Прескочи до съдържание

бързи въпроси Индия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Индия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли метро в Делхи?

- Какво е работното време за посещения на Тадж Махал?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой квартал е най-подходящ за нощувка в Делхи?

- Каква класа да купуваме при пътуване с влак в Индия?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 47 минути , Monika_Koko каза:

Имам въпрос относно индийските рупии. Четох, че било забранено внасянето на индииски рупии от други държави. Аз си купих от тук за 500лв. рупии и сега се чудя, ще ми ги вземат ли на летището? Да ги връщам ли в чейндж бюрото?  Изобщо , на летището в Делхи , питат ли с какви пари си? Покават ли се?  Май се прецаках с купуването на рупии от тук, но  поне имам време за реакция и загубите надявам се да не са големи.

Никой нищо не ни е питал на летището в Делхи, не се притеснявай.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз имма въпрос относно парите. Плаща ли се с карти, теглите ли от банкомат или обменяте рупии от тук? (Ясно, че по магазинчета, сергии трябва кеш) 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Насам_натам каза:

И аз имма въпрос относно парите. Плаща ли се с карти, теглите ли от банкомат или обменяте рупии от тук? (Ясно, че по магазинчета, сергии трябва кеш) 

Където може сме плащали с карти. Носехме си долари от България и там обменяхме. Използвахме гидовете и шофьорите да ни намират кой да ни обмени и не сме имали никакви проблеми. Май имаше и някои, които носеха малко рупии от тук. Тегленията от банкомат могат да имат такси и да не е изгодно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На някои места , когато искаш да платиш с карта ти слагат допълнителна такса, но това са по скоро малки магазинчета или ресторанти. Носех рупии от България и долари също.

Ако на някой му е дошло в повече от стрийт фута и малките ресторантчета и иска да отиде на нещо по цивилизовано. В Агра мога да препоръчам този :

https://maps.google.com?q=Molecule Agra, E-4, Fatehabad Rd, Taj Nagri Phase 2, Tajganj, Agra, Basai, Uttar Pradesh 282001, India&ftid=0x39747181e33e004d:0x35bd1e0224fd1f55&hl=en-BG&gl=bg&entry=gps&lucs=,47071704&g_st=ic

Ресторанта е и бар с музика, намира се на покрива с чудесна гледка. Много вкусна храна на добри цени и коктейли.

Зеленчуково плато и риба ядох, много вкусно беше

IMG_3331.jpeg
 

IMG_3336.jpeg

 

 

 

IMG_3339.jpeg

IMG_3346.jpeg

 

IMG_3347.jpeg

 

IMG_3345.jpeg

 

IMG_3344.jpeg

 


 

IMG_3342.jpeg

IMG_3343.jpeg

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към мнение

Благодаря за бързите отговори. 

Като чета повечето сте пътували с шофьори, но с мъжът ми ще се потопим на макс като смятаме да ползваме влакове и автобуси. Съвети за купуване на билети? Опитвам да се регистрирам в irctc засега без успех, а12go.asia има  бъг в момента

Връзка към мнение

За влаковете може да прочетете това https://www.seat61.com/India.htm

Дирекно да се регистрирата е... тегаво, ние през а12 си купихме билети.
Пари не сме носили. И двама ни теглихме през Рево картите от банкомати и плащахме с карти където може. Правете си сметка къде може да теглите пари, че по разни малки села няма. Примерно като бяхме в Гоа, имаше 1 банкомат в радиус от 5км. Малко тегаво ама 🙂

 

За такси от банките може да видите тук - https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhzm6/Revolut_FreeATM.xlsx?dl=0

 

PS И аз да препоръчам един rooftop бар/ресторант в Джайпур 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой да препоръча хубав хотел в Делхи, честно нищо не избрах 😄

Хубав означава чист, добра локация и добро отношение 🙂

Връзка към мнение
преди 49 минути , zvezda9001 каза:

Някой да препоръча хубав хотел в Делхи, честно нищо не избрах 😄

Хубав означава чист, добра локация и добро отношение 🙂

И аз съм в издирване за там. Нещо и с локацията не се ориентирам добре

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Monika_Koko каза:

Има ли някакви изсквания за застраховка с включен ковид при влизане в Индия?

Като правихте виза, не ви ли излезна някакво съобщение за изискванията? 

Аз винаги правя застраховка с ковид в Sdi. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Колко време предварително сте отивали за вътрешните полети с IndiGo? Нещо не ми се нрави 2 часа по-рано като в препоръките, защото полетът е в 5:40 сутринта, ама знам ли им организацията в Делхи.

Връзка към мнение
преди 19 минути , Lindt каза:

Колко време предварително сте отивали за вътрешните полети с IndiGo? Нещо не ми се нрави 2 часа по-рано като в препоръките, защото полетът е в 5:40 сутринта, ама знам ли им организацията в Делхи.

1:30 е добре. Имай предвид, че на някои летища става бавно заради проверките. Може и 1 час да стигне, но може и да не. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 20.10.2023 г. в 7:55, Lindt каза:

От голямата група получих контактите на шофьор в Южна Индия, от който са доста доволни. 

Ние няма да се възползваме от услугите му, но цената и общуването с него е ок и ако някой се оглежда, може да се свърже с Викрам. 

 

 

IMG-20230921-WA0000.jpg

Голямо пазарене падна с Викрам. И накрая вместо за 6 дни се договорихме само за 3.....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 25 минути , ruwenzogy каза:

Голямо пазарене падна с Викрам. И накрая вместо за 6 дни се договорихме само за 3.....

Интересно ми е за каква цена се договорихте на ден? 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Lindt каза:

Колко време предварително сте отивали за вътрешните полети с IndiGo? Нещо не ми се нрави 2 часа по-рано като в препоръките, защото полетът е в 5:40 сутринта, ама знам ли им организацията в Делхи.

Имат страшно много проверки и наистина става бавно. Аз бих отишла 2 ч.по-рано

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

@Lindt на летището в Делхи, ни провериха бординг паса и паспорта мин. 5пъти. Проверяващите гледат интелигентно бординг паса и четат с разбиране, след което слагат печат или драскат нещо с химикалка. Всичко става бавно и изнервящо. На секюрити, старателно те проверяват и задължително стискаш паса в ръка, защото те връщат, ако си го оставила  с всичко останало на лентата за скенер. И там слагат печат 🙂 Нашият полет беше рано сутринта и нямаше тълпи и минахме за час и половина. Но, според мен в Индия е добре да предвидиш малко време в резерв. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Monika_Koko каза:

@Lindt на летището в Делхи, ни провериха бординг паса и паспорта мин. 5пъти. Проверяващите гледат интелигентно бординг паса и четат с разбиране, след което слагат печат или драскат нещо с химикалка. Всичко става бавно и изнервящо. На секюрити, старателно те проверяват и задължително стискаш паса в ръка, защото те връщат, ако си го оставила  с всичко останало на лентата за скенер. И там слагат печат 🙂 Нашият полет беше рано сутринта и нямаше тълпи и минахме за час и половина. Но, според мен в Индия е добре да предвидиш малко време в резерв. 

А и след Индия се научаваш да разделяш времето на Индийски 15 мин ( нещо средно между 30-45-60 мин) и нормални 15 мин. Там всичко е много относително като време и точност :smile3:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Monika_Koko каза:

@Lindt на летището в Делхи, ни провериха бординг паса и паспорта мин. 5пъти. Проверяващите гледат интелигентно бординг паса и четат с разбиране, след което слагат печат или драскат нещо с химикалка. Всичко става бавно и изнервящо. На секюрити, старателно те проверяват и задължително стискаш паса в ръка, защото те връщат, ако си го оставила  с всичко останало на лентата за скенер. И там слагат печат 🙂 Нашият полет беше рано сутринта и нямаше тълпи и минахме за час и половина. Но, според мен в Индия е добре да предвидиш малко време в резерв. 

Благодаря, Мони, но ти говориш, надявам се, за международния полет. Или и за вътрешния ще ни проучват паспорта?

Връзка към мнение

На всички полети, без изключение проверките са ..... такива,че ти се иска да си късаш дрехите  🙂. На Тадж Махал ни искаха паспорти - това беше за посещението при пълнолуние, но е показатално за безумните им изисквания и проверки. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Monika_Koko каза:

На всички полети, без изключение проверките са ..... такива,че ти се иска да си късаш дрехите  🙂. На Тадж Махал ни искаха паспорти - това беше за посещението при пълнолуние, но е показатално за безумните им изисквания и проверки. 

Разбирам, ще ни държат заети. Значи придържам се към първоначалната стратегия да гледаме да седим само на места с повече дървета, отколкото индийци и се надявам да ни настаняват без проблеми в нищото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , stanimir каза:

По дърветата ходят маймуни , не е сигурно доколко е по-безопасно.

Аз съм позагубила надежда, че ще видим много специални животни, та ще се радвам и на маймуни по дърветата. 

Предполагам не е безопасно и да шофират, ама в Индия им дават 😄

385520268_1066915454346029_5485124011186842479_n.jpg

  • Смея се 5
Връзка към мнение
2 hours ago, Monika_Koko said:

На всички полети, без изключение проверките са ..... такива,че ти се иска да си късаш дрехите  🙂. На Тадж Махал ни искаха паспорти - това беше за посещението при пълнолуние, но е показатално за безумните им изисквания и проверки. 

И причината: 1 милиард и емнайсет стотин милиона олигофрени, който само с бой с пръчки (както й полицията там прави) и много проверки могат да се контролират. До някъде. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.