Прескочи до съдържание

бързи въпроси Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Ланкави е безмитна зона. Алкохолът е евтин там. В последно време затегнаха нещата и там. Купуването на алкохол става с паспорт - 1 бутилка на 1 паспорт. Преди можеше да си купиш няколко бутилки с един паспорт и да излетиш за КЛ, сега не става. Освен това вдигнаха много цената на алкохола на самото летище, извън него е евтино. Ако сте на Нова година, не се притесвявайте. Ще е купон. ;)

 

Не знам как да го кажа по-политически коректно, но малайзийците са много по-толерантни от сингапурците към чужденци (европейци, австралийци и т.н.). Надявам се, разбрахте какво се опитвам да кажа. ;)

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Aко мястото не е супер местно (разбирайте мюсюлмаско), алкохол има. ;) Не се притеснявайте, пиене има! :drinks:

 

То и целуването не разрешено в градския транспорт в Малайзия :lol:

 

17_-_no_indecent_behavior_in_malaysia_train_20130221_1282879070.jpg.a47e1351e01ccc9e179a904766b88b2d.jpg

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Актуална информация за цената на цигарите в Малайзия. Днес проверих точно колко струват (цените са еднакви във всеки магазин), продават се на отделни щандове, а не на касите. Цената варира м/у 14.50 до 17 рингитс за кутия. Но на летището картон Давидофф е само 100 рингитс. Ако пушете слим цигари, то тогава си вземете от БГ. Тук много трудно се намират, на летището понякога имало Воуг.

Връзка към мнение

Еха, чудесна информация за Малайзия.

Ще се включа малко по темата с КЛ и Grab, актуална от началото на април 2018. Може би това е най-добрият транспорт, особено ако сте 2-4 човека. Тоеа, което забелязах е, че цената варита според натоварването и за една и съща отсечка може да ти излезе двойно. Например от летището до кулите Петронас ми даваше 90 рингита, но ако е час пик цената  може да е по-висока и обратно.

Не лош вариант от и до летището ако си организирате трансфер. На нас ни излезе 220 рингита за 4 човека с доста багаж, почти колкото Grab. Пускам ви и whatsapp на шофьора, който си комуникираше на английски без проблем - +60 10-227 8985.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 15.04.2018 г. в 13:36, DaBo каза:

Това е може би най-добрата туристическа карта, на коята съм попадала тук. Снимката е линк към картата с номерация на атракциите и кратко описание. Разпространява се безплатно от KL city gallery.

 

5ad32a8761f6f_ScreenShot2018-04-15at6_30_07PM.png.cfcfedc50e29f6b0336131467b2028c6.png

 

Самата галерия е посветена на Куала Лумпур и е интересна за посещение. Разгледайте какво има в нея тук: KL city gallery

Турът струва само 10 рингитс, а в определени часове има безплатен гайд.

Много полезна информация! Благодаря! 

Може ли да дадеш препоръка за хубав хотел на плажа на остров  Лангкави?

Връзка към мнение
15 hours ago, Дани Магелани said:

Много полезна информация! Благодаря! 

Може ли да дадеш препоръка за хубав хотел на плажа на остров  Лангкави?

На Ланкави съм била в Berjaya Langkawi Resort, където има вили в морето, вили в гората, много хубава плажна ивица и т.н. Намира се до прословутия лифт. Но е много отдалечен от всичко. Ние наехме кола под наем и обикаляхме. Затова е най-добре да потърсите настаняване на Pantai Chenang beach или Pantai Tengah. Покрай тези два плажа са разположени много заведения, ресторанти, магазини и не се нуждаете от допълнителна мобилност.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 43 минути , DaBo каза:

На Ланкави съм била в Berjaya Langkawi Resort, където има вили в морето, вили в гората, много хубава плажна ивица и т.н. Намира се до прословутия лифт. Но е много отдалечен от всичко. Ние наехме кола под наем и обикаляхме. Затова е най-добре да потърсите настаняване на Pantai Chenang beach или Pantai Tengah. Покрай тези два плажа са разположени много заведения, ресторанти, магазини и не се нуждаете от допълнителна мобилност.

Много благодаря! Все още се колебаем там или Бали 26-31 декември. 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

Много благодаря! Все още се колебаем там или Бали 26-31 декември. 

Ако решите да отседнете в Бали, то се носочете към Убуд и забравете за морето наоколо. Споделям и тук колко е "хубаво" крайбрежието напоследък 

 

  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Дани Магелани каза:

Много благодаря! Все още се колебаем там или Бали 26-31 декември. 

Спрете да се колебаете и изберете по-доброто време, хем ново място ще видите. Пък и @DaBo ще ви помага с пинизи. 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Гост каза:

Спрете да се колебаете и изберете по-доброто време, хем ново място ще видите. Пък и @DaBo ще ви помага с пинизи. 

Слънчогон, първо, където и да се отиде в периода 26-31 декември ще е пълна лудница :), второ времето не може да се предвиди отсега, особено през последните години, когато аномалии не липсват и трето двете дестинации нямат много общо, защото отдавна Бали не може да се похвали с хубави плажове и кристална вода и който отива заради това определено се връща разочарован. За мен лично в Бали си струва да се отседне в Убуд, откъдето може да си направиш чудесна програма за всеки ден.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
6 hours ago, Дани Магелани said:

Много благодаря! Все още се колебаем там или Бали 26-31 декември. 

Коледно-новогодишният период ще си е лудница, където и да отидете. Лично аз не мога да намеря някаква прилика м/у двата острова, коренно различни са. Мнооого ми харесва Убуд и околности на Бали, но ако искам морска почивка, няма да се насоча към Бали. ;)

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 21.04.2018 г. в 17:33, xligon каза:

Слънчогон, първо, където и да се отиде в периода 26-31 декември ще е пълна лудница :), второ времето не може да се предвиди отсега, особено през последните години, когато аномалии не липсват и трето двете дестинации нямат много общо, защото отдавна Бали не може да се похвали с хубави плажове и кристална вода и който отива заради това определено се връща разочарован. За мен лично в Бали си струва да се отседне в Убуд, откъдето може да си направиш чудесна програма за всеки ден.

Тя е била в Бали и знае къде какво, затова и я влече натам въпреки риска от по-лошо време.

А аз самият се разочаровах точно заради очакването си за плажна дестинация ала Кариби, но тръгнах преди да знам за Магеланци, така че ми е простено :)

Из Тайланд има много острови, някои по-отдалечени и с по-труден достъп остават с по-малко посетители дори в топ сезона, обаче с кратка програма няма как да е разумно да се ходи на отдалечен остров...

Ни така, ни така.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 29 минути , Гост каза:

Тя е била в Бали и знае къде какво, затова и я влече натам въпреки риска от по-лошо време.


:)

 

Тя ще отиде на Бали заради масажите. Плажът е на заден план.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Бързо въпросче - бихте ли отишли в Пукет в началото на Октомври и кое бихте избрали като място за отсядане с деца - Ката или Рави (но малко навътре от плажа). Казват че западното крайбрежие е бурно по това време...

Връзка към мнение

Аз не бих отишъл през септември и октомври дори сам, с идеята, че не ходя на плаж. Тогава при малшанс времето може да е направо опасно - бури и наводнения. Разбира се, при това шантаво време в глобален мащаб може да уцелите и супер време, при цени на хотелите "на подаряване", но особено с деца не бих рискувал в пика на дъждовния сезон. Пукет може да бъде наистина гаден, нищо общо с вътрешността като един Банкок, например.

Връзка към мнение

Много ти благодаря, това исках да чуя.

И се извинявам, че го постнах в тази тема, а не в бърсите въпроси за ЮИ Азия, но точно защото е специфично място и исках мнението на хора, които познават острова добре.

Мисля си за билетите на Търкиш за 407 евро от София, май имаше и през ноември, ама не ми се рискува. Ще търся нещо друго подходящо за този период.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам един въпрос. Ако в периода 25.02-02.03 се намирате в Куала Лумпур и искате да идете на плаж, къде ще изберете? Гледах снимки от Борнео и Лангкави, ама честно казано не видях нещо впечатляващо. Мислех си за Бали, но сезонът май не е добър. Тайланд май е логичният избор, но за 6 дни не виждам как може да се направи нормална програма Банкок + почивка. Същото важи и за Филипините. Идеи?

Връзка към мнение
On 7/9/2018 at 5:42 PM, ACM said:

Имам един въпрос. Ако в периода 25.02-02.03 се намирате в Куала Лумпур и искате да идете на плаж, къде ще изберете? Гледах снимки от Борнео и Лангкави, ама честно казано не видях нещо впечатляващо. Мислех си за Бали, но сезонът май не е добър. Тайланд май е логичният избор, но за 6 дни не виждам как може да се направи нормална програма Банкок + почивка. Същото важи и за Филипините. Идеи?

Много не ми стана ясно дали тези 6 дни са само за плаж или искате да съчетаете плаж и още нещо (говорите за Банкок и плаж).

Връзка към мнение
Преди 1 час, DaBo каза:

Много не ми стана ясно дали тези 6 дни са само за плаж или искате да съчетаете плаж и още нещо (говорите за Банкок и плаж).

Ако е само плажна дестинация - 6 дни плаж, ако има какво да се види - примерно 4 дни плаж и 2 дни гледане. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Куала Лумпур е хъбът на Air Asia, възможно най-доброто място откъм логистика. Директни полети до Пукет, Краби...

Това го знам, само че не съм бил в Тайланд и просто да отида на плаж ми струва малко глупаво, а за 6 дни не виждам как ще направя Банкок + плаж освен ако не препускам.

Препоръка за плаж/място/хотел за море в Тайланд? Без дискотеки и т.н. Спокойствие и хубави плажове и вода. Това се търси.

Гледах за Борнео, ама нещо не ме впечатлява по снимки. Бали е в дъждовен сезон по това време. Лангкави също не ме впечатлява особено. Май остава Тайланд. 

Връзка към мнение

Ако не сте били в Тайланд, тогава там е добър избор. По това време на годината най-добре е на западния бряг - Пукет, Краби, Ко Ланта. Има едно малко, но много хубаво островче, до което се стига от Ланкави - Ко Липе. Ако искате и Банкок, то тогава с оглед на логистиката най-добре е Банкок с Пукет или Краби.

Иначе други варианти са:

Филипините - Боракай (не знам кога ще го отворят) или Палаван за плаж,

Виетнам - Сайгон с остров Фу Куок за плаж,

Камбоджа - Сием Реп (храмовете) с Kep или Sihanoukville за плаж

 

По това време на годината е началото на сухия сезон за източните острови на Малайзия. Тази година ги отвориха на 15.02, но миналата на 01.03. Трябва да се провери за 2019 кога се планира да ги отворят. Прекрасни острови за плаж. В пътеводителя ми/темата за Малайзия съм писала за тях. Виж островите Реданг или Перхентиан.

Не забравяй за визите:

За Тайланд - трябва визи за българи. Може да се изкарат и на летището, но само на големите летища.

За Виетнам - вече може онлайн

За Камбоджа - изкарва се на летището; в Сием Реп може със сигурност.

Филипини - без виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако някой случайно пътешества из Камбоджа, пътят Пном Пен - Сихануквил е затворен от два дни заради наводненията.

Връзка към мнение
На 23.06.2018 г. в 15:44, samuraika каза:

Бързо въпросче - бихте ли отишли в Пукет в началото на Октомври и кое бихте избрали като място за отсядане с деца - Ката или Рави (но малко навътре от плажа). Казват че западното крайбрежие е бурно по това време...

2017 Октомври беше много приятен в Пукет. Валеше рядко и то предимно през ноща или рано сутрин. Морето не беше много спокойно, но ставаше за къпане. Даже имаше и хубави дни, подходящи за гмуркане.

А за място - определено Равай е по-добрият избор, много по-спокойно, пък и най-хубавите плажове са на по 5 минутки с мотор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.