Прескочи до съдържание

бързи въпроси Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 9 минути , xligon каза:

2017 Октомври беше много приятен в Пукет. Валеше рядко и то предимно през ноща или рано сутрин. Морето не беше много спокойно, но ставаше за къпане. Даже имаше и хубави дни, подходящи за гмуркане.

 

Това беше много голямо изключение, дъждовният сезон го нямаше. Пукет не трябва да се подценява в слабия сезон, справка - обърнатите лодки и десетките издавени китайци преди дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

Това беше много голямо изключение, дъждовният сезон го нямаше. Пукет не трябва да се подценява в слабия сезон, справка - обърнатите лодки и десетките издавени китайци преди дни.

Така е, но причината за инцидента с китайците е друга. 

Въпреки това мога да твърдя, че в дъждовния сезон е много приятно на Пукет, с изключение на морските занимания.

Връзка към мнение

Благодаря за всички мения за Пукет, но сега имам нова идея и съответно чуденка. Предлагат ми exchange - когато си поискам да отида за десетина дни в ей този курорт на остров Siquijor във Филипините. Стига се до там от Себу или Думагете. Всичко е хубаво, ама аз нямам конкретен план да ходя натам, а и курорта не ме пали чак до толкова, че да се вдигна специално... Има риф, ресторантче...Какво мислите вие? Имам ОК и за Нова година 2019/2020 , по всяко време което реша, но с тая тегава логистика - бих ли се вдигнала до там? Какво бихте направили вие?

Връзка към мнение
On 1/7/2018 at 4:54 PM, Lu2004 said:

Здравейте, март месец ще бъда в Тайланд и ще прекарам няколко дни в Пукет. Имате ли представа, ако резервирам 2 екскурзии с http://www.phuket-cheap-tour.ru, дали мога да се пазаря за някаква отстъпка?

Най-добре си вземете екскурзиите на място , защото пазарлъка става най-добре там.

Редактирано от Ангела
Връзка към мнение
преди 47 минути , samuraika каза:

Благодаря за всички мения за Пукет, но сега имам нова идея и съответно чуденка. Предлагат ми exchange - когато си поискам да отида за десетина дни в ей този курорт на остров Siquijor във Филипините. Стига се до там от Себу или Думагете. Всичко е хубаво, ама аз нямам конкретен план да ходя натам, а и курорта не ме пали чак до толкова, че да се вдигна специално... Има риф, ресторантче...Какво мислите вие? Имам ОК и за Нова година 2019/2020 , по всяко време което реша, но с тая тегава логистика - бих ли се вдигнала до там? Какво бихте направили вие?

От Думагете е доста по-близо. Евтини полети бол и до двете от Манила. Само имай предвид, че чат пат времето изненадва и дори в топ сезона (макар и много рядко) може да се окаже, че няма фериботи за някой друг ден поради лошо време.  Аз обмислях да ходя точно там и даже гледам съм пинвал разни интересни места из острова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, магеланци!

 

Извинете ме за прозаичния въпрос, но може ли някой скоро ходил в Бали да ми даде инфо как преминава паспортния контрол,за да се влезе без виза. Прочетох във Външно,че се иска валиден паспорт и билет за следваща дестинация (имаме за КЛ). Показват се и двете или?

On 7/16/2018 at 3:27 PM, Goal & Boss said:

Бали е част от Индонезия, а за там трябва виза. Можеш да получиш такава при пристигането си на острова.

За Сингапур и Малайзия визи не са необходими.

 

Резакция: Извинявай, подвел съм те.

Тоест, няма визи за нито една от трите дестинации? 🙂

Връзка към мнение
преди 4 минути , Misholina каза:

Здравейте, магеланци!

 

Извинете ме за прозаичния въпрос, но може ли някой скоро ходил в Бали да ми даде инфо как преминава паспортния контрол,за да се влезе без виза. Прочетох във Външно,че се иска валиден паспорт и билет за следваща дестинация (имаме за КЛ). Показват се и двете или?

Тоест, няма визи за нито една от трите дестинации? 🙂

Няма как да минеш паспортен контрол без да си покажеш паспорта. :smile: Самият паспорт трябва да има валидност повече от 6 месеца от датата на напускане на страната. Още в самолета раздават едни формуляри и там посочваш всичко. Подаваш паспорта с формуляра, те го преглеждат, ако имат нещо да питат - питат, бият печат и толкова. Мен никой не ме е проверявал за билет за връщане на летището в Бали, но за това пък обстойно провериха това на летището в Рим, от където летях за Денпасар. Така или иначе ще имаш и двата документа, така че ако случайно някой ти го поиска не е проблем да го покажеш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! 

 

Планирали сме да посетим Япония в началото на април 2019 г. - двама възрастни и едно дете на 16 г. За съжаление не намирам никакви промоции за самолетни билети, следя от почти една година вече. В момента най-изгодното, което намирам е София - Токио - София за 1 400 лв. на човек с Катар. В тази връзка, ако не паднат самолетните билети, ми се иска да имаме резервен вариант. Обмислям дали това да не е София - Сингапур - Бали - Куала Лумпур - София, с по 3-4 нощувки в град.  Ето ми и въпросите:

- нали няма нещо притеснително и опасно за две жени с дете в тези места?

- в началото на април е подходящо, нали?

- добре ли ви се струва като алтернативен вариант за самоорганизирано пътуване?

 

Благодаря предварително.

 

 

Връзка към мнение

Спокойно можете да направите пътуването, без особени притеснения. Все пак на определени безлюдни места в Бали и Куала Лумпур не се разхождайте по нощите. За Бали имам предвид - Южното крайбрежие. Където и да сте, винаги има неща, който не е желателно да правите с оглед на вашата безопасност.

Април е ок.

Според мен цените на Катарците няма да са супер различни за двата маршрута, но пък знае ли човек. За този маршрут считам, че по- удачно е полета да е с КЛМ или Ер Франс, за да е по-евтин.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Началото на април е времето на сакурата в Япония и не само самолетните билети няма да паднат, ами и цените на хотелите са леле-мале. Да не говорим, че е пълно с туристи.

Сингапур е много спокоен град, а също Куала Лумпур и Бали. Придържайте се към по-туристическите места и проблем няма да имате.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , emi_cen каза:

Ще пътуваме ноември месец до Чанг Май с катарците. Съответно прикачване в Доха. въпроса ми е 1 час и 55 мин дали са достатъчни за прикачване?

 

Да

Връзка към мнение

Кога се появява разписанието на Vietjet за следващата календарна година? Или не търся както трябва, или в края на август още го няма....

Връзка към мнение
преди 6 минути , Ивайла каза:

Кога се появява разписанието на Vietjet за следващата календарна година? Или не търся както трябва, или в края на август още го няма....

Когато аз купувах за края на април, промоционалните цени се появиха около новогодишните празници.  Преди това се появяваха цени за датите, но бяха много високи. Не съм проигравала, обаче, ситуацията до края, за да видя, дали въобще е имало пуснато разписание и дали е позволявало закупуването на билет.

 

П.П Обаче май се появяваха тези високи цени или само на сайта или в приложението, а не и на двете места. Имаше някакъв проблем, но не помня вече.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз така и не успях да им схавана системата, а съм проверявал и купувал много. Разписанието за началото на следващата година се бави често много за някои дестинации, а в началото на годината си има обявени полети до края ѝ. Примерно сега няма проблем да си купиш Сайгон - Банкок за догодина, но вътрешни примерно Сайгон - Ханой още няма обявени.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой спец по Тайланд моля да даде идея за район в Банкок, в който да търся хотел. Не сме били в Банкок, така че ще разглеждаме възможно най-много и доброто разположение е от огромно значение. Ако може направо и предложение за хотел, би било чудесно.

Връзка към мнение

Аз харесвам близо до главния булевард сукумвит и спирка на bts. Така директно бързо  и евтино се стига от/до летището и се обикаля из Банкок. Избягват се също и лудите задръствания. Другият вариант е бекпекърският район као сан роуд ако търсите по-евтино настаняване и храна. Ама там е лудница и ще видите повече чужденци, отколкото местни. 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В района на гара Saphan Taksin на надземната железница BTS също е удобно. От там може с корабче от Sathorn pier  по реката да се стигне и до Khao San , Grand Palase ,   Arun Wat /храмът на зората/ и до храмът Уат По /известен с огромната полегнала статуя на Буда/ .

хотел Centre Point Silom

https://www.booking.com/hotel/th/centre-point-silom.bg.html?aid=939121;label=refer-UmFuZG9tSVYkc2RlIyh9YcAqYNq7kvU02uoBI4QDwVpWBpGpAitvdTUpguHa6r3BIzvfAYVEHSDIwd7OHkod5g;sid=ed03d2784ab6f3abaa9175ad42fac5a4;atlas_src=hp_iw_title;checkin=2019-01-04;checkout=2019-01-05;dist=0;group_adults=2;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srepoch=1535453401;srpvid=dac54be888de0169;type=total&#map_closed

по -бюджетен с добра закуска в този район е  Pas Cher Hotel de Bangkok

https://www.booking.com/hotel/th/pas-cher-de-bangkok.bg.html?aid=939121;label=refer-UmFuZG9tSVYkc2RlIyh9YcAqYNq7kvU02uoBI4QDwVpWBpGpAitvdTUpguHa6r3BIzvfAYVEHSDIwd7OHkod5g;sid=ed03d2784ab6f3abaa9175ad42fac5a4;atlas_src=hp_iw_title;checkin=2019-01-04;checkout=2019-01-05;dist=0;group_adults=2;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srepoch=1535453359;srpvid=dac54be888de0169;type=total&

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Имам едно бързо питане. В Куала Лумпур ако се сменя валута в обменно бюро дали се изисква паспорт? Сменях преди половин година в бюрото, което е на входа на кулите Петронас, но вече не си спомням.

Редактирано от xligon
Връзка към мнение
23 hours ago, xligon said:

Имам едно бързо питане. В Куала Лумпур ако се сменя валута в обменно бюро дали се изисква паспорт? Сменях преди половин година в бюрото, което е на входа на кулите Петронас, но вече не си спомням.

Искат паспорт по принцип! В някое чейндж бюро може и да се мине метър без паспорт, но по принцип искат паспорт и имат право да откажат смяна на валута без него. 

On 8/28/2018 at 2:29 PM, Kalina0109 said:

хотел Centre Point Silom

 

Още един положителен глас за този хотел и от мен! 

Редактирано от DaBo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.