Прескочи до съдържание

бързи въпроси Индия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Индия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли метро в Делхи?

- Какво е работното време за посещения на Тадж Махал?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой квартал е най-подходящ за нощувка в Делхи?

- Каква класа да купуваме при пътуване с влак в Индия?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Индия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли метро в Делхи?

- Какво е работното време за посещения на Тадж Махал?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой квартал е най-подходящ за нощувка в Делхи?

- Каква класа да купуваме при пътуване с влак в Индия?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите :)

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Привет, ще се възползвам от темата с няколко бързи въпроса: 

1) Достатъчно ли са 10-12 дни за Делхи, Варанаси  и Агра?

2) Най-ниски цени, на които сте намирали самолетни билети София-Делхи-София?

3) Кога е най-подходящо време за пътуване в рамките на 2 седмици в Индия?

 

Благодаря предварително за помощта и честит празник! :)

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 44 минути , Salsam каза:

Привет, ще се възползвам от темата с няколко бързи въпроса: 

1) Достатъчно ли са 10-12 дни за Делхи, Варанаси  и Агра?

2) Най-ниски цени, на които сте намирали самолетни билети София-Делхи-София?

3) Кога е най-подходящо време за пътуване в рамките на 2 седмици в Индия?

 

Благодаря предварително за помощта и честит празник! :)

Здравей, напълно са ти достатъчни 10-12 дни, дори може да направиш Златния триъгълник - Делхи - Агра - Джайпур и после Варанаси. Ние си взехме вътрешен полет на Индиго от Делхи до Варанаси, беше на съвсем прилична цена.

Преди 3 седмици се върнахме от Делхи и билетите ни струваха 630 лв. - София-Делхи-София с катарците, но ги купихме преди половин година. Иначе в момента пак имат промоция за същата дестинация и се намират за около 700 лв.

Ние първия път ходихме в края на октомври и беше перфектно откъм време, точно за Раджастан и Варанаси.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Здравко Ангел каза:

Здравей, напълно са ти достатъчни 10-12 дни, дори може да направиш Златния триъгълник - Делхи - Агра - Джайпур и после Варанаси. Ние си взехме вътрешен полет на Индиго от Делхи до Варанаси, беше на съвсем прилична цена.

Преди 3 седмици се върнахме от Делхи и билетите ни струваха 630 лв. - София-Делхи-София с катарците, но ги купихме преди половин година. Иначе в момента пак имат промоция за същата дестинация и се намират за около 700 лв.

Ние първия път ходихме в края на октомври и беше перфектно откъм време, точно за Раджастан и Варанаси.

Проблемът е, че не мога да взема отпуск октомври :(

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 1 час, Salsam каза:

Проблемът е, че не мога да взема отпуск октомври :(

От края на април не се диша там, сега бяхме само за 2 дни в Делхи в началото на май и беше 42 градуса. Така че трябва да е есенно-зимно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още един бърз въпрос - кой месец според вас е най-подходящ за пътуване в този маршрут - Делхи, Агра, Варанаси? Посъветваха ме да не го правя юли-август, защото тогава е много топло и дъждовно.

Връзка към мнение

Октомври докъм средата на март.  Аз съм бил в края на февруари /  първата половина на март и температурите вече гонеха 37-40°С. 

После са големите жеги,  след тях почва дъждовния сезон и така до септември - октомври. 

Редактирано от stanimir
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Подкрепям мненията преди мен, че лятото е най-неподходящото време за пътуване до Индия, освен ако не е формално и не налага твърде много разходки из страната. Официалният сезон за чуждестранните туристи в Индия е октомври-март, точно поради тази причина, че климатичните условия са почти непоносими за дълги пътешествия през останалото време.  Тази година мусонът подрани и предполагам, че до края на юли (със сигурност)  и даже август ще има постоянни дъждове, а мусонът е изключително неприятно време - влажно, жегаво, гръмотевично, смогаво, лепкаво, буболечесто, комарещо и като прибавим свръхтрафика...Човек има усещането, че небето се свежда и го притиска в "задушаваща" прегръдка..толкова жежко и тежко е действително ...На мен ми трябваха 2години и повече, за да свиква с това усещане..макар че за индийците  мусонът е най-романтичният период от годината, но...явно аз не разбирам от романтика 😉  За мен най-хубавото време за пътешествия из Индия е около Дивали или Холи.....Лятото би могло да бъде подходящо евентуално за пътуване из Хималаите - Шимла, Манали, Дарамшала, Ришикеш и нагоре или пък Ладак и Лех в Джаму/Кашмир, но за Златния триъгълник категорично бих се въздържала. Преди месец точно щата Утар Прадеш (Агра), Мадя Прадеш  (Вриндаван) и Раджастан (Джайпур, Джайсалмер, Пушкар) пострадаха най-силно от бури и порои..

Редактирано от Bandit Queen
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Привет на всички, имам въпрос: кацаме на летището в Делхи. 6 часа по-късно има вътрешен полет до Варанаси. Дали тези 6 часа биха били достатъчни, за да хванем полета, ако нашият кацне навреме? От едно и също място ли излитат и кацат вътрешните и международните полети? Или от различни терминали и ако са различни, на какво разстояние са един от друг? Благодаря!

Връзка към мнение

Бърз въпрос: правите ли ваксини като пътувате в Индия? За пръв път ще ходя и прочетох, че няма задължителни, но се препоръчва коремен тиф и хепатит А и Б?

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 27 минути , Salsam каза:

Бърз въпрос: правите ли ваксини като пътувате в Индия? За пръв път ще ходя и прочетох, че няма задължителни, но се препоръчва коремен тиф и хепатит А и Б?

Това с ваксините всеки сам си го решава, ние не сме се ваксинирали, а сме обикаляли доста из Индия. Никакви проблеми не сме имали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, аз мисля, че всеки сам си решава, доводи за и против да искаш, то ще се получи форум на ваксъри и антиваксъри. 

 Но аз бих посъветвала с 10 ръце СЛОЖИ СИ, О, Господи, сложи си!!! Това, което вирее в Индия, го няма почти никъде по света, в моя полет беше пълно с изтъкнати микробиолози и вирусолози, които се връщаха от конференция там. Има толкова много бактерии, вируси, паразити и т.н., че за много дори медицината е безсилна. Така че поне за тези, за които има ваксини, се застраховай. Освен това не ти знаем и стила на пътуване, ама за Индия трябва много позитивно мислене, ЯЖ, Моли се и Обичай и се ваксинирай! 😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз не съм се ваксинирал когато бях в Индия. Пиех само бутилирана вода. Не позволявах дори да ми слагат лед , когато си поръчам Кока Кола , само и само да нямам общо чешмяната вода. В крайна сметка микробите и бактериите са много повече в бордното списание в самолета, отколкото в храната, която човек яде в Индия. Всеки сам си преценява

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте! Взехме си билети, така че да имаме пълни 5 дена с идеята да направим златния триъгълник (кацаме Делхи, излитаме Джайпур). Бързите въпроси, които имам са:
- Имате ли контакт на изпробвана агенция за наем за кола с шофьор? 
- Според вас стигат ли 5 пълни дена за Делхи, Агра, Дауса, Джайпур, Аджмер и Пушкар? Ако не, кое да жертваме?
- Имате ли препръка за някой велик ресторант по пътя, който съм описал?

Връзка към мнение

Не се притеснявайте, всичко може. На много улици може и да се ходи по голяма или малка нужда, въобще не се шегувам. 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , Happy_Traveler каза:

Не се притеснявайте, всичко може. На много улици може и да се ходи по голяма или малка нужда, въобще не се шегувам. 🙂

Това го разбрах, вече го имам наум😉, но за цигарите не ми беше хрумвало. Още повече, че съм жена, та знам ли как ще реагират изначално на гледката пушеща жена на улицата. 🙄

Връзка към мнение

Ами как - никак. Дали ще пушите или не - все ще ви гледат втренчено и постоянно, особено ако е на място, където няма много туристи. Свиква се, просто сте им интересна на хората и трябва добре да ви огледат, както може би Вие бихте гледали някой от Папуа Нова Гвинея. 🙂 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Ето ти го официално:

 

Nationwide public smoking ban

 

Smoking in public places was prohibited nationwide from 2 October 2008 under the Prohibition of Smoking in Public Places Rules, 2008and COTPA. The nationwide smoke-free law pertains only to public places. Places where smoking is restricted include auditoriums, cinemas, hospitals, public transport (aircraft, buses, trains, metros, monorails, taxis) and their related facilities (airports, bus stands/stations, railway stations), restaurants, hotels, bars, pubs, amusement centres, offices (government and private), libraries, courts, post offices, markets, shopping malls, canteens, refreshment rooms, banquet halls, discothèques, coffee houses, educational institutions and parks. Smoking is allowed on roads, and inside one's home or vehicle.[19] Then Health Minister Anbumani Ramadoss was quoted as saying, "Smoking on the road or the park will save others from the wrath of passive smoking".[20] Smoking is also permitted in airports, restaurants, bars, pubs, discothèques and some other enclosed workplaces if they provide designated separate smoking areas.[19]Anybody violating this law will be charged with a fine of ₹5000.[21] The sale of tobacco products within 100 yards of educational institutions is also prohibited.[22]

 

То ако някой е решил да се заяжда - винаги може - например: "Но в близост сте до училище, но пък тук има болница" и т.н., но като цяло никой няма за цел да тормози туристите и да ги глобява. Питайте си на място в конкретния град, единствено Чандигар към момента има слава на добре действаща полиция, която е и по-малко корумпирана. Също съм чувала, че и в Керала много малко хора пушат на улицата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Шимла и Реконг Пео (Химачал) полицаите са ми правели забележка че пуша на улицата, но забраната там си беше обозначена навсякъде с червени табели. Не се е стигало до глоба - нещо от сорта на 200-300 рупии.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.