и глобите да доста големи. Моля за съвет/коменатар за ел. цигара, а не за нормалните.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към коментар
преди 3 минути , Евгени Димитров каза:

Чудя се дали да си взимам IQOS-a за Сингапур. Четох, че ел. цигарите са забранени там и глобите да доста големи. Моля за съвет/коменатар за ел. цигара, а не за нормалните.

Искаш съвет дали да направиш нещо, което знаеш, че е забранено...? Ами щом искаш съвет, моят е - не го прави! 🙂 Освен ако не си готов да си платиш последиците. Защото това е черно тото като с надхвърлянето на допустимия багаж - един може да мине, но другия като го хванат, плаче много... 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 24.10.2018 г. в 23:36, Shlosera каза:

Забравете за влакове и прекачвания. Ползвайте GRAB, с който излиза незначително по скъпо, но пък за сметка на това много по удобно. От хотела ни в центъра на Букит Бинтанг до входа на Пещерите ни излезе - точно 9.41 лв., като в самото приложение имаше и по ниски оферти с GRAB Share. В самия храм пряко сили - 30 минути, ако влизате в пещерата около час с чакането, но е добре да проучите точните часове за влизане. Има и такса за обиколката. Отиване-връщане - около час. Значи ако тръгнете сутрин в 9 може да обядвате в китайския квартал. Ще дам и друг пример с GRAB. От Путраджая до същия хотел излезе 16.15 лв., без ходене, прекачвания, чудене и губене на време докато се ориентира човек по сравнително неразбираемия им градски транспорт. Ако трябваше да вземем автобус от Путраджая до ЖП гарата, после влак до КЛ централ, после метро и накрая 10-15 минути трамбоване до хотела, щеше да излезе почти двойно, а времето около три пъти по дълго. Цените ги извадих от репорта на кредитната карта за месец септември 2018.

 

Ако може да добавите още 4-5 дни ще е супер. Тези 10 дни ми се виждат крайно недостатъчни, особено с пътуванията между градовете и държавите. В противен случай просто пропуснете КЛ и добавете минимум една нощувка в Сингапур за да може да усетите този невероятен град. КЛ не е за пропускане също, но ще е много натегнато. Иначе Лауренс го е казал 2-2-6 🙂

За Batu Caves виждам че се предлагат ексурзиики за по 12 евра с трансфер от хотела. Включват посещение на Роял Селангор – кралската фабрика за изделия от пютър (сплав от калай и олово) и на фабрика за батик – ръчно рисувани памучни и копринени платна . Та въпроса ми е в тези фабрики заслужава ли си да се ходи или направо на пещерите с наш транспорт 🙂

Връзка към коментар

Royal Selangor - входът е безплатен, много добре е организирано и на нас винаги ни е било интересно там.

Не знам за коя фабрика за батик става въпрос, аз съм ходила в магазина на една от фирмите за батик и там беше организирана демонстрация и после сами си направихме по едно шалче. На мен лично много ми хареса, но не знам за тези пари дали ще ви дадат да направите нещо или само ще ви разкажат. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой може ли да препоръча сгоден плаж в Южен Виетнам за едноседмично мързелуване, който да отговаря на следните критерии:

- Да е достъпен от Хошимин с директен наземен транспорт в рамките на максимум 4-5 часа посоката;

- Да не е прекалено туристическо място от типа ресорт до ресорта с нацвъкани чадърчета по цялата плажна ивица, но от друга страна да има добър избор за нощувки в района;

- Като бонус: ако се съчетава с приятно населено място и някаква природна забележителност наоколо от типа планинка/природен парк - още по-добре.

 

Благодаря предварително.

-

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хошиминците ходят на плаж във Вунг Тау, викат му, че им било " Ривиерата",то е на около 130 км от Сайгон.

Ама не е плажът мечта, защото, хем има нефтена рафинерия в онзи район, хем, делтата на Меконг също е близо, та оказват влияние на това, водата да не е  достатъчно чиста.

Много е хубаво е на Муине, но то е по-далече - на около 220 км. от Сайгон, горе-долу на 4-5 часа наземно. Дълга плажна ивица, около 10 км. фин , бял пясък, хотели всякакви. Ама, то, там всичко е евтино.

Ние си имахме транспорт, но може би, ще има някакви автобуси от Сайгон.

Това - резорт до резорт го няма там, като на нашето море,  има си и хубави хотели, има и вили, гестхауси, има си и места на плажа.

Най- хубаво е на Фукуок, ама си трябва аероплан. То, като километри не е много, няма 400, ама е девет дена път с камили - повече от 10 часа наземно.

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Няма какво да се лъжем, хубави плажове близо до Сайгон няма. 🙂 Или си избери друга база, или се приготви да летиш, или бъди готов за сериозен компромис с плажа. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А за остров Фу Куок отзиви? Четох, че преди десетина години било едно от най-райските кътчета в ЮИ Азия, ама от известно време насам го опропастяват/презастрояват по тайландски образец (да се чете: станало е прекалено туристическо).

Редактирано от Meidj
Връзка към коментар
преди 1 час, Meidj каза:

А за остров Фу Куок отзиви? Четох, че преди десетина години било едно от най-райските кътчета в ЮИ Азия, ама от известно време насам го опропастяват/презастрояват по тайландски образец (да се чете: станало е прекалено туристическо).

Ето от @Евгени Димитров. Сякаш друг във форума не е писал за Фу Куок: 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.